Esileht Ilu ja tervis Kahe kuuga -4 kg – kas mõeldav?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kahe kuuga -4 kg – kas mõeldav?

Postitas:
Kägu

Kui olen 173 cm pikk ja kaalun 74 kg, kas on mõeldav, et kahe kuuga võtan maha 70 kg peale, kui sporti ei tee (liigun küll igapäevaselt 10000 sammu), aga söön veel tervislikumalt ja vähendan portsjoneid? Kas kartul, riis, leib tuleks menüüst välja visata? Karastusjooke ja rämpstoitu ei tarbi niiehknii, magusast söön natuke šokolaadi, saiakesi-kooke mitte.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll ja midagi ei pea välja viskama, aga kaloreid peab lugema. Kui leiba ei söö, aga sööd midagi muud liiga palju, nii et tuleb päeva peale üle 2000 kcal, siis maha ei võta.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10000 sammu päevas on palju.Õige oleks 8000 sammu päevas.Shokolaad,koogid,saiaksed ei tee paksuks.Liigsöömine ja kurguauguni täisõgimine teeb paksuks.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korrigeeri toitumist ja see 4 kilo kaob ühe kuuga, sest dieedi alguses kaob kaal suure kiirusega.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10000 sammu päevas on palju.Õige oleks 8000 sammu päevas.Shokolaad,koogid,saiaksed ei tee paksuks.Liigsöömine ja kurguauguni täisõgimine teeb paksuks.

10000 sammu päevas on hädavajaliku liikumise miinimum, tervele inimesele. Inimkeha on loodud liigutama, mitte istuma ühe koha peal.

2 kg kuus on väga normaalne kaalukaotuse tempo. Välja ei pea midagi viskama, lihtsalt kogused peavad olema väikesed, kõrge kalorsusega toitutel väga väikesed. Mina olen allavõtmise soovi korral visanud küll välja kõik sellised toidud, mida on kerge üle süüa ja millega ise tean, et kipun liialdama. Kui piiri ei suuda pidada, siis parem juba üldse mitte suhu pista. Minu jaoks töötab hästi: suur kogus köögivilja (s.o siis mitte kartul, vaid kõik see mittekaloririkas), väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10000 sammu päevas on palju.Õige oleks 8000 sammu päevas.Shokolaad,koogid,saiaksed ei tee paksuks.Liigsöömine ja kurguauguni täisõgimine teeb paksuks.

10000 sammu päevas on hädavajaliku liikumise miinimum, tervele inimesele. Inimkeha on loodud liigutama, mitte istuma ühe koha peal.

2 kg kuus on väga normaalne kaalukaotuse tempo. Välja ei pea midagi viskama, lihtsalt kogused peavad olema väikesed, kõrge kalorsusega toitutel väga väikesed. Mina olen allavõtmise soovi korral visanud küll välja kõik sellised toidud, mida on kerge üle süüa ja millega ise tean, et kipun liialdama. Kui piiri ei suuda pidada, siis parem juba üldse mitte suhu pista. Minu jaoks töötab hästi: suur kogus köögivilja (s.o siis mitte kartul, vaid kõik see mittekaloririkas), väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Kartulit ei tasu makaroni ja riisiga päris ühte patta panna – kui makaron annab 100g kohta umbes 350 kcal (enne keetmist), siis kartul keedetuna annab umbes 75 kcal 100g kohta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik kogemus on see, et söö kõike, aga vähem, ei toimi üldse. Nii on väga lihtne kontroll kaotada.

Minu kaal langeb konkreetselt ainult siis, kui viskan teatud asjad (eelkõige just magus) täiesti menüüst välja ja ülejäänud toitude suhtes loen kaloreid.

Seda olen viimased kuu aega järginud. Ja kaotanud olen täpselt kuu ajaga 3-4 kilo. Magus on 100% väljas. Kuu aja jooksul on olnud ainult üks patupäev, kus kaloreid ei lugenud ja lasin end lõdvaks – sõin ühe Hesburgeri hamburgeri ja rohkem võileibu, kui tavaliselt.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, hakkan siis proovima 🙂 Kõige raskem saab olema magusa täielik ärajätmine, olen ikka päris suur šokolaadisõber. Tahtejõud on kehvake.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isiklik kogemus on see, et söö kõike, aga vähem, ei toimi üldse. Nii on väga lihtne kontroll kaotada.

See on nii tavaline, et inimene “püüab” vähem süüa ja enamasti pole sellest tolku mitte midagi, sest harjumuse jõud on suur ja selle püüdmisega on kerge ennast petta. Tee konkreetsed asjad, mida ei söö (ajutiselt). Kui teed korraliku 1300-1500 päevakaloraaziga dieedi endale, on see 4kg ühe kuuga läinud.

Sokolaadiga võid teha nii, et sööd 2 ruutu päevas- siis ei teki paanikat, et ÜLDSE ei saa, on asi, mida päevas oodata (kindel aeg, sokolaadi söömise nautimise aeg :)) . See väike kogus ei tee kedagi paksuks. Ja mida niiväga ei taha (saiakesed vs sokolaad), nendele asjadele nulltolerants. Dieet ei pea olema oksendamiseni salatilehe närimine, et mitte  midagi head nüüd kuude viisi on keelatud, selline näljutamine lõpeb tavaliselt kurvalt- tagasiõgimisega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline jutt- liha, muna, kala, köögiviljad, kaunviljad, puuviljad (pigem marjad, sest eriti troopilised viljad on vägagi suhkrurikkad ja ega sealt midagi überkasulikku ei saa, palju dieedisõbralikum ja C-vitamiinirikkam on nt paprikat närida). Rõhk köögiviljadele ja toidutegemisviisidest pigem keetmine-aurutamine-hautamine kui praadimine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

Ei ole vaja neid välistada, vaid eelistada tuleb täisteraversioone. Mina teen Fitlapi ja seal on lubatud umbes 40 gr riisi või pastat söögikorra kohta ja 100 gr kartulit. Riis peab olema soovitavalt pruun ja pasta kas täistera või tatra.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, hakkan siis proovima ???? Kõige raskem saab olema magusa täielik ärajätmine, olen ikka päris suur šokolaadisõber. Tahtejõud on kehvake.

Fitlapis näiteks on magustoidud täiesti lubatud, on teatud jäätised, mis on lubatud ja palju kooke, mis on kavas. Just tuli välja Fitlapi jäätis Balbiinolt, mis on väga hea maitsega. Smuutid kakao ja steviaga on täitsa šokolaadimaitsega, nii et pole päris šokolaadi vajagi. Selle kavaga langeb alguses 4 kg kuus, pärast ongi umbes 2-3.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

On olemas ka muust jahust makarone kui nisujahust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulit ei tasu makaroni ja riisiga päris ühte patta panna – kui makaron annab 100g kohta umbes 350 kcal (enne keetmist), siis kartul keedetuna annab umbes 75 kcal 100g kohta.

Minul on ka tunne, et kartulist ei teata eriti midagi ja siis lahmitakse. Keedetud kartul annab 100 g kohta 73-75 kkal. Kartulist on justkui mingi deemon tehtud, aga see kõik, et ta on kiire süsivesik ja tohutu kaloripomm, kehtib praekartulite, igasuguste võiga tehtud püreede ja muidugi kartulikrõpsude kohta. Keedukartul on tervislik, kalorivaene aeglane süsivesik.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

On olemas ka muust jahust makarone kui nisujahust.

Kaloreid on neis ikka sama palju.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaloreid on neis ikka sama palju.

Sellegipoolest ei ole vajadust neid välistada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulit ei tasu makaroni ja riisiga päris ühte patta panna – kui makaron annab 100g kohta umbes 350 kcal (enne keetmist), siis kartul keedetuna annab umbes 75 kcal 100g kohta. Minul on ka tunne, et kartulist ei teata eriti midagi ja siis lahmitakse. Keedetud kartul annab 100 g kohta 73-75 kkal. Kartulist on justkui mingi deemon tehtud, aga see kõik, et ta on kiire süsivesik ja tohutu kaloripomm, kehtib praekartulite, igasuguste võiga tehtud püreede ja muidugi kartulikrõpsude kohta. Keedukartul on tervislik, kalorivaene aeglane süsivesik.

Miks küll võrrelda keetmata makaronide (mida ju keegi ei söö) kalorsust keedetud kartuli omaga? Makaroni kaal muutub keetmisel oluliselt, kartuli oma mitte.

Ei viitsi arvutada, aga kui õigesti mäletan, siis mu normaalne ports kaalulangetamise ajal oli vast 40-50g enne keetmist kaalutud makarone, ehk siis ülaltoodud andmete järgi max 175 kcal.

50 g kartulit, üsna ükskõik kas keedetud või keetmata, on ainult pool väiksemat sorti kartulit. Alla kahe väiksemapoolse keedukartuli vast eine juurde ikka ei söö? Oleks kuidagi imelik nagu? – ehk siis vähemalt 200 g, ehk minimaalselt 150 kcal. Kilokalor siia-sinna, kalorsuse mõttes sisuliselt – sama asi nagu makaronid.

Tervislikkuse osas jah võibolla on kartulis midagi head ka, ja natuke võibki süüa. Aga minul isiklikult ajab nt kõhu punni samamoodi nagu valgest jahust makaronid ja riis, ei tunne, et oleks hea ja tervislik ja enesetunne pärast virk ja kraps.

Paarsada grammi kartulit aeg-ajalt, muidugi. Aga kartul ei ole kalorivaene ei õlis praetult ega vees keedetult, võiks ehk pigem öelda, et keskmise kalorisisaldusega. Kui õlis praed, siis nagunii lihtsalt arvutad õli kalorid juurde, see ei muuda kartuli enda kaloreid kuidagi. Kalorivaesed köögiviljad on porgand-suvikõrvits-paprika-tomat-kurk.  Kui seedimisele sobib, siis muidugi võib süüa, aga mulle sobivad palju paremini täisteramakaronid või täisterariis. Ja ka neid kõiki igal juhul vähe. Põhikalorid võiks tulla kergematest köögiviljadest + nt liha-kala-muna-kodujuust. Aga see kõik mu enda enesetunde ja katsetamise põhjal, muidugi võib olla teistsuguseid eelistusi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

Nii, ja siis sama moodi elu lõpuni?  Vaevalt. Millegi harjumuspärase täielikult välja jätmine tähendab seda, et millalgi hakatakse seda ikkagi igatsema ja seejärel süüakse alla võetud kilod topelt tagasi. Välja jätmine sobib lühikese dieedi puhul: tahan lemmik-suvekleidi selga panna, aga pikemas persepktiivis see ei toimi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike kogus liha, väike kogus “täiteaineid” (makaron, kartul, riis). Kõht saab väga hästi täis.

Makaroni võiks inimene, kes soovib päriselt ka kaalu langetada, täiesti välistada oma menüüst. Tegelikult võiks ka kartuli ja riisi ära jätta. Liha, roheline salat ja köögiviljad on parem valik ja täidab kõhtu ka normaalselt.

On olemas ka muust jahust makarone kui nisujahust.

On olemas ka makaronilaadsed “makaronid”, mis on ülimalt kehakaalusõbralikud. Pilti ei julge panna, sest muidu saan jälle peksa, et teen mingile oma kaubale reklaami.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt mõeldav, aga mitte siis, kui “hakkad proovima”, vaid siis, kui otsustad ära teha – ja teedki.

Soovitan: raudpoltkindlad söögikorrad, vahepeal midagi ei näksi.
Söögikordade kalorsus välja arvutatud.
Soovi/vajaduse korral mingi magus amps söögikorraga koos, aga siis selle kalorsus ka ausalt söögikorra hulka arvutada.
Paar esimest päeva on vastik, siis tekib õhin ja kaob tühja kõhu tunne. Pikaajaliselt ranget dieeti pidada ei soovita (hakkab tervisele), aga kuu-paar – ei tee midagi halba.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olemas ka makaronilaadsed “makaronid”, mis on ülimalt kehakaalusõbralikud. Pilti ei julge panna, sest muidu saan jälle peksa, et teen mingile oma kaubale reklaami.

Pilti pole vaja, millest need tehtud on? Mina söön suvikõrvitsanuudleid (vastava riistapuuga saab teha) pooleks oanuudlitega. Täitsa nagu pastaroa mõõdu annab välja. Kuigi Fitlapis saab pastat süüa, siis see ports on nii väike, et mina pigem neid kavasse ei võta, söön midagi toitvamat selle asemel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olemas ka makaronilaadsed “makaronid”, mis on ülimalt kehakaalusõbralikud. Pilti ei julge panna, sest muidu saan jälle peksa, et teen mingile oma kaubale reklaami.

Pilti pole vaja, millest need tehtud on? Mina söön suvikõrvitsanuudleid (vastava riistapuuga saab teha) pooleks oanuudlitega. Täitsa nagu pastaroa mõõdu annab välja. Kuigi Fitlapis saab pastat süüa, siis see ports on nii väike, et mina pigem neid kavasse ei võta, söön midagi toitvamat selle asemel.

Shirataki nuudlid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Shirataki nuudlid.

Need on ka väga head, olen söönud neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne oleks sul see alla võtta ühe kuuga. Aga sellise suhtumisega? Sead eesmärgiks üüratu 2 kuud pisikese kaalukaotuse jaoks ja juba jutt, et isutab shokolaadi järgi ja tahtejõudu vähe. Oleks ju palju kergem teha 1 kuu range dieet ja selle 4 kiloga hüvasti jätta, kui 2 kuud õnnetult vänderdada mingi dieedi ja “normaalse päeva” vahel.

Tõmba myfitnesspal ja pane kõik eined ja ampsud sinna sisse. Söö 1500 kcal päevas kuu aega, ükskõik kas shokolaadi või kartulit. Maha läheb 4-8 kg.

Tulemusi nähes tugevneb ka tahtejõud. Teisel kuul saad lasta kaloraazi 1600 peale ja aeglustada kaalulangust, võibolla lisada mingit päris trenni peale sammude. Ja saabki sinust üks tervislik, vormis inimene.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö 1500 kcal päevas kuu aega, ükskõik kas shokolaadi või kartulit. Maha läheb 4-8 kg.

Kellel see 1500 kcal-ga 8 kg kuu ajaga maha läheb? Ei tasu ikka neid ootusi nii üles ka kruttida. Mõnel lähebki sellise kalorite hulgaga 2 kg kuus, nagu näiteks minul. Seda ka heal juhul.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb jah, palju inimese BAV on juba alguses, ei ole ju 150cm/55kg inimese kalorivajadus sama mis 180cm/80kg naisel.

Suva baasainevahetuse kalkulaator andis TA andmete järgi BAV 1470, seega alla 1500 kcal/päevas ei peaks ikka sööma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta näiteks ketodieet. Mul läks 2 nädalaga 3kg. Siis pidasin nädala jagu pausi ja tegin veel 7 päeva, aga sõin veits lisaks spordi pärast, läks 1,5kg maha. Põhimõtteliselt sain kuuga 4 kg. Mul püsib see -4kg kuna teen suht palju trenni. Püüan süüa rohkem juurkaid aga ega saiakesi ka keela.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10000 sammu päevas on hädavajaliku liikumise miinimum, tervele inimesele. Inimkeha on loodud liigutama, mitte istuma ühe koha peal.

Nalja teed või? Et iga päev 7,2 km käia, peaks seda spetsiaalselt tegema.

10 tuhat on müüt.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käies aastaid tagasi Kaalujälgijates, mäletan, läks esimese nädalaga 3,2kg. On küll võimalik 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Kahe kuuga -4 kg – kas mõeldav?