Esileht Pereelu ja suhted Kaheldav soovitus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kaheldav soovitus

Postitas:
Kägu

Mida arvate sellisest teid hästi tundvast inimesest kes jagab teile soovituse mida ta ise õigeks ei pea?

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et kirjavahemärke tuleb õigesti kasutama õppida, aga ise kasutab valesti?

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida arvate sellisest teid hästi tundvast inimesest kes jagab teile soovituse mida ta ise õigeks ei pea?

Miks peaksin üldse selle peale temast midagi arvama? Kui soovitus ei sobi, lasen ühest kõrvast sisse ja teisest välja ja kogu lugu.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaksin üldse selle peale temast midagi arvama? Kui soovitus ei sobi, lasen ühest kõrvast sisse ja teisest välja ja kogu lugu.

Nii teevad egoistid. Lõpuks kannatavad ikka ise. Mõned soovitused on päris head.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui see soovitus käis millegi olulise kohta? Millegi, mis muudab kogu elu põhjalikult mitte ei olnud mõni soovitus millegi tühise osas? Ka s see võib olla märk halvast suhtumisest teisse, vaimsest vägivallast, teile koha kättenäitamine, mõni vaimne häire/haigus, süüdimatus jne? Mida selline teguviis teie meelest selle inimese kohta näitab?

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui see soovitus käis millegi olulise kohta? Millegi, mis muudab kogu elu põhjalikult mitte ei olnud mõni soovitus millegi tühise osas? Ka s see võib olla märk halvast suhtumisest teisse, vaimsest vägivallast, teile koha kättenäitamine, mõni vaimne häire/haigus, süüdimatus jne? Mida selline teguviis teie meelest selle inimese kohta näitab?

Mõnikord tahavad inimesed head ja selles nähakse vaimset vägivalda, mis tuleneb enda ebakindlusest.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka saad ise aru, et sellise uduse sõnavõtuga ei saagi midagi arvata?? Iga inimese olukorrad ja motiivid on erinevad. Kui sulle nõuanne ei sobi, siis ei tee selle järele.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et nt soovitab mul mehe maha jätta, aga ise oma meest samas olukorras ei jäta? Võib-olla on olukorrad siiski mingis mõttes erineevad, aga teine võimalus on, et tegelikult ta tahab ise hoopis minu meest endale. Või siis on hoopis ise liiga nõrk, et viletsast suhtest lahkuda. Kui töökaaslane meelega annab halba tööalast nõu, siis ta ilmselgelt kas tahab mu kohta endale või minust mis iganes muul motiivil lahti saada või mulle halba, nt ma ei meeldi talle mingil põhjusel.  Ühesõnaga annavad inimesed nõu ka isekatel motiividel, teiseks võid saada halba nõu ka seetõttu, et teine on sinust liiga erinev ega oska end sinu olukorda panna ja kolmandaks võib see olla mingi väiklane kättemaks või see, et keegi naudib haiglaselt oma kontrolli inimeste üle. Aga kuidas saab nõuanne olla vaimne vägivald? Ega sa mingi marionett ei ole, et teine ütleb ja sa kohe teed. Ikka omal peab ka pea otsas olema. Võib-olla, kui oled alles noor alustav töötaja ja nõuandjal on sinu üle tohutu autoriteet ning tema ülesanne ongi sind juhendada, siis isegi saaks juba tulla selle vaimse vägivalla jutuga.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hästi arvan. Jagan iga päev oma klientidele soovitusi, mida ma ise eales ei soovi järgida.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et nt soovitab mul mehe maha jätta, aga ise oma meest samas olukorras ei jäta?

Pigem endal pole meest ja ei soovita teisel jätta. Meest ei soovi samuti endale, maitse on teine.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Too näide.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi ju elu. Teistele karjume seadusi, aga kuidas me ise tegelikult elame.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Müügimehed sellest elatuvadki, mõni võib sind isegi hästi tunda.

Aga tegelt on küsimus, et kuidas sa seda tead, et ta seda asja ise õigeks ei pea? ehk oskab ennasthoopis hästi teise kingadesse panna? Ma näiteks soovitaks kindlasti oma sõbrale, kellele meeldib roheline värv osta roheline jope, aga endale sellist kunagi ei ostaks. Isegi ebamoraalseid asju võib teisele soovitada, kui tead, et tema moraalitaju on teistsugune.

Ehk siis olenevalt soovitatust, arvan et ta on hea inimene, kes mind tõesti hästi tunneb hoolimata meie erinevustest või siis on lihtsalt imelikuks müügimeheks muutunud ja tahab minu pealt mingit kasu saada..

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näiteks inimsuhete osas jagavad väga paljud nõuandeid. Samas ise selle järgi ei ela, sest miski takistab. Olgu selleks ohvrimentaliteet, liigne empaatia või muu traumade tagajärjel tekkinud käitumine, julguse puudumine või mis iganes. Neid põhjusi on väga palju, miks inimesed on teoorias kõvemad kui praktikas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid põhjusi on väga palju, miks inimesed on teoorias kõvemad kui praktikas.

Eriline koht selle viljelemiseks on Perekool. Siin on kõigil soovitused varnast võtta, kuidas võhivõõrad elama peavad, kuhu tööle minema, mis peab olema nende palk, kui vanalt lapsi hankima, kuhu lasteaeda/kooli lapsed panema jne-jne. Mulle on tuldud näiteks dikteerima, mis kellaajal ja nädalapäevadel ma oma kodu põrandat pean pesema ja missuguseid roogi mu abikaasa meie kodus valmistada mingil juhul ei tohi 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii arusaamatu teema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tegelt on küsimus, et kuidas sa seda tead, et ta seda asja ise õigeks ei pea?

Nii arusaamatu kuidas keegi üldse sellise küsimuse peale saab tulla kui teemaalgatus on lühike, lakooniline ja konkreetse küsimusega! Sa nagu ei olekski teemat lugenud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind jätaks täiesti külmaks, sest nagunii kokkuvõttes teen nii, nagu ise tahan.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ikkagi, miks võib üks inimene nii teha?

Toon näite. Oletame, et on kaks inimest. Üks neist soovib osta omale jope ja tal on valikus mitu erinevat värvi jopet. Tema lemmikvärv on punane ja ta valib punast värvi jope ning läheb näitab seda teisele inimesele. Teine inimene aga tunneb huvi millised joped veel valikus on, näidates sealjuures oma olekuga (mitte sõnadega) välja rahulolematust esimese inimese valikuga. Tema (teise) lemmikvärv on hoopis roheline ja ta leiab, et hoopis rohelist värvi jope oleks esimesele kõige parem valik. Ta soovitabki esimesele tungivalt valida roheline jope teades, et roheline ei ole esimese inimese lemmikvärv. Rahalises mõttes on võimalik osta ka kõige kallim jope selles valikus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ikkagi, miks võib üks inimene nii teha?

Toon näite. Oletame, et on kaks inimest. Üks neist soovib osta omale jope ja tal on valikus mitu erinevat värvi jopet. Tema lemmikvärv on punane ja ta valib punast värvi jope ning läheb näitab seda teisele inimesele. Teine inimene aga tunneb huvi millised joped veel valikus on, näidates sealjuures oma olekuga (mitte sõnadega) välja rahulolematust esimese inimese valikuga. Tema (teise) lemmikvärv on hoopis roheline ja ta leiab, et hoopis rohelist värvi jope oleks esimesele kõige parem valik. Ta soovitabki esimesele tungivalt valida roheline jope teades, et roheline ei ole esimese inimese lemmikvärv. Rahalises mõttes on võimalik osta ka kõige kallim jope selles valikus.

Mmm, ma ostaks ikka sellise jope nagu mina tahan. Miks see teise inimese arvamus siin nii oluline on? Tundub mingi eneshinnangu probleem. Ja üldse ei saa aru, miks mu arvamus sellest inimesest peaks selle jope värvi peale muutuma? Ta arvab nii, ma arvan naa. Juhtub. Küsiksin otse, kui on mind hästi tundev inimene, et aga sa ju tead, et mulle roheline ei meeldi, võid selle endale osta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle näite põhjal… mu üks laps kannab vaid musta. Ma ka soovitan talle värvilisi riideid. Ilus ju.
Ma kannan ka vaid musta. Ja mu teine laps soovitab mulle ka teist värvi riideid. Olla ilusam.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen öelnud, et minu arust aitab vaid vits, kui laps emale näkku sülitas. Ausalt – ei ole oma last löönud, aga siis ütlesin küll nii.

0
-2
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Pereelu ja suhted Kaheldav soovitus