Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 209 )

Teema: Kahe koha ostmine bussis

Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

kas kaugliinidel ei ole kohad mitte nummerdatud?

Minu kogemuste põhjal on, ja neist numbritest ma lähtungi. Kes suvalt sinna istunud, neil olen tõesti viisakalt nende kohale soovitanud minna. Ütleks, et pooleks on neid, kes oma numbrikohal on ja neid, kel suva kus istuda. Minule aga on see n.-ö. garantii, kui maadejagamiseks läheb. Näitangi oma piletit ja ütlen, et vabandage, siin on minu kohad. Alati on aru saadud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

Mis see loeb, kui inimene tuleb kusagilt vahepeatusest peale. Bussijuhil ju pole ülevaadet, millised istekohad kusagil vahepeal vabanevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

Mismõttes kohe esimesena vägivalda rakendada? Kindlasti mitte. Selle jätame ikka viimaseks. (hoolimata sellest, et tema kasutas seda kohe: JÕUGA)

Ma esitan oma pileti ja palun lihtsalt võõra koha pealt tõusta ja lahkuda.

Kui see talle ei sobi, siis ta kahjuks peab bussist maha minema.

Sa ei tõesta kuidagi, et see pilet on sinu ostetud ja sa ei saanud seda nt kõrvalolevalt toolilt varem istunud inimeselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan lennukis, kui olime enda kõrvale vaba koha ostnud ja siis meil ees oli paarike alla 2a lapsega kellele polnud nad lisaistet ostnud ja siis kupatas stuardess seal nende kõrval istunud neiu meie kõrvale. Kusjuures neiu ütles et oli spets oma ema kõrvale tahtnud kes istus siis tema kõrval vahekäigu vastas. Stuardess ütles et mis sest et ostsite koha ja et see neiu spets maksis ja need lapsega isikud midagi ei maksnud. Nii siis.

Tagasilennul kupatati üks vanem mees lennuki viimasesse ritta sest tahtis istet tagasi lükata ja jälle oli seal paarike alla 2a lapsega kes juhuslikult vabal istmel magas ja vanahärral keelati istet tagasi lükata.

Tore muidugi kokkuhoida istme maksust aga näiteks meie küll mingit kompensatsiooni ei saanud, ega see neiu meie kõrval.

Aga kas te taotlesite? Ega lennufirmad ise ei pakugi, tuleb taotleda

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see loeb, kui inimene tuleb kusagilt vahepeatusest peale. Bussijuhil ju pole ülevaadet, millised istekohad kusagil vahepeal vabanevad.

Me räägime kaugliinidest, mitte linnaliinibussidest. Peale saab võtta nii palju inimesi, kui enne maha läks. See ei ole massiline invasioon – kolme-nelja inimest suudab busdijuht vast ikka meeles pidada? Sinu ostetud koht kehtib reisi vältel – selleks ongi piletil ka vastav kiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei tõesta kuidagi, et see pilet on sinu ostetud ja sa ei saanud seda nt kõrvalolevalt toolilt varem istunud inimeselt.

Sul puudub see f. lugemisoskus.
Ma ju kirjutasin, et Lux soovitas sisenemisel bussijuhile kahte piletit näidata.

Või arvad, et bussijuht lahkub bussist sõidu ajal, et ma ei “tõesta kuidagi”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No nt USAs kaugliini bussidega sõites tuleb alati vähemalt 30 min varem kohal olla, isegi kui piletid on ostetud. Ja buss väljub sekundipealt. Ükskord jäeti üks pere oma kimpsude- kompsude ja lastekarjaga julmalt maha, kuna nad jõudsid (joostes) bussini täpselt selleks hetkeks, kui buss mootori käivitas. Lihtsalt ootavad järgmist siis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mäletan lennukis, kui olime enda kõrvale vaba koha ostnud ja siis meil ees oli paarike alla 2a lapsega kellele polnud nad lisaistet ostnud ja siis kupatas stuardess seal nende kõrval istunud neiu meie kõrvale. Kusjuures neiu ütles et oli spets oma ema kõrvale tahtnud kes istus siis tema kõrval vahekäigu vastas. Stuardess ütles et mis sest et ostsite koha ja et see neiu spets maksis ja need lapsega isikud midagi ei maksnud. Nii siis.

Tagasilennul kupatati üks vanem mees lennuki viimasesse ritta sest tahtis istet tagasi lükata ja jälle oli seal paarike alla 2a lapsega kes juhuslikult vabal istmel magas ja vanahärral keelati istet tagasi lükata.

Tore muidugi kokkuhoida istme maksust aga näiteks meie küll mingit kompensatsiooni ei saanud, ega see neiu meie kõrval.

Aga kas te taotlesite? Ega lennufirmad ise ei pakugi, tuleb taotleda

Mida täpselt taotlesime?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Istun vahekäigupoolsele istmele.
See teema andis mulle hea mõtte rattakeelu ignoreerimiseks rongis. Ostan näiteks 2-3 piletit ja keegi ei saa öelda, et mu ratas kellegi koha ära võtab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ju kirjutasin, et Lux soovitas sisenemisel bussijuhile kahte piletit näidata.

Nii, ja kuidas see aitab, et sa sõidu alguses bussijuhile kaht piletit näitad? Ei saa nii naiivne olla ja eeldada, et bussijuht tuleb kahe reisija omavhelise nääklemise vahele õigust mõistma, kui üks on tulnud peale kusagilt Kapa-Kohilast ja tahab sinu kõrval olevale vabale kohale istuda. Bussijuht peab graafikus püsima ega tegele õigusemõistmisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, ja kuidas see aitab, et sa sõidu alguses bussijuhile kaht piletit näitad? Ei saa nii naiivne olla ja eeldada, et bussijuht tuleb kahe reisija omavhelise nääklemise vahele õigust mõistma. Bussijuht peab graafikus püsima ega tegele õigusemõistmisega.

Bussijuht ei saa kohti üle müüa, saad aru? Makstud tühja tooli ei saa kümme korda uuesti maha müüa. Nii võib mõne väiksemakasvulise inimese koha ka poole piletina uuesti välja müüa? Jagagu siis seda poolt istet, eks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me räägime kaugliinidest, mitte linnaliinibussidest. Peale saab võtta nii palju inimesi, kui enne maha läks. See ei ole massiline invasioon – kolme-nelja inimest suudab busdijuht vast ikka meeles pidada? Sinu ostetud koht kehtib reisi vältel – selleks ongi piletil ka vastav kiri.

Ja bussijuht ei pea arvet, kui palju inimesei vahepeal maha läheb, vaid viskab pilgu bussis olevatele tühjadele kohtadele. Samuti ei pea ta meeles pidama, milline reisijatest talle seda kaht piletit parasjagu näitas.
Ostsime hiljuti just kaugliinile tagasisõidu piletid ja neil muuseas ei ole kohti märgitud, sest me ei tule peale kohe algusest, vaid poole maa pealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa nii naiivne olla ja eeldada, et bussijuht tuleb kahe reisija omavhelise nääklemise vahele õigust mõistma,

Endiselt ma arvan, et sul ei ole õigus, sest bussijuht TULEB kindlasti selle juhtumiga tegelema.
Pärast seda, kui ma olen prantsataja pärast mõningast viisakat vestlust ja piletite ettenäitamist toolilt lihtsalt maha tõstnud ja vahekäiku põlvili surunud.

Ja too on kaebamas käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, ja kuidas see aitab, et sa sõidu alguses bussijuhile kaht piletit näitad? Ei saa nii naiivne olla ja eeldada, et bussijuht tuleb kahe reisija omavhelise nääklemise vahele õigust mõistma. Bussijuht peab graafikus püsima ega tegele õigusemõistmisega.

Bussijuht ei saa kohti üle müüa, saad aru? Makstud tühja tooli ei saa kümme korda uuesti maha müüa. Nii võib mõne väiksemakasvulise inimese koha ka poole piletina uuesti välja müüa? Jagagu siis seda poolt istet, eks!

Ei saa, aga neil piletitel, millega alustatakse sõitu nt poolelt teelt, aga piletid on ostetud eelmüügist, pole kohti peale märgitud. Siis võidki oma kahe piletiga tõestama jääda, et sul on õigus üksinda just neil kohtadel istuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa nii naiivne olla ja eeldada, et bussijuht tuleb kahe reisija omavhelise nääklemise vahele õigust mõistma,

Endiselt ma arvan, et sul ei ole õigus, sest bussijuht TULEB kindlasti selle juhtumiga tegelema.

Pärast seda, kui ma olen prantsataja pärast mõningast viisakat vestlust ja piletite ettenäitamist toolilt lihtsalt maha tõstnud ja vahekäiku põlvili surunud.

Ja too on kaebamas käinud.

Jah, siis sekkub, siis kutsutakse sulle politsei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa tahtsid öelda, minu eest kutsutakse trügijale politsei?
Ma ei oleks vastu.
Kui inimene tahab korrarikkumise eest veel sekeldusi, palun, mina kätt ette ei pane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa tahtsid öelda, minu eest kutsutakse trügijale politsei?

Ma ei oleks vastu.

Kui inimene tahab korrarikkumise eest veel sekeldusi, palun, mina kätt ette ei pane.

Ei, sulle kutsutakse, kui sa teisele kätega kallale lähed. Kui see trügija istub lihtsalt vabale kohale, siis pole tema seaduse rikkumise mõttes mitte midagi valesti teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sulle kutsutakse, kui sa teisele kätega kallale lähed

Kle, ma ei viitsi enam sinuga jahuda, sest taas sa paistad silma oma f. lugemisoskuse puudumisega.`
Kas ma ütlesin, et ma kellelegi kallale lähen? Selleks puudub igasugune vajadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema andis mulle hea mõtte rattakeelu ignoreerimiseks rongis. Ostan näiteks 2-3 piletit ja keegi ei saa öelda, et mu ratas kellegi koha ära võtab.

Rongis pead sa ratta transportimiseks ostma siiski 6 piletit ehk kogu kolmese pingivahe, et seda teisi reisijaid segamata transportida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja bussijuht ei pea arvet, kui palju inimesei vahepeal maha läheb, vaid viskab pilgu bussis olevatele tühjadele kohtadele. Samuti ei pea ta meeles pidama, milline reisijatest talle seda kaht piletit parasjagu näitas.

Ostsime hiljuti just kaugliinile tagasisõidu piletid ja neil muuseas ei ole kohti märgitud, sest me ei tule peale kohe algusest, vaid poole maa pealt.

Issake, siis lähedki oma nummerdatud piletiga juhi juurde ja ütled uuesti, et sul see olemas on. Vahepeatusest ta ei saa kedagi peale võtta kui kohti pole. Firma ei saa samamoodi sulle “poole pealt” müüa piletit, sest neil peab olema paber selle kohta, mitu kohta kuskilt on välja ostetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, sulle kutsutakse, kui sa teisele kätega kallale lähed

Kle, ma ei viitsi enam sinuga jahuda, sest taas sa paistad silma oma f. lugemisoskuse puudumisega.`

Kas ma ütlesin, et ma kellelegi kallale lähen? Selleks puudub igasugune vajadus.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa, aga neil piletitel, millega alustatakse sõitu nt poolelt teelt, aga piletid on ostetud eelmüügist, pole kohti peale märgitud. Siis võidki oma kahe piletiga tõestama jääda, et sul on õigus üksinda just neil kohtadel istuda.

Kui alustad sõitu poolelt teelt, aga tahad mugavusi, ostad piletid alguspunktist. Kui sisenedes on su kohad täis, tuleb bussijuhiga sekeldusi, kuna ta on reaalselt juba väljumiskohast piletid üle müünud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issake, siis lähedki oma nummerdatud piletiga juhi juurde ja ütled uuesti, et sul see olemas on. Vahepeatusest ta ei saa kedagi peale võtta kui kohti pole. Firma ei saa samamoodi sulle “poole pealt” müüa piletit, sest neil peab olema paber selle kohta, mitu kohta kuskilt on välja ostetud.

Millise nummerdatud piletiga? Mitu korda peab rääkima, et kui ma ostan eelmüügist piletid nt Kuressaare-Tallinn bussile alates Orissaarest, siis neil pole mingeid numbreid? Krt, kuidas inimese mõistus ikka nii kinni on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui alustad sõitu poolelt teelt, aga tahad mugavusi, ostad piletid alguspunktist. Kui sisenedes on su kohad täis, tuleb bussijuhiga sekeldusi, kuna ta on reaalselt juba väljumiskohast piletid üle müünud.

Bussijuht ei pruugi olla pileteid üle müünud, need reisijad on vbl tulnud peale minust peatus varem (mitte algpunktist) piletitega, millel pole kohti ja istunudki olemasolevatele vabadele kohtadele. Enamik ostab tänapäeval piletid netist eelmüügist, vaatamata sellele, millisest peatusest nad peale tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rongis pead sa ratta transportimiseks ostma siiski 6 piletit ehk kogu kolmese pingivahe, et seda teisi reisijaid segamata transportida.

Ja siis me võin sinna panna mitu ratast, eks ole? Kolm peaks mahtuma. Me reisime grupiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, void. Kui ma kassi pidin transportima siis ma alati ostsin koha ka enda korvale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ikka ei talu 3t kedagi teist enda külje vastas, siis võid osta jah, ja siis tekib sul õigus sellele kohale.
Tänapäeval pikamaakaugliinude bussides ma küll ei ole näinud nummerdatud kohti (nagu vanas LAZbussisi oli ja pidevalt oli lööma, aga hea pileti pealt numbrit näidata), ju siis müüakse teatud arv pileteid ehk niipalju kui on antud bussis istekohti.

Aga neile istekoha küsijatele (kes siis “jäävad etteheitva näoga kõrvale seisma”) võid ju ehmunult seletada, et “aga siin juba istub ju minu sõber Mati, te ei saa talle sülle istuda ometi!”. Pärast seda ei julge keegi hullu kõrvale istuda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millise nummerdatud piletiga? Mitu korda peab rääkima, et kui ma ostan eelmüügist piletid nt Kuressaare-Tallinn bussile alates Orissaarest, siis neil pole mingeid numbreid? Krt, kuidas inimese mõistus ikka nii kinni on?

Miks sa vaidled vaidlemise pärast? Liinil Kuressaare-Tallinn on Orissaare vahepeatus. Kui tahad, et sul oleks koht või kaks, ostad sõidu algusega Kuressaarest. Maksad rohkem, saad aru, lahtine mõistus? Kui tuled Orissaares peale ja kohti ei ole, on see bussijuhi klaarida. Sõiduliini algusest saad nummerdatud kohad, vahepeatustest mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeval pikamaakaugliinude bussides ma küll ei ole näinud nummerdatud kohti (nagu vanas LAZbussisi oli ja pidevalt oli lööma, aga hea pileti pealt numbrit näidata), ju siis müüakse teatud arv pileteid ehk niipalju kui on antud bussis istekohti.

Kuidas sa selle vigase teksti siin suutsid trükkida, kui nägemine nõnna kehva?
Siis, järelikult, midagi siiski näed ju, kui trükitud saad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tekkis seda teemat lugedes mõte, et teeks eksperimendi, muidugi filmiks ka seda kohapeal. Otsiks mingi grupi inimesi kokku ja ostaks terve Lux Expressi ära, alguspunktist lõpp-punkti (Tln bussijaam-Tartu bussijaam). Kõik kohad, 40 või kui mitu neid on. Läheks umbes 400 eurot, aga kamba peale saab hakkama. Ja siis prindiks kõik piletid kenasti välja.
Siis õigel hetkel lähevad kaks inimest bussi, istuvad maha ja vaatavad, mis toimuma hakkab. Piletipatakas muidugi on kaasas, seal igal piletil on kohanumber olemas. Ühesõnga sõidavad kahekesi Tallinnast Tartusse või vastupidi. Lennujaam jääb vahele, sinna keegi ei ole piletit ostnud. Muidugi võiks seda teha tipptunnil, reede või pühapäeva õhtul.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 209 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis