Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 209 )

Teema: Kahe koha ostmine bussis

Postitas:
Kägu

Kas kaks paari kummikuid võib osta, kuigi ühte paari ma ei kannaks, vaid see jääks esialgu niisama seisma? Või tuleb poemüüja ja annab need teisele jalga?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võin teise näite anda. Kui inimene läheb teatrisse, siis ta ka ju võib kaks piletit omale osta,ilma, et neid üle müüdaks või keegi kõrvale pandaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ilmselt on hakatud eri asjadest rääkima.

Üks asi on Tartust või Tallinnast Luxile pilet osta, see buss teeb kokku mingi 3-4 peatust ja mingit jama ei ole.
Nii mitu kohta ostad, niipalju ka laiutad.

Teine asi on maakonnaliinid, kus bussijuht müüb piletit, riik samuti doteerib midagi, rahvas voorib edasi tagasi, koer haugub, titt lõugab, kellegi kartulikott ja lilled jooksevad mööda põrandat – sellisesse bussi, jah, ei saa lisakohta osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks asi on Tartust või Tallinnast Luxile pilet osta, see buss teeb kokku mingi 3-4 peatust ja mingit jama ei ole.

Minu kogemus on sellesama luxexpressiga, kus oli ka just teema, et kui pilet on alguspunktist, aga sealt sind peale ei tule, siis müüakse see koht uuesti maha. Nii nad olid valmis tegema küll. Nii et jutt võib neil ilus olla, aga praktikas see ei toimi, kui buss päriselt täis läheb. Küll aga on jõhker see teema, kus 2 minutit enne bussi väljumist piletiga tulnu maha jäeti. Seda ma küll ei teadnud, et nad nii ka teevad, see on ikka päris jõhker. Mul endal ka ükskord läks napilt, sest tramm, millega ma bussijaama läksin, lihtsalt mingil x põhjusel venis teosammul, aga õnneks siis ikka oli mu koht alles ja sain bussile kenasti, mitte polnud keegi juba uuele tüübile seda maha ärinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küll aga on jõhker see teema, kus 2 minutit enne bussi väljumist piletiga tulnu maha jäeti. Seda ma küll ei teadnud, et nad nii ka teevad, see on ikka päris jõhker.

Kas sa TÕESTI selle peale ei tulnud, et tegu oli tavalise perekooli “jutukesega”?
Jõhker on su naiivne peake.

See pole lihtsalt võimalik, buss sulgeb uksed täpselt, kui kell kukub ja mitte kunagi varem. Ja kui mahajääja teeb ära sõitvast bussist pildi, pildile jääb külge nii asukoht, kui kuupäev, kui kellaaeg ja teeb ettevõttele selle alusel kaebuse ja nõuab 2000€ valuraha, siis ta ju võidaks selle keisi?
Ükski bussiettevõte ei lubaks endale never sellist viga teha.

Seevastu, perekoolis võid sa kõike suust välja ajada.
Absoluutselt kõike, mis iganes pähe tuleb. Isegi, kui su telefonil on linnuke tegemata, et “synchronize with internet time” ja seetõttu on kellaaeg vale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kaks paari kummikuid võib osta, kuigi ühte paari ma ei kannaks, vaid see jääks esialgu niisama seisma? Või tuleb poemüüja ja annab need teisele jalga?

Sa ei tee vahet asja isiklikul omandamisel ja maksmisel kellelegi teisele kuuluva asja kasutamise eest?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võin teise näite anda. Kui inimene läheb teatrisse, siis ta ka ju võib kaks piletit omale osta,ilma, et neid üle müüdaks või keegi kõrvale pandaks?

Sa tead mõnd inimest, kes ostab 2 teatripiletit, aga teatrisse ilmub teadlikult üksinda alles teiseks vaatuseks? Nii rumalaid näiteid annab ikka välja mõelda, selleks peab ise ka vist väga rumal olema, et selliste asjade peale tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine asi on maakonnaliinid, kus bussijuht müüb piletit, riik samuti doteerib midagi, rahvas voorib edasi tagasi, koer haugub, titt lõugab, kellegi kartulikott ja lilled jooksevad mööda põrandat – sellisesse bussi, jah, ei saa lisakohta osta.

Ei, ka Tartu-Tallinn Luxi liinil saab segadus tekkida, kui inimene ostab netist endale Tartust-Tallinna 2 piletit, aga peale tuleb nt alles Adaverest. Bussijuht Tartus vaatab, et 2 inimest jäi tulemata ja müüb need kohad sealsamas vahetult enne bussi väljumist uuesti välja, kui tahtjaid on. Bussijuht ei saa seda kuskilt teada, et inimene, kes tahtis kahel kohal laiutada, tuleb peale alles Adaverest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, milline õudne ja loll vaidlus.
Miks peaks üldse ostma pileti algpunktist, kui peale tuled kuskilt vahepealt? See ei anna ju mingit garantiid, sest kui sa ei ilmu õigel ajal õigesse peatusesse, siis järelikult sa ei tule sellele reisile.
Olen ise tulnud mitmeid kordi vahepeatusest peale nii ette ostetud piletiga (kui saab netist osta) kui ilma (st bussifirma pole eraldanud pileteid selle peatuse jaoks). Esimesel korral pole mu piletil küll istekoha numbrit, seega istuma pean lihtsalt sinna, kus on vaba koht, aga see vaba koht on alati olnud garanteeritud, sest bussijuht oma algpeatuses saadud info järgi teab, et ma tulen selles vahepeatuses peale. Alati lastakse piletiga inimesed enne peale ka selles vahepeatuses ning alles siis saavad piletita inimesed õiguse pilet osta (kui on veel vabu kohti ja arvestama peab ka järgmiste vahepeatustega, st mõni koht võib ka siis vabaks jääda, kuigi piletita inimesi võib veel olla ootamas).
Kui bussifirma aga ei ole eraldanud pileteid vahepeatuses müümiseks, siis ei jäägi üle muud kui moodustada seal elav järjekord (seda muidugi inimesed meil ei oska), mõnikord jääb ka keegi maha ja mis teha.
Kui sa ostad juba algpeatusest endale kaks kohta ja oled seal ka algpeatusest saati istumas, siis see on täiesti OK.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peaks üldse ostma pileti algpunktist, kui peale tuled kuskilt vahepealt?

sest mul võib tekkida vajadus minna peale tln bussijaamast, kuigi ma elan vana-pääsküla peatusele lähemal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peaks üldse ostma pileti algpunktist, kui peale tuled kuskilt vahepealt?

sest mul võib tekkida vajadus minna peale tln bussijaamast, kuigi ma elan vana-pääsküla peatusele lähemal.

Sel juhul pead sa piletit ette ostes oma päeva lihtsalt paremini planeerima või lepidki sellega, et võib-olla ei saagi peale. Nii lihtne ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, ka Tartu-Tallinn Luxi liinil saab segadus tekkida, kui inimene ostab netist endale Tartust-Tallinna 2 piletit, aga peale tuleb nt alles Adaverest.

Sa tihti muidu käitud nii, et poole pealt lähed peale ja pileti ostad algusest?
Või tead selliseid debiile, kes nii teevad?

Lätlased hakkkavad Luxiga Riiast Vilniusse sõitma, siis igaks juhuks ostavad pileti Tallinn – vilnius?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ka Tartu-Tallinn Luxi liinil saab segadus tekkida, kui inimene ostab netist endale Tartust-Tallinna 2 piletit, aga peale tuleb nt alles Adaverest.

Sa tihti muidu käitud nii, et poole pealt lähed peale ja pileti ostad algusest?

Või tead selliseid debiile, kes nii teevad?

Lätlased hakkkavad Luxiga Riiast Vilniusse sõitma, siis igaks juhuks ostavad pileti Tallinn – vilnius?

Sa teemat lugesid, millest see küsimus üldse alguse sai või “peksad” huupi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, milline õudne ja loll vaidlus.

Miks peaks üldse ostma pileti algpunktist, kui peale tuled kuskilt vahepealt? See ei anna ju mingit garantiid, sest kui sa ei ilmu õigel ajal õigesse peatusesse, siis järelikult sa ei tule sellele reisile.

Olen ise tulnud mitmeid kordi vahepeatusest peale nii ette ostetud piletiga (kui saab netist osta) kui ilma (st bussifirma pole eraldanud pileteid selle peatuse jaoks). Esimesel korral pole mu piletil küll istekoha numbrit, seega istuma pean lihtsalt sinna, kus on vaba koht, aga see vaba koht on alati olnud garanteeritud, sest bussijuht oma algpeatuses saadud info järgi teab, et ma tulen selles vahepeatuses peale. Alati lastakse piletiga inimesed enne peale ka selles vahepeatuses ning alles siis saavad piletita inimesed õiguse pilet osta (kui on veel vabu kohti ja arvestama peab ka järgmiste vahepeatustega, st mõni koht võib ka siis vabaks jääda, kuigi piletita inimesi võib veel olla ootamas).

Kui bussifirma aga ei ole eraldanud pileteid vahepeatuses müümiseks, siis ei jäägi üle muud kui moodustada seal elav järjekord (seda muidugi inimesed meil ei oska), mõnikord jääb ka keegi maha ja mis teha.

Kui sa ostad juba algpeatusest endale kaks kohta ja oled seal ka algpeatusest saati istumas, siis see on täiesti OK.

No aga loe siis teema läbi. Küsimus nimelt tekkis selles, et kui ma tahan privaatselt sõita ja seetõttu ostan endale 2 kohta, mille puhul eeldan, et keegi teine mu kõrvale ei istu, siis miks ma peaksin Laitses elades selleks sõitma Tallinna, et seal bussile istuda, kui ma tahan nt Kärdlasse sõita?
Ma tõesti ei saa aru, mis ajab inimesi täiesti suvalisi kommentaare kirjutama, ilma et teemasse süvenetaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see “see” küsimus sul üldse on? Räägi nimisõnadega, kui tahad, et teised aru saaks.
ja pealkirjas esitatud küsimusele ma vastasin, olles eelnevalt Luxi infotelefoniga nõu pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see “see” küsimus sul üldse on? Räägi nimisõnadega, kui tahad, et teised aru saaks.

ja pealkirjas esitatud küsimusele ma vastasin, olles eelnevalt Luxi infotelefoniga nõu pidanud.

Veelkord, loe, see on teemas kõik kirjas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on teemas kõik kirjas.

“Teemas” oli hoopis see kirjas, et sa oled üllatavalt kenasti kaineks saanud.

Ja jätkad oma tavapärasel, umbe ebaloogikaga rikastatud rajal. :)-
Keep running, baby!

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on teemas kõik kirjas.

“Teemas” oli hoopis see kirjas, et sa oled üllatavalt kenasti kaineks saanud.

Ja jätkad oma tavapärasel, umbe ebaloogikaga rikastatud rajal. :)-

Keep running, baby!

Sina, vanamehenäss, pole kahjuks arenenud. Mul kama kaks, ma sinusuguste ringkonnas nii kui nii ei liigu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ma peaksin Laitses elades selleks sõitma Tallinna, et seal bussile istuda, kui ma tahan nt Kärdlasse sõita?

paratamatult pead sa laitses elades tallinnasse (või siis haapsallu) sõitma, sest kärdla buss ei peatu laitses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ma peaksin Laitses elades selleks sõitma Tallinna, et seal bussile istuda, kui ma tahan nt Kärdlasse sõita?

paratamatult pead sa laitses elades tallinnasse (või siis haapsallu) sõitma, sest kärdla buss ei peatu laitses.

See oli näitena toodud. Aga ma võin sulle arusaamise lihtsustamiseks tuua siis Tallinna-Käina-Nurste bussi pealeminekuga Haruteelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa tead mõnd inimest, kes ostab 2 teatripiletit, aga teatrisse ilmub teadlikult üksinda alles teiseks vaatuseks? Nii rumalaid näiteid annab ikka välja mõelda, selleks peab ise ka vist väga rumal olema, et selliste asjade peale tulla.

Ma räägin ikka teatri algusest, algusajast. Inimesel on ostetud kaks piletit ja enda jaoks. Teatris keegi ei saada sellisele kohale ju kedagi võõrast, et näe, seal on tühi. See jääbki tühjaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

a räägin ikka teatri algusest, algusajast. Inimesel on ostetud kaks piletit ja enda jaoks. Teatris keegi ei saada sellisele kohale ju kedagi võõrast, et näe, seal on tühi. See jääbki tühjaks.

tegelikult kasutatakse tihtipeale see tühjaks jäänud koht ikkagi ära – teatritudengid, muud teatriga seotud inimesed jt, kellel teatrit:o:otajatega piisavalt head suhted, et väljamüüdud etendust vaatama pääseda. ja kui pöffil oled käinud, siis oled kindlasti kursis, et pead olema kohal x minutit enne seansi algust ja seejärel lubatakse inimesed vabaks jäänud kohtadele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma räägin ikka teatri algusest, algusajast. Inimesel on ostetud kaks piletit ja enda jaoks. Teatris keegi ei saada sellisele kohale ju kedagi võõrast, et näe, seal on tühi. See jääbki tühjaks.

Bussis ka keegi ei saada inimesi kohtadele, inimesed ise lähevad. Ja kui nad ei osta pileteid väljumisele alguspunktist, siis piletitel kohanumberid ei ole. See kõik on muuseas teemas kirjas, soovitan uuesti lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina, vanamehenäss, pole kahjuks arenenud.

Kuidas siis ei ole arenenud????

Enne olin ju “proua”, aga nüüd lausa inimeseks saanud.
Tõsi, vanaks ja kokkukuivanud inimeseks….Its, its.
(selle viimase osas võid mu vannitoakaaluga vaielda; sel aparaadil oli minu kohta üks teine sõna kasutusel)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina, vanamehenäss, pole kahjuks arenenud.

Kuidas siis ei ole arenenud????

Enne olin ju “proua”, aga nüüd lausa inimeseks saanud.

Tõsi, vanaks ja kokkukuivanud inimeseks….Its, its.

(selle viimase osas võid mu vannitoakaaluga vaielda; sel aparaadil oli minu kohta üks teine sõna kasutusel)

No sa võid endale ette kujutada, et sa proua oled. Aju kapatsiteedilt minu jaoks tavaline ärajoonud pealt 70-ne vanamehenäss, kellele “sõber” külapoe taga hiljuti internetti näitas, ühesõnaga tavaline lumpen, kellele maailmaasjadest arusaamisega tuntavad raskused. irw

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aju kapatsiteedilt minu jaoks tavaline ärajoonud pealt 70-ne vanamehenäss, kellele “sõber” külapoe taga hiljuti internetti näitas, ühesõnaga tavaline lumpen, kellele maailmaasjadest arusaamisega tuntavad raskused.

Ah, ära kujuta asju omale ette.
Muideks, keegi seal äraarvamise teemas pakkus, et mina ja IRW on sarnase kirjutamisstiiliga, ma selle peale lausa solvusin.
Nad panid mu tobuirwidega ühte patta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aju kapatsiteedilt minu jaoks tavaline ärajoonud pealt 70-ne vanamehenäss, kellele “sõber” külapoe taga hiljuti internetti näitas, ühesõnaga tavaline lumpen, kellele maailmaasjadest arusaamisega tuntavad raskused.

Ah, ära kujuta asju omale ette.

Muideks, keegi seal äraarvamise teemas pakkus, et mina ja IRW on sarnase kirjutamisstiiliga, ma selle peale lausa solvusin.

Nad panid mu tobuirwidega ühte patta!

Ega sina pole juhuslikult see vanemate poolt seksuaalselt kuritarvitatud laps, kelle aju selle trauma tagajärjel on kõvasti kannatada saanud? Siis on su seosetu jutt muidugi mõistetav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis on su seosetu jutt muidugi mõistetav.

Sinu jutt on õhtuti vs. hommikuti palju seosetum.

Hommikul oled sa tähtis mutt, kes nimetab ennast “puhastusfirma” omanikuks, tegelt kõik teavad, et sa oled kohalikus koolis koristaja.
Aga ennast pead anyway tähtsamaks, kui meie, kes me garaazi taga pärast pikka treialina töötamise päeva mõned õlled teeme…

Ja see on samuti müstika: õhtul sa kuuled ilmselt vanni, vee alla kah ära, kui keegi hoovi peal, garaazi taga õllepurgi sutsakaga lahti teeb ???

Siis oled kohe kohal nagu viis kopikkat ja valmis kõigeks, et meestega natuke koos viina juua ja õlut peale võtta…
Ja need napsuse peaga tükid, mida sa korda oled saatnud, need ei kannata trükivalgustki.

Alles eelmisel reedel lõugasid garaazikatusel, et kõik tahavad sind tappa…
Ei tahtnud keegi.
Õnneks kutsusid lõpuks iseendale politsei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ka Tartu-Tallinn Luxi liinil saab segadus tekkida, kui inimene ostab netist endale Tartust-Tallinna 2 piletit, aga peale tuleb nt alles Adaverest. Bussijuht Tartus vaatab, et 2 inimest jäi tulemata ja müüb need kohad sealsamas vahetult enne bussi väljumist uuesti välja, kui tahtjaid on. Bussijuht ei saa seda kuskilt teada, et inimene, kes tahtis kahel kohal laiutada, tuleb peale alles Adaverest.

Netistostetud piletid peavad samuti juhil kajastuma. Või kuidas siis peaks aru saama: A-st B-ni tuleb vahepeatustes peale kokku 10 inimest – kõigil piletid olemas, aga buss juba täis. Kuhu need reisijad siis pannakse? Milleks õpitakse bussijuhiks – juhtimiskogemusest piisab ju küll?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Netistostetud piletid peavad samuti juhil kajastuma. Või kuidas siis peaks aru saama: A-st B-ni tuleb vahepeatustes peale kokku 10 inimest – kõigil piletid olemas, aga buss juba täis. Kuhu need reisijad siis pannakse? Milleks õpitakse bussijuhiks – juhtimiskogemusest piisab ju küll?

Netiostudes kajastub pileti kehtima hakkamise peatus, see, kust inimene tegelikult peale tuleb, ei kajastu kusagil. Kui pilet oli ostetud algusega Tartust, aga Tartust inimene peale ei tulnud, siis järelikult jäi koht vabaks ja bussijuht saab selle uuesti välja müüa. Ei midagi keerulist.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 209 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis