Esileht Sünnitus kahe keisrilõike vahe üks aasta

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kahe keisrilõike vahe üks aasta

Postitas:

Kas siin leidub naisi, kellel kahe keisrilõike vahel väga lühike aeg – aasta / aasta ja paar kuud? Kuidas teine rasedus möödus? Milliseid riske arst välja tõi – kas on üldse lubatud last kanda nii “värske” armiga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid just sellepärast ei soovita, et emaka arm ei ole korralikult ära paranenud ja väga kurva stsenaariumi korral võib arm rebeneda raseduse kasvamisel. Kui muidugi planeerimata nii juhtus, siis tuleb olla arstide valvsa pilgu all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpplahendusi on mitmeid:
Tuttav tegi abordi – risk hinnati liiga suureks.
Teine tuttav otsustas siiski riskida – arm rebenes 32.rasedusnädalal. Siiski jõudis haiglasse ja laps suudeti päästa.
Minu jäi sünnituste vahele 4,5 aastat ja ikkagi arm rebenes. Õnneks olin juba haiglas ja sain kohe uuele erakorralisele keisrile.
Põhiline on see, et igasuguse kahtlase kõhuvalu (=armivalu) korral tuleb kohe haiglasse pöörduda ja olla valmis enneaegse lapse sünniks. Minu laps tuli ka enneaegsena – oleks võinud veel 1-1,5k kõhus kasvada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ühte, kel vahe 1a3k. Arm ei rebenenud, aga keiser tehti juba 37.nädalal. Tegu oli Soome haiglaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just veetsin mõned tunnid emos, sest arm hakkas valutama. Laste vahe tuleks 2,5a. Hirmutati ka ära, et rahulikud liigutused ja jälgimist sagedamini. Risk on suurem kui muidu. Minu tuttavatest vaid ühel on keiser olnud ja tal oli laste vahe 8a ning pika ja raske sünnituse ajal arm osaliselt rebenes ja tehti uus keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle anti roheline tuli rasestumiseks 10 kuud peale keisrit. Laps sündis 1a6k peale esimest keisrit uuesti erakorralise keisriga aga teistel põhjusel. Mingit armivalu ei ole kunagi tundnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles arst, et enne kui laps aastane, ei soovitata uuesti rasestuda, aga lisas, et tegelikult juhtub seda tihti, et järgmine laps saadakse (kogemata) varem ja enamasti ei ole sest probleemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ka arst soovitas vähemalt kaks aastat vahe jätta. Laste vanusevahe kolm aastat ja meil läks hästi. Teise lapse sünnitasin ise ja õnneks midagi ei juhtunud. 🙂 🙂 oleme õnnelik 4. liikmeline pere!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2. ja 3. keisri vahe oli 1 a 1 k. Ei, me ei plaaninud nii väikest vahet – olime lihtsalt hooletud. Esimese hooga ehmatas ära küll, aga lõpuks kujunes välja nii, et see rasedus oli kergemgi kui eelmised. Jah, sain natuke sagedamini arstivisiite ja rohkem UH-sid ja minu rasedust jälgis arst, mitte ämmakas, aga terviseprobleeme oli mul selle rasedusega isegi vähem kui eelmistega. Võib-olla oli asi selles, et imiku kõrvalt polnud mul mahti liiga palju muretseda ja igasugu ravimite määramisel tuli arvestada ka seda, et ma imetasin …
See vahe oli, et kui teise raseduse puhul (vahe esimesega 5 aastat) kaaluti ka ise sünnitamise võimalust, siis kolmanda puhul polnud sellest juttugi – plaaniline keiser ja kogu moos. Keiser tehti 38+6.
Armi rebenemisest eriti ei räägitud (ju ei tahetud hirmutada), aga lõpu poole mõõdeti armi paksust UH-s küll. Korras oli. Ehkki see on oht küll.
Mõistlik oleks võtta vitamiine ja mineraalaineid, eriti siis, kui veel eelmist last imetada ka. Kõhutita on mõnes mõttes nagu parasiit: võtab ema organismist kõik, mida talle arenemiseks vaja läheb. Imetamine võtab samuti oma osa. Ja siis ongi kindlasti vaja vitamiine tarbida, et endale ka midagi jääks.
Mingeid äkilisi ülepingutamisi ei soovita. Eelmise lapse eest hoolitsemine on OK, sest selle koormusega on keha juba harjunud.
Ja proovi magada nii palju, kui eelmise beebi kõrvalt õnnestub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellelgi veel kogemusi??? Mul tuleb vaheks 1,6. Arstil veel pole käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus kahe keisrilõike vahe üks aasta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.