Esileht Koolilaps Kahed, kahed, kahed matas …

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Kahed, kahed, kahed matas …

Postitas:

Matemaatikat ei saa õppida kui su pea ei võta reaalaineid. Sa võid tuupida ja punnitada, kasu ei ole. Võibolla saab lapsest kunagi võimekas humanitaar? Kõik ei peagi matet oskama.

Kuidas on võimalik, et pea “ei võta” põhikooli matemaatikat? Põhikooli matemaatika on puhas elu: loogilise mõtlemise ülesanded, graafikute ja diagrammide mõistmine, protsendid, arvutamine, mõõtmine ja pikkusühikud, erinevate kujundite pindala ja ruumala arvutamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 20:39; 21.01 19:05; 22.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matemaatikat ei saa õppida kui su pea ei võta reaalaineid. Sa võid tuupida ja punnitada, kasu ei ole. Võibolla saab lapsest kunagi võimekas humanitaar? Kõik ei peagi matet oskama.

Kuidas on võimalik, et pea “ei võta” põhikooli matemaatikat? Põhikooli matemaatika on puhas elu: loogilise mõtlemise ülesanded, graafikute ja diagrammide mõistmine, protsendid, arvutamine, mõõtmine ja pikkusühikud, erinevate kujundite pindala ja ruumala arvutamine.

Tere tulemast reaalsusesse, täpselt nii ongi, et on erandeid, kes ei saagi aru. See on muide meditsiiniline diagnoos (Düskalkuulia) ja ei tähenda sugugi, et inimene loll on. nagu näiteks düsgraafikud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 11:41; 22.01 10:27; 22.01 13:35; 22.01 15:20; 23.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – kas see asendusõpetaja, kellega enne kõik korras oli, on ka veel teie piirkonnas elamas? Kui jah, siis las laps jätkab temaga eraõpet. Võid uurida ka teistelt lastevanematelt, kas on samad probleemid – kui jah, siis ehk õnnestub vana asendusõpetaja kooli tagasi saada.
Meil oli ka kunagi otse ülikoolist tulnud noor naisõpetaja, kes kaotas enesevalitsuse väga kergesti. Loopis lapsi tahvlilappide ja kriitidega… ja tollal ausalt – me keegi ei istunud 20a tagasi nutitelefonis. Nii et ma usun küll ka seda versiooni, et asi võib olla õpetajas. Muidugi asi võib olla ka lapses, aga siiski võib olla ka õpetajas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole õigustus, oma palga eest tuleb siiski tööd ka teha, tulemusega tööd.

Eks töö ole tellija materjalist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks töö ole tellija materjalist.

Ja on õpetajad, kes suudavad materjali omadustega arvestada, valdavad oma ainet ja metoodikaid, on koostöövõimelised erinevate isiksustega.
Ja on õpetajaid, kes suudavad tööd teha (ehk siis õpetada) ainult tublide, vaiksete ja kergesti vormitavatega. Kõik teised kantakse juba varakult maha. Lükatakse rumala ja/või segaja rolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma esimese mata eraõpsi 9 klassi lõpus ja seda ka oma algatuslikult. OLEKS VAID mu vanemad märganud see investeering varem teha.’

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatasin minagi, mis on lineaarvõrrand, olin unustanud. Lapsevanem, kes kurtis, et tema pea ei võta ja aru ei saa, teemapõstitaja siis, vaadaku ka seda linki. Midagi tuleb seal pähe õppida, millestki aru saada, aga ilmvõimata küll ei tohiks olla. Matemaatika ülesandeks on peale arvutama õppimise ka inimese aju arendamine. Ilma selle küljeta, matemaatikata siis, jääb inimese aju ka teistes valdkondades hiljem hätta, seda ala ei tohiks sööti jätta. Minumeelest teravdab mõtlemist ka sudoku, ma suunaks selle lapse lihtsaid sudokusid tegema. Kuskilt peab algama väike edu, mis rõõmustab last ja näitab talle, et ta saab hakkama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 21:49; 02.02 23:13; 02.02 23:27; 06.02 21:05; 07.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on iganenud ja destruktiivne mõtlemine, et mõnel inimesel pea ei võta matemaatikat. Jah, on üksikud, kellel nii on, aga jabur on taastoota arvamust justkui inimesed jaguneksid humanitaarideks ja reaalideks. Ja et reaalid ei oska kirjutada ning humanitaarid arvutada. Just see sama mõtlemine takistab õppimist. Ja selle kinnistamine vanemate, teiste täiskasvanute poolt, teeb asja ainult hullemaks. Ka õperajatel on kombeks seda kinnitada, kiita tublimaid ja noh, teistel ju nagunii matemaatilist mõtlemist pole, mis ma neist ikka õpetan. Ja ju siis laps ei viitsi õppida ka, kui kohe aru ei saa.

Kõigepealt on vaja üle saada psühholoogilisest blokist. Enne õppimist ei toimu. Kas koolis psühholoog või sotsiaalpedagoog on? Pöörduge julgelt tema poole. Vaja on saada toimima koostöö õpetaja, lapse ja vanema vahel. Kui ei ole koolis kedagi, siis Rajaleidja kaudu ikka abi peaks saama. Kirjutage sinna oma mure ära.

Kui elate keskustest kaugel, siis on muidugi keeruline. Elasin ise mõnda aega maal ja nägin, kui raske seal lastel ning lapsevanematel abi saada oli. Tallinnas elades võib-olla on raske seda tajuda, et sul ei ole võimalik kooli vahetada või eraõpetaja jaoks raha juurde teenida. Mõnes väiksemas kohas pole võttagi kedagi eraõpetajaks. Aga ikka tasuks uurida tuttavate-sugulaste käest, kas keegi saaks ja oleks valmis õpetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on eraõpetaja, maksan 16€ tund kord nädalas. Õpetaja on teiste soovituste järgi valitud ja pidi olema väga hea. Tegelikkus on see, et kord nädalas ei anna mu lapsele mingit tulemust. Tööd ikka kahed. Käib siiski eraka juures edasi, vist lihtsalt sellepärast, et tunda tunnet, et ta siiski üritab. Kohutav tegelikult! Nii kõrini sest matast ja vastikust olukorrast, et abi pole, ikka kahed.

Kindel, et käib? Vaheta õpetajat.

Üks kord nädalas ei ole kasu. Vähemalt kaks korda peaks käima, kolm veel parem. Samas eraõpetaja aeg on kallis ja lapsevanematel pole seda raha võtta. Lastel aega ka mitte, lõpuks peaks ju nädalas ka meeldivate asjade jaoks aega jääma.

Paras kahvel. Igaühel tõesti matemaatikat pea ei võta ja teiste ülbitsemine, et õppigu rohkem, ei anna tulemusi. Nagu ei anna tulemusi ebamusikaalse inimese näägutamine, et pidagu ometi viisi, pingutagu rohkem.
Samas, kolme peale ajada saab mata hinde küll, lihtsalt selleks, et poleks kaks. Ja eraõpetuses jääb siiski midagi külge ka, ning juba rahulik õhkkond maksab midagi.

Olen ise matemaatika eraõpetaja ja näinud lapsi ning nende edasijõudmist või -jõudmatust iga kandi pealt. Tunnen lihtsalt kaasa. Koolimatemaatika ainekava on üle koormatud. Paljude laste jaoks peaks piirduma elementaarsega. Elementaartase, millega elus hakkama saab, on 6. klassi matemaatika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis “mul ei ole matas pead”?! Sa oled täiskasvanud naine, tegemist ei ole ülikooli kõrgema matemaatika kursusega, vaid 7. klassi materjaliga – teed endale selgeks ja siis õpetad lapsele (kuna eraõpetajat sa ka palgata ei taha).

Ära ole selline kärss-kärnas-maa-külmunud inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte teema-algataja ei öelnud, et kooliharidus on tasuta ja kuna õpetajal on suurem palk kui temal, siis tehku asi lapsele selgeks. Asi on nii, et vägisi ei saa midagi teha, öeldakse, et sa võid küll hobuse vee juure viia, aga teda jooma ei saa sundida. Kui ema kodus asjast aru ei saa /ja arvata, et ei saagi, kui järsku teemat vaatab/, siis võtku raamat kätte ja vaadaku veidi eestpoolt, kuidas asi käib. Või kui guugeldada oskad, uuri sealt järele. Meestel on sageli rohkem matemaatika jaoks pead, äkki keegi meesterahvas aitab järjele. Tavaliselt on nii, et kui laps järje ära kaotab, või ka ise ju – siis tuleb tunne, et kõik on lootusetu. Aga ei ole, tasapisi saab ree peale jälle. Peaasi on meeles pidada, et laps on sinu enda oma, sa pead nuputama, kuidas teda aidata. Kurjustada pole vaja kellelgi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 21:49; 02.02 23:13; 02.02 23:27; 06.02 21:05; 07.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal oli muuseas sama seis füüsikaga, koolis ei saanud mitte midagi aru. Isa seletas, koolis lasksin poistel teha oma tööd, mis oli vaja, täielik hiina keel. Mis loogiliselt seletatav oli, seda taipasin, aga ülesannetest ei saanud mitte midagi aru. Õpetaja oli ka selline ironiseeriv vanem mees, et neiukese pea ei jaga midagi 🙂 Ei jaganudki, aga ülikoolid sain hiljem lõpetatud ja ka kõrgemat matemaatikat ülikoolis tudeeritud, oli lihtsalt selline tume täpp füüsika koha peal. Teema-algataja toetuseks ütlen, et hakaku kuskilt otsast seda sassis lõngakera harutama, küllap ka tulemusi on. Üks väike edu-elamus ja asi hakkab liikuma. Soovitan sudokusid…alustada väga kergetest, on tarvis vaid tunnet, et saad hakkama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 21:49; 02.02 23:13; 02.02 23:27; 06.02 21:05; 07.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matemaatikat ei saa õppida kui su pea ei võta reaalaineid. Sa võid tuupida ja punnitada, kasu ei ole. Võibolla saab lapsest kunagi võimekas humanitaar? Kõik ei peagi matet oskama.

</blockquote
Kuidas on võimalik, et pea “ei võta” põhikooli matemaatikat? Põhikooli matemaatika on puhas elu: loogilise mõtlemise ülesanded, graafikute ja diagrammide mõistmine, protsendid, arvutamine, mõõtmine ja pikkusühikud, erinevate kujundite pindala ja ruumala arvutamine.

Tere tulemast reaalsusesse, täpselt nii ongi, et on erandeid, kes ei saagi aru. See on muide meditsiiniline diagnoos (Düskalkuulia) ja ei tähenda sugugi, et inimene loll on. nagu näiteks düsgraafikud

Aga see on ikka erand, seda saab välja selgitada. Güsgraafikud ja düslektikud, keegi ei ole rumalad, na on lihtsalt teistmoodi kui teised. Põhikooli matemaatika vajab vaid järje pidamist, tühikuid ei tohi jätta. Meditsiinilise diagnoosi vastu na muidugi ei vaidle. Aga IKEA looja oli düsgraafik, üks maailma rikkamaid inimesi, koolis ta ei saanudki käia. Suri hiljuti kõrges vanaduses, võib guugeldada, kes soovib

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 21:49; 02.02 23:13; 02.02 23:27; 06.02 21:05; 07.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õpetaja teenib rohkem kui mina – miks ta oma palga eest ei võiks mu lapsele tunnis asja selgeks teha? Põhiharidus on meil ju tasuta.

Kas tervel klassil on matemaatika “kaks”, et kahtlustad õpetaja töös vajakajäämisi?

Mulle tuleb meelde üks mu mataõps, kes ei väsinud korrutamast, kui pika staažiga ta on, aga seletada ta lihtsalt ei osanud. Taibud said aru, keskmised kuidas kunagi (paljusid aidati kodus ka, nt mu sõbrannale seletas ema iga päev koolis läbi võetud matemaatika üle), nõrgad loksusid järeltööst järeltöösse. Mina olin matemaatikas viieline, aga ka mina sain aru, et ta lihtsalt ei oska selgitada. Järgmine õpetaja oli mul suurepärane selgitaja ja kuigi ka siis oli klassis neid, kes mitte millestki aru ei saanud (põhjuseks ilmselt tohutud lüngad, mis eelmise õpetaja ajal tekkinud olid), siis oli ikka tohutu vahe küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meestel on sageli rohkem matemaatika jaoks pead, äkki keegi meesterahvas aitab järjele.

Rumal müüt.

Õpetaja oli ka selline ironiseeriv vanem mees, et neiukese pea ei jaga midagi

Õpetajate selline käitumine neid rumalaid müüte toidabki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 09:59; 07.02 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja oli ka selline ironiseeriv vanem mees, et neiukese pea ei jaga midagi

Õpetajate selline käitumine neid rumalaid müüte toidabki.

Täitsa nõus, ma püüdsin lihtsalt pingeid maandada. Kui oma lapsed käisid koolis, siis olid füüsika õpikud nii rasked, minumeelest üle võetud vene keelest ja kirjutasin vahel oma ühele lapsele teema lihtsate sõnadega ümber. Paljudele minu tuttavatele /naissoost inimestele/ on füüsika tundunud keeruline, sellest mu suhtumine. Samas mu kolmas tütar jagas seda nii hästi, et õpetaja tahtis, et ta füüsikat edasi õppima läheks. Niiet müüt muidugi. Praegusaja õpikud on vast elulähedasead ja ka netist saab materjali kätte, kes on huviline

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 21:49; 02.02 23:13; 02.02 23:27; 06.02 21:05; 07.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Koolilaps Kahed, kahed, kahed matas …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.