Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 14 postitust - vahemik 211 kuni 224 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

aga kujutage nüüd ette natukenegi inimese tavalist eluaset,

Seega see, kes seda kirjutas, ei saanud mingil juhul elada Tähtvere või Supilinna 7-toalises korteris-majas ega mingi Tallinna parema elurajooni suures eramus. Kui temal oli kümned tuhanded raamatud, siis on see igal juhul vale, isegi kui tema konkreetselt ise inimesena elas piisavates elutingimustes. Ega ta ju ei kirjutanudki, et kõigil on. Ta kirjutas ainult, et temal on. Seega kraaksuda, et ta ei saanud elada suures elamises, on lihtsalt ettekujuteldamatult kitsa silmaringi tunnus.
See on kull harva esinev (eriti kui tutvusringkond piirneb väikeste kodude omanikega – nagu mina), aga ju kaugeltki mitte võimatu. Mida te pakute, palju raamatuid oli näiteks Peeglil, Lotmanil, Kääril, Murul?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

See video ei olnud väga hea, ses mõttes, et siin olid kõik raamatud ühel tasapinnal ja ühesuurused ja nende vahel oli rohkelt õhuruumi. 100 rahva lood ja paljud lastekad on ju õhukesed litakad, niisama kui Loomingu Raamatukogu asjad, teisalt Seiklusjutte maalt ja merelt ja mõned ajaloolised romaanid, Balzac, Shakespeare jne palju paksemad. Maast laeni tuleks tavamõõtmetega korteris umbes 6-7 laudit ühes riiulis, viiemeetrise seina äärde mahub riiuleid 5-6, sest kõik riiulid ei ole täpselt meeter laiad. A5 ja A4 ning suuremate jaoks läheb vaja ilmselt eri suuruses vahedega laudisid, keskmine juturaamat on umbes 22-24 cm, lastekad ka suuremad ja väiksemad, kunstialbumid ja sõnaraamatud niisamuti.
Ma ei viitsi nüüd arvutada, aga rehkendan, et mul on kolmekordseid riiuleid maast laeni kaks, kahekordseid kolm ja ühekordseid neli. Nad ei ole ühes toas koos ja kokaraamatud on veel köögis. Pluss on raamatuhunnikuid veel siin ja seal, mida ma pole aja- ja ruumipuudusel saanud ära panna. Aga kui oleks raha ja ruumi, siis võiks vabalt ka 10 tuhat olla. Ja ma annan endale aru, et see on ikka päris suur arv ja et ma olen kindlasti marginaalne sellisegi koguse otsas. Kümned tuhanded nõuavad tõesti juba mitut tuba ja mitmekordseid riiuleid. Olgu, 12 000 punniks ka veel ära, aga juba 16-18 000 on tõesti üle mõistuse ja ma võiksin kihla vedada, et neid kodusid, kus selline kogus on, saaks ühe käe sõrmedel üles lugeda.
Kui tõesti on teadlaste-kirjanike-professorite suguvõsa, kus nad kõik on elu jooksul aina kirjandust kokku hamsterdanud, see on arvestatav argument. Kuid ma olen ka sama kindel, et Kägu, kes selle teema nii üles kiitis, lihtsalt lahmis ja ei kujutanud ettegi, KUI suur hulk see tegelikult on. Ja olgem ausad, kolmekordset või kahekordsetki riiulit hallata on juba väga tüütu, nad peaks siiski olema ühekordselt, et pääseks ligi ja säiliks mingisugunegi füüsiline ülevaade. Kataloog on hea asi, aga siiski tülikas, eriti koduses raamatukogus. Ma kasutan ka seda, kuid ainult seetõttu, et mul on lihtsam sealt vaadata, kas mul mingi asi on juba olemas, kui et minna ja hakata ka tegelikult raamatuid eest ära tõstma. Ja tunnistan, et olen olnud laisk ning pole alati kohe raamatuid paika pannud ning kataloogist läbi kandnud, ja seetõttu igakord ei teagi, kas mul see või teine asi on juba olemas või ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kümned tuhanded nõuavad tõesti juba mitut tuba ja mitmekordseid riiuleid. Olgu, 12 000 punniks ka veel ära, aga juba 16-18 000 on tõesti üle mõistuse ja ma võiksin kihla vedada, et neid kodusid, kus selline kogus on, saaks ühe käe sõrmedel üles lugeda.

No millest ma siis räägin ometigi?

See video ei olnud väga hea, ses mõttes, et siin olid kõik raamatud ühel tasapinnal ja ühesuurused ja nende vahel oli rohkelt õhuruumi.

Jah. ma lihtsalt ei leidnud visuaali, kus need raamatud lihtsalt toas riiulites oleks, ja kujutlusvõime peale, nagu näha, pole tõesti mõtet loota. Raiuvad nagu rauda, et temal on ja temal on – kolmes toas!
Mul on samuti hea mitu tuhat raamatut, ma kujutan päris hästi ette, kuhu mahub näiteks tuhat raamatut. Korrutada see kümnega ja siis veel kahe-kolmega – minge metsa, muud ma ei ütle.
Keegi ju ei kahtle, et inimestel võib olla kodus väga palju raamatuid, aga tõmmake nende nullidega natuke tagasi. See on samasugune totrus nagu need “kordades”-hinnad või “kordades”-rohkemad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle meenus praegu, et mul on alles ühe päranduseks saadud raamatukogu kataloog – pärandaja oli hoolikas. Viskasin pilgu peale – 2372 raamatut. Mul endal oli enne umbes teist nii palju, seega cirka 5000 raamatut mul kodus praegu. See korrutada vähemalt neljaga … Meenutan, et “kümneid tuhandeid” ei ole tegelikult kaks tuhat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu, kes selle teema nii üles kiitis, lihtsalt lahmis ja ei kujutanud ettegi, KUI suur hulk see tegelikult on

Kas ma nüüd just kiitsin, ma ise küll ei arvanud seda üldsegi mitte. Ma lihtsalt olen Tähtverest.

Teisalt mu õde oli noorena kataloogimishull, praegu lihtsalt bibbliograaf. Kolmandaks olen piisavalt palju kümneid kuid Ülikooli Raamatukogus fondis raamatutele silte kleepinud ja neid fondidesse tassinud, et teada, mis on 1000 ja 30 000 raamatut.
Ma usun, et ka ühe meie foorumlase sugulasel piibuonu Ott Ojamaal oli tuhandeid kui mitte kümneid thandeid raamatuid. Paraku seda ma väita ei saa, pole külastanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võiksin kihla vedada, et neid kodusid, kus selline kogus on, saaks ühe käe sõrmedel üles lugeda.

No täpselt, või siis kõmne käe sõrmedel. Aga väita raudkindlalt, et see oli vastava postituse tegija puhul ilmvõimatu, on ju puhas lollus. Ta võis (aga ei pruukinud) olla lihtsalt sellises peres. Nagu te isegi ütlete ja tõdete, neid on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli tuhandeid kui mitte kümneid thandeid raamatuid.

Ja nende arvude vahe on kümnekordne! Mõistad? Korruta oma üks kass või kaktus kümnega ja siis need kümme kolmega, kui muidu kujutlus tööle ei hakka. On tuhanded ja on kümned tuhanded.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nende arvude vahe on kümnekordne! Mõistad? Korruta oma üks kass või kaktus kümnega ja siis need kümme kolmega, kui muidu kujutlus tööle ei hakka. On tuhanded ja on kümned tuhanded.

Mõistan, mõistan. Seepärast ma teda ei toogi näiteks inimestest, kel oli-on kümneid tuhandeid raamatuid ja mida ma saan kinnitada, vaid mõtlesin, et foorumlane vastab. Saan minagi teada. Lapsepõlvemälestused.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mõistan, mõistan. Seepärast ma teda ei toogi näiteks inimestest, kel oli-on kümneid tuhandeid raamatuid ja mida ma saan kinnitada, vaid mõtlesin, et foorumlane vastab. Saan minagi teada. Lapsepõlvemälestused.

Mina olen paraku neist inimestest, kelle jaox kõik yle kolme on ui palju mitu.

Ehkki mulle juba lapsena meeldis kylas käia inimestel, kelle juures sai riiulist midagi loetavat otsida & sellega tagatuppa või kabinetti kerra tõmmata. Selles osas oli onu Ott täitsa okei. Suurem jagu mu sugulasi olid & on. Sõbrad enamasti ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen paraku neist inimestest, kelle jaox kõik yle kolme on ui palju mitu.

Usun. Aga just sellepärast võiks usaldada teiste veidi realistlikumat vaistu ja mõistust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ligemale 6000 raamatut ja mul on eraldi raamatukogu. Maja ehitades sai juba arvestatud, et vajan piisavat ruumi raamatukoguks. Minu raamatute hulk on päris muljetavaldav ja tegelikilt on tõesti raske neid kümneid tuhandeid uskuda. See on ikka üle mõistuse palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Usun. Aga just sellepärast võiks usaldada teiste veidi realistlikumat vaistu ja mõistust.

Jumal küll, no puhka jalga! Mine võta õhtune palderjanitablett sisse või midagi, muidu viivad need kümned tuhanded raamatud sul ööunegi. Kaua võib jurada mingi pooltahtmatult või -mõtlematult öeldud kahe sõna üle. Realistlikust mõistusest on asi kaugel, tavaliselt käituvad sinu moodi pigem sellised tüübid, kes kinnisideelisusesse kalduvad… Ilulirjanduse lugemine on sulle kindlast paras piin, ilukirjanduslikud liialdused ei seedu vist sul hästi, ikka faktitäpne peaks olema 😁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jumal küll, no puhka jalga! Mine võta õhtune palderjanitablett sisse või midagi, muidu viivad need kümned tuhanded raamatud sul ööunegi.

Poleks vastu vaidlema ja tõestama hakatud, siis oleks juba ammu jalga puhanud. 🙂

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Aga mina pole ka kusagil kymnetest tuhandetest raamatutest jauranud. (Kuigi näinud olen sellist raamatuhulka yhes kohas koos kyll, kunagi töötasin nimelt Rahvusraamatukogus.) Mulle piisab tähelepanekust, kas inimesel on kodus tuubil täis riiulid kõikjal, kuhu mahub, või kolm koomixit & kokaraamat.

Tänapäeval, muide, võib ka tillukesse tuppa mahutada kas just kymneid tuhandeid, aga kymmekond tuhat raamatut ikka. Eeldusel, et lugemisvara on digikujul & selle õnnelik omanik vähenõudlik raamatukoi.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 211 kuni 224 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)