Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Kilo mandariine on nii 12-13 mandariini.
See oleks hommikust õhtuni õgimine, kui veel muud asjad otsa lisada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meenus kägu, kel oli kodus kümneid tuhandeid raamatuid.

Keskmise raamatu paksus on ehk 1,5 cm. 10000 raamatut oleks umbes ~20 maast laeni raamaturiiulit. Kui keskmise korteri elutoa suurune tuba vaid raamaturiiulitele pühendada, siis mahuks isegi ära.

Kui koguda vanavara punktidest 50 sendiseid raamatuid (minuarust kõige levinuim hind) siis oleks kogu selle raamatukogu soetusmaksumus vaid 5000 eur. Raamatufännile/kogujale eimidagi müstilist.

Vabandust, aga ‘kümneid tuhandeid’ ei tähenda kümme tuhat.

tolles teemas selguski, et see mitmed kümned tuhanded oli sel käol lihtsalt tolle käo fantaasia või soovunelm. no et kümme tuhat, seda ma usun, mul endal on ka ligi 5000 raamatut ja oleks veelgi rohkem, kui mul oleks suuremad ruumid ja rohkem raha, aga KÜMNEID tuhandeid – olgen’d ilusti! pisemates külaraamatukogudes on ka umbes 5000-7000 raamatut. lugesin just hiljuti ühte Rex Stouti lugu, kus Archie ütles, et Nero Wolfe’il on ka kümme tuhat ja vist rohkemgi raamatut. numaitia … ma arvan, et see vast on ka kerge kirjanduslik liialdus.

Nero Wolfeil oli 10 000 orhideed. Raamatuid ei mainita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kilo mandariine on nii 12-13 mandariini.

See oleks hommikust õhtuni õgimine, kui veel muud asjad otsa lisada.

Need peaks siis väga ökod, olema, et õgard kärna ei läheks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Suvaline apelsin võib kaaluda juba 400g.

Jaah, selline keskmine 400-grammine apelsin eksole 😀
Mis selle teema nimi oligi…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Vot selles jutus justnimelt mainiti. Aga ma ei mäleta enam, mis selle pealkiri oli, kuigi ehk saaks oma laenutuskaardi pealt järele vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesse külamolliga tehakse 3 last ja siis ving, et näe, elu paha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesse külamolliga tehakse 3 last ja siis ving, et näe, elu paha.

Uskumatu liialdus tõesti. Inimesed eputavad ka igasugu asjadega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaline apelsin kaalubki umbes nii palju, minu kodupoes ei müüdagi näiteks väiksemat sorti apelsine.

Pealegi, see ja palju muud juttu siin pole ju mingi USKUMATU asi ega liialdus, vaid täiesti tavalised ja võimalikud asjad, mis reaalses elus eksisteerivad igal pool, mõni lihtsalt natuke vähem, kui väidetakse.

Kui inimese jaoks on uskumatu see, et keegi sööb pool kilo puuvilju päevas, siis esiteks, mida tema meelest peaks üldse sööma, kas ainult liha ja makarone ja teiseks, selle inimese elu peab ikka väga igav olema, et kõige tavalisem argiasi uskumatu on. Uskumatu on ikka mõni huvitav lugu, mida on kõvasti liialdatud, mitte aga argipäevane asi, millega saavad kõik hakkama.

Näiteks, kui keegi ütleks, et ta läks Ameerikas nalja pärast burgeriõgimisvõistlustele ja pani selle kinni nii, et teistel oli veel pool alles, siis tundub see lugu natuke uskumatu, eriti kui rääkija ei ole eriline õgard. Kui aga keegi ütleb, et tema 5liikmeline pere sööb mitu kilo puuvilju päevas, siis pole see midagi erilist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, et peres süüakse iga päev KILODE KAUPA puuvilju.

Selles ei näe ma midagi uskumatut, eriti veel pere peale. Meil on oma viljapuud, suvel-sügisel ainult vitsutame, praegu ostame kogu aeg tõesti kilode kaupa ja otsa saavad nad kiiresti. Mees helistab igal õhtul enne kojutulekut ja ainus, mida ta küsib, kas poodi on vaja minna, kas puuvilju on piisavalt.

Miks te seda suhkrut nii jubedalt sisse ajate? Ei ole puuviljad suurtes kogustes kasulikud – seda peaks igaüks teadma.

Seoses puuviljadega: paljudes teemades, kus kirjeldatakse kodust elu ja idülli ning eriti toitumist, käib läbi lause, et “puuviljad on meil ka iga päev laual”. Et päriselt? Aastal 2018 on see midagi, mis on erakordne? Saan aru, et nõukaajal saadud apelsin või banaan olid midagi, mis naabrid kadedusest roheliseks ajas, aga praegu?

Miks keegi ei kiida, et tal on suitsuvorst külmkapis?

Kilo puuvilja inimese kohta pole üldse eriti suur kogus. See ongi natuke üle 2 puuvilja päevas söömine, sest enamik puuvilju kaalub ikka üsna palju. Inimesed ei oska sellega arvestada ja mõtlevad, et kilo mandariine on suur kotitäis ja kilo arbuusi peaaegu pool. Tegelikult on 1kg puuvilju inimese kohta üsna väike kogus, kui see päeva peale jaotada. Enamik on seal vesi ja kiudained, mitte suhkur.

See Jonagoldi õunte kogus, mille üks Kägu päevaga ära sööb, on 134 grammi suhkrut, mis on päris karm kogus. Lisaks rohkem kui 600 kcal.

Enamik kaloreid peabki saama süsivesikutest, kui pole just spetsiaalset dieeti. Kiire googeldamise tulemusena leidsin, et arvud on hoopis 520 kcal ja 100 g suhkrut kilo kohta. Aga seda pole palju, arvestades, et suhkur õuntes imendub aeglaselt. Rafineeritud suhkur on ebatervislik, sest viib veresuhkru liiga äkitselt üles, aga puuviljad on kasulikud, sest nälja puhul ongi vaja veresuhkrut natuke tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jällegi ei saa aru. Tükk aega kohe mõtlesin, et kas tõlgendan loetut valesti või mis, aga just nii palju ju üks apelsin kaalubki, ju? Milles liialdus seisneb? Just kaalusin ära. Üks keskmisest natukene suurem apelsin kaalub ca 500 grammi. Keskmine kaalub vabalt 300-400 grammi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen saanud isegi 400grammise sidruni 😁 tellisin eselverist 400 gr sidrunit ja arvestasin 2-3ga aga toodi siuke jurakas!
Apelsin on vabalt 400gr.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui inimese jaoks on uskumatu see, et keegi sööb pool kilo puuvilju päevas,

Algselt oli KILODE VIIDI, siis kilo päevas, nüüd juba pool kilo… Uskumatu jah, sest kägude liialdused kiouvad tavaliselt suuremaks minema😁

siis esiteks, mida tema meelest peaks üldse sööma, kas ainult liha ja makarone

See ei ole uskumatu, kuna äärmuskäod on täiesti tavaline nähtus😁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Algselt oli KILODE VIIDI, siis kilo päevas, nüüd juba pool kilo… Uskumatu jah, sest kägude liialdused kiouvad tavaliselt suuremaks minema😁

Ongi ju kilodeviisi. Kui peres on 4-5 liiget ja neist igaüks sööb päevas pool kilo puuvilju, siis kokku ongi ju kilodeviisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algselt imestati, et süüakse pere peale kilode viisi puuvilju päevas. Ja uuriti, kui palju ja mida keegi sööb. Kui ma üksigi vabalt paar apelsini, õuna-pirni ja 4-5 mandariini päevas söön, siis pole ju midagi imestada, et iga päev tõesti kilode viisi neid ostame. Teised tahavad ju ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit tuleb järgmine asi-süüakse kilode kaupa puuvilja, aga ikka ollakse piibuorgid. Need puuviljad ise juba annavad päevase kalorivajaduse täis, ju siis ollaksegi vaid puuviljadieedil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit tuleb järgmine asi-süüakse kilode kaupa puuvilja, aga ikka ollakse piibuorgid. Need puuviljad ise juba annavad päevase kalorivajaduse täis, ju siis ollaksegi vaid puuviljadieedil.

Ju siis jutt sellest, et puuviljad teevad paksuks, ongi liialdus. Mina söön tõesti väga palju puuvilju, aga olen sale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on su luulud. Minu päevane kalorivajadus on 1700kcal ja kui söön päevas ära kilo arbuusi (400kcal), pool kilo õunu (225kcal) ja kilo mandariine (410kcal) siis ei saa ma ka kogu kalorivadust kätte. Kuigi ilmselt sellist kogust mitte keegi iga jumala päev üksi niikuinii ära ei söögi, 1kg on reaalne üksi päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üks kolleeg selline, eks hommikust õhtuni sööb. Tal selline imelik keha, et jalad tõesti nagu piibuorgid. Ja ongi üks pidev söömine. Ainevahetus lihtsalt eriline vist.

Siin üks ju väitis, et sööb päevas 3 suurt õuna – ehk siis kokku poolteist kilo. Lisaks siis ajab hooajal kõrist alla igapäevaselt kilo arbuusi ning selle kõige juues kaalub enda hinnangul veel liiga vähe.

Nüüd aga räägitakse juba mõnest mandariinist ja ühest õunast. Lugege uuesti, mille üle see vaidlus siin lahti läks.

Mina kujutasin juba ette, kuidas üks 100 kg naise ilus muudkui jahvatab hommikust õhtuni ja ise muidugi veel uhke tervislik toituja seejuures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin üks ju väitis, et sööb päevas 3 suurt õuna – ehk siis kokku poolteist kilo.

1 õun nüüd vaevalt 500g kaalub, aga kui ka kaaluks, siis 1,5kg õunu annab 675kcal. Selle juurde võib keskmine inimene veel vabalt 1000kcal süüa päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on su luulud. Minu päevane kalorivajadus on 1700kcal ja kui söön päevas ära kilo arbuusi (400kcal), pool kilo õunu (225kcal) ja kilo mandariine (410kcal) siis ei saa ma ka kogu kalorivadust kätte. Kuigi ilmselt sellist kogust mitte keegi iga jumala päev üksi niikuinii ära ei söögi, 1kg on reaalne üksi päevas.

Kyi su päevane baasvajadus on 1700, siis pole sa ka piibuork. Mina oma 54kg vajan alla 1300.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida te inisrte nende puuviljade kallal! no aru ma ei saa, mul lapsed söövad vähemalt kolm portsu puuvilja päevas nt 1 banaan, 1 õun, paar ploomi jnejne, õunaajal aias söövad õunu nagunii päev läbi. Ja tassingi puuvilju kilode viisi ilma igasuguse kunstilise liialduseta ja võimalikult mitmekesiseid, sest lapsi on kolm ja ise tahaks ka mõned. jõulu ajal läks kilone võrk mandariine päevas lisaks kuni mõni siin täpiliseks hakkas minema.
Juurde veel samapalju kilosid juurvilju ja salatimaterjali.
Kas imestajad ise ei tee pere süüa, et oma kanast ja puuviljast üle ei saa. Minu meelest just see jahvatamine on liialdus, kuidas ikka kilode viisi ja et no TEGELIKULT ei ole ju kilode viisi ja et kuidas ikka mõni julgeb öelda, et tal on alati puuviljad laual vaagnas jne. no küll saevad.
Ja õun ei anna ainult suhkruid vaid kiudaineid kobedasti ja muid bioaktiivseid aineid, mispärast toortoit on vähivastase toimega, tavalised vitamiinid- mineraalid lisaks.

Nero Wolfe luges väga palju ja Archie ka, neil oli oma liivakivist majas palju raamatud, kas just numbriliselt öeldud kusagil oli, seda ei mäleta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin just sama öelda, et LIIALDAJAD on hoopis need, kes kahtlustavalt irvitavad, et üks õun või apelsin võib 400 grammi kaaluda või et üks pere võib rohkem kui kilo puuvilju päevas süüa.

Ja siis on siin ka üks liialdav “kehakaalu-kägu”, kes kukub igas kehakaalu teemas ja karjub, et kui sa kaalud rohkem kui 50 kilo, siis oled paks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis on siin ka üks liialdav “kehakaalu-kägu”, kes kukub igas kehakaalu teemas ja karjub, et kui sa kaalud rohkem kui 50 kilo, siis oled paks.

Tema võib ju rahulikult oma 3 salatilehte, pool viilukest apelsini ja 10 grammi õuna päevas süüa (kui julgeb ikka), et mitte ise paksuks minna ja lausa 52 kilo kaaluda. Arusaamatu, miks kellegi teise kujuteldav kehakaal teda ärevile ajab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja on täiesti reaalne omada 10 000+ raamatut, miks see peaks olema nii ilmaime, kui see on inimese töö või hobi. Tean kahte sellist, üks on eesti keele ja kirjanduse professor, teine lihtsalt suure lugemusega, ühel ongi terve korrus eritellimusel raamaturiiuleid täis nagu raamatukogus ja riiulites raamatud kahes reas, teisel tuba ja riiulid on seinas niiet tapeeti pole nähagi terver korteris. Kel endal raamaturiiul väga lühike ja lugemus piirdub Saladustega, eks tundub muidugi uskumatu, aga see ei pruugi olla mingi liialdus vaid tegelikkus.

Pigem on perekooli viga selline tavaline asi, et mingi detailike võetakse hambusse ja siis kukutakse jaurama. Isegi kui see on mingi detailike mida kasutati näitlikustamiseks ja ei olegi tähtis. Juba tehti järgmine teema, et kui nii lihtlabased asjad uskumatud liialdused tunduvad, et jagub õhinat selliste jamade üle nämmutada, küll ikka peab olema igav elu ja kitsas silmaring…

Ja liialdustest rääkides on ikka esirinnas siin ka need beebiemmed, kelle laps kolmekuusena istub, aastasena Rahva Häält luges ja muud toredused. Ja siis vaesed teiste beebide emad muretsevad, et miks nende lapsed nii aeglaselt arenevad. Mina tean, et see on huumorinurgake, aga mõni esmakordne emme muretseb tõsiselt. No minu enda ämmgi räägib, kuidas poeg kõndima õppides mitte kordagi ei kukkunud, mis on füsioloogiline võimatus.

Ja Nero Wolfel oli tõesti 10 000 orhideed oma kolme kliimatsooniga katusekasvuhoones. Ja palju raamatuid, aga neid arvuliselt ei mainita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiski, maaraamatukogudes oli kümmekond aastat tagasi veel keskmiselt 12 tuhat arvestusüksust – ehk iseseisvat nimetust. Kui siia liita need köited, mis on ühe üksuse mitu eksemplari, saame riiulid kõvasti rohkem täis. Kas see arv saab tänaseks päevaks nii suurelt kahanenud olla, ma ei tea.
“Kümneid tuhandeid” on muidugi palju rohkem, kui lihtsalt kümme tuhat, ent kuus tuhat raamatut (kui “Saja rahva lood” ja LR ka juurde lugeda) olid mul endal lapsena kodus. Meil olid need õudselt tüütud sügavad sektsioonriiulid, kuhu raamatud pandi kahes reas, teate küll. Brr. Paar tuhat köidet olid ka maal, suvilas.

arvestusüksus raamatukogus tähendab raamatute puhul eksemplari ja perioodika puhul aastakäiku. nimetus ei ole sama mis arvestusüksus.
raamatukoguhoidja

Please wait...
Postitas:
kitah

Vot selles jutus justnimelt mainiti. Aga ma ei mäleta enam, mis selle pealkiri oli, kuigi ehk saaks oma laenutuskaardi pealt järele vaadata.

Rex Stout
* Enne südaööd
* Elektritool kolmele
* Gambiit
* Ajujaht isale
* Ajujaht emale
* Haned-luiged, tulge koju

Kolm viimast on ehk ebatõenäolisemad, aga kolm esimest on üpris tõenäolised – st üks neist, kus seda raamatute arvu mainiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kyi su päevane baasvajadus on 1700, siis pole sa ka piibuork. Mina oma 54kg vajan alla 1300.

Ja sa ei suuda ette kujutada, et mõni naine on pikem kui masajalgne 160cm? Mina olen 180cm ja peenike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei ole üldse mingi eriline kirjandushuviline ja raamaturiiuleid on meil vaid kahes toas ja saunas, aga praegu lugesin ühe riiuli jagu raamatuid ära ja korrutasin kõigi meil olevate raamatuid täis olevate riiulite arvuga ja umbkaudu 2000 raamatut tuleb ära. Ja tõesti, ma olen täiesti keskmist mõõtu lugeja ja laenutan päris palju raamatukogust, mitte ei osta kõike koju. Minu vanematel on näiteks kindlasti vähemalt 6000 raamatut. Elu on ju pikk ja selle jooksul jõuab ka keskmine lugeja päris hulga raamatuid endale koguda. Kui oled tõeline kirjandushuviline, siis ma kujutan ette ei ole 10000 raamatut üldse mingi ulmeline hulk. Ega kõik raamatud ei ole teab mis paksud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled tõeline kirjandushuviline, siis ma kujutan ette ei ole 10000 raamatut üldse mingi ulmeline hulk. Ega kõik raamatud ei ole teab mis paksud.

Nõus sinuga.
Mulle isiklikult tundub, et need Käod, kes siin raamatute arvust probleemi tekitavad, on noodsamad Käod, kes Koolilapse alafoorumisse vahetevahel teemasid püstitavad stiilis “Mu lapsele anti koolivaheajaks koduülesandeks RAAMAT läbi lugeda! Kas sellisel juhul tuleb kaebus esitada kohe haridusministrile või piisab kohalikust Haridusosakonnast, et õpetaja ja direktor korrale kutsuda?”
Mina isiklikult esindan seda põlvkonda, kellele tundub imelik, kui mõnes kodus raamaturiiuleid pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled tõeline kirjandushuviline, siis ma kujutan ette ei ole 10000 raamatut üldse mingi ulmeline hulk. Ega kõik raamatud ei ole teab mis paksud.

Nõus sinuga.

Mulle isiklikult tundub, et need Käod, kes siin raamatute arvust probleemi tekitavad, on noodsamad Käod, kes Koolilapse alafoorumisse vahetevahel teemasid püstitavad stiilis “Mu lapsele anti koolivaheajaks koduülesandeks RAAMAT läbi lugeda! Kas sellisel juhul tuleb kaebus esitada kohe haridusministrile või piisab kohalikust Haridusosakonnast, et õpetaja ja direktor korrale kutsuda?”

Mina isiklikult esindan seda põlvkonda, kellele tundub imelik, kui mõnes kodus raamaturiiuleid pole.

Head inimesed. Veelkord siis – arutelu tekitanud postituses polnud öeldud, et kodus on kümme tuhat raamatut (tõesti kergesti usutav raamatusõbra kohta). Kirjas oli kümnEID tuhandEID.

See teema siin aga on ilmselt diskussioon mitte niivõrd asjaolude üle, mis uskumatud tunduvad, vaid inimeste vahel, kellest ühed pööravad detailidele jutus tähelepanu ja teised mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)