Esileht Väikelaps Kahelt päevaunelt ühele üleminek

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kahelt päevaunelt ühele üleminek

Postitas:

Tere, kui teie lapsed on kahelt päevaunelt ühele üle läinud, siis kas nad on kohe ilusti maganud 2-3h seda üht und päeval? Kas kellelgi on olnud ka nii, et esialgu jääb see ainuke uni ikka lühikeseks (1,5h näiteks ) ja pikeneb siis ajapikku? Proovisin täna 2 une asemel 1 ja tulemuseks meeletult väsinud laps, sest ööuni oli küll 11,5h pikk, kuid päeval ei tulnud pikast kosutavast unest midagi välja. Mis kella paiku teil see üks päevauni on ja mis kell hommikune ärkamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võti on selles, et mitte sina ei otsusta, millal on lapsel vaja üks uni magada, vaid tema otsustab seda kui on õige aeg.

mul olid kaksikud 1a3k kui lõpetasid 2x magamise päeval. Hommikul äratus ikka samal ajal (6.30), varem oli esimene päevauni 10-11, kui nüüd lükkus uneaeg kl 12 peale. Magasid kohe algusest ca 2 tundi. Et on õige aeg lõpetada 2x magamist, andsid nad märku sellega, et magamajäämine võttis juba kauem aega kui magamine ise. Õhtul läksid magama kl 20.00.

see ülemineku aeg ongi natuke segasem.

Kusjuures, tõeliselt mõnusaks on päevaunedega läinud praegu, kui nad on 3-aastased. Kolmetunnised päevalmagamised on tavalised, kl 13 lähevad magama ja kl 16 tõstan vahest kraanaga neid voodist välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, läks ainult hullemaks. Enne magas 2x 1,5h, 1a4k läks üle ühele unele, see siis 45min-1,5h, ööuni 19.30-6.00 jäi samaks. kõik räägivad, et läheb paremaks, no ei lähe.
Magamajäämisega pole probleeme, aga kui ikka lõunal ärkab korra, siis enam uuesti ei jää, olgu see uni siis nii lühike kui ta oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps magas mõlemat und 1h 40 min. kui ühele unele üle läksime sisi esimesed 2 nädalat oli kutu ja magas 2-3h. sisi organism harjus ära ja nüüd on juba ammu teada, et on üks lõunauni ja täpselt 1h40 min.

lugesin kunagi (kuna on alati olnud probleeme magamisega) raamatut \”lihtsalt magama\” ja seal kirjeldab vastupidist. et kuna alguses pole harjunud pikalt magama, siis võtab pisut aega. et sisi esialgu teeb sama lühikese une, kui enne 2 une ajal ja aiapikku pikeneb. minu laps teeb kõik vastupidi.
ööuni 8-9h päevauni 1h 40 min ja laps on 1a3k. ühele unele läks üle täpselt 1a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pakub see teema ka väga huvi. Laps 1,6 ja paistab, et nüüd lõpuks tahab ainult ühte und magada. AGA!! Hommikul ärkab enne 8 ja uuesti magama tahab minna juba 10 ajal. Siis magab nii 1,5h ja kõik. Enam ta magama ei jää, kuigi olen üritanud talle seda võimalust ikka ja jälle pakkuda. No ei jää. Väsinud nagu oleks.. Lõunauni siis juba kella 10st??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps läks lõplikult ühele unele üle kuskil 1a7k vanuses. Ja ega alguses ei läinud küll kuidagi paremaks või pikemaks see uni, ikka päris keeruline oli see üleminekuaeg. Hommikul ärkas 7 ajal, magama läks uuesti kell 11 (mingi nipiga hilisemaks ei andnud venitada seda) ja magas 1-1.5 h, ööunne jäi 8.30. Õhtul oli viril, aga magama ka enam ei jäänud. Või kui jäi, siis jäi ööunne hiljem, tänu millele jäi öine magamine liiga lühikeseks (sest ärkas ikka hommikul samal ajal) ja oli siis terve hommiku nii viril, et pidin hulluks minema :S. Aga tasapisi siiski asi paranes oluliselt ja kuskil 2 saades jäi lõunaunne 1 ajal ja magas 2-3 tundi. Ja siis oli mul jälle rõõmus ja puhanud laps :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks ühele päevaunele üle 1a 1-kuuselt. Sellega päevase magamise koguaeg ka natuke vähenes (enne magas päevas 2 une peale kokku 1,75-2,5 h, ühe une korral 1,25-2 h) ja nii ka jäi. Aga tema puhul oligi nii, et ta lihtsalt enam ei vajanud nii palju und. Peale ühele unele üleminekut ei olnud laps ei enne päevast magamaminekut ega õhtul väsinud. Hommikune ärkamine oli lapsel siis ja praegu 8 paiku ning lõunauni kella 14st. Ööuni siis kokku u 10 h ehk tegu pole suure magamisega lapsega.

Samas olen oma lapse pealt aru saanud, et laps kohandab oma uneaegu mingi perioodi jooksul ehk et sul on ilmselt liig oodata, et laps kohe pika lõunaune teeks. Pigem usun, et ta kohandab selle pikkust mõne nädala jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma ei hakanudki mingit pikka und kunagi tegema, magabki lõunaund 1-1,5 tundi. Hea kui üldse magab, sest mõni päev ootame seda und 1,5 tundi ja ei tulegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Kahelt päevaunelt ühele üleminek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.