Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 209 )

Teema: Kahe koha ostmine bussis

Postitas:
Kägu

Viimati istus terve pika reisi mu kõrval inimene, kes haises meeletult higi järele, mis oli mu jaoks tõeline piin. Kas võin osta endale kaks kohta, et keegi teine mu kõrvale ei istuks? Tavaliselt on need bussid päris täis, kas võib juhtuda, et ikkagi palutakse mul see koht mõne bussilesoovija jaoks vabastada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, võid endale kaks kohta osta ja keegi vägisi sinu ostetud koha peale istuda ei saa, kui oma kahte piletit näitad. Aga arvatavasti pakud sa ise kellelegi istet, kui buss on täis ja inimesed sinu käest järjest “kas see koht on vaba” küsivad ja siis etteheitva näoga sinu kõrvale seisma jäävad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ilmselt ei tasu siis väga bussi etteotsa pileteid osta. Üks variant on end kahele istmele kerra tõmmata ja magamist teeselda, kuniks Tallinna piirist välja saab ja oht möödas on 🙂

Aga mis mõttes nad seisma jäävad minu kõrvale? Eeldan, et bussijuht ikka ütleb neile, et pileteid enam ei ole, kui buss on välja müüdud. Pikamaabussides ju seista ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei saa ju bussi rohkem pileteid müüa kui kohti on. Seega ei saa sellist olukorda tekkida, et keegi lihtsalt sinu koha peale trügib? Või müüb bussijuht suvalisi pileteid ja igaüks vaatab ise, kuhu saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina sellega hakkama ei saaks, kindel see. kui mul oleks ka 2 kohta, tunduks see võitlus oma tühja koha eest nii närvesööv. kindlasti küsitaks viisakusest et kas koht on vaba ja edasi peaks hakkama selgitama et see tühi koht ei ole vaba. nii ei saa ka ju rahu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinna piiril mõnikord juht tõuseb püsti ja vaatab üle, palju vabu kohti on. Minu kõrvale pandigi kord niimoodi võõras inimene, kuigi koht minu kõrval oli ostetud lapsele, kes tol korral haigestumise tõttu seda sõitu kaasa ei teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan lennukis, kui olime enda kõrvale vaba koha ostnud ja siis meil ees oli paarike alla 2a lapsega kellele polnud nad lisaistet ostnud ja siis kupatas stuardess seal nende kõrval istunud neiu meie kõrvale. Kusjuures neiu ütles et oli spets oma ema kõrvale tahtnud kes istus siis tema kõrval vahekäigu vastas. Stuardess ütles et mis sest et ostsite koha ja et see neiu spets maksis ja need lapsega isikud midagi ei maksnud. Nii siis.
Tagasilennul kupatati üks vanem mees lennuki viimasesse ritta sest tahtis istet tagasi lükata ja jälle oli seal paarike alla 2a lapsega kes juhuslikult vabal istmel magas ja vanahärral keelati istet tagasi lükata.
Tore muidugi kokkuhoida istme maksust aga näiteks meie küll mingit kompensatsiooni ei saanud, ega see neiu meie kõrval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinna piiril mõnikord juht tõuseb püsti ja vaatab üle, palju vabu kohti on. Minu kõrvale pandigi kord niimoodi võõras inimene, kuigi koht minu kõrval oli ostetud lapsele, kes tol korral haigestumise tõttu seda sõitu kaasa ei teinud.

Mul oli kunagi ammu sarnane olukord. Reisi planeerides olin ostnud 2 piletit, ühe enda õele kes sel ajal sai veel 0 piletiga reisida. Paraku pidin üksinda minema ning kõrval koht pidanuks jääma vabaks. Enne väljumist tegi bussijuht bussis tiiru ja ma sain konkreetselt sõimata, et ta teab küll mida ma plaanisin. Ma ise olin toona veel koolilaps ja üsna segaduses, et mismõttes. Küsis, et kas see koht ka minul ostetud. Ma vastasin ausalt, et jah see oli mõeldud mu õele, kes tulla ei saanud, et mul 2 piletit. Siis pahandati, et niimoodi ei tohi teha ja ta saab aru küll mis siin toimub ning müüdi koht järgmisele sooviljale. Mul ei olnud sellevastu midagi, et järgmine soovilja koha endale sai aga nagu kuidas sa eeldad, et koolilaps mõtleb sellise skeemi ise välja ja sa lihtsalt kukud pahandama kõvahäälselt kõigi teiste reisijate ees..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bussi vabad kohad müüakse välja, sest eeldatakse, et see tüüp, kes pileti ostis, jäi maha vms põhjusel ei saanud tulla, mitte ei jäeta kedagi, kes õiges peatuses ootas, tee äärde asjatult ootama, kui füüsiliselt on näha, et vabu kohti on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Bussi vabad kohad müüakse välja, sest eeldatakse, et see tüüp, kes pileti ostis, jäi maha vms põhjusel ei saanud tulla,

Ma< usun, et kui kohe sisenemisel bussijuhile öelda, et näete, ma ostsin spetsiaalselt kaks piletit kõrvuti, sest ma soovin laiutada; vaevalt, et ta selle peale näkku hakkab panema ja selle uuesti kellelegi meelega maha müüb.

Kui keegi tee ääres peale soovib tulla, vabu kohti on ja eelnevalt keegi asja selgtanud ei ole, siis ta müüb selle muidugi maha.

Sest alati võib bussis leiduda mingi üliaktiivne tola, kes teeb tühjast istmest ja mahajäänud inimesest pildi ja siis saadab Õhtulehele. Või postitab sotsiaalmeediasse, et kui siga bussijuht ikka seal ja seal firmas on.
Kitumine on tänapäeval väga levinud meetod odava populaarsuse teenimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma< usun, et kui kohe sisenemisel bussijuhile öelda, et näete, ma ostsin spetsiaalselt kaks piletit kõrvuti, sest ma soovin laiutada; vaevalt, et ta selle peale näkku hakkab panema ja selle uuesti kellelegi meelega maha müüb.

Sellised inimesed nagu sina ja teemaalgataja peaks taksoga sõitma (kui autojuhiluba pole või seda hetkel kasutada ei saa). Kalliks läheb, aga saad soovitud mugavused. Ühistranspordil on oma reeglid ja mu teada on üks neist see, et niisama tühje kohti ei jäeta, kui on soovijaid, kes tahavad sõita ja selle eest maksta. Samas tõesti- kui esined sellise kõnega kohe bussijuhi juures, mine tea, ma tõesti tahaks seda tulemust näha, kus tekib olukord, et keegi peab jääma tee äärde järgmist bussi ootama, kuna üks ostis pileti ka oma nähtamatule sõbrale. Sageli ei lähe bussid nii hirmus täis, aga aeg-ajalt seda olukorda ikkagi tekib ja ka hõreda graafikuga bussides.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui on soovijaid, kes tahavad sõita ja selle eest maksta.

See on ju firma jaoks tüütu, sest sellisel juhul peab ta MINU pileti tagasi ostma. Sest vastasel korral hakkan juba mina üliaktiivseks tolaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on probleem hoopis selles, et eestlased ei armasta pesta. Ja suvel tuleb see eriti ilmekalt esile, kuna on palav ja käiakse ainult õhukeselt riides (jope ei summuta higihaisu ära), ning siis haisetakse ühistranspordis, kuidas jumal juhatab.
Huvitav, et tänapäeval, kus on kõik võimalused oma hügieeni eest hoolitseda: vesi, elekter, deodorandid, heast materjalist riided, jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pileti ostmisega ei osta te endale istekohta, vaid veoteenust, et teid siis veetakse ühest linnast teise. Seega kui sa ostad kasvõi 10 piletit, siis teenust osutatakse ikkagi ühele inimesele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, võid endale kaks kohta osta ja keegi vägisi sinu ostetud koha peale istuda ei saa, kui oma kahte piletit näitad. Aga arvatavasti pakud sa ise kellelegi istet, kui buss on täis ja inimesed sinu käest järjest “kas see koht on vaba” küsivad ja siis etteheitva näoga sinu kõrvale seisma jäävad.

Kui sul on eelmüügist ostetud piletid, siis bussist ehk hiljem ostes ei saa bussijuht kohti üle müüa! Tegelikult ei saa ka bussist ostes sedasama kohta enam uuesti müüa.
Eelmüügi dispetšer või kes iganes ta on, annab bussijuhile kohtade täituvuse lehe ja sinu kohad peavad seal peal olema. Pole kellegi asi, kui bussijuht numbreud ei tunne või mõni reisija viimasel minutil pileti ostab. Võid ka terve rea osta – juht ei saa sinna topeltpileteid müüa.
Kes sellisel juhul peaks minule kompenseerima teise pileti raha?

Ostan Tln-Tartu reisile alati kaks piletit. On vahitud ja pobisetud, aga see pole minu asi. Inimesed on nahaalsed ka: mitu korda näinud, kuidas ema-laps istuvad kõrvuti ja mõni reisija kujutab ette, et võtke laps sülle, mul vaja istuda. No mida? Sama hea, kui ma pressiks ennast täitunud kohale istuma, sest tegelikult on ju ka “tühi” koht kinni, makstud, idee poolest istub seal keegi (minu ego näiteks).
Bussijuht leidku teine viis rahateenimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas see sulle kompenseeriti? Või jäidki noruspäi rahule?
Minul rahaprobleeme ei ole, aga omi asju ripakile ka ei jäta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bussi vabad kohad müüakse välja, sest eeldatakse, et see tüüp, kes pileti ostis, jäi maha vms põhjusel ei saanud tulla, mitte ei jäeta kedagi, kes õiges peatuses ootas, tee äärde asjatult ootama, kui füüsiliselt on näha, et vabu kohti on.

VABA KOHT jah, aga makstud koht ei ole vaba!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väga palju selliseid bussisõite teinud, et ostan kaks piletit. Põhjusel, et jalg on kipsis või lahases olnud. Bussi sisenedes piiksutan mõlemad piletid läbi, kui küsitakse siis ütlen, et mõlemad piletid on mulle ja vajan kahte kohta, istungi sirge jalg üle teise tooli ja siiani pole ükski bussijuht selle peale tulnud, et teine koht maha müüa. Võib-olla oleneb ka bussifirmast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on eelmüügist ostetud piletid, siis bussist ehk hiljem ostes ei saa bussijuht kohti üle müüa! Tegelikult ei saa ka bussist ostes sedasama kohta enam uuesti müüa.

Eelmüügi dispetšer või kes iganes ta on, annab bussijuhile kohtade täituvuse lehe ja sinu kohad peavad seal peal olema. Pole kellegi asi, kui bussijuht numbreud ei tunne või mõni reisija viimasel minutil pileti ostab. Võid ka terve rea osta – juht ei saa sinna topeltpileteid müüa.

Ostan Tln-Tartu reisile alati kaks piletit. On vahitud ja pobisetud, aga see pole minu asi. Inimesed on nahaalsed ka: mitu korda näinud, kuidas ema-laps istuvad kõrvuti ja mõni reisija kujutab ette, et võtke laps sülle, mul vaja istuda. No mida? Sama hea, kui ma pressiks ennast täitunud kohale istuma, sest tegelikult on ju ka “tühi” koht kinni, makstud, idee poolest istub seal keegi (minu ego näiteks).

Bussijuht leidku teine viis rahateenimiseks.

Reaalselt peab olema nii, aga minu kogemus on, et julmalt müüakse edasi. bussijaamas bussijuht veel loendab üle ja müüb täis, võid öelda, mida tahad, kui koht tühi, siis bussijuht ka müüb.
Kuna ise reisisin mingi periood iga nädal, aga kunagi ei teadnud, kas pean lapse ka võtma või ei(kui terve käis lasteaias, kui haige, tuli kaasa ja sõbranna valvas teda niikaua, kui mul loengud). Igakord, kui laps kaasas ei olnud müüdi, see koht bussis uuesti, mis sest, et mul oli ammu eelmüügist ka lapsele 0 pilet ostetud ja isegi mainisin seda mõnel korral.
Üldpildid mul vahet polnud, kuna mul seda kohta vaja ei läinud, aga väga julmalt müüakse kohad edasi ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul oli ammu eelmüügist ka lapsele 0 pilet ostetud

Endal nagu ei hakka peas looma, et kui oleks täispilet, siis ei oleks edasi müüdud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endal nagu ei hakka peas looma, et kui oleks täispilet, siis ei oleks edasi müüdud?

Miks ei müüda, olen näinud juhust, kus inimene jõudis 2minutit enne bussiväljumist (omal eelmüügist piletiga) ja tuli bussi ja bussijuht ütles, et kõik kohad täis, kuna bussijuht oli mõni minut enne käinud just bussiläbi ja müünud tühjad kohad edasi. Bussijuhi arvamus oli, et reisija oli ise süüdi, et nii hilja tuli, et tuleb tulla varem. Ma ei tea, mis sellest vaidlusest edasi sai, aga bussile see inimene ei saanud ja maha jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

reaalselt saab bussijuht tühjaks jäänud koha maha müüa ja müüb ka. mul sõidavad lapsed aegajalt tallinnast saaremaale ja kuna me elame nõmmel, siis enamasti lähevad nad vana-pääsküla peatusest peale. piletid ostame alati eelmüügist ära, sest suvel teisiti poleks mõeldavgi. varem ostsime alati pileti tallinn – kuressaare, oli kuidagi lihtsam osta alguspunktist sihtpunkti ja tahtsime vältida probleemi, et kuidas sa lähed bussijaamas bussi, endal pilet alles 10 km hilisema algusega. ükskord saatsin lapse vana-pääskülas bussi peale ja juht teatas, et vedas teil, et piletit maha ei müüdud, sest bussifirma jaoks oli see no show – piletiomanik ei ilmunud ju algpunktis bussi, järelikult on koht vaba ja läheb uuesti müüki. bussijuht saab müüdud piletite info küll, aga oluline on, kas sellel kohal reaalselt istub inimene või on iste tühi.

ma ei tea, kas bussifirmad pakuvad ametlikku võimalust kahte piletit osta, aga lennupiletit ostes pead küll spetsiaalsed toimingud tegema, et see lisakoht ikkagi sinu oma oleks (niisama sõbra nimele pileti ostmisest ei piisa).

sellele kommentaarile ka sama jutt – mingit vahet pole, kas null- või täispilet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu mäletamist mööda oli see endale kahe pileti ostmise asi kunagi kasutajatingimustes kirjas. Huvi pärast suundusin lugema tpileti lehele, kuid ei leidnud enam sellist punkti tingimuste hulgast. Ju siis võibki nüüd kasvõi terve bussi piletid enda tarbeks ära osta. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ei müüda, olen näinud juhust, kus inimene jõudis 2minutit enne bussiväljumist (omal eelmüügist piletiga) ja tuli bussi ja bussijuht ütles, et kõik kohad täis, kuna bussijuht oli mõni minut enne käinud just bussiläbi ja müünud tühjad kohad edasi. Bussijuhi arvamus oli, et reisija oli ise süüdi, et nii hilja tuli, et tuleb tulla varem. Ma ei tea, mis sellest vaidlusest edasi sai, aga bussile see inimene ei saanud ja maha jäi.

Siin tuleb pöörduda firma poole, kas on kuskil reglementeeritud “liiga hilja” ja kust seda infot ka reisijad saavad lugeda. See peab olema nähtavas kohas, mitte “minge meie kodulehele” (arvestades kõiki sihtrühmi).
Kui see on pelgalt bussijuhi sõnavõtt ja inimene tema süül bussist maha jäi, tuleb juristi poole pöörduda. Kopsakas kompensatsioon on ilmselgelt ootel ja vaevalt, et mõni bussifirma seda jama tahab.

Mina isiklikult ei ole näinud infot, mis kell piletite müük lõppeb ja/ või mis kell on bussi sisenemiseks “liiga hilja”. Vbl on nüüd olemas, aga ma pole paar aastat ka pikamaa liinidega reisinud.

Mulle tundub, et neid, kes olukorra jätavadki selliseks, on liiga palju ja bussijuhid teavad/ arvestavad sellega. Mul on olnud olukord, kus Tln-Trt buss oli vahekäikudes ka nii täis, et kinni ei pidanudki hoidma. Mul oli eelmüügipilet, istusin, aga kummalisel kombel inimesi muudkui tuli ja tuli. Piletit said vaid need, kes küsisid. Selle juhi kohta tehti hiljem avaldus ja ta kõrvaldati töölt.
On olnud juhus, kus pidin päris kurja häälega ostetud piletit nõudma, sest bussijuht ei soovinud mulle seda miskipärast välja trükkida (küll ma tean, miks).
On olnud olukord, kus maani täis kodanik seda kõige paksemat tooli peale tegi ja alles VÄGA raevuka kisa peale buss peatati, tüüp maha tõsteti, tool kilekottidega kinni kaeti ja edasi sõideti. Tookord oli mul kaasprotestijaid, aga oli ka neid lambaid, kes kannatasid ja aknast välja vahtisid.
Minu jaoks absoluutselt arusaanatu, miks lastakse omaenda raha eest pähe astuda.

Kõik mainitud lood on minimaalselt 7-8 aastat tagasi juhtunud. Loodetavasti on nüüd olukorrad paranenud, inimesed julgemad ja juhid kliendisõbralikumad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised inimesed nagu sina ja teemaalgataja peaks taksoga sõitma (kui autojuhiluba pole või seda hetkel kasutada ei saa). Kalliks läheb, aga saad soovitud mugavused. Ühistranspordil on oma reeglid ja mu teada on üks neist see, et niisama tühje kohti ei jäeta,

Helistasin praegu LuxExpressi infole (+372 680 0909) ja küsisin, kas õige on “sinu teada” ja kas ma pean taksoga sõitma.

Selgus, et sul ei ole õigus ja ma võin vabalt kaks piletit omale osta.

Sisenemisel pean bussijuhile nad ette näitama ja ära mainima, et need kaks ongi mulle ja minu egole.

Ilmselt teistel vedajatel on sama teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei saa ju bussi rohkem pileteid müüa kui kohti on. Seega ei saa sellist olukorda tekkida, et keegi lihtsalt sinu koha peale trügib? Või müüb bussijuht suvalisi pileteid ja igaüks vaatab ise, kuhu saab?

Sul pole siis sellist olukorda kunagi olnud, et lähed bussi ja keegi istub juba sinu kohal ees, sest see koht tundus talle parem olevat? Mulle on lausa öeldud, et bussis on ju vabu kohti küll, mingu ma valigu endale mõni teine koht. Inimesed on väga nahaalsed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

Mismõttes kohe esimesena vägivalda rakendada? Kindlasti mitte. Selle jätame ikka viimaseks. (hoolimata sellest, et tema kasutas seda kohe: JÕUGA)

Ma esitan oma pileti ja palun lihtsalt võõra koha pealt tõusta ja lahkuda.
Kui see talle ei sobi, siis ta kahjuks peab bussist maha minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

kas kaugliinidel ei ole kohad mitte nummerdatud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, kui vaja. Nii äkki ta sinna ikka ei teki. Kui sul on omad piletid ette näidata, siis ei prantsata ta midagi. Kui aru ei saa, esitad ahistamissüüdistuse (ok, see oli nali).
Mina panen oma tühja koha pileti eesoleva peatoe külge, selle lauakese vahele. Kohe kõigile näha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 209 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis