Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 209 )

Teema: Kahe koha ostmine bussis

Postitas:
Kägu

Mul tekkis seda teemat lugedes mõte, et teeks eksperimendi,

Mida siin ikka proovida, Luxi info ju ütles, et “te ei pea põhjendama, miks teil seda vaja on” ja sõidavadki tühjalt. Kui ühe otsa võtad.
(kui edasi tagasi, siis leiavad tõenäoliselt mingi muu bussi)

40 inimest oma pakkidega koos kaalub umbes 3 kuni 4 tonni, selle arvelt hoiab bussifirma ju pool kütust kokku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui alustad sõitu poolelt teelt, aga tahad mugavusi, ostad piletid alguspunktist. Kui sisenedes on su kohad täis, tuleb bussijuhiga sekeldusi, kuna ta on reaalselt juba väljumiskohast piletid üle müünud.

Miks sa vaidled vaidlemise pärast? Liinil Kuressaare-Tallinn on Orissaare vahepeatus. Kui tahad, et sul oleks koht või kaks, ostad sõidu algusega Kuressaarest. Maksad rohkem, saad aru, lahtine mõistus? Kui tuled Orissaares peale ja kohti ei ole, on see bussijuhi klaarida.

ei toimi.
kirjutasin juba eelmisel leheküljel, aga kopeerin lühidalt siis uuesti:
ükskord saatsin (tallinn-kuressaare piletiga) lapse vana-pääskülas bussi peale ja juht teatas, et vedas teil, et piletit maha ei müüdud, sest bussifirma jaoks oli see no show – piletiomanik ei ilmunud ju algpunktis bussi, järelikult on koht vaba ja läheb uuesti müüki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, võid endale kaks kohta osta ja keegi vägisi sinu ostetud koha peale istuda ei saa, kui oma kahte piletit näitad. Aga arvatavasti pakud sa ise kellelegi istet, kui buss on täis ja inimesed sinu käest järjest “kas see koht on vaba” küsivad ja siis etteheitva näoga sinu kõrvale seisma jäävad.

Bussi ei müüda pileteid rohkem, kui kohti on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

Istun vahekäigupoolsele istmele.

See teema andis mulle hea mõtte rattakeelu ignoreerimiseks rongis. Ostan näiteks 2-3 piletit ja keegi ei saa öelda, et mu ratas kellegi koha ära võtab.

Rongis ei anna pileti ostmine sulle automaatselt istekohaõigust, tavaklassis mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, void. Kui ma kassi pidin transportima siis ma alati ostsin koha ka enda korvale.

Nagu öeldud – rongis see ei loe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millise nummerdatud piletiga? Mitu korda peab rääkima, et kui ma ostan eelmüügist piletid nt Kuressaare-Tallinn bussile alates Orissaarest, siis neil pole mingeid numbreid? Krt, kuidas inimese mõistus ikka nii kinni on?

Miks sa vaidled vaidlemise pärast? Liinil Kuressaare-Tallinn on Orissaare vahepeatus. Kui tahad, et sul oleks koht või kaks, ostad sõidu algusega Kuressaarest. Maksad rohkem, saad aru, lahtine mõistus? Kui tuled Orissaares peale ja kohti ei ole, on see bussijuhi klaarida. Sõiduliini algusest saad nummerdatud kohad, vahepeatustest mitte.

Teeme siis veelkord selgeks, kui aru ei saanud. Kui neid vahepeatuseid on rohkem kui üks, nt kui sa tuled bussile Kuivastust ja ostad 2 täispiletit Kuressaarest Tallinna, siis miski ei garanteeri, et need, kes nt Orisaarest bussile tulid, ei istu juba eelnevalt sinu kohtadele ja sa pead neid hakkama oma kohtadelt minema ajama ja selgitama, miks need just sinu kohad on. Bussijuht kindlasti ei ütle igas peatuses pealetulijatele, et kohtadele see ja see ei tohi istuda. Kohti on, aga mitte need kohad, mis on sinu piletil kirjas ehk kui sa ei taha teistega õiendada, siis istud lihtsalt vabale kohale, mille kõrval ei pruugi teist vaba kohta olla.
Teiseks, nagu siin ka eespool mainitud, ei pea bussijuht teadma, et mõni, kellel on pilet ostetud Kuresaarest, tuleb peale alles Orissaarest või Kuivastust – vabad kohad lähevad uuesti müüki ja siis vaidled juba ise kõigiga, sh bussijuhiga, miks sa Kuressaarest peale ei tulnud ja sul pole oma kohale mingit õigust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks 2 pileti ostmine ei garanteeri, et keegi jõuga sinu kõrvale istuma ei prantsata. Mis teed siis, lükkad inimese toolilt maha?

See teema andis mulle hea mõtte rattakeelu ignoreerimiseks rongis. Ostan näiteks 2-3 piletit ja keegi ei saa öelda, et mu ratas kellegi koha ära võtab.

Rongis ei anna pileti ostmine sulle automaatselt istekohaõigust, tavaklassis mitte.

??? Mis sa tahad öelda, et kui mul on piletid ja kohad on vabad, kuhu ka istun, siis kellelgi on õigus mind sealt minema ajada? Loomulikult annab rongipilet vabade kohtade olemasolul automaatselt neile kohtadele istumise õiguse, selleks tuleb lihtsalt piisavalt varakult kohale minna, et vabad kohad endale hõivata. Rongis lihtsalt saab pileteid müüa rohkem, kui on istekohti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No siis ma võin ju ratta rattale ette nähtud kohta panna ja sellele pileti(d) osta? Rohkem kui 1-2 inimest see kindlasti ruumi ei võta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui alustad sõitu poolelt teelt, aga tahad mugavusi, ostad piletid alguspunktist. Kui sisenedes on su kohad täis, tuleb bussijuhiga sekeldusi, kuna ta on reaalselt juba väljumiskohast piletid üle müünud.

Miks sa vaidled vaidlemise pärast? Liinil Kuressaare-Tallinn on Orissaare vahepeatus. Kui tahad, et sul oleks koht või kaks, ostad sõidu algusega Kuressaarest. Maksad rohkem, saad aru, lahtine mõistus? Kui tuled Orissaares peale ja kohti ei ole, on see bussijuhi klaarida.

ei toimi.

ükskord saatsin (tallinn-kuressaare piletiga) lapse vana-pääskülas bussi peale ja juht teatas, et vedas teil, et piletit maha ei müüdud, sest bussifirma jaoks oli see no show – piletiomanik ei ilmunud ju algpunktis bussi, järelikult on koht vaba ja läheb uuesti müüki.

Sellisel juhul jällegi – bussijuhi isetegevus. Ta oleks pidanud ütlema, et see koht on vaba kuni x peatuseni, siis tuleb koha ostnud inimene bussi. Laste puhul oleks vanem pidanud seda seletama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja siis etteheitva näoga sinu kõrvale seisma jäävad.

Etteheitvad näod, pöörlevad silmad ja altkulmu vahtimised on perekoolikate igapäevane elu. Kui enda eest seista ei oska, tuleb seda kõverpilkude show’d taluda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, void. Kui ma kassi pidin transportima siis ma alati ostsin koha ka enda korvale.

Nagu öeldud – rongis see ei loe.

Jalgrattal loeb, laevas ei loe, bussis loeb, rongis ei loe… Miks sa muudest transpordivahenditest praegu räägid, kui jutt on bussist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei toimi.

Sellisel juhul jällegi – bussijuhi isetegevus. Ta oleks pidanud ütlema, et see koht on vaba kuni x peatuseni, siis tuleb koha ostnud inimene bussi. Laste puhul oleks vanem pidanud seda seletama.

Sorry, kust peab bussijuht teadma, kas üldse ja millal inimene bussile tuleb, kui pilet on ostetud algpunktist väljumisele, mitte väljumisele peatusest, kust tegelikult peale tullakse? Bussijuht ei tea, millisest peatusest inimene kavatseb peale tulla, sest seda pole kuskil kirjas, seda teabki ainult inimene ise, kui ta on ostnud pileti algpunktist väljumisele. Kasutage loogikat, aga ilmselt teil seda lihtsalt ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millise nummerdatud piletiga? Mitu korda peab rääkima, et kui ma ostan eelmüügist piletid nt Kuressaare-Tallinn bussile alates Orissaarest, siis neil pole mingeid numbreid? Krt, kuidas inimese mõistus ikka nii kinni on?

Miks sa vaidled vaidlemise pärast? Liinil Kuressaare-Tallinn on Orissaare vahepeatus. Kui tahad, et sul oleks koht või kaks, ostad sõidu algusega Kuressaarest. Maksad rohkem, saad aru, lahtine mõistus? Kui tuled Orissaares peale ja kohti ei ole, on see bussijuhi klaarida. Sõiduliini algusest saad nummerdatud kohad, vahepeatustest mitte.

Teeme siis veelkord selgeks, kui aru ei saanud. Kui neid vahepeatuseid on rohkem kui üks, nt kui sa tuled bussile Kuivastust ja ostad 2 täispiletit Kuressaarest Tallinna, siis miski ei garanteeri, et need, kes nt Orisaarest bussile tulid, ei istu juba eelnevalt sinu kohtadele ja sa pead neid hakkama oma kohtadelt minema ajama ja selgitama, miks need just sinu kohad on. Bussijuht kindlasti ei ütle igas peatuses pealetulijatele, et kohtadele see ja see ei tohi istuda. Kohti on, aga mitte need kohad, mis on sinu piletil kirjas ehk kui sa ei taha teistega õiendada, siis istud lihtsalt vabale kohale, mille kõrval ei pruugi teist vaba kohta olla.

Teiseks, nagu siin ka eespool mainitud, ei pea bussijuht teadma, et mõni, kellel on pilet ostetud Kuresaarest, tuleb peale alles Orissaarest või Kuivastust – vabad kohad lähevad uuesti müüki ja siis vaidled juba ise kõigiga, sh bussijuhiga, miks sa Kuressaarest peale ei tulnud ja sul pole oma kohale mingit õigust.

Vat ma ei tea, mis liinide või juhtidega sina kokku oled puutunud, aga minu praktikas on bussijuht algjaamast väljudes saanud mingilt jaamatöötajalt lehe, kus kirjas, palju pileteid müüdud ja palju vabu kohti. Müüdud kohad on mahakriipsutatud (ise mitmeid kordi näinud). Kriipsutamata kohad on vabad, sinna võetakse vahepeatustest reisijaid. Kui juht näeb, et 2 kohta on tühjad, aga paberil täis märgitud, siis ta ei saa omavolitsema hakata ja sinna uusi inimesi võtta. Ongi konkreetselt öelnud, et vabu kohti ei ole ja need “nõutu näoga” inimesed (kel pole eelmüügipiletit) jäävadki uut/ muud bussi ootama. Kui X peatusest tulevad lõpuks Kaie ja Maie peale, näitavad oma pileteid, siis istuvad nad oma n.-ö. bronnitud kohtadele. Seni võisid seal ju Maali ja Juuli olla, aga edaspidi nad ei saa seal istuda. See ongi ülemüümine ja mõistlik juht taolist jama omale ei korralda. Sest nüüd on siis n.-ö. neli inimest ostnud piletid kahele kohale ja see jama on juhi klaarida. Seista ei tohi, maha visata ka mitte – mis siis teha?
Mul pole taolist jama õnneks olnud, aga ma ei jääks ka kõrvad lontis seisma. Väide, et bussijuhil pole aega reisijatega asju klaarida, temal on aeg peal, on vale, sest selle jama on ta ise korraldanud.

NB! Mulle ei pea korrutama, kas ma sain aru või mitte. Saan vägagi hästi ja orienteerun erinevates olukordades. Ebaviisakaks ei tasu minna, kui ise ei oska asju ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei toimi.

sa vist ei süvenenud – pilet oli ostetud algusppeatusest lõpp-peatuseni, kuid reisija soovis siseneda esimesest vahepeatusest pärast starti. kui tln bussijaamas oleks olnud rohkem piletita sõitasoovijaid reas, siis oleks mu lapse koht maha müüdud, sest bussifirma jaoks ei olnud ta ju kohale ilmunud. kust bussijuht oleks pidanud teadma, et tuleb järgmisest peatusest? seega ei toimi see soovitus, et osta alguspeatusest pilet ja tule hiljem peale, kui kindlat istekohta tahad. vastupidi, sel juhul võid oma kohast bussis üldse ilma jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat ma ei tea, mis liinide või juhtidega sina kokku oled puutunud, aga minu praktikas on bussijuht algjaamast väljudes saanud mingilt jaamatöötajalt lehe, kus kirjas, palju pileteid müüdud ja palju vabu kohti. Müüdud kohad on mahakriipsutatud (ise mitmeid kordi näinud). Kriipsutamata kohad on vabad, sinna võetakse vahepeatustest reisijaid. Kui juht näeb, et 2 kohta on tühjad, aga paberil täis märgitud, siis ta ei saa omavolitsema hakata ja sinna uusi inimesi võtta. Ongi konkreetselt öelnud, et vabu kohti ei ole ja need “nõutu näoga” inimesed (kel pole eelmüügipiletit) jäävadki uut/ muud bussi ootama. Kui X peatusest tulevad lõpuks Kaie ja Maie peale, näitavad oma pileteid, siis istuvad nad oma n.-ö. bronnitud kohtadele. Seni võisid seal ju Maali ja Juuli olla, aga edaspidi nad ei saa seal istuda. See ongi ülemüümine ja mõistlik juht taolist jama omale ei korralda. Sest nüüd on siis n.-ö. neli inimest ostnud piletid kahele kohale ja see jama on juhi klaarida. Seista ei tohi, maha visata ka mitte – mis siis teha?

Mul pole taolist jama õnneks olnud, aga ma ei jääks ka kõrvad lontis seisma. Väide, et bussijuhil pole aega reisijatega asju klaarida, temal on aeg peal, on vale, sest selle jama on ta ise korraldanud.

Vaata, need kui need kaks kohta olid müüdud liini algpunktist, aga inimene sealt peale ei tulnud, siis järelikult jäid need kohad vabaks. Mitte ükski bussijuht ei eelda reisi lõpuni, et äkki keegi, kes ostis piletid algpunktist väljumisele, tuleb veel kusagilt peale. Bussijuht ei pea olema ennustaja. No ei ole nii keeruline, et mitte aru saada. Ära enam vaidle, su mõistus ei võta nii keerulist asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest nüüd on siis n.-ö. neli inimest ostnud piletid kahele kohale ja see jama on juhi klaarida. Seista ei tohi, maha visata ka mitte – mis siis teha?

tegelikult seista tohib, aga buss ei tohi siis sõita kiiremini kui 60 km/h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sorry, kust peab bussijuht teadma, kas üldse ja millal inimene bussile tuleb, kui pilet on ostetud algpunktist väljumisele, mitte väljumisele peatusest, kust tegelikult peale tullakse? Bussijuht ei tea, millisest peatusest inimene kavatseb peale tulla, sest seda pole kuskil kirjas, seda teabki ainult inimene ise, kui ta on ostnud pileti algpunktist väljumisele. Kasutage loogikat, aga ilmselt teil seda lihtsalt ei ole.

Ausalt, kasuta loogikat! Palusin mitte ebaviisakaks minna, aga no kui inimene ei saa aru, siis mis teha.
Algpunktist ostnud piletil on KOHANUMBER peal. Sellest me siin ju kogu aeg räägimegi! Kui hilisem pealetulija tuleb x peatusest peale ja tal on oma kohanumbriga pilet ning seal istub keegi muu, siis nagu eespool seletasin – see on bussijuhi klaarida.

Oled bussijuhi naine või ise bussijuht? Imelik õigustamine, küll see vaene juht ei mäletavat, ei teadvat, ei saa klaarida…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt, kasuta loogikat! Palusin mitte ebaviisakaks minna, aga no kui inimene ei saa aru, siis mis teha.

Algpunktist ostnud piletil on KOHANUMBER peal. Sellest me siin ju kogu aeg räägimegi! Kui hilisem pealetulija tuleb x peatusest peale ja tal on oma kohanumbriga pilet ning seal istub keegi muu, siis nagu eespool seletasin – see on bussijuhi klaarida.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, need kui need kaks kohta olid müüdud liini algpunktist, aga inimene sealt peale ei tulnud, siis järelikult jäid need kohad vabaks. Mitte ükski bussijuht ei eelda reisi lõpuni, et äkki keegi, kes ostis piletid algpunktist välumisele, tuleb veel kusagilt peale. Bussijuht ei pea olema ennustaja. No ei ole nii keeruline, et mitte aru saada. Ära enam vaidle, su mõistus ei võta nii keerulist asja.

Palun ära oleta teiste eest. Mis eeldamisest sa räägid? Reisijatevedu käib sul mingi eelduse alusel? Selleks õpetataksegi juhid välja, kuidas erinevates olukordades käituda. Ja ära unusta, et bussijuht saab siiski selle paberi/ kaardi, millel kirjas ostetud ja vabad kohad.
Ära tõesti vaidle, proua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Sa oled labane!
Kas tegemist ilusaelu prouaga? See kipub ka iseenda lolluse peale vihastuma. Mulle teeb nalja ja pisut paneb ka muretsema, millised ebastabiilsed kaasreisijad võivad mind ümbritseda, aga mis ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, need kui need kaks kohta olid müüdud liini algpunktist, aga inimene sealt peale ei tulnud, siis järelikult jäid need kohad vabaks. Mitte ükski bussijuht ei eelda reisi lõpuni, et äkki keegi, kes ostis piletid algpunktist välumisele, tuleb veel kusagilt peale. Bussijuht ei pea olema ennustaja. No ei ole nii keeruline, et mitte aru saada. Ära enam vaidle, su mõistus ei võta nii keerulist asja.

Palun ära oleta teiste eest. Mis eeldamisest sa räägid? Reisijatevedu käib sul mingi eelduse alusel? Selleks õpetataksegi juhid välja, kuidas erinevates olukordades käituda. Ja ära unusta, et bussijuht saab siiski selle paberi/ kaardi, millel kirjas ostetud ja vabad kohad.

Ära tõesti vaidle, proua.

Tõesti, lollidega pole mõtet vaielda. Ma tean väga hästi, et bussijuhid ei pea kellelegi kohti kinni hoidma, kui algpeatusest väljumisele ostetud kohtadele jäävad inimesed algpeatuses peale tulemata – need kohad võib vabalt välja müüa. Bussijuht on kohustatud hoidma kohti neile, kes on ostnudki piletid alatest sealt maalt, kust nad ka peale tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Sa oled labane!

Kas tegemist ilusaelu prouaga? See kipub ka iseenda lolluse peale vihastuma. Mulle teeb nalja ja pisut paneb ka muretsema, millised ebastabiilsed kaasreisijad võivad mind ümbritseda, aga mis ikka.

Ole rahulik, sa ei saa kunagi teada, milline on ilus elu, selleks oled sa liiga rumal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bussijuht on kohustatud hoidma kohti neile, kes on ostnudki piletid alatest sealt maalt, kust nad ka peale tulevad.

Oi, ja nüüd palun mulle siis kenasti (kui oskad, kuigi kahtlen) seletada, mismoodi see bussijuht NÜÜD on ennustaja ja teab ette, mitut kohta vabana hoida? Päris huvitav oleks teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bussijuht on kohustatud hoidma kohti neile, kes on ostnudki piletid alatest sealt maalt, kust nad ka peale tulevad.

Oi, ja nüüd palun mulle siis kenasti (kui oskad, kuigi kahtlen) seletada, mismoodi see bussijuht NÜÜD on ennustaja ja teab ette, mitut kohta vabana hoida? Päris huvitav oleks teada.

Ma jätan selle sinu pisikesele ajule pureda, intensiivne mõttetegevus pidi aju arengule kaas aitama. Vastus on piisavalt lihtne, et lapski võiks seda taibata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Sa oled labane!

Ole rahulik, sa ei saa kunagi teada, milline on ilus elu, selleks oled sa liiga rumal.

Seda oli arvata 😀
Mul on ilus elu, ma ei ole mömm ja mul pole mömmidest kahju, kui need enda eest seista ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jätan selle sinu pisikesele ajule pureda, intensiivne mõttetegevus pidi aju arengule kaas aitama.

Just. Kui enam argumente ei ole, kõlbab oma labasusele veel vunki juurde keerata.
Kena päeva, proua!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jätan selle sinu pisikesele ajule pureda, intensiivne mõttetegevus pidi aju arengule kaas aitama.

Just. Kui enam argumente ei ole, kõlbab oma labasusele veel vunki juurde keerata.

Kena päeva, proua!

Targad inimesed võivad endale ka mõningast labasust lubada, tarkus ja mõtlemisvõime ei kao seetõttu kuhugi.
Minul on argumendid olemas, sa lihtsalt praegu veel ei taipa, aga harjuta, harjutamine pidavat meistriks tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii toreda vestluse on IRW jälle käima tõmmanud.
Ise pole elus pussiga kunagi sõitnudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahe piletiga laiutamine oleks OK, kui reisijad maksaks piletiraha tõepoolest sajaprotsendiliselt ise. Praegu maksab sinu topeltpileti osaliselt riik, meie ise, sh inimene, kes selle pärast bussist maha jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen välismaal ostnud, sest mul oli rohkem pagasit kui lubatud.
See 2 koha ostmine toimib vaid siis, kui saad kiiresti bussi või on konkreetsed istmed broneeritud. Mul läks õnneks, et sain 2 kõrvuti kohta. Vabalt oleks võinud üks iste siin ja teine eemal olla.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 209 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis