Esileht Kodunurk Kahekesi lapsega 2-toalises, sisustusnõu?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kahekesi lapsega 2-toalises, sisustusnõu?

Postitas:

Elan lapsega kahekesi 2-toalises korteris, õigemini on üks tuba magamistuba ja teine nn avatud köök-elutuba. Ruutmeetreid kokku vähe ja mingeid eraldi sopikesi väga teha ei õnnestu. Oleme siiani lapsega ühes toas maganud ja tema mänguasjad ja -nurk nö on elutoas. Tegu juba varsti kooliealise lapsega ja soovin talle siiski oma tuba võimaldada, mis tähendab, et ise pean siis magamistoast kolima elutuppa ja ilmselt hakkama diivanil magama.

Pelgan, et diivanil magamine saab jube kehva olema. Ilmselt tuleks ka praegune diivan välja vahetada, kuigi see on ka kergelt voodiks lahti käiv, aga seal all pole eriti võimalik voodiriideid hoida (õhuke riidest rippuv “sahtel” vaid). Kuidas teie, kellel sarnane olukord, olete lahendanud selle igapäevase 2x diivani lahti ja kokku lappamise ja voodiriiete hoiustamise? Kas diivanvoodil üldse kannatab pikemas perspektiivis magada?

Netis on igasuguseid vahvaid stuudiokortereid, kus päris voodi nö elutoas, aga mulle ei jääks siis vist üldse liikumisruumi ja tunduks nagu kummaline ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:33; 17.02 14:07; 18.02 09:38; 19.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan ise 1 toalises korteris (eraldi köök) ja ruumi tundub paljugi. Kui soovid natuke lähedamalt rääkida, võtaks ehk ühendust, hea meelega aitaks. Näitaks endal pilte vms. Jagaks ideesid ja kogemusi. Elan muidu Pärnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nurgadiivan ka magamiseks. Valisime kastiga mudeli, et oleks kuhu voodiriideid panna. See, kui kaua diivan magamist kannatab, sõltub magaja kaalust ja diivanis kasutatud poroloonist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olude sunnil magab üks täiskasvanud pereliige elutoas. Ostsin tugeva ja raske lahtikäiva diivani, mille istumisosa on magamiseks piisava laiusega ühele inimesele, et ei peaks iga päev lahti tõmbama. Peale käib kattemadrats.All on pesukast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin mõnda aega üksi stuudiokorteris. Ruumi oli küll nii diivani kui voodi jaoks, aga midagi imelikku ma selles küll ei näe, et nn elutoas on voodi. Kõik on kujundamise küsimus.
Pikemaks ajaks ma ennast küll diivanile magama planeerida ei julgeks – see on ikka ebamugav (nii magamismugavuse kui voodiriiete tassimise mõttes). Kui elutuppa on juba planeeritud voodi, siis saad sellele ka kauni voodipesu valida, millest saab veel omakorda sisustuelement jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 18:50; 17.02 12:05; 17.02 14:10; 18.02 11:46; 18.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole diivanil magamises midagi veidrat. Ja üksi magades ma ei saa küll aru, miks peab diivani lahti tegema. See, et moodi on läinud isegi pisikestele lastele 90 cm laiuseid voodeid osta, ei tähenda, et tegelikult ka nii laia voodit vaja oleks.

Aga kui 60 cm laiust aset ikka arutult kitsaks pead ja sul pole kavatsust endale voodikaaslast muretseda lähemal ajal, siis võid ju diivani asemele soetada üheinimesevoodi. Voodi all oleks üks suur või kaks väiksemat väljatõmmatavat voodiriiete kasti, kus saaks magamisasju hoida. Madratsi katteriide laseks sobivast mööblikangast õmmelda. Seljataguseks lased hästi paksust poroloonist nagu diivani seljatoe lõigata. Sellele ka sobivast mööbliriidest kate ümber. Üldiselt oleks hea, kui see seljatagune padi ei oleks vastu seina, vaid voodi otsi hoiaks tagantpoolt kaks-kolm põikilauda koos. Voodiotsad peaks meenutama puidust diivanikäsitugesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning on ju olemas ka täiesti kenasid eraldi kaste ja tumbasid, kus voodiriideid hoida – juhul, kui diivan on ilma kastita. Nt https://sotka.ee/est/tooted/elutuba/varia.p/como-tumba-979

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.on24.ee/sisustus/pehme_m%C3%B6%C3%B6bel/diivanid/43535 – osta Helga 🙂 Näeb välja natuke rohkem diivanilik, aga samas on täiesti piisav igapäevaseks magamiseks, hommikul keerad voodiriided rulli ja pistad voodi alla kasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui 60 cm laiust aset ikka arutult kitsaks pead ja sul pole kavatsust endale voodikaaslast muretseda lähemal ajal, siis võid ju diivani asemele soetada üheinimesevoodi. Voodi all oleks üks suur või kaks väiksemat väljatõmmatavat voodiriiete kasti, kus saaks magamisasju hoida. Madratsi katteriide laseks sobivast mööblikangast õmmelda. Seljataguseks lased hästi paksust poroloonist nagu diivani seljatoe lõigata. Sellele ka sobivast mööbliriidest kate ümber. Üldiselt oleks hea, kui see seljatagune padi ei oleks vastu seina, vaid voodi otsi hoiaks tagantpoolt kaks-kolm põikilauda koos. Voodiotsad peaks meenutama puidust diivanikäsitugesid.

?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 18:50; 17.02 12:05; 17.02 14:10; 18.02 11:46; 18.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koos oma lapsega täpselt nii elangi. Alguses olime ka ühes toas ja kui ta sai vist 5, sai tagumine tuba talle ja mina kolisin ette tuppa magama. Lapsel on ikkagi oma tuba vaja, kus kogu tema träni koos on, kus sõpradega mängida ja ka õppida. Harjumist oli, aga inimene harjub ju kõigega. Ostsin lahtikäiva diivani, millel all pesukast. Mul poleks ka olnud voodiriideid kusagile panna. Kuigi jah, kui ma oleks kohe välja mõelnud mingi lahtikäiva tumba, kuhu need voodiriided panna, siis oleks ostnud vähe kabedama diivani. On mingid mudelid, millel pea samasugune madrats, mis voodiski. Lahti ma seda diivanit ööseks ei tõmba, istumise osast piisab täiesti. Kaks korda päevas selle diivaniga toimetamine pole ka midagi hullu. Ainult et vaata, et Sul valjusti tikusavt kella eestoas seinal pole ja et külmkapp oleks vaikne…. Mina võtsin esimesel ööl igatahes kellast patareid välja… ja nüüd on vaikne kell.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:32; 17.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmkapi häälte peale ma ei mõelnudki… üsna häälekas on. Ehk harjun ära, raudtee lähedalgi elades harjutakse ju lõpuks.

Kaalun ka seda varianti, et praeguse diivani alla osta ratastel voodiriiete kast. Poleks korraga nii suur väljaminek, eriti kuna praegune diivan on muus osas igati korralik.

Eks ma veidi tunnen küll, et enda elukvaliteet nagu veidi langeks, sest poleks enam sellist mõnusat pesa ja vaadet aknast, aga lapse pärast ikka peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:33; 17.02 14:07; 18.02 09:38; 19.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma veidi tunnen küll, et enda elukvaliteet nagu veidi langeks, sest poleks enam sellist mõnusat pesa ja vaadet aknast, aga lapse pärast ikka peaks.

Aga proovi enne selle otsuse tegemist mõni öö diivanil magada. Saad tunde kätte. Mina olen olude sunnil seda mõned nädalad korraga tegema pidanud, ja ei tahaks enam iial. Diivanil magamine ON ebamugav.
Vaatan praegu enda elutuba selle pilguga, et kui peaks siin nii elama kui magama, et mida siis ümber teeks. Ilmselt viskaksin välja praeguse suure nurgadiivani, mille asemele ostaksin 120-130cm ilusa peatsiga voodi.

Diivani asendaksin 2 tugitooli või pisikese kahese sohvaga.
Hetkel on mul siin nii diivanilaud kui söögilaud. Diivanilaua (juhul kui see on suur ja võtab ruumi) asendaksin pisikese nn abilauaga, kuhu kohvitassi toetada. Või hoopis tugitool + madal tumba, millest viimane funktsioneeriks vajadusel ka diivanilauana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 18:50; 17.02 12:05; 17.02 14:10; 18.02 11:46; 18.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma loen.. üks tuba on ikka magamistuba, kui rohkem ruumi ei ole, siis nii ongi. Võid ju sisustada kahe voodiga lastetoaks, ise magad ühes ja laps teises voodis. Laps läheb varem magama ja ongi tal “oma tuba” ärkveloleku ajal. Isegi kui laps on teisest soost, saate vähemalt algklassid samas toas magatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab üks tuba tingimata magamistuba olema? Nohjah. Kui see “teine tuba” oleks topelt suuur, kui meil on, siis jah võiks mahtuda sinna kaks voodit, kirjutuslaud ja mänguasjad. Hetkel eelistan igatahes seda varianti, et tagumine tuba on tema oma ja esimene on päeval kõigile ja ööse ainult mulle 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:32; 17.02 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan lapsega kahekesi 2-toalises korteris, õigemini on üks tuba magamistuba ja teine nn avatud köök-elutuba. Ruutmeetreid kokku vähe ja mingeid eraldi sopikesi väga teha ei õnnestu. Oleme siiani lapsega ühes toas maganud ja tema mänguasjad ja -nurk nö on elutoas. Tegu juba varsti kooliealise lapsega ja soovin talle siiski oma tuba võimaldada, mis tähendab, et ise pean siis magamistoast kolima elutuppa ja ilmselt hakkama diivanil magama.

Pelgan, et diivanil magamine saab jube kehva olema. Ilmselt tuleks ka praegune diivan välja vahetada, kuigi see on ka kergelt voodiks lahti käiv, aga seal all pole eriti võimalik voodiriideid hoida (õhuke riidest rippuv “sahtel” vaid). Kuidas teie, kellel sarnane olukord, olete lahendanud selle igapäevase 2x diivani lahti ja kokku lappamise ja voodiriiete hoiustamise? Kas diivanvoodil üldse kannatab pikemas perspektiivis magada?

Netis on igasuguseid vahvaid stuudiokortereid, kus päris voodi nö elutoas, aga mulle ei jääks siis vist üldse liikumisruumi ja tunduks nagu kummaline ka.

Seda diivanit ei pea ju iga päev kokku-lahti lappima? Kokku paned näitels ndv koristamise ajaks või siis, kui külalised tulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:12; 18.02 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter on pisike, vaevu 40 m2 ja sinna sisse käib veel ka esik ja vannituba. Kui diivan päev otsa lahti oleks, oleks liikumine toas üsna piiratud. Ei saaks istudes selga kah toetada.
Planeering üsna tobe, ei anna mööblit väga ümber tõsta.

Aga ma teen jah katsetuse ära, kuidas nt nädal aega diivanil magamine on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:33; 17.02 14:07; 18.02 09:38; 19.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga proovi enne selle otsuse tegemist mõni öö diivanil magada. Saad tunde kätte. Mina olen olude sunnil seda mõned nädalad korraga tegema pidanud, ja ei tahaks enam iial. Diivanil magamine ON ebamugav.

Mina olen lausa aastate kaupa diivanil maganud. Praegugi tegelikult magan vaheldumisi voodis ja diivanil (aga see on selline magamisdiivan, et diivanina jällegi ebamugav), aga erilist vahet küll ei tunne, kas magan diivanil või voodis.

Voodiriiete ärapanek on harjumuse asi rohkem, tegelikult see eriti ajamahukas töö ei ole ju. Teismelisena käisid need diivani kõrvale nurgakappi, väga mugav on ka voodiriiete kapp (midagi sarnast). Diivani all hoidmine võtab muidugi vähem ruumi, aga minu meelest on ebamugavam kasutada.
Riidekirst on ka mõnus selleks tarbeks, aga kui ruumi vähe, võiks selline olla, mis ka diivanilauaks kasutatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter on pisike, vaevu 40 m2 ja sinna sisse käib veel ka esik ja vannituba. Kui diivan päev otsa lahti oleks, oleks liikumine toas üsna piiratud. Ei saaks istudes selga kah toetada.
Planeering üsna tobe, ei anna mööblit väga ümber tõsta.

Jah, kõik oleneb ruumi mõõtmetest, uste ja akende paigutusest jne. Niimoodi huupi nõu anda väga ei saa.
Aga vaata seda ruumi sellise pilguga, et kui see oleks päris tühi – et mida ja kuhu sa sinna siis panna saaksid. Või siis nii, et võtad ühe eseme (nt diivan) ja proovid seda kõikvõimalikesse kohtadesse paigutada (mõttes ikka) – nii seinte äärde kui ka keset tuba, jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 18:50; 17.02 12:05; 17.02 14:10; 18.02 11:46; 18.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter on pisike, vaevu 40 m2 ja sinna sisse käib veel ka esik ja vannituba. Kui diivan päev otsa lahti oleks, oleks liikumine toas üsna piiratud. Ei saaks istudes selga kah toetada.
Planeering üsna tobe, ei anna mööblit väga ümber tõsta.

Aga ma teen jah katsetuse ära, kuidas nt nädal aega diivanil magamine on.

Aga kas te olete siis päevasel ajal kogu aeg kodus? Tööl, lasteaias/ koolis ei olegi?
Kui õhtul tulla, siis palju peab liikuma?

Mina olen 32m2 korteris lühiajaliselt elanud ja üks oli kindel – oma 180×200 voodist ei loobu ma iial. Ei loobunudki. Külalised istusidki voodil (tugitool oli ka), päevatekil. Elan siiski iseendale, mitte külalistele ja mulle on oluline, et ööuni oleks hea ja puhkaksin välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:12; 18.02 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vaata seda ruumi sellise pilguga, et kui see oleks päris tühi – et mida ja kuhu sa sinna siis panna saaksid. Või siis nii, et võtad ühe eseme (nt diivan) ja proovid seda kõikvõimalikesse kohtadesse paigutada (mõttes ikka) – nii seinte äärde kui ka keset tuba, jne.

Mõttes paigutamiseks on hea joonistada toaplaan ning samas mõõtkavas paberist mööblitükid välja lõigata, siis saab täitsa kujundlikult mööblit paigutada ja välja mõelda, kuhu midagi panna, enne kui päriselt mööbeldama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled üksi, pole sul ju laia voodit vaja. Ostad korralikud ühekohalised voodid, ühe endale, teise lapsele. ja elutoas saab patjadega selle voodi teha päevasel ajal “diivaniks”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled üksi, pole sul ju laia voodit vaja.

Nii ei saa öelda – inimesed ja nende magamisharjumused on erinevad. Ma elan ka üksi, aga päris kitsas üheinimesevoodi tekitaks minus depressiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.02 18:50; 17.02 12:05; 17.02 14:10; 18.02 11:46; 18.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina elasin pisikeses korteris tõsi üksinda, siis keerasin voodiriided hommikul rulli ja panin diivani ühte äärde käetoe kõrvale. Katsin selleks ostetud mööbliriidest kattega. Enamasti üksi ma sellel diivanil istusin ja jube mugav oli sellele kuhjale toetuda. Õhtul tõmbasin ettepoole avaneva diivani lahti ja voodiriided laiali. Hiljem kui hakkas rohkem külalisi käima nihutasin diivani veidi seinast eemale ja sinna taha õmblesin ja kinnitasin riidest koti kuhu panin voodiriided päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled üksi, pole sul ju laia voodit vaja. Ostad korralikud ühekohalised voodid, ühe endale, teise lapsele. ja elutoas saab patjadega selle voodi teha päevasel ajal “diivaniks”.

Mina elan üksi ja alla 120cm laiust voodit ei kaalu igapäevaseks magamiseks. Kolmandik ööpäevast möödub voodis ja miks ei võiks see mugavalt mööduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka selline variant on võimalik: http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/S79129868/

Voodi, mis on kohandatav istumiseks. Neid on eri stiilides, panin lihtsalt näiteks. Sellel konkreetsel voodil on madratsid ja kastid juba hinna sees.

Minu arust pole ligi 40m2 üldse nii ultraväike kahele inimesele. Kui ruumikasutus hästi läbi mõelda, peaks kenasti ära mahtuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka selline variant on võimalik: http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/S79129868/

Voodi, mis on kohandatav istumiseks. Neid on eri stiilides, panin lihtsalt näiteks. Sellel konkreetsel voodil on madratsid ja kastid juba hinna sees.

Ohoo! See on küll hea ja mugav idee ja näeb päris kena välja ka. Tänud soovitamast! Olen ikka Ikea asju kiiganud, aga see pole miskipärast silma jäänud. Just see fakt, et saab niimoodi lihtsalt laiemaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:33; 17.02 14:07; 18.02 09:38; 19.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seda Ikea voodiga sarnaste voodite teemat jätkata, siis minu teismelisel lapsel on selline voodi: https://www.paradiis.ee/et/magamistuba/3005-benn.html?search_query=metall&results=131
Komplektis olev madrats võimaldab sellest voodist kaheinimesevoodi teha. Meie seda spetsmadratsit ei ostnud, sest korralik 90 cm vedrumadrats oli juba olemas. Tema tõmbab päevaks lihtsalt teki sirgu, päevateki peale ja paneb mõned ilupadjad. Minu meelest näeb kena õhuline välja ja mugav on magada ka.
Pesukastid tegime ise.
Omal ajal kaalusime ka sellist mudelit: https://sotka.ee/est/tooted/elutuba/diivanid.p/inka-diivanvoodi-raam-2901.
Selle puhul tuleks komplektis olev alumine madrats asendada korraliku vedrumadratsiga. Plussiks on see, et sobiva pesukasti saab lihtsasti juurde tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Kahekesi lapsega 2-toalises, sisustusnõu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.