Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kahel täiskohaga tööl töötamine.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kahel täiskohaga tööl töötamine.

Postitas:

Hei,

Kas kellegil on kogemusi kahel kohal täistöö ajaga töötamisel. Üks on võrdlemisi kerge ja teine oleks õhtul ja liikuvam. Nagu ma internetist välja loen, siis justkui tööandjad teavad infot ainult enda firmas töötavate inimeste kohta. Konkurenstis ettevõtted ka ei ole. Antud juhtudel nagu ma välja loen, jääb siis iga inimese, enda asi reguleerida, et ta piisavalt puhkust saaks. Natuke pelgan seda rääkida kummalegi tööandjale, sest kindlasti suhtuvad nad arusaadavatel põhjustel skeptiliselt sellesse. Kuid soov on endal olemas ja tean, et saan mõlemal kohal kenasti hakkama.

Kas kellegil on kogemusi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ettevõtted peaksid saama seda teada, siis mis juhtub, kas töötaja seaduslikult tohib kahel kohal täistöö ajaga edasi töötada?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa seda tööandjale rääkima peaksid? Kui üks töö teist ei sega, ei tee üht tööd teise töö ajal (või ei ole tööaeg reguleeritud), siis milles probleem?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin kahel kohal täiskohaga. Täiesti erinevad alad, ei konkureerinud omavahel kuidagi. Mingi aja möödudes rääkisin ka esimese töökoha omanikule, et olen teises kohas ka tööl (teise koha omanik, kes mind ise tööle kutsus, teadis esimesest kohast kogu aeg). Kuna see teine koht on omas teemas täiesti tippnimi ja tuntud firma, pälvisin kiituse. Probleemid tulid siis kui esimeses töökohas, kus oma kontoris vaid kahekesi ja graafiku alusel töötasime, töökaaslane vigurdama hakkas (küll oli vaja ootamatut vaba päeva ja kui ei saanud, ähvardas haiguslehte võtta jne.).
Tehniliselt on kahe täiskohaga töötamine täiesti võimalik, tuleb oma tööajad vaid klappima saada ja töökaaslased peavad mõistlikud olema. Kui ühes kuus on 168 või 176 või isegi kuni 184 normtundi, siis arvuta ise, mitme vaba päeva võimalus sul on. Aastas, mitte kuus.
Kui jõud on taga, siis läheb kana kasvõi mesipuusse. Raha pärast tegin nii, enam vast nii ei tahaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks on töölepingus kirjas selline punkt, et pean tööandjat teavitama kui asun tööle lisaks nendele veel kellegi teise firma juurde.

Sa võiksid enne tööle asumist küsida töölepingu ja ametijuhendi näidist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal on ka just usku selle pärast, et tehniliselt sobiks ideaalselt ja saaks kenasti klappima aga kardan, et kas võib tulla nüüd mingi bürokraatia jama kui peaks sõna liikuma ühest tööandjast teise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 aastat. Ütleme nii, et tööandjate pärast muretseda ei maksa, sest neil pole siin midagi kobiseda – kui just tõesti pole lepingus kohustust teisest tööandjast teada anda. Kui kumbki töö üksteist ei sega, siis anna aga minna. Probleemid tekivad mujal.
Esiteks pole sugugi kindel, kas need tööd ikkagi ühel hetkel üksteist ei sega. Mul tekkis küll selliseid olukordi, kus pidi usinasti kombineerima, et oleks mõlemas kohas asjad tehtud. Näiteks sattus ühele ajale kiire periood kahes kohas ja põhimõtteliselt tõmbasin end rihmaks, et hakkama saada. See poleks olnud mõeldav, kui kumbki tööandja poleks minu teisest kohast teadlik olnud, sest oli mitmel korral vaja abi graafikute sättimisega. Õnneks mul sellega probleeme polnud.
Teine asi – hakkab nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Mul oli aastas kokku umbes 10 vaba päeva ehk… kujuta ise ette. Sõbrad hakkasid ära kaduma, sest üritustele ma üldjuhul ei jõudnud. See oli juba vana nali, et ah, temaga ei maksa arvestada, ta on tööl. Väsimus oli ka suur. Üldiselt töötasin seitse päeva nädalas. Puhkust ei olnud kunagi, sest ühe töökoha puhkus tähendas seda, et rabasin teises kohas sellevõrra topelt, et saaks hiljem natuke hinge tõmmata. Ja ega rikkaks ikka saanud, pigem hakkas kujunema töönarkomaania, sest kuna muud elu polnud, elasin vaid selle nimelt, et oma töös parim olla. Niipea, kui tekkis mingisugune vähimgi vaba aeg – kohe jain haigeks. Organism oli nii ületöötanud, et vähimagi rutiinimuutuse puhul andis kohe märku, et midagi on valesti. See ei lugenud midagi, et mõlemad tööd mulle meeldisid ja ei tekitanud stressi ega midagi. Ausalt öeldes ei saanud ma enne arugi, kui hull see oli, kui selle pulli ära lõpetasin. Hetkel ei teeks seda mingil juhul, kui just nälga surema ei hakkaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus probleem tekib 2 tööandja korral, pole vahet kas töötad täis- või osakoormusega nende juures, töövõimetuslehega.
Et kui jääd haigeks, siis saadetakse haiguslehe alustamise ja lõpetamise teavitused mõlemale tööandjale, kinnitada saab see, kes esimesena peale satub sellele, teine ei saa.
(et kui tööandja läheb töövõimetuslehte kinnitama, siis näeb, et keegi teine on seda juba teinud, aga ta ei näe, mis on teise tööandja nimi)
Haigekassa poolt tööandjale saadetud kirjas on kirjas, et juhul, kui teie töötaja töötab mitmes asutuses, siis peab teine tööandja mingi digiallkirjastatava teatise haigekassale lisaks esitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:24; 24.04 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka töötanud mitmes töökohas korraga. Hetkel ka 1,5 koormust kokku. Üldiselt probleeme ei ole, kuid mõlemad tööd peavad olema kas paindliku graafikuga. Probleem tekib jah haiguslehtedega. Suurim probleem on aga koolituste ja lähetustega- neid on väga keeruline töögraafikuga ühildada, peab võtma teisest töökohast palgata puhkusega- aga seda saab ainult kokkuleppel tööandjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole töötanud, sest pole vaja olnud aga vanem poeg töötab ametlikult juba aastaid nii. Ühes kohas kaubanduses sellepärast, et raha teenida ja teine töö meelelahutuse alal väga meeldib, aga ainult sellega elades ei ela ega sure. Halvastimakstud ühesõnaga. Mõlemad tööandjad teavad asjast. Kuna need üksteist absoluutselt ei sega pole probleeme olnud kummalgi pool, ka maksuamet pole huvitunud, saab oma maksud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse silmis küll mingit probleemi pole, tööta või neljas firmas täiskohaga. Maksuametil kama – kui tööandja tahab su märkida täiskohaga töötajaks ja maksta ka tasuks vähemalt alampalka, siis MA jaoks on kõik ok. MA ei kontrolli, kas töötad tegelikult ühes firmas 2, teises 3 ja neljandas 12 tundi ööpäevas või rabadki 24 h jutti, mingi TLSis ette nähtud puhkeperiood MAd ei huvita. TI kontrollib ka ainult firmapõhiselt, mitte isikupõhiselt.
Nii et kui ise arvad, et tuled toime, anna minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 23:51; 24.04 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekardan, et kas võib tulla nüüd mingi bürokraatia jama kui peaks sõna liikuma ühest tööandjast teise.

Mingi salapärane sõna liikuma ei pea – mõlemad tööandjad näevad igati seaduslikult TÖR-is, et töötad ka teise tööandja juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekardan, et kas võib tulla nüüd mingi bürokraatia jama kui peaks sõna liikuma ühest tööandjast teise.

Mingi salapärane sõna liikuma ei pea – mõlemad tööandjad näevad igati seaduslikult TÖR-is, et töötad ka teise tööandja juures.

Ära seleta. Ei näe tööandja TÖRis midagi muud peale oma firma kannete.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 23:51; 24.04 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi salapärane sõna liikuma ei pea – mõlemad tööandjad näevad igati seaduslikult TÖR-is, et töötad ka teise tööandja juures.

see on võibolla võimalik vaid juhul, kui üheks tööandjaks on maksuamet, haigekassa, riigi infosüsteemide keskus vmt asutus, kes oma registreid ise haldab
töötajate registrist küll ei näe tavaline tööandja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:24; 24.04 10:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kahel täiskohaga tööl töötamine.