Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kahe korteri müümine ja tulumaks. SEGADUS!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Kahe korteri müümine ja tulumaks. SEGADUS!

Postitas:

Tere!
Palun abi selgitamisel. Olen kahe info vahel ja pea enam ei võta.

Mul on 2 korterit. Ühe ostsin 20a tagasi, kus elasin ca 15a. See korter jäi meile väikeseks, sest olin tekkinud pere. Ostsime suurema korteri, väiksem jäi alles, sest mu vend tuli Tallinnasse õppima ja vajas aegajalt pikemat peatust.
Kool on läbi ja nüüd sooviks selle korteri maha müüa.
Tutvusringkond väidab, et peaksin selle 20a tagasi ostetud korteri pealt tulumaksu maksma, sest mu sissekirjutus on suuremas korteris.
Suurema korteri plaanin müüa umbes 3 aasta pärast, mil valmib meil maja.

Kas ma peaksin tõesti kolima hetkel sinna ühetoalisesse ja alustama müügiga suuremast korterist? Kas on vahet kumma korteri müügist ma alustan?
Tean, et 2a peab vahe olema müükidel, et mitte “sarimüüjana” teenida.
Korraga müüa ei plaani.
Mulle väideti, et pean müüma alguses suurema, sest seal sissekirjutus Ise kolima 5 liikmelise perekonnaga ühesesse tegema sissekirjutuse ja 2a pärast saab selle müüa.

Varem pole ma mitte ühtegi kinnisvara müünud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 19:54; 07.10 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tulumaksuvabastust saab kinnisvaralt, mis on võõrandamise protsessi alguses Sinu peamine elukoht. Ainult elukoha registreering või selle puudumine üksi seda ei tõesta ega ümber ei lükka. Aga jah, kui soovid kasutada tulumaksuvabastust, pead suutma vajadusel tõestada, et vahetult enne müükipanekut oli tegu Su alalise elukohaga. Arvesse lähevas mh naabrite tunnistused, arved (et nt vee- jm kulud on Su oma makstud ega ole alalise elukoha kohta absurdselt madalad), tellitud perioodika jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tulumaksuvabalt saad müüa oma elamispinna. Elamispind on sul sees suurem ju. See, et sa kunagi 10 aastat tagasi elasid ka teises korteris, ei muuda seda sinu elamispinnaks. Seega, jah, kui ausalt asju ajada, peaksid väiksema korteri müügi pealt maksma tulumaksu.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 20:04; 10.10 09:03; 10.10 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu pole sinu elukohaga, tuleb tehingult maksta tulumaks. Isegi kui elaksid võrdselt 2 korteris, siis tulumaksuvabalt saad 2a jooksul müüa 1 elamispinna.

Kasulikum on, kui soovid müüa 2 korterit ja mitte teha seda pikema aja jooksul st jätta tehingutele 2a vahet, müüa loomulikult tulumaksuvabalt PEAMINE ELUKOHT st sinu kallim korter, kallima korteri puhul on ju ka tulumaks muidu suurem, II korteri müügilt maksad tulumaksu TULULT (mitte müügihinnalt vaid saadud tulult: müügihind – ostuhind+müügiks tehtud kulutused st notaritasu, hindamine jms).

Isegi kui jätad vahe 2a, siis 2a pärast soovides seda 1-toalist müüa pead suutma vajadusel tõestada, et see (mitte maja kus elab ülejäänud sinu pere) on sinu elukoht st sa elasid seal…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.10 20:16; 09.10 10:24; 09.10 12:15; 11.10 09:56; 11.10 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väideti, et pean müüma alguses suurema, sest seal sissekirjutus Ise kolima 5 liikmelise perekonnaga ühesesse tegema sissekirjutuse ja 2a pärast saab selle müüa.

sa pead suutma maksuametile tõestada, et sa oma 5liikmelise perega seal korteris tõesti ka elasid, mitte vaid sissekirjutust, kui nad uurima hakkavad. maksuamet võib uurimise ajal küsitleda nt naabreid. kindlasti küsitakse, et miks sa äkki enne müüki sinna kolisid, kui sul omal oli ka suurem pind olemas, kuhu sa peale müüki kohe tagasi kolid jne.
uurida võivad nad muide 7 a jooksul peale müüki ja seal elamist tõestama pead sina (mitte nemad sinu mujal elamist). kui seda ei suuda, nõuavad tulumaksu koos röövelliku intressiga tagantjärgi

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:00; 07.10 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh.

Vabandage, kas see pole riigipoolne “piinamine”? Tegemist on rabatud raha eest ostetud kahe korteriga ja nüüd olen nende vang?
Isegi see 2a vahet on ju asja küljes hoidmine.( ma mõistan seda olukorda, et paljud susserdavad ja ostaks müüks iga kuu muidu).

Tegelikkus on see, et soovime oma maja, mille suurema osa summast 2 korterit kokku annaksid aga ma ei saa müüa, sest pean hakkama makse maksma? Mille eest?
Selle eest, et 3 kohal rabasin ja sain need osta?

Uskumatu, ma ei saa oma elu enda kinnisvara arvelt parendada.
Ma ei taha neid korraga müüa, vaid just 2a vahega.

Kummaline.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 19:54; 07.10 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh.

Vabandage, kas see pole riigipoolne “piinamine”? Tegemist on rabatud raha eest ostetud kahe korteriga ja nüüd olen nende vang?

Isegi see 2a vahet on ju asja küljes hoidmine.( ma mõistan seda olukorda, et paljud susserdavad ja ostaks müüks iga kuu muidu).

Tegelikkus on see, et soovime oma maja, mille suurema osa summast 2 korterit kokku annaksid aga ma ei saa müüa, sest pean hakkama makse maksma? Mille eest?

Selle eest, et 3 kohal rabasin ja sain need osta?

Uskumatu, ma ei saa oma elu enda kinnisvara arvelt parendada.

Ma ei taha neid korraga müüa, vaid just 2a vahega.

Kummaline.

Ise oled kummaline – tahad susserdada ja ei ole rahul, et ei lasta. Oleksid 5a tagasi maha müünud, oleksid saanud seda müüa kui elukohta. Nüüd pole see sul enam ammu elukoht, vaid rohkem nagu üüritulu teenimise vahend. Aga võib-olla saad sa täna selle korteri eest rohkem raha kui 5a tagasi? Kui korteri väärtus on langenud, vend pole midagi maksnud ka, siis ma arvan, et võid ju küll selle tulumaksu jagu vennalt küsida.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:44; 10.10 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh.

Vabandage, kas see pole riigipoolne “piinamine”? Tegemist on rabatud raha eest ostetud kahe korteriga ja nüüd olen nende vang?

Isegi see 2a vahet on ju asja küljes hoidmine.( ma mõistan seda olukorda, et paljud susserdavad ja ostaks müüks iga kuu muidu).

Tegelikkus on see, et soovime oma maja, mille suurema osa summast 2 korterit kokku annaksid aga ma ei saa müüa, sest pean hakkama makse maksma? Mille eest?

Selle eest, et 3 kohal rabasin ja sain need osta?

Uskumatu, ma ei saa oma elu enda kinnisvara arvelt parendada.

Ma ei taha neid korraga müüa, vaid just 2a vahega.

Kummaline.

seadus on paraku selline, et maksuvabalt võid müüa vaid oma kodu. just nende susserdajate pärast maksavad ka sinusugused, aga mingi piirangu pidi riik äritsejatele panema.
samamoodi maksaksid ju tulumaksu, kui müüksid 10 a tagasi ostetud metsamaad, kuigi tolle ostmiseks rabasid ka ehk mitmel kohal.
maksuametis töötava tuttava väitel pidi emta kodumüügitehinguid päris usinalt kontrollima ning tm tagantjärgi nõudma

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:00; 07.10 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas nii ei saa, et kingid korteri vennale ja vend müüb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna müüsin just nii, et kirjutasin õe nimele ja tema oli seega müüja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas nii ei saa, et kingid korteri vennale ja vend müüb?

Kui on aus vend, siis saab. Mõni inimene on aus aga ainult seni, kuni tal midagi hinge taga pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge ajage asja üle võlli. see seadus on kinnisvaramaaklerite ohjeldamiseks, mitte üksikute isiklike korterite müüjate kiusamiseks tehtud.
sinu mitteelamist seal on üpris raske tõestada, kui sa vähegi midagi korraldad.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see seadus on kinnisvaramaaklerite ohjeldamiseks, mitte üksikute isiklike korterite müüjate kiusamiseks tehtud.

Jah on tehtud selleks, et ei saaks ärilistel eesmärkidel müüa pidevalt tulumaksuvabalt kinnisvara ning seetõttu on sisse seatud ka see elukoha ja 2 aasta piirang. Kõik mis üle selle, see ongi juba ärilistel eesmärkidel.

sinu mitteelamist seal on üpris raske tõestada, kui sa vähegi midagi korraldad.

Miks seda tõestama üleüldse peab? Tõestama peab maksumaksja ja tema peab vastupidist tõestama, mitte seal mitteelamist, vaid justnimelt seal elamine tuleb tal ära tõestada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 19:18; 09.10 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas riigikohtu lahend, kus maksuamet nõudis maja müügi tulumaksu. Täpsed detailid pole meeles, aga üldiselt oli asi nii: perekonnal oli kaks maja – üks Viimsis, teine Tabasalus. Elati Viimsis, aga Tabasalus oli omanikul sissekirjutus. See küll pole meeles, kas mingit muud tilulilu ka tehti tõestamiseks, et seal elatakse. Tabasalu maja müüdi maha, aga ei deklareeritud tulu. Maksuamet nõutas pangast majamüüja väljavõtte ja tõestas sellega ära, et majamüüja tegelik elu käis hoopis Viimsis. Riigikohtus jäi maksuamet võitjaks.

Kui tihti niimoodi vahele võetakse, ei tea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Korteri ostuhinna peaks ju ka saama maha arvata? Et TM tasud ostu/müügisummade vahelt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:47; 09.10 11:51; 10.10 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Tulumaks TULULT (müügihind – ostuhind+kulutused müügiks)

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.10 20:16; 09.10 10:24; 09.10 12:15; 11.10 09:56; 11.10 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikk võib olla oma eluaseme müügiprotsess?
Ostan uue kodu ja elan seal, vana on müügis – järelikult vana elamine ei ole minu elukoht. Neid juhuseid, kus vana on enne uue soetamist müüdud, on pigem vähemuses. Siis peaks enamus inimesi tulumaksu maksma.

Kui korter on enne müümist olnud kasutusel elukohana, siis on küll ülijabur tulumaksu kasult maksta.
Karistada maksuga aselle eest, et kohe ei müünud vaid müüsin natuke hiljem?

Mina igal juhul ei maksaks mingit tulumaksu, kui vaja, elaks kasvõi kuu aega seal sees. Keegi pole ette kirjutanud, kui kaua sees elama peab. Ette on kirjutatud, et 2 aasta jooksul 1 ühiku võib müüa.

Tehku siis seadus ümber – kõik maksavad tulumaksu ja asi mott. Sest ka kodu müüjad teenivad samamoodi tulu, mida maksustada saab. Ma ise sain oma Lasnamäe korterist kasu 500% Kuidas küll riik on jätnud maksustamata selle TULU. Vutt vutt ruttu riigikogusse seadust muutma! Veel on kust võtta!

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 10:42; 09.10 23:13; 11.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri ostuhinna peaks ju ka saama maha arvata? Et TM tasud ostu/müügisummade vahelt.

Seda kindlasti. Kuid 20 aastat tagasi ostetud kinnisvaral on peaaegu nullhinnalähedane ostusumma võrreldes praeguste hindadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 10:43; 10.10 23:37; 11.10 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikk võib olla oma eluaseme müügiprotsess?

Ostan uue kodu ja elan seal, vana on müügis – järelikult vana elamine ei ole minu elukoht. Neid juhuseid, kus vana on enne uue soetamist müüdud, on pigem vähemuses. Siis peaks enamus inimesi tulumaksu maksma.

Kui korter on enne müümist olnud kasutusel elukohana, siis on küll ülijabur tulumaksu kasult maksta.

Karistada maksuga aselle eest, et kohe ei müünud vaid müüsin natuke hiljem?

Mina igal juhul ei maksaks mingit tulumaksu, kui vaja, elaks kasvõi kuu aega seal sees. Keegi pole ette kirjutanud, kui kaua sees elama peab. Ette on kirjutatud, et 2 aasta jooksul 1 ühiku võib müüa.

Tehku siis seadus ümber – kõik maksavad tulumaksu ja asi mott. Sest ka kodu müüjad teenivad samamoodi tulu, mida maksustada saab. Ma ise sain oma Lasnamäe korterist kasu 500% Kuidas küll riik on jätnud maksustamata selle TULU. Vutt vutt ruttu riigikogusse seadust muutma! Veel on kust võtta!

Selliselt juhul sa loomulikult ei maksa tulumaksu ja ka maksuamet ei nõua seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Korteri ostuhinna peaks ju ka saama maha arvata? Et TM tasud ostu/müügisummade vahelt.

Seda kindlasti. Kuid 20 aastat tagasi ostetud kinnisvaral on peaaegu nullhinnalähedane ostusumma võrreldes praeguste hindadega.

huvitav – kas võib ka selle müüdava korteri laenuintressid müügihinnast maha arvata? Või nüüdisväärtuse kalkuleerida? Või ajab see emta süsteemi täiega sassi…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:47; 09.10 11:51; 10.10 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline ei ole tõesti, et müügiprotsess on pikk.

Ja
ei, intresse ei saa maha arvata, on üsna piiratud nimekiri kulutustest, mida saab maha arvata
Vara müügist või vahetamisest saadud tulust võib enne tulumaksuga maksustamist maha arvata maksumaksja poolt tehtud vara soetamise ja võõrandamisega otseselt seotud dokumentaalselt tõendatud kulud. Kui dokumentaalne tõendus puudub, siis maksustamisel tehtud kulutust arvesse võtta ei saa.

Vara võõrandamisest saadud kasu või kahju on:

müümisel – vara müügihinna ja soetusmaksumuse vahe, millest on maha arvatud vara müügiga otseselt seotud kulud
vahetamisel – vahetuse teel vastu saadud vara turuhinna (keskmise kohaliku müügihinna) ja vahetatava vara soetusmaksumuse vahe, millest on maha arvatud vara vahetamisega otseselt seotud kulud
Vara soetusmaksumus on:

vara omandamiseks (soetamiseks) tehtud kulu (näiteks ostuhind)
vara parendamiseks (näiteks elamu renoveerimiseks) ja täiendamiseks (näiteks juurdeehituseks) tehtud kulud
vara soetamisel makstud vahendustasud ja lõivud (näiteks ostja tasutud notaritasu, riigilõiv jms lepingus kajastatud ja lepinguga seotud tasu)
kapitalirendi (liisingu) korras soetatud vara puhul lepingujärgsete, tegelikult makstud rendi- või väljaostumaksete kogusumma ilma intressideta
omavalmistatud asja puhul asja valmistamiseks tehtud kulude summa (näiteks elamu ehituskulu)
ettevõtlustulule lisatud summa juhul, kui isik võõrandab vara, mis on eelnevalt maksustatud tema kui füüsilisest isikust ettevõtja isiklikku tarbimisse võetud varana
pärandina saadud vara puhul on soetamismaksumuseks üksnes pärija tehtud kulud

Vara võõrandamisega otseselt seotud kulud on:

kulud, mida tegemata ei saa vara võõrandamise tehingut sooritada (näiteks müüja tasutud notaritasu, riigilõiv vms lepingu sõlmimisega makstud tasu)
kulud, mis on tehtud tehingu edukama sooritamise huvides (näiteks maakleritasu, vara hindamise tasu)


Nii soetamise kui võõrandamise kulud peavad olema dokumentaalselt tõendatud.

Kasust ei ole õigust maha arvata vara haldamisega seotud üldkulusid (näiteks võõrandatava korteri korrashoiukulusid: tapeetimist, värvimist jne, halduskulusid, kommunaalkulusid, elektriarveid jms).

Soovitan soojalt lugeda EMTA kodulk:
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/elukoha-muugi-maksuvabastus
https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/tulumaksuvabad-vara-voorandamise
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine
https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/maksustatava-kasu-arvestamine
https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/paritud-vara-muuk
https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerimine/vara-voorandamine/muu-vara-voorandamine/paritud-vara-voorandamisel-saadud-kasu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.10 20:16; 09.10 10:24; 09.10 12:15; 11.10 09:56; 11.10 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikk võib olla oma eluaseme müügiprotsess?
Ostan uue kodu ja elan seal, vana on müügis – järelikult vana elamine ei ole minu elukoht. Neid juhuseid, kus vana on enne uue soetamist müüdud, on pigem vähemuses. Siis peaks enamus inimesi tulumaksu maksma.

Kohus tõlgendab seda nii, et mitte “kuni võõrandamiseni”, vaid “kuni müügiprotsessi alustamiseni”..Kohtulahendis selgitab: Seoses TuMS § 15 lg 5 p-s 1 märgitud tingimusega “kuni võõrandamiseni”, on ringkonnakohus seisukohal, et vastavat tingimust ei saa tõlgendada viisil, nagu peaks isik kuni notariaalse võõrandamis- ja asjaõiguslepingu sõlmimiseni füüsiliselt eluruumis sees elama. Arvestades kinnisvara võimaliku müügiperioodi pikkust ning asjaolu, et kinnisvara müük reeglina järgneb, mitte ei eelne olulistele elukorralduslikele otsustele või sündmustele, mis võivad kaasa tuua isiku vajaduse elukoha muutmiseks (nt töökoha muutus; otsus kolida linnast maale vms), muudaks piirang, võõrandada eluruumi tulumaksuvabalt vaid selles kuni tehingu sõlmimiseni sees elades, isikud sunnismaisteks. Sedavõrd kivinenud normitõlgendust ei saa aga kindlasti pidada tänapäeva globaliseeruvas ning kiirelt arenevas ühiskonnas seadusandja eesmärgiks. Seetõttu tõlgendab ringkonnakohus normi tingimust “kuni võõrandamiseni” selliselt, et see tähendab faktilist eluruumi kasutamist vähemalt kuni eluruumi müügiprotsessi alustamiseni.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 19:18; 09.10 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei maksaks nui neljaks oma endise kodu müügilt mingit tulumaksu.
Minule kõlab see ebaõiglasena, et see, kes kohe müüb, ei maksa ja kui aasta pärast müüa – siis maksan.
Kirjutaks sisse ja mängiks elukohaks. Lahutaks abielu ka, kui vaja selle nimel. Mitutkümmend tuhandet tulumaksu ei maksaks.
Ma ei ole mingi kinnisvaraärikas. See oli 15 aastat minu kodu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei maksaks nui neljaks oma endise kodu müügilt mingit tulumaksu.

Minule kõlab see ebaõiglasena, et see, kes kohe müüb, ei maksa ja kui aasta pärast müüa – siis maksan.

Kirjutaks sisse ja mängiks elukohaks. Lahutaks abielu ka, kui vaja selle nimel. Mitutkümmend tuhandet tulumaksu ei maksaks.

Ma ei ole mingi kinnisvaraärikas. See oli 15 aastat minu kodu.

Mitukümmend tuhat tulumaksu?? Kui kallis sul see korter on siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 23:05; 10.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei maksaks nui neljaks oma endise kodu müügilt mingit tulumaksu.

Minule kõlab see ebaõiglasena, et see, kes kohe müüb, ei maksa ja kui aasta pärast müüa – siis maksan.

Kirjutaks sisse ja mängiks elukohaks. Lahutaks abielu ka, kui vaja selle nimel. Mitutkümmend tuhandet tulumaksu ei maksaks.

Ma ei ole mingi kinnisvaraärikas. See oli 15 aastat minu kodu.

Mitukümmend tuhat tulumaksu?? Kui kallis sul see korter on siis?

Minu korter täna 100m2 kesklinnas maksab 250tuh kindlasti, soeteatud 1995 250 tuhande krooniga. Väike rehkendus …

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 10:42; 09.10 23:13; 11.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EVP-de eest erastatud korteri müük peaks olema tulumaksuvaba. Aga kui seda on välja üüritud, kas siis ka see vabastus kehtib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 23:56; 11.10 00:21; 11.10 22:41; 12.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei maksaks nui neljaks oma endise kodu müügilt mingit tulumaksu.

Minule kõlab see ebaõiglasena, et see, kes kohe müüb, ei maksa ja kui aasta pärast müüa – siis maksan.

Kirjutaks sisse ja mängiks elukohaks. Lahutaks abielu ka, kui vaja selle nimel. Mitutkümmend tuhandet tulumaksu ei maksaks.

Ma ei ole mingi kinnisvaraärikas. See oli 15 aastat minu kodu.

Mitukümmend tuhat tulumaksu?? Kui kallis sul see korter on siis?

Minu korter täna 100m2 kesklinnas maksab 250tuh kindlasti, soeteatud 1995 250 tuhande krooniga. Väike rehkendus …

Ja see on sul ka ühetoaline, jah?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:44; 10.10 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu korter täna 100m2 kesklinnas maksab 250tuh kindlasti, soeteatud 1995 250 tuhande krooniga. Väike rehkendus

Ärge nüüd hakake jälle umbluud ajama: algul oli väike, vähemalt 20 aastat vana korter, kuhu pere ära ei mahtunud ja nüüd juba 100-ruudune kesklinna apartement hinnaga 250 000 eurot…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 23:05; 10.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu korter täna 100m2 kesklinnas maksab 250tuh kindlasti, soeteatud 1995 250 tuhande krooniga. Väike rehkendus …

Kui sa ostsid selle korteri 250 tuh KROONI eest, siis on ju igati õiglane, et sa nüüd saades 250 tuhat EUROT, pead tulu pealt maksu maksma! Sa ei kaota ju midagi, võidad priskelt nii või teisiti. Seda enam, kui inimene on nii jõukas, et saab 100m2 kesklinna korterit välja üürida, siis muidugi peab maksma tulumaksu, igati aus.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 20:04; 10.10 09:03; 10.10 11:47;
To report this post you need to login first.

Siis kõige õigem on tehagi nii, et lõpetad üürnikuga kuu enne müüki lepingu, tellid sinna oma ajalehe, kolid ise paariks nädalaks sisse (või kolib abikaasa või mõlemad – samal ajal saad nt päriskodus remonti teha ja ühtlasi müügikorterit huvilistele näidata).
Maksuameti küsimuse peale, et MIKS?, võib ilmselt ka täiesti ausalt vastata – tahtsin täita ise seeselamise tingimust.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 09:47; 09.10 11:51; 10.10 09:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kahe korteri müümine ja tulumaks. SEGADUS!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.