Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Ma ise pigem imestan seda, et leidub karjakaupa inimesi, kes ostavad riideid ja jalanõusid Aliexpressist. Seal ju pole isegi kiirmood, vaid mõnes mõttes nagu ülikiirmood. Tavaliselt saadki asja üheks korraks selga panna. Siis on katki, topiline, kokku tõmmanud vmt.

Kuidas sa seda nii hästi tead, kui ise Aliexpressist ei telli?

Sellepärast tean, et mu lapsed on sealt kunagi tellinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

Minu lemmikud on selgeltnägijakäod, kes teavad alati täpselt, kuidas asi TEGELIKULT oli. Erinevalt loo kirjutajast, kes ise oli kohal ja on nüanssidega rohkem kursis kui antud “selgeltnägija”.

Selgeltnägijakägudel on samal ajal raskusi lugemisoskusega. Teemaalgatuses on mustvalgel kirjas, et oleme juba 15 aastat abielus, aga . . . selgeltnägija saabub & lajatab, et kle, see mees ei taha sind naisexki võtta. Vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed jah ei oska kvaliteetset valida, miks sa ei aidanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed jah ei oska kvaliteetset valida, miks sa ei aidanud?

20-aastased valivad endale ikka ise riideid.

Et siis tõesti mõnede arvates saab Alist kvaliteetseid riideid ja jalanõusid osta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Erinevalt loo kirjutajast, kes ise oli kohal ja on nüanssidega rohkem kursis kui antud “selgeltnägija”.

Kui teema tegija oleks “nüanssidega” kursis, siis ta teemat ei teeks ja lolle küsimusi ei esitaks.

Oled nõus?

Ei ole. Tegu ei ole alati teemaalgataja looga, mis rünnaku alla satub. Kellegi arvamust ega nõu ei küsita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meenus kägu, kel oli kodus kümneid tuhandeid raamatuid.

Keskmise raamatu paksus on ehk 1,5 cm. 10000 raamatut oleks umbes ~20 maast laeni raamaturiiulit. Kui keskmise korteri elutoa suurune tuba vaid raamaturiiulitele pühendada, siis mahuks isegi ära.
Kui koguda vanavara punktidest 50 sendiseid raamatuid (minuarust kõige levinuim hind) siis oleks kogu selle raamatukogu soetusmaksumus vaid 5000 eur. Raamatufännile/kogujale eimidagi müstilist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seksides saab ainult suguhaigusi.

Kui seda ise ei taha oma kehasse, siis ei saa mingit suguhaigust.

See on endale “külgemõeldud” haigus.

Vabandust, mida? Kas käod ei kasuta kondoome? Päriselt?! 🤯

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmise raamatu paksus on ehk 1,5 cm. 10000 raamatut oleks umbes ~20 maast laeni raamaturiiulit. Kui keskmise korteri elutoa suurune tuba vaid raamaturiiulitele pühendada, siis mahuks isegi ära.

kui see inimene elab suures eramajas, kus on nt 10 tuba, siis ei paista need 10 tuhat süsteemis “2-riiulit-toas” eriti isegi välja…

ennast pani mõned aastad tagasi imestama üks targutav Kägu, kes ükskõik millise kooli või pedagoogide teemas sõna võttes alati väitis, et “ütle millises koolis su laps käib /millises koolis töötad, siis ma tean, et sinna ma oma last kindlasti ei pane”. Kuna ta seda nii tihti väitis, hakkas mul tekkima mõte, et huvitav, kas ta lõpuks võttiski oma lapsed koduõppele, sest kõik eliit-, era- ja tavakoolid on siit foorumist oma probleemidega nende aastakümnete jookul vist läbi jooksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et peres süüakse iga päev KILODE KAUPA puuvilju.
See, et pidevalt on majapidamisse või lastele midagi VAJA ning seepärast tellitakse kogu aeg midagi kuskilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milliseid olete lugenud?

Mulle on silma jäänud käod (nende jutud, väited), kes panevad sületäie puid ahju ja maja on kolm päeva +25 kraadi.

Käod, kellel on 10+ aastat vana villane mantel, aga see näeb täiesti uus välja.

Käod, kelle kuupõhised kommunaalarved (+ telefon, elekter jne) on kokku teise mehe päeva söögiraha ehk siis olematu summa.

Käod, kes majandavad 5-liikmelise pere paarisaja euroga vabalt ära ja sealt saab vel säästagi.

Käod, kelle lapsed käivad vähemalt kümnes trennis ja huviringis, sealjuures õpivad ülihästi ja vaba aega jääb ka piisavalt.

Midagi veel?

Need on igavad argiasjad, mitte eriti uskumatud. Selles mõttes, et mul on täiesti suva, kes millise rahaga ära majandab ja mitu korda ahju kütab. Eriline oleks see, kui keegi oleks üle Soome lahe uisutanud, paljaste kätega karu kinni püüdnud või ufosid näinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

või ufosid näinud.

Sa ei olegi lugenud, et keegi ufosid näinud? Uskumatu!
Foorumis võiks igasugused “tundsin midagi kummalist” või “tuli läks ise põlema” jutud sama valdkonda arvestada

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

või ufosid näinud.

Sa ei olegi lugenud, et keegi ufosid näinud? Uskumatu!

Foorumis võiks igasugused “tundsin midagi kummalist” või “tuli läks ise põlema” jutud sama valdkonda arvestada

UFOt olen kaks korda näinud, ühekorra ka “uhvut”, mis osutus hiljem deltaplaaniks. ja kaks korda on tõesti tuli ise põlema läinud ja ühekorra raadio – mõlemal korral ilmnes, et tegu oli pättust tegeva kassiga, kes lihtsalt pulli pärast vajutas laelambi lülitit (kolmandal korral nägin, kuidas ta seda tegi, ise vahtis süütu näoga mulle otsa), ja raadionuppu vajutas ka tema, kui kapi pealt end alla libistas (seega tahtmatult). tulen koju, mingi “risotoorium” röögib ja naabrid ärevil, et mis ometi toimub. tõestisündinud lood.
vaimud pole siiani tulesid põletand ega asju pildunud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui kapi pealt end alla libistas

Oligi siis mõnes mõttes lendav (ja kui nägema ei juhtu, siis ka identifitseerimata) objekt 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui koguda vanavara punktidest 50 sendiseid raamatuid (minuarust kõige levinuim hind) siis oleks kogu selle raamatukogu soetusmaksumus vaid 5000 eur. Raamatufännile/kogujale eimidagi müstilist.

Vabandust, aga ‘kümneid tuhandeid’ ei tähenda kümme tuhat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi räägib, et töötas vat tol ajal või töötab momendil kahe või kolme kohaga. Ma tahaks siis töpsustada, kuidas on võimalik kahe või kolme kohaga töötada, sest kaks kohta on 8+8(+0,5-1 tund minekuks tulekuks) ja kolm kohta on 8+8+8 tundi, pluss liikumine ka. Kuidas see on võimalik. Ma olen küsinud, et selgust saada, no et inimene ütleks, et vat see üks koht oli mul x, teine oli 0,5 ja kolmas oli selline, kus käsin korra nädalas kuskil kellegi kodu koristamas vms. Aga tavaliselt selgitust ei tule.
Iga kord, kui soovin täpsustada, seda ei saa.
Või kui tekib vestlus, või väike vaidlus, teine pool pakub ja omistab sulle sulle mitteomaseid asju, lambist täiesti. Ja kui sa selgitad talle ära, mis tegelikult on, siis ta kaob ja kõik. Ometi siin on ülimalt lihtne tunnistada oma apsakaid, valesti läinud ütlemisi ja möödapanekuid.

Please wait...
Postitas:
kitah

tolles teemas selguski, et see mitmed kümned tuhanded oli sel käol lihtsalt tolle käo fantaasia või soovunelm. no et kümme tuhat, seda ma usun, mul endal on ka ligi 5000 raamatut ja oleks veelgi rohkem, kui mul oleks suuremad ruumid ja rohkem raha, aga KÜMNEID tuhandeid – olgen’d ilusti! pisemates külaraamatukogudes on ka umbes 5000-7000 raamatut. lugesin just hiljuti ühte Rex Stouti lugu, kus Archie ütles, et Nero Wolfe’il on ka kümme tuhat ja vist rohkemgi raamatut. numaitia … ma arvan, et see vast on ka kerge kirjanduslik liialdus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles ei näe ma midagi uskumatut, eriti veel pere peale. Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti. Mees helistab igal õhtul enne kojutulekut ja ainus, mida ta küsib, kas poodi on vaja minna, kas puuvilju on piisavalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti

Nagu kümneid tuhandeid ei tähenda kümmet tuhandet, ei tähenda “kiiresti” sama mis “iga päev”.
Sa väidad, et sööte perega IGA päev kiloDE (s.t. rohkem kui 2 kilo) puu- ja aedvilju? Palun too näide igaühe igapäevastest kogustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tolles teemas selguski, et see mitmed kümned tuhanded oli sel käol lihtsalt tolle käo fantaasia või soovunelm. no et kümme tuhat, seda ma usun, mul endal on ka ligi 5000 raamatut ja oleks veelgi rohkem, kui mul oleks suuremad ruumid ja rohkem raha, aga KÜMNEID tuhandeid – olgen’d ilusti! pisemates külaraamatukogudes on ka umbes 5000-7000 raamatut. lugesin just hiljuti ühte Rex Stouti lugu, kus Archie ütles, et Nero Wolfe’il on ka kümme tuhat ja vist rohkemgi raamatut. numaitia … ma arvan, et see vast on ka kerge kirjanduslik liialdus.

Siiski, maaraamatukogudes oli kümmekond aastat tagasi veel keskmiselt 12 tuhat arvestusüksust – ehk iseseisvat nimetust. Kui siia liita need köited, mis on ühe üksuse mitu eksemplari, saame riiulid kõvasti rohkem täis. Kas see arv saab tänaseks päevaks nii suurelt kahanenud olla, ma ei tea.
“Kümneid tuhandeid” on muidugi palju rohkem, kui lihtsalt kümme tuhat, ent kuus tuhat raamatut (kui “Saja rahva lood” ja LR ka juurde lugeda) olid mul endal lapsena kodus. Meil olid need õudselt tüütud sügavad sektsioonriiulid, kuhu raamatud pandi kahes reas, teate küll. Brr. Paar tuhat köidet olid ka maal, suvilas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tolles teemas selguski, et see mitmed kümned tuhanded oli sel käol lihtsalt tolle käo fantaasia või soovunelm. no et kümme tuhat, seda ma usun, mul endal on ka ligi 5000 raamatut ja oleks veelgi rohkem, kui mul oleks suuremad ruumid ja rohkem raha, aga KÜMNEID tuhandeid – olgen’d ilusti!

Et see Lindgreni-teema on siin ka jälle aktiivne, siis tekkis kohe seos Karlssoni tuhande aurumasina ja kukepildiga…😉. Mina selles teemas ükskord kaitsesin Karlssonit, et ta polnud mingi paha tegelane, nagu osad arvasid – ja praegu tundub mulle, et Karlsson näitab meile ilusti muuhulgas ka paljusid neid inimlikke jooni, mis kõigile rohkem või vähem omased. Aga mida sageli tunnistada ei taheta. No kes ei tahaks öelda või teada, et ta on mônes asjas maailma parim? No kes ei unistaks kasvõi alateadlikult millestki, mida sul just pole või pole nii palju, kui tahaksid? Siin anonüümses foorumis tulevad need asjad just selliste “kirjanduslike liialdustena” välja, mida Karlsson ütles otse ja häbenemata 🙂.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Vitsad peale, karjus Vanapagan ja jõi järve tühjaks

Kui ütleme õun kaalub 100 grammi, ja hooajal sa söödki rohkem kui kümme õuna päevas, võid ka 20 süüa, ja pere on kasvõi neljaliikmeline, siis tulebki. Poola õunu sa vaevalt et sellises koguses sisse ajad, aga jällegi kilo viinamarju või jõulu ajal mandariine näo peale läheb kui nuusates. Iseasi, kas see sellises koguses ka tervislik on 🙂
Niiet kilode viisi vähemasti õuna-ploomi hooajal nahka panna pere peale ei ole mingi müstika.
Teine asi – ma võin ka see kilo puuvilja mõnel päeval sisse ajada (mitte korraga muidugi), aga teisel päeval ma kindlasti enam ei taha. Mitu päeva ei taha. Kuigi ma möönan, et inimesed on ses suhtes erinevad. Kui keegi ainult puuviljadest toitubki – aga kui ka muud süüa, siis ei jaksaks jälle puuvilja nii palju süüa.

Ma tahtsin tegelikult juba varem öelda, millise iseärasuse ka mõned eelmised käod on välja toonud, kuigi otseselt sõnastamata. Nimelt tuleb vahet teha siin, kas tegemist on tõesti puht füüsiliselt ja füüsikaliselt võimatute ja ebareaalsete asjadega, või on tegemist lihtsalt mõne väikese silmaringi ja väheharitud käo puuduliku ettekujutusvõimega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen töötanud kahe kohaga. See oli samas asutuses nn kahes osakonnas korraga. St et osaliselt sai mõlemat tööd teha päeval samas kohas, aga siiski oli ühe töö jaoks vaja käia pidevalt ka õhtuti ja nädalavahetustel väljas. Osa tööst seisnes delegeerimises ja koordineerimises, aga ma päris kõike ära delegeerida ka ei tahtnud, sest see nn teine töö oli tükitöö alusel, mida rohkem ära delegeerisin, seda vähem raha ise sain. Samas teise töö eest sain rohkem raha kui nn põhitöö eest, kuna see teine koht sisaldas nädalavahetusi, õhtuid, komandeeringuid. Ka põhitööl oli osa tööst selline, mille puhul sain delegeerida, sisse tellida, aga sellele oli piirang peal, et kui palju ma pean kindlasti ise tegema ja mis ulatuses on võimalik mujalt tellida.

Oli väga huvitav aeg, aga kauem kui aasta seda teha ei jaksanud. Õnneks mul oligi kohe alguses see jutt, et niisugune tamp kestab aasta aega, muidu oleks vist juba poole pealt kokku varisenud, kui poleks sihti silme ees, et sel ja sel kuupäeval kahel kohal rabamine lõppeb.

Hiljem olen veel teinud 1,5 kohaga tööd. Samamoodi, samas asutuses, üks koht täiskoht ja teine poolik. Poolik koht oli öövahetus, töö algas umbes kell 22-23 õhtul, aga seda ma sain teha kodust.

Kolme kohta ma ei kujuta ette, ilmselt on see samuti võimalik vaid siis, kui töö sisaldab põhiliselt koordineerimist ja valdkond on sarnane. kahe-või kolme kohaga bussijuht või kassapidaja vaevalt et olla saab. Samas on paljud ametid sellised, et ühte asja teed põhitööna, lisaks mingid projektid, mille puhul on eraldi palgaarvestus või siis teed seda hoopis teises asutuses. Erafirma omad teevad tihti lisaks mingit riigihanget näiteks. Siis seda hanget nimetatakse teiseks kohaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut ja 3 last. Eile sõime pomelo ja ananassi kamba peale ära, kokku nende algkaal 2.7kg. Üleeile läks 1.9kg kott mandariine päevapeale. Sügisel ämber ploome päevas pole mingi kunst ära süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa väidad, et sööte perega IGA päev kiloDE (s.t. rohkem kui 2 kilo) puu- ja aedvilju? Palun too näide igaühe igapäevastest kogustest.

4 apelsini (valime alati hästi rasked, et kindlasti oleks mahlased) kaalub üle kilo. Keskmine pirn 150 grammi, õun rohkemgi. 2 apelsini, 2 pirni ja paar õuna päevas inimese kohta, käkitegu. Mees armastab viinamarju, on perioode, kus ta iga päev ostab ja sööb kindlalt 300-400 grammi ka ära – lisaks teistele puuviljadele 🙂
Praegu on suured mandariinid head, 1,5 kilo vähemalt läheb päevas – eriti, kui üks lastest ka koju tuleb. Tema astub uksest sisse ja esimese poole tunniga mandariinikausist kaugemale ei jõua.
Kui arbuusiaeg käes (tõsi, pole puuvili), siis mees ja üks lastest ainult sellest elavadki.
Me muidu oleme kahekesi, aga vähemalt ülepäeva käivad lapsed läbi, nii et tihti on majas 3-5 täiskasvanut. 2-3 kilo puuvilju iga päev poest koju tassida on tavaline taks. Aga jah, need kilod on koos koore, varte ja südamikega, netomassi pole kaalunud.
PS: me 2,5-aastane lapselapski sööb vähemalt ühe õuna ja pirni päevas, apelsini ja mandariini lisaks.

Please wait...
Postitas:
kitah

Siiski, maaraamatukogudes oli kümmekond aastat tagasi veel keskmiselt 12 tuhat arvestusüksust – ehk iseseisvat nimetust. Kui siia liita need köited, mis on ühe üksuse mitu eksemplari, saame riiulid kõvasti rohkem täis. Kas see arv saab tänaseks päevaks nii suurelt kahanenud olla, ma ei tea.

Jah, maaraamatukogud on kõvasti kahanenud, aga eks ole ka vahe neil vahel. Mul töötab sõbranna raamatukogus ja ma küsisin temalt spetsiaalselt järele ja tema omakorda ülemuselt, ja need andmed on seega tõesed. Valla keskraamatukogus on võrdluseks oma 100 000 raamatut ja pole ka kõige suurem. Aleviraamatukogudes on ilmselt siis ligi pool sellest või kaks kolmandikku (oleneb jällegi alevist). Ja külade raamatukogud on ka erineva suurusega. Ilmselt mingi 10-15-20 tuhat oleks paras. Külad enam topelteksemplare ei hoia ja kui vanu asju maha kannab, eks siis jääbki ka vähemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut ja 3 last. Eile sõime pomelo ja ananassi kamba peale ära, kokku nende algkaal 2.7kg. Üleeile läks 1.9kg kott mandariine päevapeale. Sügisel ämber ploome päevas pole mingi kunst ära süüa.

Mis siin niiväga imestada? Ämbreid on ka pisikesi, kõik ei ole mingid 10L veepanged 😀 Kamba peale pole ju kunst neid ära süüa, eriti kui neist 3-5 on täiskasvanud, nagu ülalpool kirjutati

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga kord, kui soovin täpsustada, seda ei saa.

Mina olen hästi palju palunud, et copy mulle minu tekstist koht/ lõik , kus väidan midagi, mida mulle edasises vestluses/ vaidluses nö. süüks pannakse, ja 100% seda ei tule. Sest seda pole olnud. Kägudel on hea fantaasia (täiesti absurdsetel kohtadel!) ja maksimaalselt õigustatakse ennast “aga selline mulje jäi…seda võib nii küll võtta…kõik saavad ju nii aru” jne. See KÕIK on ka antud teemasse, kui väidetakse paari-kolme isikliku tuttava või mingi uuringu põhjal (kus absoluutselt kindlalt KÕIKU ju ei küsitleta), et vot kõik teevad nii, kõik mõtlevad naa, kõik ostavad seda, kõik tahavad toda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmedki siin teemas mainitud uskumatud jutud/väited on minu jaoks igapäevased. Inimeste elud ongi ju erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles ei näe ma midagi uskumatut, eriti veel pere peale. Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti. Mees helistab igal õhtul enne kojutulekut ja ainus, mida ta küsib, kas poodi on vaja minna, kas puuvilju on piisavalt.

Miks te seda suhkrut nii jubedalt sisse ajate? Ei ole puuviljad suurtes kogustes kasulikud – seda peaks igaüks teadma.

Seoses puuviljadega: paljudes teemades, kus kirjeldatakse kodust elu ja idülli ning eriti toitumist, käib läbi lause, et “puuviljad on meil ka iga päev laual”. Et päriselt? Aastal 2018 on see midagi, mis on erakordne? Saan aru, et nõukaajal saadud apelsin või banaan olid midagi, mis naabrid kadedusest roheliseks ajas, aga praegu?
Miks keegi ei kiida, et tal on suitsuvorst külmkapis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lugesin just hiljuti ühte Rex Stouti lugu, kus Archie ütles, et Nero Wolfe’il on ka kümme tuhat ja vist rohkemgi raamatut. numaitia … ma arvan, et see vast on ka kerge kirjanduslik liialdus.

Ah, mis mul ütlemata jäi – Nero Wolfe oli rikas mees ja elas oma majas, ilmsesti oli tal ka eraldi raamatukogutuba, see kümme tuhat raamatut on Wolfe puhul pigem väikestviisi alahindamine. Kui maaraamatukogudega võrrelda – ma mõnes maaraamatukogus olen ikka käinud – siis need on ju pindalalt üsna pisikesed, Wolfe majaga kindlasti võrrelda ei anna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)