Esileht Sünnitus Kahe sünnituse vahe pikk – kas nad uuesti esimest korda?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kahe sünnituse vahe pikk – kas nad uuesti esimest korda?

Postitas:

Kahe sünnituse vahele jääb mul 6 aastast ja paar kuud. Eelmine laps sündis väga kiiresti. Algas ta sünd vete minekuga, kohe järgnesid valud ja vetest kuni lapse kättesaamiseni läks veidi alla 3h. Kas on oht, et seekord on veel väiksem reageerimisaeg või võib loota, et kui vahe on nii pikk, siis keha jaoks on taas tegu uue asjaga? Ma olen ilmselt lapsega üksi kodus sel hetkel, kui asjaks läheb ja kardan, et kas mul on aega ta ikka kuskile ära organiseerida või keegi tema juurde…

Kas on keegi, kel on teine sünnitus olnud esimesest pikem? Kui pikk oli laste vahe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 16:15; 19.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reeglina siiski on teine sünnitus lühem kui esimene, ehkki on erandeid. Selle peale ei saa küll lootma jääda, et keha on ära unustanud. Isiklikust kogemusest: esimene sünnitus 4,5 tundi, teine sünnitus 2,5 tundi (vahe kahel sünnitusel 17 aastat!), edasi kolmas sünnitus 40 minutit (vahe teisega 3 aastat). Kõigi sünnituste alguseks on arvestatud varaseim märk, et midagi on algamas (kas siis esimene valu või lootevee puhkemine). Igal juhul tuleb valmistuda su esimest sünnitust arvesse võttes, et oleks kiiresti olemas mitu varianti lapsehoiuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid reegleid ei ole olemas.
Minu esimene sünnitus kestis vast pool tundi, kui sedagi. Reaalselt esimesest valust/vete tulekust läks aega alla poole tunni. Teine sünnitus oli 5 aastat hiljem ja kestis tund aega, 3 pressi. Veel 4 aastat hiljem oli kolmas sünnitus ja see kestis 2 tundi, laps sündis ühe pressiga. Nii et sinu 3 tundi on minu jaoks küll üüratult pikk sünnitus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks see ei olnud üüratult pikk, vaid kahetsusväärselt kiire lausa. Ma oleks tahtnud aega, et seda kõike protsessida ja asjas sees olla. Nii kiire oli mu jaoks šokk. Igal pool ju kirjutati, et esimene sünnitus keskmiselt 15h. Selleks oleks ma valmis olnud. Elan linnast väljas ka ja hea, et jõudsin pressideks haiglasse. Olin šokis ja täiesti “ära” – ei mäleta sünnitusest midgai. Kahetsen seda, oleksin tahtnud olla asjas rohkem sees.

Jõin eelmine kord enne peterselliteed, nõmmliivateed ja tegin igasuguseid asju, et sünnitust kergendada ja algama panna. Alates 37+0 tegin neid asju. Kas on vastupidi mingeid asju, mis võimaldaks sünnituse kulgu natuke rahulikumaks muuta, et poleks nii äkiline?

Isegi OK, elaks taas selle kiire üle, aga nüüd lisamure, et kuhu laps jõuda viia…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 16:15; 19.11 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole mingi reegel, et teine sünnitus kiirem. Minul oli teine sünnitus poole pikem kui esimene kuigi laps 2kg kergem. Seega reegel on see, et reegleid ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimene sünnitus oli 12h, teine 4h(vahe 11 aastat). Nüüd ootan kolmandat ja ämmakas kardab et võib megakiire tulla ???? teise ja kolmanda lapse vahe tuleb napilt 2a).seda kardan ise kõige rohkem, et äkki ei jõua haigla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul esimese ja teise lapse vahe 8 aastat ja teise ja kolmanda vahe 7 aastat. esimene oli ca 14h teine veidi lühem, vbl 10h ja viimane kestis kõige kauem, minuarust 24h. samas kahel viimasel polnud ühtegi rebendit. esimesel üks oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reegel on tõesti see, et reeglit pole.
Esimene alates valude algusest kuni lapse sünnini 9,5h; järgmine 8a hiljem alagas avanemine ilma valudeta, valud tulid ca 6cm avatuse ajal ja sünnini kulus sellest 4h; kolmas 9a hiljem kestis 12h ja oli kõige raskem. Nüüd neljas tulemas ja ei tea prognoosida varasemate kogemuste pealt midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese ja teise sünnituse vahe pea 12 aastat. Esimene kestis 8 tundi, oli kaks õmblust ka, aga see sünnitus meeldis mulle rohkem. Teine kestis umbes 1 tund ja 40 minutit, pääsesin rebenditest. Siiski oli see valusam ja intensiivsem ja kohutav oli kiirabiga kihutamine teise linna. Palatisse jõudes läks 20 minutit ja laps käes. Ämmakas närvis ja lihtsalt jube olukord. Väga närviline sünnitus oli ka. Olin pärast tükk aega šhokis ja tekkis sünnitusjärgne depressioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama vanusevahe lastel, vanem laps sündis koos valudega kokku 4 h, noorem äkksünnitus valudeta ja 48 min, seega…????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Kahe sünnituse vahe pikk – kas nad uuesti esimest korda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.