Esileht Väikelaps Kahe aastane laps ei taha lastehoiust koju tulla.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kahe aastane laps ei taha lastehoiust koju tulla.

Postitas:
Kägu

Igakord kui järgi lähen siis lõppeb see suure kisaga, sest laps ei taha minuga koju tulla. Uksest kui sisse tulen ei tee isegi välja. Kas kellegil on veel nii olnud ja kas see on ok? Hakkan juba muretsema. Alguses kui hakkas käima siis igakord jooksis uksele ja oli õnnelik. Nüüd ikka viimased paar kuud suure kisaga lähme ära. 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas laps vabu päevi saab ja kui pikad on ta hoiupäevad? Võib-olla on laps väsinud ja vajab rohkem mänguaega oma perega. Olen kuulnud, et üldiselt see hea märk ei ole kui laps jääb vanema saabudes ükskõikseks. Eks arvamusi on erinevaid, aga üks mõte mis veel meelde on jäänud on see, et nii vana kui on laps, nii mitu päeva võiks ta hoius/lasteaias käia. Aga eks reaalne elu on tihti teine ja arved vajavad ju ikka maksmist.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On olnud selline periood. Vanust aga ei mäleta enam
Lapsel jäi lihtsalt äkki mingi oma tegevus/mäng pooleli ja see tekitas trotsi. Ootasin natuke, et ta sai oma tegevuse lõpetada ja siis tuli rõõmsalt joostes minu juurde.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on hoius olnud mitmeid vanemaid, kes on oma esimese lapsega ära ehmatanud, et miks laps ei taha nendega kaasa minna, karjub ja on minu küljes kinni kui neile järgi tullakse. Kõige suurem põhjus on ikka see, et laps on väsinud ja tõesti ongi vaja kas teha vaba päeva või lühemaid päevi ja asi läheb korda.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne. Mul 6-aastane lapski teeb veel igal õhtul etteheiteid, et liiga vara jõuan järgi. Eile jõudsin umb 17.45 ja ikka liiga vara – nad muidugi möllasid just väikesel kelgumäel, mis lasteaia hoovis ja näha oli, et lõbus.

Mis kell sa järgi jõuad talle? Paljudele lastele ei sobi, kui nad on kõige esimesed, kes lahkuvad. samas päris viimased ka ei taha olla. Kui mu tütar oli noorem, siis sobis ka, et vähemalt 1-2 last oli enne teda lahkunud, siis oli õige aeg. Aga nüüd tahab küll kõige viimasena ära tulla, muidu jääks justkui millestki ilma 😀 Kõige paremini sobib, kui saabun mõne tema hea sõbra vanemaga üheaegselt – aga no seda muidugi raske ajastada.

Praegu ilmselt vanemaid mängualale ei lubata? teise lapsega oli tihti nii, et ta oli just umb 2,5aastaselt suur puslefänn ja minu saabudes pani tihti puslesid kokku – siis istusin ise ta kõrvale ja aitasin pusle lõpetada, siis oli valmis koju tulema. Vb aitab, kui lubad tal ka mingi asja lõpuni mängida 5 minutit, et ta ei pea kohe kõike pooleli jätma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps on päev läbi olnud tubli, enda emotsioone kontrollida püüdnud, jaganud asju, osalenud lastevahelistes keerulistes suhtemustrites ja teinud asju nii, nagu lasteaias tegema peab. Vanema järele jõudes see pinge (ei mõtle tingimata negatiivse sõnana seda) vallandub, kuna vanem on lapse turvaisik ja laps julgeb siis end vabaks lasta. Mõni laps võib 1-2-aastasena täiesti hüsteeriliselt röökida vanema tulles, mul oli lapsevanem, kes ise rasedana nuttis mul rühmas õhtuti, ütles, et ta on niigi pikast tööpäevast kohutavalt väsinud ja nii kardab seda järeletulekut, sest 2,5-aastane elas siis endast kõik ema peal välja.

Meil aitas see, et palusin vanemal hakata mulle helistama u 5-10 min enne kohalejõudmist, siis sain ise juba lapse ette valmistada – suunasin mängu lõpetama, rääkisin, et nüüd ema kohe jõuab, küsisin, mida te kodus teete, mis mänguasjadega sa seal mängima hakkad jne. See ei aidanud nüüd plaksti, aga tasapisi läks aina rahulikumaks see õhtune kojuminek neil.

Muidu olen nõus, et kui vanem saab, siis tasuks katsetada ka lapsega rohkem koos ajaveetmist kodus, st lapse käitumise üks põhjustest võib olla ka see, et tema ja vanema vaheline kiindumussuhe vajaks natuke toitu – aga tööl käiva lapsevanema puhul võib seda olla väga keeruline organiseerida. 2-aastane on ikkagi nii tilluke inimene alles, et kõik jõuab veel (korduvalt) muutuda, igatahes kui võimalik, siis nii väikesed tõesti ei peaks lasteaias käima väga pikki päevi ja parem, kui saaksid ka nädala jooksul 1-2 päeva puhata. Aga see on luksus, kõigil pole võimalik ja lõpuks enamik lapsi harjub sellega.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see hea märk ei ole?

Kas laps vabu päevi saab ja kui pikad on ta hoiupäevad? Võib-olla on laps väsinud ja vajab rohkem mänguaega oma perega. Olen kuulnud, et üldiselt see hea märk ei ole kui laps jääb vanema saabudes ükskõikseks. Eks arvamusi on erinevaid, aga üks mõte mis veel meelde on jäänud on see, et nii vana kui on laps, nii mitu päeva võiks ta hoius/lasteaias käia. Aga eks reaalne elu on tihti teine ja arved vajavad ju ikka maksmist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah võib täitsa olla. Me ikka proovime nädalas talle vabu päevi anda. Loodan et asi paraneb.

<p style=”text-align: right;”>

Mul on hoius olnud mitmeid vanemaid, kes on oma esimese lapsega ära ehmatanud, et miks laps ei taha nendega kaasa minna, karjub ja on minu küljes kinni kui neile järgi tullakse. Kõige suurem põhjus on ikka see, et laps on väsinud ja tõesti ongi vaja kas teha vaba päeva või lühemaid päevi ja asi läheb korda.

</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud vastamast. Tegelikult jh käin esmasp reedeni tööl ja üritan ikka lapsele nädala sees anda vabu päevi kuna mees käib graafikuga tööl. Ndv alati teeme midagi koos ja õhtul proovin ka lapsega mängida. Loodan, et läheb see üle ja ei tähenda midagi muud kui tõesti, et lihtsalt elab enda emotsioone välja.

Laps on päev läbi olnud tubli, enda emotsioone kontrollida püüdnud, jaganud asju, osalenud lastevahelistes keerulistes suhtemustrites ja teinud asju nii, nagu lasteaias tegema peab. Vanema järele jõudes see pinge (ei mõtle tingimata negatiivse sõnana seda) vallandub, kuna vanem on lapse turvaisik ja laps julgeb siis end vabaks lasta. Mõni laps võib 1-2-aastasena täiesti hüsteeriliselt röökida vanema tulles, mul oli lapsevanem, kes ise rasedana nuttis mul rühmas õhtuti, ütles, et ta on niigi pikast tööpäevast kohutavalt väsinud ja nii kardab seda järeletulekut, sest 2,5-aastane elas siis endast kõik ema peal välja.

Meil aitas see, et palusin vanemal hakata mulle helistama u 5-10 min enne kohalejõudmist, siis sain ise juba lapse ette valmistada – suunasin mängu lõpetama, rääkisin, et nüüd ema kohe jõuab, küsisin, mida te kodus teete, mis mänguasjadega sa seal mängima hakkad jne. See ei aidanud nüüd plaksti, aga tasapisi läks aina rahulikumaks see õhtune kojuminek neil.

Muidu olen nõus, et kui vanem saab, siis tasuks katsetada ka lapsega rohkem koos ajaveetmist kodus, st lapse käitumise üks põhjustest võib olla ka see, et tema ja vanema vaheline kiindumussuhe vajaks natuke toitu – aga tööl käiva lapsevanema puhul võib seda olla väga keeruline organiseerida. 2-aastane on ikkagi nii tilluke inimene alles, et kõik jõuab veel (korduvalt) muutuda, igatahes kui võimalik, siis nii väikesed tõesti ei peaks lasteaias käima väga pikki päevi ja parem, kui saaksid ka nädala jooksul 1-2 päeva puhata. Aga see on luksus, kõigil pole võimalik ja lõpuks enamik lapsi harjub sellega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see hea märk ei ole?

Igaks juhuks täpsustan, et ma ei pidanud silmas, et lapsel oleks mingi häire, sest ei reageeri koheselt vanema tulekule. Siin on palju häid vastuseid, mis viitavad, et laps võib lihtsalt väsinud olla. Lisan ühe lõigu lasteaiaga kohanemise artiklist.

Kuidas aru saada, kas harjumisperiood läheb hästi?

Laps läheb rõõmsalt ja hea meelega lasteaeda
Laps rõõmustab, kui Te talle järgi tulete
Laps hakkab nutma, kui Te talle järgi tulete (ka see on okei, sest lapsel on hea meel Teid näha, ta laseb ennast vabaks ja vallanduvad päeva jooksul kogunenud emotsioonid)
Halb märk on see, kui laps ignoreerib (ei rõõmusta, ei nuta, on emotsioonitu) vanemat, kui vanem talle järgi läheb – see viitab sellele, et laps on millegi peale pahane/solvunud, selle põhjuseks võib olla see, et laps ei ole veel ikkagi lasteaiaga harjunud, seal on õhus mõni lahendamata probleem või mõni sügavam probleem vanema-lapse kiindumussuhtes. Leevendust võib leida tihedast üks-ühele individuaalaja veetmisest.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks minu lastest oli ka alati pahas tujus, kui talle järgi tulin. Isegi mitte niiväga lasteaias, aga autos ja kodus. Ta oli väsinud tubli laps olemast ja elas minu peal tundeid välja. Tegelt ta senimaani selline – kodust väljaspool tõeline musterlaps, kodus itab teist palet ka 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haa, mu lapsele nii meeldis lasteaias käia, et mitte kohe alguses, aga hiljem sageli siis laps vaatas meid hoopis pahase ja solvunud näoga ja tegi etteheiteid: “Miks nii vara tulite?”, “Ma just hakkasin seda mängima!” Ütlesime, et me saame aru, et sul on siin tore, aga vaata, lasteaed pannakse kinni, õpetajad tahaks ka oma koju puhkama minna… Tuli vihase olekuga rühmaruumist riietusruumi, porises riidesse pannes, ähvardas meiega mitte koju tulla jne. Autos tavaliselt meelepaha lahtus ja hakkas meiega lahkema tooniga juttu ajama. Kui laps haigeks jäi, siis hakkas nutma: “Ma ei saagi lasteaeda minna…” No mis vabu päevi sa sellisele tekitad?

Selles mõttes nõme, et endal võib kompleks tekkida 🙂 Et mis jubedad inimesed me oleme, kui laps ei taha meiega kojugi tulla 🙂 Sellest küljest jälle hea, et nüüdseks algklassides käivale lapsele meeldib väga ka koolis ja huviringides käia.

Nii et temaalgataja, eks sa vaata. Võibolla ei olegi midagi pahasti. Võibolla on lihtsalt selline laps, kellele väga meeldib, kui on palju teisi lapsi ja melu. Nii kummaline, kui see ei tundu  – on selliseid lapsi.

+3
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Väikelaps Kahe aastane laps ei taha lastehoiust koju tulla.