Esileht Väikelaps Kaheaastase toiduteema

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kaheaastase toiduteema

Postitas:
Kägu

Tõesti? Isegi mitte lasteaias või koolis?

Ei söönud neid lasteaias ega koolis. Kui oli mingi kaste, sõin ainult riisi, tatart, salatit. Söön kastmeid küll, aga mitte jahukastmeid, kus on lisaks veel midagi sees.

Okei, niisiis sa ikkagi sööd kastmeid. Mis sa plõgised siis üldse siin teemas või on sul valiva sööjana teemaalgatajale ka mingi soovitus?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, niisiis sa ikkagi sööd kastmeid. Mis sa plõgised siis üldse siin teemas või on sul valiva sööjana teemaalgatajale ka mingi soovitus?

Jah, kirjutasin pika jutu soovitustest, kus muuhulgas oli ka öeldud, et kui laps ei söö jahukastmeid, ei ole see maailma lõpp. On palju teisi toite, mida süüa. Kastmeid on ka erinevaid olemas, ei pea kõik neid klassikalisi jahuga lihakastmeid sööma, tervis selle all ei kannata kuidagi. Olen elanud pikalt maal, kus ei tuntud sellist asja üldse, ka kõik elus. Maitseeelistused ei ole tegelikult ainult iseloomu viga, nagu siin vanakooli naised alati arvavad, vaid see on organismi mehhanism valida, mis inimesele kehale paremini sobib. Mida väiksem laps, seda rikkumatum see mehhanism on. Seega ei ole vaja temaga pahandada, kui ta mingeid asju ei söö, vaid pakkuda erinevaid toite. Muidugi on eelduseks see, et maitsemeelt magusa ja rämpsuga ei rikutaks, sest ka see on evolutsioonis välja kujunenud mehhanism, et inimene eelistab alati magusat ja rasvast, sest nii oli minevikus kergem ellu jääda. Nätieks kui annad jänesele valida pirni või porgandi, ta sööb esimesena pirni. Või kui koerale kaks tükki liha, millest üks on suurem, siis ta võtab kohe suurema tüki. Toidukülluse tingimustes on see meie vastu pööranud, aga sellega peab arvestama.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nimetage üks tervislik või kasulik asi jahukastmes?

Mitte ükski arst ei soovita jahukastet (kui ei ole just Jeemeni näljahädaline).

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saage üle ükskord oma kastmetest! Mingi lapsepõlvetrauma oma jahukastmetega, no kahju küll, kui teie ema normaalset kastet teha ei osanud, liigute ehk edasi? Üks jahub porgandist, teine jahukastmest, kumbagi pole teemaalgatuses mainitud (ka ketsup on kaste muide).

Paku ikka kõike, aga mööndustega. Kui laps ei taha, et liha oleks kastmega koos, siis pakugi eraldi  või üldse ilma kastmeta.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mida kasulikku on ketšupis? Peale 4 gr suhkru ühes lusikatäies?

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ei oska silte lugeda, et rämpsu ostad? Minu ostetavas ketsupis on 84% tomatipastat. On sul äkki midagi ka tomatipasta vastu?

Miks te hakkate vigisema teemasse mittepuutuvate asjade üle, inisemisevajadus viib viimase aru peast vist. Keskenduge palun sellele, mida teemaalgataja küsis.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ei oska silte lugeda, et rämpsu ostad? Minu ostetavas ketsupis on 84% tomatipastat. On sul äkki midagi ka tomatipasta vastu?

Miks te hakkate vigisema teemasse mittepuutuvate asjade üle, inisemisevajadus viib viimase aru peast vist. Keskenduge palun sellele, mida teemaalgataja küsis.

Sest TA lapsel pole midagi viga. Ta toitub hästi, iseenda tarkusest ja emast hoolimata. TA küsimus oli, et kuidas saaks ta panna last sööma asju, mida TA tahab. Seda siin talle üritataksegi selgitada, et selleks pole vajadust.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tõesti periood ja kui seda nüüd ilgelt üle ei tähtsusta-sunni-nääguta lapse kallal, seda kergemalt ja kiiremalt see möödub. Ega täpselt ei tea keegi ette, kui kaua see kestab.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest TA lapsel pole midagi viga. Ta toitub hästi, iseenda tarkusest ja emast hoolimata. TA küsimus oli, et kuidas saaks ta panna last sööma asju, mida TA tahab. Seda siin talle üritataksegi selgitada, et selleks pole vajadust.

Sul pole mingit aimu valivast sööjast lapse kohta. TA kirjeldas üksikuid fragmente. Sul pole aimu, mis tunne on, kui laps nutab tühjast kõhust, aga keeldub söömast tavapäraseid asju. Lõpeta oma pilkamissegused nõuanded.
p.s. Juba aru saadud, et sina pakud kodus vaid redutseeritud kastmeid, jätaks tõesti selle kastmejutu.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nimetage üks tervislik või kasulik asi jahukastmes? Mitte ükski arst ei soovita jahukastet (kui ei ole just Jeemeni näljahädaline).

Kui sinu meelest on ainuke kaste  klompis-tarretunud jahukaste, siis olgu nii, a mul on sust kahju, kui sulle normaalset sööki pole antud ja sa ignorantsusest kastmeid põlgad. Normaalsed inimesed teevad kastmeid praeleemest (jus), koorest, tomatist, mitte jahust. Lisaks tsillikastmed, pastakastmed-tomatikastmed, soja ja palju muid. Iga kokandushuviline teab, et prae juurde käib kaste, mitte kuivad liha+köögivili.

A ok, meil on teemas kaheaastane, kuigi mõni jonnib siin sama lapsikult oma hädaldamisega. Võtmesõne on mitmekülgsus ja ema-isa-pere eeskuju. Kui ta näeb, et kõik söövad, küll ta sööma hakkab. Ja kui ei hakka, siis sundimisega läheb asi ainult vastikumaks tema jaoks.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks jahub porgandist, teine jahukastmest, kumbagi pole teemaalgatuses mainitud (ka ketsup on kaste muide).

Kanakastmest oli jutt, see on ketšup?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul pole mingit aimu valivast sööjast lapse kohta. TA kirjeldas üksikuid fragmente. Sul pole aimu, mis tunne on, kui laps nutab tühjast kõhust, aga keeldub söömast tavapäraseid asju. Lõpeta oma pilkamissegused nõuanded.

Seda ju ongi öeldud, et teemaalataja laps pole selline. Ta sööb paljusid asju, ainult et kõike ema pakutut ei söö. Teemalgataja laps on rõõmus ja energiline, ei ole näljast kokku kukkuv ja pidevalt nuttev.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

p.s. Juba aru saadud, et sina pakud kodus vaid redutseeritud kastmeid, jätaks tõesti selle kastmejutu.

Ma olen laktoosik ja üles kasvanud ajal, kus lapsi toideti põhimõtteliselt vaid piinatoodetega. Mul reaalselt valutas igapäevaselt kõht, sh kõhulahtisus, peeretamine jne.

Teiseks olen ma mitu aastat töötanud lasteaias. Ma olen neid lapsi näinud ikka kordades rohkem, kui sina. Neid, kes ei söö midagi ja neid, kes söövad liiga palju. Lapsi, kes üle päeva viskavad kausi vastu seina või piinliku täpsusega korjavad supi seest välja porgandi või salatist herne. Mõni, kes hingab terve õuna sisse koos seemnetega ja mõni, kes tahab vaid kooritud ja tükeldatud õuna.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid, kes ei söö midagi ja neid, kes söövad liiga palju. Lapsi, kes üle päeva viskavad kausi vastu seina või piinliku täpsusega korjavad supi seest välja porgandi või salatist herne. Mõni, kes hingab terve õuna sisse koos seemnetega ja mõni, kes tahab vaid kooritud ja tükeldatud õuna.

Ja see ongi see “iseenese tarkusest söömine”?

0
-2
Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Väikelaps Kaheaastase toiduteema