Esileht Koolilaps Kahed, kahed, kahed matas …

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Kahed, kahed, kahed matas …

Postitas:

7.klass. Õpetaja muudkui riidleb, miks ei õpi, laps ütleb – ei saa aru! Tunnis õpetaja selgitustest ei saa aru ja reegelid on nii palju, et ei oska neis orienteeruda. Loomulikult on selle kõige peale lapsel tekkinud antipaatia mata vastu, nii et on hakanud konsultatsioonis käimistki vältima. Minul pole matas pead, et teda aidata ega raha, et talle eraõpetaja leida. Kaasõpilased pole ka suuremad asjad mata oskajad, üks saab enam-vähem aru, kuid see on hirmus kärsitu ega malda talle mitu korda seletada. Ega laps ise ka ei taha, et tal mata ainukese ainena 2 oleks, aga mida teha?! Tekiks tal huvigi, aga kust see tekkida saab, kui mata seostub vaid ainult ebameeldivaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki ikka leiad kellegi, kes kasvõi kord nädalas asjad üle seletaks. Pane kuhugi kuulutus omadel tingimustel. Et saad maksta nii ja niipalju. Äkki mõni tudeng või pensionärist endine õp ikka leidub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 09:46; 18.01 21:54; 20.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, äkki leiad kasvõi mõne gümnaasiumiõpilase, kes on vähemalt mõnda aega nõus aitama ka vähese raha eest. Matemaatikaga on see häda, et kui korra kaob järg käest ära, siis on väga raske uuesti ree peale saada. Kui laps saab mõne kuuga uuesti järje peale, siis võid eraõpetajast loobuda. Kahjuks on õpetajad ka erinevad oma seletamisoskuse poolest – mõni õpetaja suudab mata selgeks teha ka kõige suuremale “puupeale”, mõne seletusest ei saa ka üsna nutikad aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuidagi ei õnnestu veenda teda ikka enda õpetaja konsultatsiooni minema? Sõltub õpetajast ja muidugi õpilase motivatsioonist, aga sageli on konsultatsioonist abi, kui õpetaja individuaalselt õpilasele selgitab. Õpetaja suhtumine ka siis teine, kui näeb, et õpilane ise huvitatud aine selgeks saamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga sa ju ise ka ütled, et sul endal pole matas pead. Eks see sellest tulebki, et laps ei orienteeru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on päris palju igasuguseid õpetusi ka internetis. Kui lapsel on natukenegi motivatsiooni siis äkki proovib ise internetist otsida selgutusi.
https://www.khanacademy.org siin lehel on näiteks videoid jne erinevate teemade ja klasside kaupa. Mõnikord võib juhtuda, et üks õpetaja seletab asju keerulisemalt ja teine lihtsamalt. Proovida ju võite, tükki see ei tohiks küljest ära võtta 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:35; 17.01 18:35; 18.01 18:00;
To report this post you need to login first.

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

99,99% juhtudel on sellise olukorra põhjuseks hoopis see, et laps tegeleb tunni ajal hoopis oma nutitelefoniga ning ei kuula absoluutselt seda, millega tunnis tegeletakse.

Soovitus: võta ette oma lapse FB, twitteri, youtube, snapchati jt sotsiaalmeedia kontod ja kontrolli, mis kellaajal ta sinna postitusi teinud on. Olen enam kui veendunud, et ta istub seal koolitundide ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled üldse ise raamatut vaadanud ja proovinud aru saada ja seletada. Minul oli ka laps 7-ndas klassis täpselt sama probleemi ees. Ta lihtsalt ei saanud aru õpetaja seletustest. Ja kui mina talle asja ära seletasin, siis oli laps imestunud, et õpetaja sellist lihtsat asja nii keeruliselt õpetab. Ega ma ju ei teadnud, mis seal tunnis toimus, aga arvan, et õpetaja seletas tuletusi, et miks ja kuidas sellise lahenduskäiguni jõutakse. Mina rääkisin lihtsalt, kuidas konkreetset ülesannet lahendatakse. Pool aastat pidin nii last jälgima ja õpetama. Edasi on ta ise hakkama saanud.
Mulle ei ole küll matemaatika raskusi valmistanud, aga usun, et kui võtad õpiku ette ja vaatad, kuidas see asi käib, siis saad hakkama. Seal olid vist näidisülesanded lahenduskäikudega olemas.
Tähtis on see, et sa ei loe seda õpikut tunde ja teadmisega, et sul ei ole matemaatikas pead ja sa ei saa hakkama. Saad küll, lihtsalt võta üks vaikne pooltunnike uuri ja saad kindlasti aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on eraõpetaja, maksan 16€ tund kord nädalas. Õpetaja on teiste soovituste järgi valitud ja pidi olema väga hea. Tegelikkus on see, et kord nädalas ei anna mu lapsele mingit tulemust. Tööd ikka kahed. Käib siiski eraka juures edasi, vist lihtsalt sellepärast, et tunda tunnet, et ta siiski üritab. Kohutav tegelikult! Nii kõrini sest matast ja vastikust olukorrast, et abi pole, ikka kahed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:29; 17.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on eraõpetaja, maksan 16€ tund kord nädalas. Õpetaja on teiste soovituste järgi valitud ja pidi olema väga hea. Tegelikkus on see, et kord nädalas ei anna mu lapsele mingit tulemust. Tööd ikka kahed. Käib siiski eraka juures edasi, vist lihtsalt sellepärast, et tunda tunnet, et ta siiski üritab. Kohutav tegelikult! Nii kõrini sest matast ja vastikust olukorrast, et abi pole, ikka kahed.

Kindel, et käib? Vaheta õpetajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

99,99% juhtudel on sellise olukorra põhjuseks hoopis see, et laps tegeleb tunni ajal hoopis oma nutitelefoniga ning ei kuula absoluutselt seda, millega tunnis tegeletakse.

Soovitus: võta ette oma lapse FB, twitteri, youtube, snapchati jt sotsiaalmeedia kontod ja kontrolli, mis kellaajal ta sinna postitusi teinud on. Olen enam kui veendunud, et ta istub seal koolitundide ajal.

Konkreetsel juhul see su veendumus paika ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuidagi ei õnnestu veenda teda ikka enda õpetaja konsultatsiooni minema? Sõltub õpetajast ja muidugi õpilase motivatsioonist, aga sageli on konsultatsioonist abi, kui õpetaja individuaalselt õpilasele selgitab. Õpetaja suhtumine ka siis teine, kui näeb, et õpilane ise huvitatud aine selgeks saamisest.

Ja õpilase suhtumine oleks ka teine, kui näeks, et õpetaja on huvitatud aine selgeks tegemisest. Kas õpetaja asi ei peaks olema lapses motivatsiooni ja huvi aine vastu tekitada? Või on õpetaja asi ainult karjuda, et mis sa siin soperdad, vale kõik puha? Kui ma oleks laps … ma ise ka teeks kõik, et sellise õpetajaga nii vähe kokku puutuda kui võimalik, seega mõistan lapse konsultatsioonidest jalga laskmist.

Kusjuures tunnistusele ei ole kahte veel kordagi tulnud. Sekka tehakse mõni lihtsam töö näit. valemite tundmise peale, mille ta teeb siis positiivsele hindele ja nii venitab tunnistusele ikka kolme välja ja õpetaja on päästetud IÕK koostamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

Kas tervel klassil on matemaatika “kaks”, et kahtlustad õpetaja töös vajakajäämisi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kooliajal ka maemaatikaga hädas. Asi hakkas edenema siis kui ise päriselt ka sain aru, et lõpueksamiteks tuleb asi selgeks teha. Osad teemad on lihtsalt lahendamise taga. Mind aitas palju, kui mul olid olemas nt lahenduskäigud ja siis proovisin ise lahendada sama ülesannet. Kui jänni jäin vaatasin lahenduskäiku ja püüdsin aru saada kust miski vastus tulnud on.
Kui minu laps oleks sedasi jännis, siis pusiksingi lapsega koos. See kui vanem kooli ajal mõnest asjast aru ei saanud, ei tähenda, et nüüd täiskasvanuna ka ei saa. Tasub proovida ja vaadata ja nagu varem kirjutasin googelda ja otsi ka netist seletusi ja infot teema kohta. Ära poe selle taha, et sa ise ei osanud ja laps ka ei oska. Enamus teemasid peaks normintellektiga lapse jaoks õpitavad olema. Edu teile 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:35; 17.01 18:35; 18.01 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

jah, aga õpetajal ei ole ju probleemi, sinu lapsel on. Ja sinu suhtumine ei aita teda mitte kuidagi, jonnige seal koos perega kasvõi.
7-8 klass on edasise hariduskäigu suhtes üliolulised, aga sellest saab aru alles hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:29; 17.01 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel, et käib? Vaheta õpetajat.

Jah, kindel. Suhtlen õpetajaga ka. Vahetada pole mõtet, see tal juba kolmas. Kõik pakuvad ainult ühte tundi nädalas, öeldes, et sellest piisab. Teistele võimalik, et piisab, aga talle mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:29; 17.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7.klass. Õpetaja muudkui riidleb, miks ei õpi, laps ütleb – ei saa aru! Tunnis õpetaja selgitustest ei saa aru ja reegelid on nii palju, et ei oska neis orienteeruda. Loomulikult on selle kõige peale lapsel tekkinud antipaatia mata vastu, nii et on hakanud konsultatsioonis käimistki vältima. Minul pole matas pead, et teda aidata ega raha, et talle eraõpetaja leida. Kaasõpilased pole ka suuremad asjad mata oskajad, üks saab enam-vähem aru, kuid see on hirmus kärsitu ega malda talle mitu korda seletada. Ega laps ise ka ei taha, et tal mata ainukese ainena 2 oleks, aga mida teha?! Tekiks tal huvigi, aga kust see tekkida saab, kui mata seostub vaid ainult ebameeldivaga.

Soovitus Sulle: võtmesõna on koostöö.
1. Pöördu õpetaja poole, palu kokkusaamist, et vestlusringis osaleksid laps, õpetaja, Sina. Kuula, mida arvab õpetaja ja mida räägib laps. Püüdke kokku leppida mingis lahenduses, mida ja kuidas proovida tekkinud probleemi lahendada
2. Laps peab hakkama kindlasti käima konsultatsioontundides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:39; 21.01 19:05; 22.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

Jah, ideaalis võiks ja peaks jne. Aga kui jääb nii, et laps jääb reaalselt ikka aines maha, siis pole sellest kasu. Siis tuleb ise ikka midagi ette võtta. Kas ise pingutada, õppida matat ja seletada lapsele või siis variante otsida, kes aitaks. Muidu su laps jääbki ainult põhiharidusega ja seda vist ka ei taha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

Kas tervel klassil on matemaatika “kaks”, et kahtlustad õpetaja töös vajakajäämisi?

Ei oska öelda, ei raiska raha e-kooli tasulise paketi peale, et teiste laste hindeid vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

jah, aga õpetajal ei ole ju probleemi, sinu lapsel on.

See ei ole õigustus, oma palga eest tuleb siiski tööd ka teha, tulemusega tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 17.01 09:21; 17.01 17:56; 17.01 18:02; 17.01 18:08; 17.01 21:34; 17.01 21:36; 19.01 08:48; 21.01 10:26; 21.01 10:26; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seitsmenda mata pole veel mingi ulme teadus. Mul ka laps seitsmendas ja olin ise ka kooliajal matas puupea, aga kui praegu õpiku lahti võtan, uue osa ja näidisülesanded läbi loen, siis saan aru küll. Nii et proovi ise ikka õpetada. Ja ära lapse kuuldes küll õpetajat taga kiru ja kahtlusta teda mitteõpetamises. Sellega tekitad lapses veel rohkem trotsi mata vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, aga õpetajal ei ole ju probleemi, sinu lapsel on.

See ei ole õigustus, oma palga eest tuleb siiski tööd ka teha, tulemusega tööd.

nii, sa siiski väidad, et probleem on õpetajas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 19:29; 17.01 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul oma laps on kuuendas, aga meil on algusest peale kokkulepe, et kui mõnest matemaatika teemast aru ei saa, siis ütleb kohe.
Ega palju võimalusi ei ole.
Raske nii arvata, kas lapsel on järg käest läinud või pea lihtsalt ei võtagi.
Kuues klass on nt murrud-protsendid. Ma ei kujuta ette, mida seitsmendas tehakse, aga need on sellised baasteadmiste aastad, et kui praegu aru ei saa, siis hiljem päris raske.
Kui ise ei oska või kannatust pole, siis äkki leidub mõni sugulane, kel õpetamissoolikas olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 01:00; 21.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

jah, aga õpetajal ei ole ju probleemi, sinu lapsel on.

See ei ole õigustus, oma palga eest tuleb siiski tööd ka teha, tulemusega tööd.

Arvata on, et ta teebki. Alati on olnud klassides õpilasi, kes õppida ei viitsi, kaasa teevad poole vinnaga, mõtted mujal, konsultatsiooni ei lähe. Sellised õpilased ei saa sageli teemat selgeks. Neid ju küsitakse, püütakse aktiveerida, aga kuna õpetaja pole mõttepolitsei, siis ongi nii, et kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida. Inimene ise peab ka midagi tegema, et teadmist omandada, nii lihtsalt on. Esimene ja elementaarne tõde on, et tuleb küsida, kui aru ei saa, mitte mõelda, et ma ju nagunii ei saa aru. Ja minna konsultatsiooni päriselt kohale. Mitte vältima ainet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli näiteks füüsika kehvas seisus, piisas vaid sellest, et hakkasin tunnis õpetajat tähelepanelikult kuulama, kui hinded tulid 4 ja 5. Tihti ongi põhjus, mis laps saab halbu hindeid, et ta ei tööta tunnis kaasa, tähelepanu on mujal jne. Matemaatika on tõesti aine, mis vajab tugevat järjepidevust ja õppimist. Sellised tarkpäid on vähe, kes kohe õhust haaravad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tead, leia see raha eraõpetaja jaoks. muidu ei jõua pärast ära kahetseda.

No ma ei tea – kust seda raha leitakse? Kui ei ole, siis ei ole. See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

Hämmastav suhtumine. Näha on, et lapsel on tekkinud matemaatikas lüngad ja selle asemel, et otsida lahendust süüdistatakse õpetajat ja tema õpetamisoskust. Eks seda juhtub sageli, et kõikide õpetajate õpetamismeetodid kõikidele lastele ei sobi, kuid siis tuleb leida mingi teine tee – kasutada kooli poolt pakutavaid tasuta konsultatsioone, võtta eraõpetaja. Kui raha pole, siis tuleb teenima hakata, võtta kasvõi lisatöö või piirata kulutusi. Korralik haridus on ikkagi kõige tähtsam ja tavaliselt kui laps saab järje peale, siis kaob ka vajadus eraõpetaja järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi jaa ma tean mida sa tunned, minu poiss maadles matemaatikaga juba algusest peale. Tal oli/on raske loogilise mõtlemisega. Meil käis 4-dast klassist koduõpetaja matemaatikas ja kui 5.klassi lõpus tehti aastatöö ja õpetaja põrutas lihtsalt, et lapsel on õppimata, siis ikka solvas küll. Olime varasemalt rääkinud palju klassijuhatajaga, palunud matemaatika õpetajalt konsultatsioone. Ei midagi. Koole ei olnud huvitatud lapse järeleaitamisest. Konsultatsioonis sai laps hoopis riielda, et ega ta ainus pole,keda abistada vaja on. Reaalsuses olid konsultatsioonid parandamise tunnid, mitte järelõppimiseks. Mataõps tegeles nendega, kes aru said, need kes ei mõistnud, istusid lihtsalt tunnis vaikselt. Klassid suured ja nii ta läks. Palusin ka panna laps abiklass, aga selle kohta öeldi, et ega nii rumal ka ei ole. Aga mata oli pidevalt 2-3 vahel. Kuna kool lõpuks abi ei pakkunud, vahetasime kooli. Nüüd õpib erakoolis. Hindeid ei panda. Matemaatika jätkuvalt väga raske, aga närvisüsteem lapsel korras. Hetkel siis 8.klass

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:41; 22.01 10:27; 22.01 13:35; 22.01 15:20; 23.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka esialgu ikka ise last õpetada. See pole mingi vabandus, et pole endal matas pead. See annab lapsele signaali, et kui juba ema ei oska, miks siis mina peaks oskama. Absoluutselt kõik saavad mataga hakkama, kui sa just alaarenenud pole. Küsimus on ajas ja süvenemises. Ja loomulikult peab selleks olema motivatsioon.
Mina olen puhtalt humanitaar. Mata oli koolis juba algklassides 3. Samas põhikooli mata eksami tegin neljale mingi imeläbi ja gümnaasiumis suutsin suurte pingutustega ka tunnistusele neljad saada. Aga meeletult raske oli.
Hetkel õpin matemaatika riigieksamiks. Olen 38. Peab ütlema, et vanadusega ja kogemusega loogiline mõtlemine on oluliselt paremaks läinud. Midagi väga keerulist ei tundu. Aga õppida tuleb osata. Lastel puudub see oskus. Asjasse tuleb süveneda, kõik ekraanid kinni panna selleks ajaks. Sel momendil tuleb üldse ära unustada, et on olemas nutitelefon, FB või muu. Need kõik segavad. Ma näen seda ise oma laste pealt. Ja muidugi magamine on tähtis. Kontrolli, et laps õhtul voodis telefoni ei näpiks ja piisavalt vara magama läheks. Ilma korraliku uneta ei omanda laps mingeid teadmisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Koolilaps Kahed, kahed, kahed matas …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.