Esileht Hobinurk Kahe teismelisega suvel reisile

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kahe teismelisega suvel reisile

Postitas:

Tere!

Lugu on selline, et mõtlesin, et tahaksin oma teismelised õed (13 ja 15) suvel reisile viia. Oleme pärit üsna vaesest perest, nii et nad pole kaugemale kui Soome ja Rootsi väga reisida saanud.

Küsimus on aga see, et kuhu sellises eas tüdrukutega minna? Plaanime osta paketireisid, kaalun Kreeka saari, Horvaatiat ja Montenegrot. Tuneesia tundub ka soodne ja ilus, aga sinna ei julge hetkel väga reisida (võib-olla on need mu enda eelarvamused). Kuna see on ka õdede esimene lennureis, siis ideaalne oleks ikkagi pigem lühike (ümberistumisteta) lend.

Küsimus ongi see, et kus te ise olete sellises eas lastega käinud ja kui palju nad viitsivad ringi kõndida ja vaatamisväärsustega tutvuda? Mulle endale meeldib reisidel võimalikult palju kultuuri ja eluga tutvuda, aga ma kardan, et nende daamidega võib see natuke raskeks osutuda.

Seda oleks ka tore teada, et kas mul on nende riigist välja viimiseks mingit dokumenti/luba vaja?

Aitäh ette ära kõigile, kes viitsivad kogemusi jagada :).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 17:31; 28.01 18:25; 28.01 18:26; 28.01 18:28; 28.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eesti on risti pōiki läbi sōidetud?

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainult naised, ja veel teismelised, siis jääksin Euroopasse. Kui kuskil pole käinud, siis on kõik sihtkohad huvitavad. Sinu poolt nimetatud vähemalt kindlasti. Teismelised muidugi läheks hea meelega kuskile veeparki ilmselt.

Kui riigist välja minna, siis on väheat ID-kaarti vaja ja lapsevanemate luba.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 17:51; 30.01 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vanus reeglina (erandeid muidugi on) ei talu pikalt kultuurireisi, pigem tõesti mingi looduspark või eriline loodusmälestis (n maa-alused soolakoopad jätsid minu teismelistele tugeva mulje), tõus mägiraudteega mägedesse
ja
termaalveebasseinid.

Juurde midagi ka meelelahutuslikku (mingi teemapark, veekeskus, lõbustuspark)
ja
näpuotsaga kohalikku eksootikat.

Meie käisime Slovakkias ( mäed, Orava kaljukindlus, nende kaitsealune vanaaegne küla Vlko…nimi ei tule hetkel, Bešenova termaalbasseinid, Demänova jääkoobas…tagasiteel Poolas Wielicska soolakaevanduse ekskursioon) ja veel nipet näpet. Taralandia veepark.Loomaaed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vanus reeglina (erandeid muidugi on) ei talu pikalt kultuurireisi, pigem tõesti mingi looduspark või eriline loodusmälestis (n maa-alused soolakoopad jätsid minu teismelistele tugeva mulje), tõus mägiraudteega mägedesse

ja

termaalveebasseinid.

Juurde midagi ka meelelahutuslikku (mingi teemapark, veekeskus, lõbustuspark)

ja

näpuotsaga kohalikku eksootikat.

Meie käisime Slovakkias ( mäed, Orava kaljukindlus, nende kaitsealune vanaaegne küla Vlko…nimi ei tule hetkel, Bešenova termaalbasseinid, Demänova jääkoobas…tagasiteel Poolas Wielicska soolakaevanduse ekskursioon) ja veel nipet näpet. Taralandia veepark.Loomaaed.

Aitäh! Suunasid mu õigele rajale – ma ise pole juba mitu aastat kodus elanud ja endal lapsi ka ilmselgelt ei ole (ma 22 alles), nii et üldse ei oska mõelda sellele, et mis neid (või noh, lapsi ja teismelisi üldse) rohkem huvitab. Ilmselt neile sobibki just selline kergem ja aktiivsem puhkusereis. Teie seiklus tundus vahva 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 17:31; 28.01 18:25; 28.01 18:26; 28.01 18:28; 28.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainult naised, ja veel teismelised, siis jääksin Euroopasse. Kui kuskil pole käinud, siis on kõik sihtkohad huvitavad. Sinu poolt nimetatud vähemalt kindlasti. Teismelised muidugi läheks hea meelega kuskile veeparki ilmselt.

Kui riigist välja minna, siis on väheat ID-kaarti vaja ja lapsevanemate luba.

Aitäh 🙂 Uurin seda lapsevanema luba. Minu partner tuleb ka iseenesest meiega, aga ma arvan, et sellest hoolimata on mõistlik Euroopasse jääda.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 17:31; 28.01 18:25; 28.01 18:26; 28.01 18:28; 28.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eesti on risti pōiki läbi sōidetud?

Mitte risti-põiki, aga suuremalt jaolt küll. Ida-Viru vaatamisväärsused, Saaremaa, Setomaa, ägedamad muuseumid erinevates linnades ja piirkondades jne. Seda siis nii minul kui õdedel, koos ja eraldi.

Ma esialgu mõtlesin Saremaa + Hiiumaa reisi teha, aga see tuleb rahaliselt peaaegu sama välja ja selge see, et nende jaoks on reis välismaale põnevam. Lendamine, võõras keel ja kultuur jne.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 17:31; 28.01 18:25; 28.01 18:26; 28.01 18:28; 28.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise läheks horvaatiasse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks Rhodost. Saar on piisavalt pisike ja vahemaad väikesed, seega jõuab päeva jooksul vabalt nt mingit vaatasmisväärsust külastada ning pärast ka veel rannas olla. Saab natuke vaada ringi vanades linnades (nt Rhodos, Lindos), ringi sõites väga ilusaid ning elamust pakkuvaid “mäed-meri-päike-lõunamaa taimestik” vaateid, rannas olla, veepargis käia, veidi “turisti”kaubandust kogega, mõistlikus hinnaklassis kohalikku toitu süüa ning ilmselt jõuab ka väikese merereisi teha. Peaks selles vanuses noortele sobima hästi ning võibolla andma ka reisipisiku edasiseks, et kõige seda edaspidi rohkem ja põhjalikumalt erinevatesse riikidesse vaatama minna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Horvaatia oli imeline, oli ilusat loodust, kultuuri, kuid samas ka rannapuhkus.

Eks palju määrab ka hinnaklass (reis+elu koha peal, siis oleks parem soovitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Horvaatia oli imeline, oli ilusat loodust, kultuuri, kuid samas ka rannapuhkus.

Eks palju määrab ka hinnaklass (reis+elu koha peal, siis oleks parem soovitada.

Kõik kokku nelja peale vb 2500 eur (5-7 ööd)? Ma ei tea, kas tundub realistlik? Me ise oleme Euroopa-sisesed reisid kahepeale teinud kuni 1200 euroga ja siiani ilusti kõikjal hakkama saanud. Kui läheb lõhki, siis ei ole ka väga hullu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 17:31; 28.01 18:25; 28.01 18:26; 28.01 18:28; 28.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Horvaatias on kiviklibu rannad, mul ema murdis varbaluu seal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eelarve on piiratud, siis Horvaatiat ei soovita, samuti mitte Rhodose saart. Pigem Montenegro. Budva linnas on veepark, toit on odav. Rand on küll kiviklibune.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kavatsete võtta ka rendiauto? Sellest sõltuks minu soovitused.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Montenegrot. Kui te siit autoga ei lähe, siis kohapeal võtta rendiauto. Meil on küll poisid (sama vanusevahega, kuid preguseks juba 15 ja 17), kellega ses vanuses sai küll ka mõnda kultuuriväärtuslikku kohta vaatamas käia. Ning ka matkata, ei surnud nad sest paarist sammust miskit ära. Kuid arvestama pead, et suvel on seal väga palav. Ja turistide arv on viimase paari-kolme aastaga plahvatuslikult tõusnud.
Siit lennuk läheb ilmselt Tivatisse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Montenegrosse saab ka nii, kui lennata Dubronvikusse, see piirile päris lähedal. Dubrovniku lende on rohkem valida kui Tivati omi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 17:51; 30.01 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähe reisinud, siis soovitaks minna mõnda väga turistikasse kohta – London, Brüssel, Pariis, Milano, Barcelona või Madriid. Teie eelarve on väga suur, sellega saate ka kaks reisi teha. Kolm päeva Londonis ja siis otselend Londonist Pariisi näiteks ja kaks päeva Pariisis. Või pikemalt kui üle 5 päeva tahate. Paketireisi asemel osta ise lennupiletid skyscanner.net abil, booking.com abil leiad soodsaima hotelli, mis sobivas asukohas oleks (vaatamisväärsuste lähedal). Kaasa on vaja võtta lapsevanema kirjutatud kiri, inglise keeles, et sellenimelisel lapsel on lubatud reisida sellenimelise inimese seltsis siit sinna sellistel kuupäevadel ja tagasi ka. Pubekad, kes vähe on reisinud, on väga sillas igasugustest teistmoodi linnadestki. Eriti kui tüdrukud, siis on Milano ja Pariis ja London megahuvitavad kõigi nende poodide vaateakendega jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Hobinurk Kahe teismelisega suvel reisile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.