Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 209 )

Teema: Kahe koha ostmine bussis

Postitas:
Kägu

No aga loe siis teema läbi. Küsimus nimelt tekkis selles, et kui ma tahan privaatselt sõita ja seetõttu ostan endale 2 kohta, mille puhul eeldan, et keegi teine mu kõrvale ei istu, siis miks ma peaksin Laitses elades selleks sõitma Tallinna, et seal bussile istuda, kui ma tahan nt Kärdlasse sõita?
Ma tõesti ei saa aru, mis ajab inimesi täiesti suvalisi kommentaare kirjutama, ilma et teemasse süvenetaks.

Lugesin kõik läbi. Mingid metsa poole loogikaga inimesed hakkasid aga oma teemat ajama. Algse postitaja kommentaarile vastasin viimase lausega, et võib küll osta 2 piletit. Aga see kehtibki ainult teatud tingimustel. Põhimõtteliselt saad ju ka vahepeatuses endale 2 kohta osta, kui ruumi on ja kaks vaba istet kõrvuti. Enamasti pole, aga noh, selline see elu on.
Jeesus küll, nagu mingite pooletoobistega räägiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga loe siis teema läbi. Küsimus nimelt tekkis selles, et kui ma tahan privaatselt sõita ja seetõttu ostan endale 2 kohta, mille puhul eeldan, et keegi teine mu kõrvale ei istu, siis miks ma peaksin Laitses elades selleks sõitma Tallinna, et seal bussile istuda, kui ma tahan nt Kärdlasse sõita?

Ma tõesti ei saa aru, mis ajab inimesi täiesti suvalisi kommentaare kirjutama, ilma et teemasse süvenetaks.

Lugesin kõik läbi. Mingid metsa poole loogikaga inimesed hakkasid aga oma teemat ajama. Algse postitaja kommentaarile vastasin viimase lausega, et võib küll osta 2 piletit. Aga see kehtibki ainult teatud tingimustel. Põhimõtteliselt saad ju ka vahepeatuses endale 2 kohta osta, kui ruumi on ja kaks vaba istet kõrvuti. Enamasti pole, aga noh, selline see elu on.

Jeesus küll, nagu mingite pooletoobistega räägiks.

Sa võtad perekooli ajaviiteteemasid tõsistena või? Kes siin tegelikult see pooletoobine on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 48 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa võtad perekooli ajaviiteteemasid tõsistena või? Kes siin tegelikult see pooletoobine on?

Jah, enamasti võtan, see pole pooletoobisus. Selleks võiks hoopis nimetada teemas trollimist vähemalt 35 korral kuigi teemat ei saa väidetavalt tõsiselt võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, enamasti võtan, see pole pooletoobisus. Selleks võiks hoopis nimetada teemas trollimist vähemalt 35 korral kuigi teemat ei saa väidetavalt tõsiselt võtta.

Mis asi on trollimine ajaviiteteemas??? Mina võtangi siin lobisemist otseselt ajaviitena. Loe foorumi alapealkirja, seal on täiesti otseselt kirjas, et tegemist ajaviitega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval tõesti bussifirmad on oma piletimüügisüsteemiga veel kiviaja tasemel? Mingi paberil väljanüüdud kohtade nimekiri ja bussijuht käib füüsiliselt kontrollimas, kas veel mõni vaba koht on, mida välja müüa? Mingit ühtset piletimüügi-kontrolli süsteemi neil ei olegi?

Mulle tunduks loogiline, et netist-bussijaamast-bussist väljamüüdud piletid läheksid müügit maha ja kuskilt samale kohale enam piletit osta si saa. Ja bussi minnes siis samamoodi automaatselt regaks need piletid, mis juba sisse läinud. Ja neid siis uuest välja müüa ei saa, vahet pole kas inimesi tuli peale mitu, või registreeris üks inimene mitu piletit.

Aga selle asemel tuuakse bussijaamas mingi väljamüüdud kohtadega nimekiri ja bussijuht käib vahepeatustes vaatammas, kas kuskil on veel vaba koht, et inimesi peale võtta? Ausalt, käibki nii või? Kas nad kiviajast välja tulla ei ole mõelnud, ühtne piletimüügissüteem, triipkoodiga piletid ja piletilugejad nagu üritusele minnes kontrollitakse pileteid triipkoodilugejatega?

Ma ise ainult Riia-Tallinna vahet bussiga sõidan ja seal pole siiani mingit topelt samale kohale müüki toimunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul tekkis seda teemat lugedes mõte, et teeks eksperimendi,

Mida siin ikka proovida, Luxi info ju ütles, et “te ei pea põhjendama, miks teil seda vaja on” ja sõidavadki tühjalt. Kui ühe otsa võtad.

(kui edasi tagasi, siis leiavad tõenäoliselt mingi muu bussi)

40 inimest oma pakkidega koos kaalub umbes 3 kuni 4 tonni, selle arvelt hoiab bussifirma ju pool kütust kokku.

Mina ei saa ka aru, miks peaks bussifirmat kottima, kas ostetud on kaks piletit ja sõidab kaks inimest või ostetud on kaks piletit ja sõidab üks inimene. Ma ei ole kunagi kahte piletit ostnud ja ausalt öeldes see haisemise teema on minu jaoks naljakas, sest haiseda võib sama hästi sinu ees või taga istuv inimene, aga kui ma tahan üksi kahe koha peal istuda ja selle eest maksan, siis miks ma ei või? Ühiskondliku poole pealt – ma olen hea meelega igavene jobu, aga kui te ei taha minusuguste pärast kohast ilma jääda, siis kes teil keelab endale selle pileti samuti eelmüügist osta!? Näpuga viibutavad siin ainult need, kes ei mõista endale internetist piletit osta, et kohast mitte ilma jääda. Ma ei kujutaks üldse ette, et ma tänapäeval vantsiks bussijaama kohale ilma teadmata, kas ma pileti üldse saan või bussis kohti on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ostsin sügisel Lux-ekspressi piletid Narva. Kaks tükki kõrvuti, et saaks rahulikult istuda, laiutada ja tööd teha. Piletit kontrollides ütlesin, et üks on mulle ja teine mu egole. Ja kui Jõhvist võeti rahvast peale, siis ma ütlesin sama, st et ma olen kaks piletit just seetõttu ostnud, et ma saaksin rahulikult ja segamatult olla. Vaadati küll veidi viltuse pilguga, aga midagi ei öeldud ja bussijuht ei sekkunud.
Tagasiteel sama – mul oli kaks piletit ostetud. Küsimusi ei tekkinud.

Teatripiletitest. Kui on kaks piletit ostetud ja kaaslane ei tule ning sa piletit edasi ei müü, siis on su kõrval vaba koht ja kui ei taha sinna kedagi lasta, siis ütledki, et vabandust, aga see koht on hõivatud ja näitad piletit. Ei saa ükski piletör sellele kohale kedagi panna kui ma ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval tõesti bussifirmad on oma piletimüügisüsteemiga veel kiviaja tasemel? Mingi paberil väljanüüdud kohtade nimekiri ja bussijuht käib füüsiliselt kontrollimas, kas veel mõni vaba koht on, mida välja müüs? mingit ühtset piletimüügi-kontrolli süsteemi neil ei olegi?

Mulle tunduks loogiline, et netist-bussijaamast-bussist väljamüüdud piletid läheksid müügit maha ja kuskilt samale kohale enam piletit osta si saa. Ja bussi minnes siis samamoodi atuomaatselt regaks need piletid, mis juba sisse läinud. Ja neid siis uuest välja müüa ei saa, vahet pole kas inimesi tuli peale mitu, või registreeris üks inimene mitu piletit.

Aga selle asemel tuuakse bussijaamas mingi väljamüüdud kohtadega nimekiri ja bussijuht läib vahepeatustes vaatammas, kas kuskil on veel vaba koht, et inimesi peale võtta? Ausalt, kõibki nii või? Kas nad kiviajast välja tulla ei ole mõelnud, ühtne piletimüügissüteem, triipkoodiga piletid ja piletilugejad nagu üritusele minnes kontrollitakse pileteid triipkoodilugejatega?

Ma ise ainult Riia-Tallinna vahet bussiga sõidan ja seal pole siiani mingit topelt samale kohale müüki toimunud.

Uskumatu, mis siin tõesti toimub…
Aga asjast. Esiteks, ma ei tea, mis seal Vana-Pääskülas toimub, aga kui bussijuht näeb, et keegi nt Tartu Näitustest ei ole piletit ostnud, siis ta ju ei peatugi seal. Loogish. Kui ma ostan pileti bussijaamast ja lähen teise kohta ning teisi pealetulijaid seal ei juhtu olema, siis ma võin kohe peale bussi möödumist hääletama asuda.
See kahe pileti ostmine on muidugi äge ja näitab, et kel raha sel võim ja õigus. Ma saan sellest aru küll. Miks mitte. Samas, eks ole, võiks ju kuidagi inimlikumalt ka mõelda. No et keegi inimene jääb sellepärast bussist maha, et MINA tahan laiutada. Ma usun, et enamikel mõtlevatel ja normaalsetel inimestel tekiks vähemalt selline dilemmagi..

Please wait...
Postitas:
Kägu

… võiks ju kuidagi inimlikumalt ka mõelda. No et keegi inimene jääb sellepärast bussist maha, et MINA tahan laiutada. Ma usun, et enamikel mõtlevatel ja normaalsetel inimestel tekiks vähemalt selline dilemmagi..

Tekib muidugi dilemma.
Ma isegi ei julge poest üle 300g Rakvere lastevorsti osta, sest äkki, kui ma pool kilo võtan, jääb mõni ilma.

Sama on suitsusingi, teksaspükste või bensiiniga. Loomulikult ma ostan bensiinijaamas vaid oma auto paagi täis, kui tankuri juurde pääsen, ja ei hakka ju kuhugi kanistrisse varuks ostma.

Sest ma alati mõtlen ka teistele – ja siis oleks ikka väga piinlik küll, kui tuleks bensujaama näiteks kolmelapseline pere, kes tahab maale sõita, aga kütus on jaamast otsas, sest mina ostsin ülbelt seda rohkem ja varuks.
Ikka tuleb ka teistele mõelda, loomulikult.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühiskondliku poole pealt – ma olen hea meelega igavene jobu, aga kui te ei taha minusuguste pärast kohast ilma jääda, siis kes teil keelab endale selle pileti samuti eelmüügist osta!? Näpuga viibutavad siin ainult need, kes ei mõista endale internetist piletit osta, et kohast mitte ilma jääda. Ma ei kujutaks üldse ette, et ma tänapäeval vantsiks bussijaama kohale ilma teadmata, kas ma pileti üldse saan või bussis kohti on.

Elukoht võib keelata. Igast vahepeatusest lihtsalt ei lase süsteem bussile piletit osta. Peadki passima ja lootma, et vabu kohti on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval tõesti bussifirmad on oma piletimüügisüsteemiga veel kiviaja tasemel? Mingi paberil väljanüüdud kohtade nimekiri ja bussijuht käib füüsiliselt kontrollimas, kas veel mõni vaba koht on, mida välja müüs? mingit ühtset piletimüügi-kontrolli süsteemi neil ei olegi?

Mulle tunduks loogiline, et netist-bussijaamast-bussist väljamüüdud piletid läheksid müügit maha ja kuskilt samale kohale enam piletit osta si saa. Ja bussi minnes siis samamoodi atuomaatselt regaks need piletid, mis juba sisse läinud. Ja neid siis uuest välja müüa ei saa, vahet pole kas inimesi tuli peale mitu, või registreeris üks inimene mitu piletit.

Aga selle asemel tuuakse bussijaamas mingi väljamüüdud kohtadega nimekiri ja bussijuht läib vahepeatustes vaatammas, kas kuskil on veel vaba koht, et inimesi peale võtta? Ausalt, kõibki nii või? Kas nad kiviajast välja tulla ei ole mõelnud, ühtne piletimüügissüteem, triipkoodiga piletid ja piletilugejad nagu üritusele minnes kontrollitakse pileteid triipkoodilugejatega?

Aga asjast. Esiteks, ma ei tea, mis seal Vana-Pääskülas toimub, aga kui bussijuht näeb, et keegi nt Tartu Näitustest ei ole piletit ostnud, siis ta ju ei peatugi seal. Loogish. Kui ma ostan pileti bussijaamast ja lähen teise kohta ning teisi pealetulijaid seal ei juhtu olema, siis ma võin kohe peale bussi möödumist hääletama asuda.

See kahe pileti ostmine on muidugi äge ja näitab, et kel raha sel võim ja õigus. Ma saan sellest aru küll. Miks mitte. Samas, eks ole, võiks ju kuidagi inimlikumalt ka mõelda. No et keegi inimene jääb sellepärast bussist maha, et MINA tahan laiutada. Ma usun, et enamikel mõtlevatel ja normaalsetel inimestel tekiks vähemalt selline dilemmagi..

No see 10-12€ (Tln-Trt) pole küll mingi eriline väljaminek mugavuse nimel? Ja maha jääks see “vaene reisija” siis ka, kui sel tühjal kohal reaalselt keegi istuks.
Ei ole vaja asja teatraalseks ajada. Antud liinil sõidab ikka väga sagedasti busse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühiskondliku poole pealt – ma olen hea meelega igavene jobu, aga kui te ei taha minusuguste pärast kohast ilma jääda, siis kes teil keelab endale selle pileti samuti eelmüügist osta!? Näpuga viibutavad siin ainult need, kes ei mõista endale internetist piletit osta, et kohast mitte ilma jääda. Ma ei kujutaks üldse ette, et ma tänapäeval vantsiks bussijaama kohale ilma teadmata, kas ma pileti üldse saan või bussis kohti on.

Elukoht võib keelata. Igast vahepeatusest lihtsalt ei lase süsteem bussile piletit osta. Peadki passima ja lootma, et vabu kohti on.

Äkki liiguks siis kindluse mõttes suuremasse sõlmpunkti? Ei pea ju kahanevate lootustega oma ukse all seisma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki liiguks siis kindluse mõttes suuremasse sõlmpunkti? Ei pea ju kahanevate lootustega oma ukse all seisma?

Sa mõtled: koliks ära? Või millega liiguks- bussiga? Seda ma teengi ju. Ainult piletit näe, ei saa eelmüügist osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa mõtled: koliks ära? Või millega liiguks- bussiga? Seda ma teengi ju. Ainult piletit näe, ei saa eelmüügist osta.

Su kodukohast liigub läbi vaid kaugliinibuss? Kohalikku mingit transporti pole? Poodi või apteeki liigud ka pikamaabussiga?
Ausalt öeldes mina koliks küll, kui elukoht mu liikumist ja seega elutegevust segama hakkab. Meil sunnismaisust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevalt, et see probleem sul NÜÜD esile kerkis, kui keegi mõtles perekoolis välja nipi, kuidas higistavast bussinaabrist lahti saada…
See “passimise ja loterii, kas saad peale” teema oli ju juba varem aktuaalne, ma oletan?

Ja tulla nüüd sellega siia teemasse vehkima ei lahenda küll su probleemi mitte kuidagi, selleks peab ikka midagi muud tegema, kas KOV-iga suhtlema, bussiettevõttega suhtlema, mida iganes midagi muud tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 inimest vaidlevad siin täiesti mõttetult. 1 teoretiseerib ja teine räägib praktikast. On vaid 1 fakt – teatud bussifirma lubab oma egole kohta osta. Pole ju teada, kas see kõigis firmades nii on. Hoopis teine küsimus nüüd on, kas ja miks müüakse väljamüüdud piletid uuesti. Mina saan selle pääsküla tädi murest täitsa aru. Süsteem ei luba netis pääskülast piletit osta, kuid algpeatusest ostes võib ta sellegipoolest kohast ilma jääda. See pole ju tegelikult normaalne. Eks see peaks ikkagi olema bussifirma asi välja mõelda, kuidas asi lahendada. Mõni aktivist võiks ju uuesti mõnda bussifirmasse helistada ja uurida. Aga jällegi, see oleks vaid ühe firma reegel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni aktivist võiks ju uuesti mõnda bussifirmasse helistada ja uurida.

Jah, ma võin seda teha, aga ma tahaks siis teada fakte ja peatuse nime jne.

Teine asi on see, et perekool on paksult täis lihtlabaseid valetajaid ja ma teen ennast seal infotelefoni otsas lihtsalt lolliks.
Sest kui inimestel oleks reaalne probleem, siis nad oleks sellega juba ise ja ammu tegelenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka see “keegi võiks”? Miks sa ise ei helista?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise ei ole juba aastaid bussiga sõitnud ja tegelikult mul täitsa ükskõik, kuidas seal asjad käivad. Avasin teema puhtalt igavusest ja naiivselt püüdsin riiu vahemees olla 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise ei ole juba aastaid bussiga sõitnud ja tegelikult mul täitsa ükskõik, kuidas seal asjad käivad. Avasin teema puhtalt igavusest ja naiivselt püüdsin riiu vahemees olla 😉

Ma näiteks pole kunagi elektri- või elektroonika”mees” olnud, aga helistada ja küsida saan ikka.
Rahutooja on tänuväärt, aga ei usu, et see rahu ka kestma jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel aasta tagasi olin ma tihe tallinn-kuressaare-tallinn liini kasutaja. Tallinnast väljudes jäeti alati tühjad kohad neile, kes Pääskülast peale tulid eelmüügist ostetud piletiga. Kui bussijaamas oli soovijaid rohkem, jäid nemad bussist maha ja kohad jäid tühjaks kuni Pääskülani. Kuidas küll nii erinevad kogemused, ometi vedaja sama. Ka Lux.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel aasta tagasi olin ma tihe tallinn-kuressaare-tallinn liini kasutaja. Tallinnast väljudes jäeti alati tühjad kohad neile, kes Pääskülast peale tulid eelmüügist ostetud piletiga. Kui bussijaamas oli soovijaid rohkem, jäid nemad bussist maha ja kohad jäid tühjaks kuni Pääskülani. Kuidas küll nii erinevad kogemused, ometi vedaja sama. Ka Lux.

Siin midagi ei klapi. Kui inimene teab, et ta Pääskülast peale tuleb, siis miks ta peaks ostma pileti sõidu algusega bussijaamast, ta ostabki eelmüügist selle pileti sõidu algusega Vana-Pääskülast ja see teave on bussijuhil siis olemas, kui palju Vana-Pääskülast sel juhul inimesi peale tuleb, sest see kajastub piletimüügi infos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 inimest vaidlevad siin täiesti mõttetult. 1 teoretiseerib ja teine räägib praktikast. On vaid 1 fakt – teatud bussifirma lubab oma egole kohta osta. Pole ju teada, kas see kõigis firmades nii on. Hoopis teine küsimus nüüd on, kas ja miks müüakse väljamüüdud piletid uuesti. Mina saan selle pääsküla tädi murest täitsa aru. Süsteem ei luba netis pääskülast piletit osta, kuid algpeatusest ostes võib ta sellegipoolest kohast ilma jääda. See pole ju tegelikult normaalne. Eks see peaks ikkagi olema bussifirma asi välja mõelda, kuidas asi lahendada. Mõni aktivist võiks ju uuesti mõnda bussifirmasse helistada ja uurida. Aga jällegi, see oleks vaid ühe firma reegel.

Sellist asja ei ole, et kui ametlikult on bussiliinil olemas peatus Vana-Pääsküla ja buss seal ka peatub, siis algusega just sellest peatusest netist piletit osta ei saa. Saab küll, kontroll järele, kui ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin midagi ei klapi.

Siin ei klapigi, sest nad lihtsalt vaidlemise pärast valetavad sul suud silmad paksult täis.

Loomulikult saab Vana_pääskülast alates pileti osta ja kasvõi 4.
Ja tuled seal peale, näitad 4 piletit ette, et ühel istun mina, teisel minu ego, kolmandal kott ja neljandal kübar.
Probleemi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No Vana-Pääskülast pealetulijal ei tohiks minu teda probleemi olla. Piletihind on sama, kas tuled peale bussijaamast või Vana-Pääskülast, eks? Sel juhul osta pilet Vana-Päääskülast ning kui selgub, et oled siiski kesklinnas samal ajal, lähed peale kesklinnast. Minul on see alati toiminud Riiast Tallinna sõites. Ostan pileti Radissoni peatusest ja enamasti lähen ka sealt peale. Aga kui on juhtunud, et olen bussijaamale lähemal, olen sealt peale läinud ja bussijuhti ei ole see kunagi häirinud. Piletihind on sama, lihtsalt lähen üks peatus varem peale. Pileti ostan siiski sest hilisemast peatusest, et bussijuht teaks, et seal tuleb peatus teha. Riia-Tallinn Lux ekspressiga see igatahes toimib, usun, et võiks eesti sisestega ka toimida.

Kui algse vaidluse juurde tagasi minna, ma ei ole kunagi kahte kohta enda jaoks ostnud. Aga siin räägiti kuidas keegi ikka su kõrval oleva sinu kinnimakstud koha hõivab nii, et tuleb lausa füüsiliselt inimene sealt eemale tõsta, siis kuidas see toimuda saab? Kui ostad endale kaks kohta, siis ju selleks, et laiutada? Istud ise vahekäigupoolsel kohal ja sirutad jalad aknapoolse koha ette, ei saa keegi sinna ilma sinuga rääkimata istuda. Või kui soovid istuda aknapoolsel kohal, siis ju ka sirutad jalad teise koha ette ja mingid asjad on kõrvalistuja kohal? Keegi ei saa sinna lihtsalt istuma potsatada, ikka peab enne paluma, et ennast koomale tõmbaksid ja siis ongi õige koht öelda, et oled endale kaks kohta meelga ostnud, sest vajad rohkem ruumi. Seda olukorda ei saa ju tekkida, et keegi sinult küsimata istuma potsatab ja sa pead juba istuva inimesega vaidlema hakkama. Sa lihtsalt ütled kohe ära, et sinu koht ja vajad seda. Sa ei pea põhjendama miks (sest kaalud 200 kilo ja võtad 1.5 inimese ruumi, su haige jalg vajab väljasirutamist, sul on lihtsalt suur ego – vahet pole), piisab sellest, et sa oled maksnud kahe koha eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin midagi ei klapi. Kui inimene teab, et ta Pääskülast peale tuleb, siis miks ta peaks ostma pileti sõidu algusega bussijaamast, ta ostabki eelmüügist selle pileti sõidu algusega Vana-Pääskülast ja see teave on bussijuhil siis olemas, kui palju Vana-Pääskülast sel juhul inimesi peale tuleb, sest see kajastub piletimüügi infos

miks? sest kui osta pilet pikalt ette, siis ei ole alati sajaprotsendilise kindlusega teada, kas ma pool tundi enne bussi väljumist olen pigem kesklinna piirkonnas või kodus. linnainimese rikutud mõtlemine küllap, et ei pea kõik detailideni ette planeerima.

teine põhjus, miks ma tahaksin osta piletit algusega tallinna bussijaamast (ja minna peale kodu kõrvalt pääskülast) on see, et siis on mul nummerdatud istekoht. sõites nt kolme lapsega ei ole see enam mitte mugavuseküsimus, vaid elementaarne vajadus istuda kõrvuti/lähestikku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Reisi alguse saab netist osta kõikidest peatustest, mis on ametlikult selle liini peatused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin midagi ei klapi. Kui inimene teab, et ta Pääskülast peale tuleb, siis miks ta peaks ostma pileti sõidu algusega bussijaamast, ta ostabki eelmüügist selle pileti sõidu algusega Vana-Pääskülast ja see teave on bussijuhil siis olemas, kui palju Vana-Pääskülast sel juhul inimesi peale tuleb, sest see kajastub piletimüügi infos

mis? sest kui osta pilet pikalt ette, siis ei ole alati sajaprotsendilise kindlusega teada, kas ma pool tundi enne bussi väljumist olen pigem kesklinna piirkonnas või kodus. linnainimese rikutud mõtlemine küllap, et ei pea kõik detailideni ettevplaneerima.

Loe eelmist kommentaari. Ja loe seda postitust uuesti, mille pihta minu kommentaar käis.
Teiseks, kui sa planeerid reisi pikalt ette, siis normaalne inimene suudab planeerida ette ka selle, et ta läheb bussile samast peatusest, millele pilet on ostetud. Ei ole mõeldav, et bussiettevõte peab pidevalt arvestama mingite inimeste erasoovide ja kapriisidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis? sest kui osta pilet pikalt ette, siis ei ole alati sajaprotsendilise kindlusega teada, kas ma pool tundi enne bussi väljumist olen pigem kesklinna piirkonnas või kodus. linnainimese rikutud mõtlemine küllap, et ei pea kõik detailideni ettevplaneerima.

Ostad pileti pääskülast, aga vajadusel lähed bussi varem. Mul riias nii toimib, keegi ei protesteeri. Kui kahtled võid ju Luxi helistada ja üle küsida, kas nii ikka tohib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin midagi ei klapi. Kui inimene teab, et ta Pääskülast peale tuleb, siis miks ta peaks ostma pileti sõidu algusega bussijaamast, ta ostabki eelmüügist selle pileti sõidu algusega Vana-Pääskülast ja see teave on bussijuhil siis olemas, kui palju Vana-Pääskülast sel juhul inimesi peale tuleb, sest see kajastub piletimüügi infos.

Jah just seda ma mõtlesingi. Väljendasin ennast halvasti ehk. Kommentaar oli eelkõige vastuseks neile, kes väitsid, et Pääskülast või kus iganes vahe peatusest ei saa eelmüügi piletit osta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 209 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kahe koha ostmine bussis