Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Miks keegi ei kiida, et tal on suitsuvorst külmkapis?

Oi kui kurb, meil sai just otsa…
Aga sülti on veel natuke ja põdralihakonservi, kas see ei kõlba?
PS: pardifileed ei ole.
PPS: kilode kaupa mandariine ühe inimese kohta päevas mitmeid päevi järjest pole muidugi tervislik, nii nagu igasugune liialdamine pole tervislik, aga see hüsteeriline süsivesikute kartus on kah haiglane. Inimese keha vajab kõiki toitaineid ja puuviljades leiduvad suhkrud on toitumise loomulik osa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Ei mäleta enam täpselt, aga maja oli kolmekordne+katusekasvuhoone. Kas Fritzi ja Theodore’i tubades ning külalistetoas raamatuid oli, ei tea. Nero enda toas oli mingi hulk, aga Archie’l ei olnud. Eraldi raamatukogu ka ei mainita, vähemasti ma ei mäleta nagu – parandage, kui eksin. Kuid kabinet oli üsna suur, seal olid Nero ja Archie’ kirjutuslauad, pluss vesum toole, kus oma tosin või rohkem inimest istuda sai (köögist ja koridorist toodi veel juurdegi), jookide serveerimise laud ja vist ka kirjutusmasinalaud Archie’ laua juures. Seinte ääres olid siis need riiulid, üsna täis tuubitud, kuid seal oli palju teatmeteoseid ning ilukirjandus oli ka seal. Seega pidi kabinet olema päris suur, suurem kui mõne mehe elutuba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et peres süüakse iga päev KILODE KAUPA puuvilju.

??? Ma küll ei mõista, mis siin nii imelikku on? Meie peres süüakse ka iga päev kilode kaupa puuvilju.

Praegu just kaalusin ära. Minu lemmikõunad (Jonagold) on suuremõõdulised. Üks õun kaalub keskmiselt 420 grammi. Selliseid söön ma päeva jooksul ära vähemalt kolm tükki. Samuti söövad teised pereliikmed. Kokku tulebki “kilode kaupa”.

Veel maitsevad mulle “naba”apelsinid. Kaks-kolm apelsini kaaluvad kilo. Ei ole mitte mingi probleem neid nii palju päeva jooksul ära süüa. Hooajal tavaliselt söön ka. Hiljuti ostsin koju 10-kilose kastiga mandariine. Need olid 4 päevaga otsas.

Arbuusi hooajal söön iga päev arbuusi. Kindlasti rohkem kui kilo või kaks. Mureli ja maasika hooajal libistan neid sisse julgelt rohkem kui kilo päevas.

Seega, jääb arusaamatuks, miks puuviljade söömine nii uskumatu ja liialdav tundub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmedki siin teemas mainitud uskumatud jutud/väited on minu jaoks igapäevased. Inimeste elud ongi ju erinevad.

No siis on minu jaoks uskumatu, millised inimesed tegelikult, oma kodudes ja mõtetes, on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

PPS: kilode kaupa mandariine ühe inimese kohta päevas mitmeid päevi järjest pole muidugi tervislik, nii nagu igasugune liialdamine pole tervislik, aga see hüsteeriline süsivesikute kartus on kah haiglane. Inimese keha vajab kõiki toitaineid ja puuviljades leiduvad suhkrud on toitumise loomulik osa.

Kas ma kirjutasin süsivesikutest? Copyd ehk selle koha😂😂
Kirjutasin SUHKRUST. Mida liigne suhkur organismiga teeb, loe ise.

Saamatu iroonia pardifilee ja konservide kulul on pehmelt öeldes arusaamatu. Minu jutt “puuviljad alati laual” kiitlevatest inimestest oli veidi teise alatooniga.
Jah, pole tõesti kohustust alltekstidest aru saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmedki siin teemas mainitud uskumatud jutud/väited on minu jaoks igapäevased. Inimeste elud ongi ju erinevad.

No siis on minu jaoks uskumatu, millised inimesed tegelikult, oma kodudes ja mõtetes, on.

Ma olen seda mitme teema kontekstis kirjutanud, kui uskumatu ja silmiavav koht see PK minu jaoks on. Et kui erinevad ometi inimesed võivad olla, nagu mingitest eri liikidest. Pean silmas just arusaamu, mõtteviisi (millest siis omakorda tuleneb käitumine, tegutsemine). Siis mõnikord tekib tunne, et oi kui hea on selles turvalises “pärismaailmas”, kus vähemalt lähemate ümbritsevate inimestega oleme ikka enamvähem samal lainepikkusel ja samas süsteemis 🙂. Muidugi on siin ka neid, kellega reaalelus oleksime ehk hingesugulased. Aga need inimühiskonnas eksisteerivad nn paralleelmaailmad on omamoodi väga huvitav nähtus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saamatu iroonia pardifilee ja konservide kulul on pehmelt öeldes arusaamatu. Minu jutt “puuviljad alati laual” kiitlevatest inimestest oli veidi teise alatooniga.

Võib-olla sa ei tea seda, aga puuviljades on ka muud, kui vaid suhkur. Mh kiudained – mis on samuti süsivesikud. Sealjuures on erinevate viljade suhkrusisaldus ja suhkrute ja kiudainete vahekord vägagi erinev, nii et ei saa sugugi kõiki “puuvilju” samasse patta panna ega samadel alustel demoniseerida.
Ma oleksin muidugi pidanud kirjutama, et see hüsteeriline suhkrukartus ületab juba kõik piirid, aga inimesed ei karda pelgalt suhkruid vaid kõiki süsivesikuid. Kui nüüd laiemat pilti vaadata. Kuid ega oskus laiemat pilti näha pole ka muidugi koolihariduse kohustuslik osa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

??? Ma küll ei mõista, mis siin nii imelikku on? Meie peres süüakse ka iga päev kilode kaupa puuvilju.

Praegu just kaalusin ära. Minu lemmikõunad (Jonagold) on suuremõõdulised. Üks õun kaalub keskmiselt 420 grammi. Selliseid söön ma päeva jooksul ära vähemalt kolm tükki. Samuti söövad teised pereliikmed. Kokku tulebki “kilode kaupa”.

Veel maitsevad mulle “naba”apelsinid. Kaks-kolm apelsini kaaluvad kilo. Ei ole mitte mingi probleem neid nii palju päeva jooksul ära süüa. Hooajal tavaliselt söön ka. Hiljuti ostsin koju 10-kilose kastiga mandariine. Need olid 4 päevaga otsas.

Arbuusi hooajal söön iga päev arbuusi. Kindlasti rohkem kui kilo või kaks. Mureli ja maasika hooajal libistan neid sisse julgelt rohkem kui kilo päevas.

Seega, jääb arusaamatuks, miks puuviljade söömine nii uskumatu ja liialdav tundub.

100 kg naise ilu?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

100 kg naise ilu?

Ma olen 168/55. Teised pereliikmed ei ole ka paksud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PK tundub olevat mõnele vaid enda lõbustamise paigaks, kus püütakse endast maalida pilti kui lillekesest p*sameres, või veel hullem – säravaks “jumalasulaseks”, oreool pea kohal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma söön üksi ka paar kilo puuvilju ära nii mõnigi päev. Kilo arbuusi või mandariine pole ju eriti suur kogus. Kui peres elab 5 inimest, siis on 1kg puuvilju 200g inimese kohta ja see on ikka üsna miinimum. Suvaline apelsin võib kaaluda juba 400g. Kui igaüks sööb ära ainult 1 apelsini ja mitte mingeid muid puuvilju, siis ongi kilode kaupa koos. Kui aga süüakse näiteks koos suur arbuus ja igaüks veel 500g eest puuvilju, siis võib ka üle 10kg minna.

Please wait...
Postitas:
kitah

Aan lori viie hariliku iirlase eest

PK tundub olevat mõnele vaid enda lõbustamise paigaks, kus püütakse endast maalida pilti kui lillekesest p*sameres, või veel hullem – säravaks “jumalasulaseks”, oreool pea kohal.

Kas just ennast paremaks teha, eks see ole suhteline – kes kuidas ja miks ja mil määral. Aga – kas sina võtad siis Perekooli surmtõsiselt? Ausalt? Einoh, kohe kahju sust. Mina käin siin küll lõbutsemas, meelt lahutamas, vahel muidugi ka millegi kohta küsimas, sest siin on kõige teadjaid seinast seina ja siiani olen alati ka abi saanud. Nimigi ju ütleb – ajaviitejutud. Aga et tõsiselt võtta – no eluski ei tuleks nii jubeda asja peale. Ma ei võta elugi tõsiselt, saati siis veel mingit lobafoorumit, sa issa ristike kesk pohlamoosi! XD XD XD

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas just ennast paremaks teha, eks see ole suhteline – kes kuidas ja miks ja mil määral. Aga – kas sina võtad siis Perekooli surmtõsiselt? Ausalt? Einoh, kohe kahju sust. Mina käin siin küll lõbutsemas, meelt lahutamas, vahel muidugi ka millegi kohta küsimas, sest siin on kõige teadjaid seinast seina ja siiani olen alati ka abi saanud. Nimigi ju ütleb – ajaviitejutud. Aga et tõsiselt võtta – no eluski ei tuleks nii jubeda asja peale. Ma ei võta elugi tõsiselt, saati siis veel mingit lobafoorumit, sa issa ristike kesk pohlamoosi! XD XD XD

Peab ikka väga naiivne olema, et tõsiselt võtta Perekooli “tähtesid”, kes käivad siin lõbutsemas, provotseerimas, luulutamas ning oma kommentaaridele reageerimist ootamas/vaatamas. Mõnel on sellisest lõbutsemisest lausa oma selg “haigeks” jäänud ning kui vahepeal ka satub mõne pakutud tööotsa peale, siis ei pea seal päevagi vastu, sest kogu ta mõttetegevus on Perekoolis kinni. Ning oh seda kisa, kui mõnele lõbutsejale/udutajale astutakse ta konnasilma peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridusega liialdatakse palju, parem kui bakat ei maini, see ei ole Perekoolis mingi haridus. Samuti liialdatakse, et kõrgem matt nii lihtne, kui seda ei oska või on raske, siis mis ülikooli ronidagi. Üldiselt on jäänud mulje, et paljudele siinsetele kägudele on hariduse omandamine tühiasi, kõik on tasuta ja vaeva nägema ei pea.

Aga ms paneb sind arvama, et haridustaseme kohta valetatakse ja tegelikke magistrikraadiga inimesi on väga vähe? Minu meelest on alates 3+2 süsteemi kehtestamisest magistrikraad muutunud väga tavaliseks, massiliseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles ei näe ma midagi uskumatut, eriti veel pere peale. Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti. Mees helistab igal õhtul enne kojutulekut ja ainus, mida ta küsib, kas poodi on vaja minna, kas puuvilju on piisavalt.

Miks te seda suhkrut nii jubedalt sisse ajate? Ei ole puuviljad suurtes kogustes kasulikud – seda peaks igaüks teadma.

Seoses puuviljadega: paljudes teemades, kus kirjeldatakse kodust elu ja idülli ning eriti toitumist, käib läbi lause, et “puuviljad on meil ka iga päev laual”. Et päriselt? Aastal 2018 on see midagi, mis on erakordne? Saan aru, et nõukaajal saadud apelsin või banaan olid midagi, mis naabrid kadedusest roheliseks ajas, aga praegu?

Kilo puuvilja inimese kohta pole üldse eriti suur kogus. See ongi natuke üle 2 puuvilja päevas söömine, sest enamik puuvilju kaalub ikka üsna palju. Inimesed ei oska sellega arvestada ja mõtlevad, et kilo mandariine on suur kotitäis ja kilo arbuusi peaaegu pool. Tegelikult on 1kg puuvilju inimese kohta üsna väike kogus, kui see päeva peale jaotada. Enamik on seal vesi ja kiudained, mitte suhkur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles ei näe ma midagi uskumatut, eriti veel pere peale. Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti. Mees helistab igal õhtul enne kojutulekut ja ainus, mida ta küsib, kas poodi on vaja minna, kas puuvilju on piisavalt.

Miks te seda suhkrut nii jubedalt sisse ajate? Ei ole puuviljad suurtes kogustes kasulikud – seda peaks igaüks teadma.

Seoses puuviljadega: paljudes teemades, kus kirjeldatakse kodust elu ja idülli ning eriti toitumist, käib läbi lause, et “puuviljad on meil ka iga päev laual”. Et päriselt? Aastal 2018 on see midagi, mis on erakordne? Saan aru, et nõukaajal saadud apelsin või banaan olid midagi, mis naabrid kadedusest roheliseks ajas, aga praegu?

Kilo puuvilja inimese kohta pole üldse eriti suur kogus. See ongi natuke üle 2 puuvilja päevas söömine, sest enamik puuvilju kaalub ikka üsna palju. Inimesed ei oska sellega arvestada ja mõtlevad, et kilo mandariine on suur kotitäis ja kilo arbuusi peaaegu pool. Tegelikult on 1kg puuvilju inimese kohta üsna väike kogus, kui see päeva peale jaotada. Enamik on seal vesi ja kiudained, mitte suhkur.

See Jonagoldi õunte kogus, mille üks Kägu päevaga ära sööb, on 134 grammi suhkrut, mis on päris karm kogus. Lisaks rohkem kui 600 kcal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tavaliselt käib sinna juurde veel küsimus, et “millist raamatut te viimati lugesite” või “kas te olete ka viimasel aastal koju mõne uue raamatu ostnud”?
loomulikult ei oska ma nii lollaka küsimuse peale iial midagi vastata, sest raamatuid on mul kodus kokku kümneid tuhandeid, ühestki raamatupoest ega taaskasutuspoest ilma raamatuostuta ei välju eal ning kodus on pidevalt mingi naistekas unelugemiseks magamistoas, mingid raamatud on köögis toidusegamise ajaks lugeda (mis sest et võibolla 200+ korda), kabinetis on terve sein raamatuid täis ning järgmise tööpäevaks loenguid ette valmistades sirvin pidevalt erialast kirjandust.
no millist neist paljudest siis sellele snoobile nimetada, et pooleli on? öökapil olevat cooperit ja binchyt, köögis avatult seisvat kriminulli või ulmekat või hoopis neid teaduskogumikke, kust homseks tsitaate otsida kavatsen?

Otsisin need kümned tuhanded üles, mida mainisin, nii et palun, siin on tsitaat ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uskumatu on see, et pestakse Arieliga riideid ja mingit lõhna juurde ei jää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridusega liialdatakse palju, parem kui bakat ei maini, see ei ole Perekoolis mingi haridus. Samuti liialdatakse, et kõrgem matt nii lihtne, kui seda ei oska või on raske, siis mis ülikooli ronidagi. Üldiselt on jäänud mulje, et paljudele siinsetele kägudele on hariduse omandamine tühiasi, kõik on tasuta ja vaeva nägema ei pea.

Aga ms paneb sind arvama, et haridustaseme kohta valetatakse ja tegelikke magistrikraadiga inimesi on väga vähe? Minu meelest on alates 3+2 süsteemi kehtestamisest magistrikraad muutunud väga tavaliseks, massiliseks.

Lisaks veel, et päris paljudele inimestele ongi hariduse omandamine üsna lihtne. See, kui käole ei ole, ei tähenda, et kõik teised valetavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Jonagoldi õunte kogus, mille üks Kägu päevaga ära sööb, on 134 grammi suhkrut, mis on päris karm kogus. Lisaks rohkem kui 600 kcal.

No ära nüüd muretse mu pärast nii palju! Mul on tervis täiesti korras ja kehakaal pikkuse ning vanuse kohta isegi liiga väike.

Muud magusat ma ei söö peaaegu üldse. Ainsad “patud” ongi mul puuviljad ja pähklid. Koogid ja kommid jäävad minust puutumata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu on see, et pestakse Arieliga riideid ja mingit lõhna juurde ei jää.

Hahaa, seda ma usun küll. Nad ISE ju muidugi ei tunne seda. Ja teiseks ma päriselt arvan, et riideid kandes võib see lõhn üsna ruttu kaduda, sest ma justkui pole tööl, koolis, poes, bussis jne kohanud hullult pesupulbri järgi lõhnavaid inimesi, kas teie olete? Pigem mõnikord mingid muud aroomid hakkavad domineerima 😉. Samas, kui need Arieliga pestud pesud nööril kuivavad, on soodsa tuulega seda lõhna tunda julgelt mitmekümne meetri taha 🙂.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puuviljades imendub suhkur aeglaselt ja seal on ka palju muid kasulikke aineid, nii et see pole kahjulik. Teine asi on, kui vee asemel täismahla juua või ainult väga suhkrurikkaid puuvilju süüa nagu viinamarjad. Õunas ja apelsinis on aga nii palju kiudaineid, et sealt ei imendu suhkur nii kiiresti, et oleks kahjulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tervis täiesti korras ja kehakaal pikkuse ning vanuse kohta isegi liiga väike.

Pole seal midagi väikest, tavaline kaal. Eks ole lihtsalt loomult kiire ainevahetus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on tervis täiesti korras ja kehakaal pikkuse ning vanuse kohta isegi liiga väike.

Pole seal midagi väikest, tavaline kaal. Eks ole lihtsalt loomult kiire ainevahetus.

Püüa nüüd rahuneda, eks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik on mingid rikkurid ja heal kohal tööl olevad spetsialistid

Minu jaoks on ka liialdus, kui rahateemades kirjutatakse järjest, et keskmine palk peres inimese kohta 4000 eurot ja sääste-investeeringuid inimese kohta peres rohkem kui 26 000 eurot jne, Eesti keskmisi palku arvesse võttes kohe kuidagi ei usu, ise olen teeninud ka alati veidi rohkem, kui riigi keskmine, aga mitte ülearu palju paraku, püüdlustest hoolimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka liialdus, kui rahateemades kirjutatakse järjest, et keskmine palk peres inimese kohta 4000 eurot ja sääste-investeeringuid inimese kohta peres rohkem kui 26 000 eurot jne, Eesti keskmisi palku arvesse võttes kohe kuidagi ei usu, ise olen teeninud ka alati veidi rohkem, kui riigi keskmine, aga mitte ülearu palju paraku, püüdlustest hoolimata.

Jälle liialdus. Mul tekib hasart paljastada siinses liialduste paljastamise teemas liialdusi paljastama hakata.
Nii pole öeldud. Eputatakse oma palgaga küll, aga nii hulluks pole mindud.
Teen ettepaneku tuua oma väidete tõestuseks tsitaate.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle liialdus. Mul tekib hasart paljastada siinses liialduste paljastamise teemas liialdusi paljastama hakata.

Nii pole öeldud. Eputatakse oma palgaga küll, aga nii hulluks pole mindud.

Teen ettepaneku tuua oma väidete tõestuseks tsitaate.

Jajah, äkki kirjutame väitekirja ka juurde. Alles siin oli see investeeringute teema, kus pooled vastanutest väitsid, et sääste-investeeringuid on neil rohkem kui 26 000, samas kui kõrval on aastaid olnud statistika, et pooltel peredel pole isegi kuue kuu varu, juhul kui peaks inimesed töökoha kaotama või haigestuma.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mis paranähtustesse puutub, mul käis rott kunagi raadiot sissevälja lylitamas. Oli sihuke mudel, kus suur ludinal liikuv rubilnik peal, vant taipas ära, et tahan, kuulan transistorit . . . krdi kell kolm öösel, kui ma pidin kahexax tööle minema, elajaloom selline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, äkki kirjutame väitekirja ka juurde.

Nojah, kui tsitaat on sinu jaoks väitekiri, siis küll.

Please wait...
Postitas:
kitah

Mis paranähtustesse puutub, mul käis rott kunagi raadiot sissevälja lylitamas. Oli sihuke mudel, kus suur ludinal liikuv rubilnik peal, vant taipas ära, et tahan, kuulan transistorit . . . krdi kell kolm öösel, kui ma pidin kahexax tööle minema, elajaloom selline.

Mul see kõige esimene rott, tema oli poolteist vabapidamisel ja tuli tahtis omale telefoni majja vedada. – Kudõõ, karjun mina, see on minu jagu! Pärast sain neid molekulipaksusi vasktraate kokku sõlmata nagut mingi kuramuse BA või Mäkkgaiver. Võtab aga telefoni seina pealt ja muudkut läheb. Ikka aeg edasi arenenud, kosmosesajand ja puha, võite oma kapsaraua ja saapanööpidega kurni visata kui tahate, tänapäeva rottidel ka raadiod ja tillevonid ja mis kõik XD

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)