Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on uskumatud 7-liikmelised pered, kel 3 kuu jooksul väike, 140l prügikonteiner tühjendamise ajaks ikka täis ei saa…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on uskumatud 7-liikmelised pered, kel 3 kuu jooksul väike, 140l prügikonteiner tühjendamise ajaks ikka täis ei saa…

Põhimõtteliselt oleks see minul võimalik, kui ma virgem oleksin. Meil pere küll ainult 5-liikmeline. Elan maal. Küla keskel on pakendikonteiner, tasuta. Seega pakendid lähevad enamus sinna. Meil peaasjalikult tekib olmeprügi seepärast, et ma ei viitsi lihaseid, kalaseid ja piimaseid pakendeid pesta-kuivatada. Toidujäätmed lähevad meil komposti. Paber-papp-puit ahju, metalljäätmed kogume kokku ja viime u kümne aasta tagant kokkuostu (seejuures isegi vanad roostes naelad-kruvid). Ohtlikuid jäätmeid saab aastas korra anda ära külas peatuvasse ohtlike jäätmete kogumise bussi. Vanad rõivad jagan kas uutele soovijatele, viin käsitööseltsile või Hja M kauplusesse. Mul on suur ait, kus ma vahepeal sorteeritud kotte ladustada saan. Mis jäätmeid sina sinna olmeprügisse niiväga paneksid? Meie tellime prügivedu selle järgi, kui meie 250 liitrine konteiner täis saab, ja enamasti see on u. 2,5 kuu tagant (aga seda seetõttu, et ma üsna lohakalt viskan suure osa räpaseid pakendeid sinna. Kui oleks korralikum, siis ei oleks nii paljugi vaja tellida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui üldse mitte koristada, siis seisabki konteiner kenasti tühi. Oled vast näinud neid kodutunde elamisi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üldse mitte koristada, siis seisabki konteiner kenasti tühi. Oled vast näinud neid kodutunde elamisi?

Kas teie viskate koristades 170 liitrit tolmu ära? Või mida õigupoolest sinna olmeprügisse pannakse? Ok linnaelamistes, kus paberit ja toidujäätmeid eraldi ei koguta, seal saan aru, see kogus paberisodi ja toidujäätmeid, mida mu lapsed toodavad, on ikka märkimisväärne. Aga kui mähkmeid enam ei kasuta, siis tõesti, olmeprügisse lähevad näiteks pudelikorgid ja kilekoti kinnised ja katkised mänguasjad (mida just maru palju ei teki). Mida te panete sinna olmeprügisse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

no kui ahju kütab, siis mingi teise eesti kägu. moodsal käol on ikka keldris katlamaja ja see funktsioneerib ise vastavalt välistemperatuurile.

Mis selles uskumatut on, et keldris on vastavalt välistemperatuurile kütmist reguleeriv katel. Meil majas just selline gaasikatel ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meenuvad käod, kes teavad alati täpselt, kus nende (alaealine) laps on ja millega tegeleb. Näiteks kui keegi ütleb, et sai teada, et laps pani koolist poppi, siis ei mahu neile pähe, kuidas selline asi küll juhtuda sai. Mismõttes ema ei tea, et 15-aastane laps, kes hommikul demonstratiivselt kooli poole sammuma hakkas, tegelikult sinna ei jõudnudki.

Siin pole ka midagi uskumatut – on vanemaid, kes kunagi ei tea, kus nende lapsed viibivad ja on vanemaid, kes praktiliselt alati teavadki, kus nende laps viibib ja millega tegeleb. Need kaks kontingenti elavad erinevates maailmades ja seepärast nad üksteist ka ei mõista. Lapse koolis viibimist on ju e-koolis võimalik tunni-ajalise täpsusega jälgida, sest tunnist puudumine kantakse sinna kohe kirja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled tõeline kirjandushuviline, siis ma kujutan ette ei ole 10000 raamatut üldse mingi ulmeline hulk. Ega kõik raamatud ei ole teab mis paksud.

Nõus sinuga.

Mulle isiklikult tundub, et need Käod, kes siin raamatute arvust probleemi tekitavad, on noodsamad Käod, kes Koolilapse alafoorumisse vahetevahel teemasid püstitavad stiilis “Mu lapsele anti koolivaheajaks koduülesandeks RAAMAT läbi lugeda! Kas sellisel juhul tuleb kaebus esitada kohe haridusministrile või piisab kohalikust Haridusosakonnast, et õpetaja ja direktor korrale kutsuda?”

Mina isiklikult esindan seda põlvkonda, kellele tundub imelik, kui mõnes kodus raamaturiiuleid pole.

Ilmselgelt ei tee need, kellel juba 5. klassi matemaatika üle pea hakkas käima, vahet kümnel tuhandel ja kümnetel tuhandetel. Teie ilmselt olete need, kes koolilapse teemas küsivad abi kahe tehtega tekstülesannete puhul ja esitate kaebusi ministrile laste asjatu koormamise pärast korrutustabeliga!

Lisaks ei suuda nad ka lugeda, sest muidu nad oleksid näinud, et külaraamatukogu – olete ikka näinud üht külaraamatukogu? – keskmine raamatute hulk ongi kusagil kümne tuhande ALLA. Sellised tegelased siis. Ehk oli neil koolis vähemalt kehaline kasvatus rahuldav?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogu teemat lugedes ei teki mitte kahtlust, et enamik kägusid liialdab, vaid pigem kahtlus, et suurem osa kägudest on üsna piiratud silmaringi ja teadmistega, kes ei suuda üht või teist väidet uskuda ja neid igal juhul liialdusteks peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema siin aga on ilmselt diskussioon mitte niivõrd asjaolude üle, mis uskumatud tunduvad, vaid inimeste vahel, kellest ühed pööravad detailidele jutus tähelepanu ja teised mitte.

vähe sellest, et pööravad, vaid ei oska vahet teha olulise teema ja vähetähtsa detaili vahel, haaratakse otseses mõttes 1 sõnast või lausa käändelõpust kinni ja jauratakse ja jahutakse ja enamasti keeratakse algne teema täiesti pekki. Seesama teemagi, jauratakse, kas oli kilo või mitu kilo, kas sada tuhat või sajad tuhanded. Paluti lihtsalt stiilinäiteid liialdustest. ‘Sajad tuhanded’ on suure tõenäosusega liialdus, sellest saab igaüks aru, sada tuhat ei pruugi sugugi olla. Kilode kaupa ei ole isegi liialdus mitte vaid fakt, ma võin poetsekke näidata. Ja mina polnud üldse algne selle väite autor ja teemas ka ei osalenud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vähe sellest, et pööravad, vaid ei oska vahet teha olulise teema ja vähetähtsa detaili vahel, haaratakse otseses mõttes 1 sõnast või lausa käändelõpust kinni ja jauratakse ja jahutakse ja enamasti keeratakse algne teema täiesti pekki. Seesama teemagi, jauratakse, kas oli kilo või mitu kilo, kas sada tuhat või sajad tuhanded. Paluti lihtsalt stiilinäiteid liialdustest.

See mis kellelegi on oluline, on muidugi väga subjektiivne ja tingimata mitte vaidluse küsimus. Tööle ma isiklikult ei palkaks inimest, kes tuhandel ja tuhandetel, ühel ja mitmel kilol vahet ei tee.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ma ei ole ka siin foorumis palju töölevõtuintervjuusid kohanud, mis see siia puutus?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei ole ka siin foorumis palju töölevõtuintervjuusid kohanud, mis see siia puutus?!

Lihtsalt mõttelend teemal, mis kellelegi on oluline (millised detailid jutus) ja mitte. Mina pean numbrilist täpsust oluliseks ja andmetega hämamine mulle ei istu inimeste juures. Ei pea end seepärast “pealiskaudseks”, “naisteajakirjade lugejaks” vm omadused, mida siin nimetatud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned nimetavad seda tähenärimiseks ka 🙄

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned nimetavad seda tähenärimiseks ka

Sellega olen nõus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan, et minu ühte postitust peeti ka luiskamiseks ja liialduseks. See oli mingi vetsuteema Kodunurgas ja ma juhtusin mainima, et meil on kasutusel WC-pott, mis kasutajat altpoolt peseb, kuivatab ja ise vett peale tõmbab. Sellel on muid funktsioone ka näiteks öövalgusti, istmesoojendus jne.

Ja siis sain vastuseks umbes et höhöhöööö, jaa, kindlasti-kindlasti, kas WC pott lennata ja kartuleid koorida ka oskab. Ma ei saanudki aru, mida selle WC juures nii ulmeliseks peeti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ei ole küll midagi uskumatut. Kui prügi sorteerida, siis olmeprügi tekibki vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

yi su päevane baasvajadus on 1700, siis pole sa ka piibuork. Mina oma 54kg vajan alla 1300.

Ja sa ei suuda ette kujutada, et mõni naine on pikem kui masajalgne 160cm? Mina olen 180cm ja peenike.

Jummel, mingi kibestunud Jaamaülema Abi võttis sõna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jummel, mingi kibestunud Jaamaülema Abi võttis sõna.

Ma miskipärast ei tahaks uskuda, et täiskasvanud inimesed niimoodi teisi nende välimuse põhjal igasugu hüüdnimedega nimetavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled tõeline kirjandushuviline, siis ma kujutan ette ei ole 10000 raamatut üldse mingi ulmeline hulk. Ega kõik raamatud ei ole teab mis paksud.

Nõus sinuga.

Mulle isiklikult tundub, et need Käod, kes siin raamatute arvust probleemi tekitavad, on noodsamad Käod, kes Koolilapse alafoorumisse vahetevahel teemasid püstitavad stiilis “Mu lapsele anti koolivaheajaks koduülesandeks RAAMAT läbi lugeda! Kas sellisel juhul tuleb kaebus esitada kohe haridusministrile või piisab kohalikust Haridusosakonnast, et õpetaja ja direktor korrale kutsuda?”

Mina isiklikult esindan seda põlvkonda, kellele tundub imelik, kui mõnes kodus raamaturiiuleid pole.

Head inimesed. Veelkord siis – arutelu tekitanud postituses polnud öeldud, et kodus on kümme tuhat raamatut (tõesti kergesti usutav raamatusõbra kohta). Kirjas oli kümnEID tuhandEID.

See teema siin aga on ilmselt diskussioon mitte niivõrd asjaolude üle, mis uskumatud tunduvad, vaid inimeste vahel, kellest ühed pööravad detailidele jutus tähelepanu ja teised mitte.

Ei tea mina, kas selle inimese kodus oli kümneid tuhandeid raamatuid või mitte, aga minu lapsepõlvekodus küll oli. Kolm raamatukogutuba maast laeni ja mitmes kihis. Vanaisa pere pungil täis teadlasi, arste ja professoreid, mis seal imestada. Mu õde innustus kataloogisüsteemidest sõbranna bibliograafist ema eeskujul ja on bibliograaf ja katalogiseeris neid ajaviiteks ja mänguks. Kas ma nüüd detaile mäletan, aga kuna õe enda tehtud karbis oli 120 perfokaarti ja karpe oli juba A kohta mitukümmend, siis mida seal nii haruldaseks mõelda.
Mu pinginaabri kas vanaisa või vanaonu oli üks eesti vana aja tuntumaid õppejõude ülikoolis, tema korteris oli juba 80-tel üks suur tuba riiuleid täis, mida sai relssidel liigutada, et õigesse kohta riiulite vahele käik teha. Lisaks riiulid kabinetis ja elutoas.
Lühidalt olen elus näinud mitut peret, kus on kümneid tuhandeid raamatuid. Jah, see pole levinud ja ega mul praegugi pole endal üle 500. Seda aga nii uskumatuks pidada…imelik taust ja sõpruskond sel käol siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma justkui pole tööl, koolis, poes, bussis jne kohanud hullult pesupulbri järgi lõhnavaid inimesi, kas teie olete?

Jah, olen. Kortermaja liftis, lasteaias, töö juures, poe järjekorras jne. Pidevalt ajavad inimeste riided mingit jäledat ´lillelõhnalist´ pulbrihaisu välja või on see loputus vahend. Mul vist liiga tundlik nina äkki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma justkui pole tööl, koolis, poes, bussis jne kohanud hullult pesupulbri järgi lõhnavaid inimesi, kas teie olete?

Jah, olen. Kortermaja liftis, lasteaias, töö juures, poe järjekorras jne. Pidevalt ajavad inimeste riided mingit jäledat ´lillelõhnalist´ pulbrihaisu välja või on see loputus vahend. Mul vist liiga tundlik nina äkki.

Mina olen ka see õnnetu, kes tunneb väga suure detailsusega igasuguseid lõhnasid. Aga ma tean, et enamus inimesi ei tunne lõhnu nii hästi. See mitteuskumine tulenebki inimeste täiesti erinevast lõhnatajust. Tean inimesi, kes ei saa nuusutamise järgi isegi aru, kas piim on hapuks läinud või mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidevalt ajavad inimeste riided mingit jäledat ´lillelõhnalist´ pulbrihaisu välja või on see loputus vahend.

Ma võin sinuga kihla vedada, et vähemalt 90% nendest naistest on lihtsalt endale mingit parfüümi peale pannud, mille kirjelduses mainitakse õrne valgete lillede lõhnu ja puuviljalist alatooni. Teinekord tuuakse isegi mängu puudrine lõppnoot. Tädikesed lihtsalt armastavad lillelisi lõhnu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võin sinuga kihla vedada, et vähemalt 90% nendest naistest on lihtsalt endale mingit parfüümi peale pannud, mille kirjelduses mainitakse õrne valgete lillede lõhnu ja puuviljalist alatooni. Teinekord tuuakse isegi mängu puudrine lõppnoot. Tädikesed lihtsalt armastavad lillelisi lõhnu.

Aga kas sa ise näiteks Arieliga pestes tõesti pärast ei tunne pesul spetsiifilist lõhna? Sel juhul ju tead ise, kus see lõhn pärineb. Mina vahel ikkagi ostan, sest “lõhnatud-maitsetud” pulbrid ei taha korralikult puhtaks pesta pesu, aga siis jälle iga kord sarjan ennast, et oli mul seda intensiivse lõhnaga jampsi vaja osta. Kasutan siiski lõpuni, ära viskama ka ei hakka, aga lõhn häirib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas sa ise näiteks Arieliga pestes tõesti pärast ei tunne pesul spetsiifilist lõhna? Sel juhul ju tead ise, kus see lõhn pärineb.

Tunnen ikka. Lisaks olen ka aastakümneid osalenud kollektiivides, kus on võimalik näha, mis parfüümi kolleeg kasutab. Et keegi nüüd ei hakkaks ütlema, et see pole võimalik, siis tegemist on suurte esinemiskollektiividega nagu koorid ja ansamblid, võimlemisrühmad, peotantsu näidistantsijad, tantsurühmad, varieteetrupid ja showgrupid, kus koos rõivaste vahetusega tehakse ka meik ja soeng ning sageli pannakse parfüümi.
Seepärast ju aru saangi, et enamasti on see hoopis parfüüm, mis sellist imalat lehvikut naiste järel veab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma panen aastas paar asja olmeprügisse, meil ei saaks aastaga ka täis. Katkiläinud lillepoti panin viimati suvel, mõned vanad sokid enne jõulu. Biojäätmed, pakendid ja paber on eraldi, suuremad asjad lähevad otse jäätmejaama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas sa ise näiteks Arieliga pestes tõesti pärast ei tunne pesul spetsiifilist lõhna? Sel juhul ju tead ise, kus see lõhn pärineb. Mina vahel ikkagi ostan, sest “lõhnatud-maitsetud” pulbrid ei taha korralikult puhtaks pesta pesu, aga siis jälle iga kord sarjan ennast, et oli mul seda intensiivse lõhnaga jampsi vaja osta. Kasutan siiski lõpuni, ära viskama ka ei hakka, aga lõhn häirib.

Mina lõpetasin umbes 15 aastat tagasi Arieliga pesemise, sest see jättis pesule väga vastiku lõhna ja siiani tunnen, kui mõni inimene on just Arieliga oma rõivaid pesnud. Meie peres kasutatakse ikka väga pikalt ainult pea lõhnatuid pesuaineid. Ariel on ikka väga spetsiifilise lõhnaga ja inimene, kes selle parfüümiga segi ajab, on ikka äärmiselt kehva haistmisega ehk pesupulbrilõhnu ei ole reeglina võimalik parfüümidega segi ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis jäätmeid sina sinna olmeprügisse niiväga paneksid? Meie tellime prügivedu selle järgi, kui meie 250 liitrine konteiner täis saab

Kuna prügivedu ei saa oma voli järgi tellida, vaid on kogu vallas kohustuslikult peale surutud, siis panen olmeprügisse pakendid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm raamatukogutuba maast laeni ja mitmes kihis. Vanaisa pere pungil täis teadlasi, arste ja professoreid, mis seal imestada. Mu õde innustus kataloogisüsteemidest sõbranna bibliograafist ema eeskujul ja on bibliograaf ja katalogiseeris neid ajaviiteks ja mänguks. Kas ma nüüd detaile mäletan, aga kuna õe enda tehtud karbis oli 120 perfokaarti ja karpe oli juba A kohta mitukümmend, siis mida seal nii haruldaseks mõelda.
Mu pinginaabri kas vanaisa või vanaonu oli üks eesti vana aja tuntumaid õppejõude ülikoolis, tema korteris oli juba 80-tel üks suur tuba riiuleid täis, mida sai relssidel liigutada, et õigesse kohta riiulite vahele käik teha. Lisaks riiulid kabinetis ja elutoas.
Lühidalt olen elus näinud mitut peret, kus on kümneid tuhandeid raamatuid. Jah, see pole levinud ja ega mul praegugi pole endal üle 500. Seda aga nii uskumatuks pidada…imelik taust ja sõpruskond sel käol siis.

Kui esimene mustaks tehtud lause on õige, siis küll. Aga sel juhul tõesti maast laeni tuubil täis. Sel juhul tekib minul küll õigustatud küsimus, mis on sellisest “raamatukogust” kasu?

Jälle keegi, kes on kaotanud reaalsustaju … No pole parata, lihtsalt pole parata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolm raamatukogutuba maast laeni ja mitmes kihis. Vanaisa pere pungil täis teadlasi, arste ja professoreid, mis seal imestada. Mu õde innustus kataloogisüsteemidest sõbranna bibliograafist ema eeskujul ja on bibliograaf ja katalogiseeris neid ajaviiteks ja mänguks. Kas ma nüüd detaile mäletan, aga kuna õe enda tehtud karbis oli 120 perfokaarti ja karpe oli juba A kohta mitukümmend, siis mida seal nii haruldaseks mõelda.

Kui esimene mustaks tehtud lause on õige, siis küll. Aga sel juhul tõesti maast laeni tuubil täis. Sel juhul tekib minul küll õigustatud küsimus, mis on sellisest “raamatukogust” kasu?

Jälle keegi, kes on kaotanud reaalsustaju … No pole parata, lihtsalt pole parata.

Mis mõttes, ma nüüd ei saanud aru 🙂 Mis arusaamatuks jäi. Jah, muidugi mitu tuba, ma ju kirjutasin, et kolm tuba, riiulid maast laeni ja mitmes kihis.
Mis mõttes pole kasu? Kui sa näed kataloogist näiteks, et Alliksaare luulekogu on positsioonil 1/3/2 ehk vasakult esimeses riiulis kolmandal tasapinnal teises reas.
Lõpuks kui sa oma raamatuid ka ei katalogiseeri, aga neid sageli loed, kord mõne aasta tagant välja võtad ja tolmutad ning süsteemselt oled nad ehk ju ka omas kodus riiulisse paigutanud, olgu kui palju neid on (oled ju, eks), siis sa lihtsalt tead, kus sul ka kümnete tuhandete raamatute seas on luulekogud, kus anatoomiaatlas ja kus Kalevipoeg. Nii poole meeltri täpsusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Googeldage 10000 raamatut, ja saate mõned videod ja artiklid. Näiteks see: https://www.youtube.com/watch?v=AMkgqMjP6GU
Kümnetuhandekägude ettekujutusvõime on ilmselt nagu on, aga kujutage nüüd ette natukenegi inimese tavalist eluaset, mitte lossi. Korrutage need pildid vähemalt kahega, kuigi minu jaoks on “kümned tuhanded” natuke rohkem kui kakskümmend tuhat, aga olgu pealegi.
Ja siis mõelge veel kord, oeh.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)