Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Kahetsus

Postitas:
Kägu

Kui mõni üksik USAst tulnud lugu välja arvata, kus surivoodil vaktsineerimata patsient veel õelt küsib, et kas on võimalik vaktsiini saada, kui palju on üldse lugusid sellest, kes kahetsevad, et vaktsineeritud ei olnud? Surnutelt ei saa küll küsida (ja neid ei saa ka arvesse võtta, kellel vaktsineerimisvalikut veel üldse polnud) – aga muud rasked tüsistused, lood, kus selgus, et vaktsineerimata jätmine oli ka inimese enda meelest tagantjärele kahetsusväärne?

Sellised tõesed lood innustaks ehk rohkem inimesi vaktsineerima, kes on veel kahevahel, aga saavad informatsiooni ainult vaktsineerimise kahetsusest nende poolt, kes siis said tüsistused või tunnevad, et neid selleks survestati.

On keegi leidnud, mida jagada? Või on endal mõni lugu rääkimata jäänud?

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole selliseid lugusid näinud. Seniks loe neid lugusid:
https://www.c19vaxreactions.com/

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen neid kuulnud, näinud ja lugenud juba piisavalt.

Tasakaaluks tahaks näha midagi vastupidist.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen neid kuulnud, näinud ja lugenud juba piisavalt.

Tasakaaluks tahaks näha midagi vastupidist.

Loe err-i ja delfit siis

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sealsed lood ei ole selles mõttes piisavad, et need on pärit ajakirjandusest.

Miks inimesed ise sellest ei räägi?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sealsed lood ei ole selles mõttes piisavad, et need on pärit ajakirjandusest.

Miks inimesed ise sellest ei räägi?

Ükskord üks naine ju rääkis. https://leht.postimees.ee/7347165/koroonatusistusega-patsient-karjun-kogu-maailmale-inimesed-vaktsineerige-end Aga üldiselt inimesed väga ei räägi, sest selliseid lugusid lihtsalt ei ole eriti.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli natuke liiga ajakirjanduslikuks tehtud.

Selline võte ei liiguta isiklikul tasandil.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üldiselt inimesed väga ei räägi, sest selliseid lugusid lihtsalt ei ole eriti.

Ma arvan, et sa ei sõnasta põhjust õigesti. Küllap neid lugusid ikka on, aga inimesed ei taha ju lolliks jääda ja tunnistada, et eksisid. Inimlik.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kahetsen, et koroonasse enne jäin, kui vaktsineerima sain. Üritasin vastu kevadet üle kahe kuu saada seda vaktsiini ja kui lõpuks endale aja sain, jäin nädal enne seda koroonasse.
Kuu aega olin rivist väljas.
Septembris sain Jansseni vaktsiini, ainsad kõrvaltoimed olid 1-päevane palavik ja süstekoha punetus/valu.

Iga kell võtan vaktsiini enne kui koroona. Aga see on ainult minu kogemus.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kahetsen, et koroonasse enne jäin, kui vaktsineerima sain. Üritasin vastu kevadet üle kahe kuu saada seda vaktsiini ja kui lõpuks endale aja sain, jäin nädal enne seda koroonasse.

Kuu aega olin rivist väljas.

Septembris sain Jansseni vaktsiini, ainsad kõrvaltoimed olid 1-päevane palavik ja süstekoha punetus/valu.

Iga kell võtan vaktsiini enne kui koroona. Aga see on ainult minu kogemus.

See on hea lugu sellegipoolest. Jõudsid meile väga aeglaselt need vaktsiinid!

Väga tore, et elus ja terve oled ❤️

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kohe kahel tuttaval taoline lugu. Vaktsiin ei jõudnud nendeni, sest nad olid “liiga noored ja mitte riskirühm”.
1) Sportlik, 32 aastane terve noormees. Kuu aega rivist väljas. Rääkis, et nii halb oli, et ei saanud hingata. Kirjeldas, et tal tekkis tunne, et õhk saab otsa.
2) 38 aastane naisterhvas, terve ja normaalkaalus, ei joo ega suitseta. Kutsus teise nädala lõpus endale koju kiirabi, sest ei suutnud püsti seista. Veetis 3 nädalat haiglas kahepoolse kopsupõletikuga, jagas enda lugu (voolikud küljes) ka sõpradega fb-s ja kutsus üles kõiki vaktsineerima

Mitte kummalgi juhul poleks eales arvanud, et nemad võiks seda haigust raskelt põdeda.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kohe kahel tuttaval taoline lugu. Vaktsiin ei jõudnud nendeni, sest nad olid “liiga noored ja mitte riskirühm”.

1) Sportlik, 32 aastane terve noormees. Kuu aega rivist väljas. Rääkis, et nii halb oli, et ei saanud hingata. Kirjeldas, et tal tekkis tunne, et õhk saab otsa.

2) 38 aastane naisterhvas, terve ja normaalkaalus, ei joo ega suitseta. Kutsus teise nädala lõpus endale koju kiirabi, sest ei suutnud püsti seista. Veetis 3 nädalat haiglas kahepoolse kopsupõletikuga, jagas enda lugu (voolikud küljes) ka sõpradega fb-s ja kutsus üles kõiki vaktsineerima

Mitte kummalgi juhul poleks eales arvanud, et nemad võiks seda haigust raskelt põdeda.

Ja juba teeb anon kägu perekoolis mõjuvõimsamat tööd, kui delfi. Kui sul on vaja kedagi lähedast veenda vaktsineerima – siis palun, see peab olema isiklik ja seda juttu räägigi.

Ja seda, et sa oled siiralt mures oma lähedase tervise pärast, ja võid ka käe südamele panna, et see vaktsiin teeb temal olemise turvalisemaks, ja sinul on olemas hingerahu.

Võõrale massile sa seda maha ei müü.

Selle probleemi lahendab alt üles, mitte massihüsteeria kütmisega.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kohe kahel tuttaval taoline lugu. Vaktsiin ei jõudnud nendeni, sest nad olid “liiga noored ja mitte riskirühm”.

1) Sportlik, 32 aastane terve noormees. Kuu aega rivist väljas. Rääkis, et nii halb oli, et ei saanud hingata. Kirjeldas, et tal tekkis tunne, et õhk saab otsa.

2) 38 aastane naisterhvas, terve ja normaalkaalus, ei joo ega suitseta. Kutsus teise nädala lõpus endale koju kiirabi, sest ei suutnud püsti seista. Veetis 3 nädalat haiglas kahepoolse kopsupõletikuga, jagas enda lugu (voolikud küljes) ka sõpradega fb-s ja kutsus üles kõiki vaktsineerima

Mitte kummalgi juhul poleks eales arvanud, et nemad võiks seda haigust raskelt põdeda.

Ja juba teeb anon kägu perekoolis mõjuvõimsamat tööd, kui delfi. Kui sul on vaja kedagi lähedast veenda vaktsineerima – siis palun, see peab olema isiklik ja seda juttu räägigi.

Ja seda, et sa oled siiralt mures oma lähedase tervise pärast, ja võid ka käe südamele panna, et see vaktsiin teeb temal olemise turvalisemaks, ja sinul on olemas hingerahu.

Võõrale massile sa seda maha ei müü.

Selle probleemi lahendab alt üles, mitte massihüsteeria kütmisega.

Minul pole küll kedagi vaja veenda. Vaktsineerimine peab olema iga inimese vaba otsus. Minu lähedased on ka vaktsineeritud, niiet mul üpris ükskõik, mis teised teevad. Vastasin lihtsalt teemaalgataja küsimusele. Ma ei teadnud, et sellele küsimusele ei tohi vastata ja kui räägin enda sõpradest, siis teen tohutut propagandat. Ma tean ka inimesi, kes on covidi niimodi läbi põdenud, et nad ise ei teadnudki. Kas ma nendest ei tohi ka rääkida või kehtib see ainult nende kohta, kellel nii hästi ei läinud?

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kohe kahel tuttaval taoline lugu. Vaktsiin ei jõudnud nendeni, sest nad olid “liiga noored ja mitte riskirühm”.

1) Sportlik, 32 aastane terve noormees. Kuu aega rivist väljas. Rääkis, et nii halb oli, et ei saanud hingata. Kirjeldas, et tal tekkis tunne, et õhk saab otsa.

2) 38 aastane naisterhvas, terve ja normaalkaalus, ei joo ega suitseta. Kutsus teise nädala lõpus endale koju kiirabi, sest ei suutnud püsti seista. Veetis 3 nädalat haiglas kahepoolse kopsupõletikuga, jagas enda lugu (voolikud küljes) ka sõpradega fb-s ja kutsus üles kõiki vaktsineerima

Mitte kummalgi juhul poleks eales arvanud, et nemad võiks seda haigust raskelt põdeda.

Ja juba teeb anon kägu perekoolis mõjuvõimsamat tööd, kui delfi. Kui sul on vaja kedagi lähedast veenda vaktsineerima – siis palun, see peab olema isiklik ja seda juttu räägigi.

Ja seda, et sa oled siiralt mures oma lähedase tervise pärast, ja võid ka käe südamele panna, et see vaktsiin teeb temal olemise turvalisemaks, ja sinul on olemas hingerahu.

Võõrale massile sa seda maha ei müü.

Selle probleemi lahendab alt üles, mitte massihüsteeria kütmisega.

Minul pole küll kedagi vaja veenda. Vaktsineerimine peab olema iga inimese vaba otsus. Minu lähedased on ka vaktsineeritud, niiet mul üpris ükskõik, mis teised teevad. Vastasin lihtsalt teemaalgataja küsimusele. Ma ei teadnud, et sellele küsimusele ei tohi vastata ja kui räägin enda sõpradest, siis teen tohutut propagandat. Ma tean ka inimesi, kes on covidi niimodi läbi põdenud, et nad ise ei teadnudki. Kas ma nendest ei tohi ka rääkida või kehtib see ainult nende kohta, kellel nii hästi ei läinud?

Ei, tohid, ja tee seda, mida ise heaks arvad.

Ma ütlesin selle välja neile, kes tunnevad, et inimesi PEAB mõjutama vaktsineerima. Nende ainuke lootus on seda teha isiklikult… Mitte kaika ja mandaatidega.

Mina olen ka rahul sellega, et iga pereliige on oma valiku teinud ise, ja mitte keegi meie sugukonnas pole kedagi nende valikute eest peedistanud. Leian, et nii on hea, suudan teiste inimeste alalhoiuinstinktist lugu pidada. Kes tunneb, et neile on kasulik vaktsineerida, teeb seda (ja elan neile kaasa, ja olen valmis aitama, kui see peaks mingeid tüsistusi tekitama), ja kes tunneb, et see neile väga hea ei pruugi olla – samuti – pean sellest valikust lugu – ja kui neil on minu käest abi vaja, annan endast kõik, mis anda on.

See oli selline… Asking for a friend teema.

*Olen ka teema algataja.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsiselt usud neid lugusid? Ei, ma täitsa usun, et leidub inimesi, kes kahetsevad,  et koroonavaktsiini ei teinud, aga need USA lood, mida sa näiteks tood on ju puhas propaganda.

Mina kahetsen sügavalt, et eelmisel aastal ja selle aasta algul, kui valitsus ütles, et istuge ilusti kodus, vähendage kontakte ja kandke maski, et vähendada koormust tervishoiusüsteemile, ma seda ka tegin. Kõik mu sõbrad on nüüdseks koroona nohuna läbi põdenud ja naudivad ka sellest tulenevaid hüvesid. Kõik peale minu. Kahetsen eriti nüüd, kus tuleb riburadapidi uurimusi,  et läbipõdemine võib anda lausa eluaegse kaitse.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsiselt usud neid lugusid? Ei, ma täitsa usun, et leidub inimesi, kes kahetsevad, et koroonavaktsiini ei teinud, aga need USA lood, mida sa näiteks tood on ju puhas propaganda.

Mina kahetsen sügavalt, et eelmisel aastal ja selle aasta algul, kui valitsus ütles, et istuge ilusti kodus, vähendage kontakte ja kandke maski, et vähendada koormust tervishoiusüsteemile, ma seda ka tegin. Kõik mu sõbrad on nüüdseks koroona nohuna läbi põdenud ja naudivad ka sellest tulenevaid hüvesid. Kõik peale minu. Kahetsen eriti nüüd, kus tuleb riburadapidi uurimusi, et läbipõdemine võib anda lausa eluaegse kaitse.

Arvatavasti on nüüdsesse tüvesse nakatudes vähem ohtu raskeid tüsistusi saada – viirused, mis muutuvad virulentsetemaks, teevad seda muude näitajate arvelt. On lootust, et isegi, kui sul mõni varajasem koroonaviirus on läbi põetud (st need, mis tulid enne seda laborivarianti, neid ikka liikus meil juba varem :)), võib sul ka mingi immuunsus selle vastu juba olemas olla.

Kuna need on aga piisavalt ammu läbi põetud, ei ole neid antikehasid enam veres (peale kõiki haiguseid antikehad su verest kaovad, sest neid pole sinna vaja) – aga sellega ei saa veel välistada, et sul mõni nö “prototüüp” pole talletunud luuüdisse, kust see siis uuesti lahti lastakse, kui haigusega kokku puutuma peaks.

Teisest küljest on ogavalk delta puhul juba muteerunud niikuinii – see tähendab seda, et ogaval, mille meie keha sai ära õppida 2020 pole enam see, mida kasutab delta (või kõik need vaktsiinid, mis on meile kättesaadavad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahetsen eriti nüüd, kus tuleb riburadapidi uurimusi, et läbipõdemine võib anda lausa eluaegse kaitse.

Pea hoogu. Kust selliseid uurimusi tuleb?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga küsi see küsimus nende kahe vaktsineerimata mehe käest, 46 ja 56, kes täna öösel surid? Aa, ei, nende käest ju ei saa enam küsida … Siis küsi nende omastelt, kuidas nad arvavad, kas mehed-pojad-vennad surid kangelastena või rumalalt?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga küsi see küsimus nende kahe vaktsineerimata mehe käest, 46 ja 56, kes täna öösel surid? Aa, ei, nende käest ju ei saa enam küsida … Siis küsi nende omastelt, kuidas nad arvavad, kas mehed-pojad-vennad surid kangelastena või rumalalt?

Kahjuks ei saa ka selle pühapäeval surnud 61-aastase Ida-Viru õpetaja käest enam küsida, kas ta oleks lasknud end vaktsineerida, kui oleks teadnud, et sureb… võibolla ta lapsed ja ema oskavad midagi selle kohta rääkida. Küsi neilt, küsi-küsi.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa ka selle pühapäeval surnud 61-aastase Ida-Viru õpetaja käest enam küsida, kas ta oleks lasknud end vaktsineerida, kui oleks teadnud, et sureb… võibolla ta lapsed ja ema oskavad midagi selle kohta rääkida. Küsi neilt, küsi-küsi.

Kas ta suri vaktsineerimise tõttu? Ei? A mis see siis siia puutub? Kui poleks vaktsineerinud, oleks ka surnud, kindel see.

Teinekord too loogilisi paralleele, palun.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa ka selle pühapäeval surnud 61-aastase Ida-Viru õpetaja käest enam küsida, kas ta oleks lasknud end vaktsineerida, kui oleks teadnud, et sureb… võibolla ta lapsed ja ema oskavad midagi selle kohta rääkida. Küsi neilt, küsi-küsi.

Kas ta suri vaktsineerimise tõttu? Ei? A mis see siis siia puutub? Kui poleks vaktsineerinud, oleks ka surnud, kindel see.

Teinekord too loogilisi paralleele, palun.

Arvestades seda, et teemaalgataja küsis lugusid vaktsineerimata inimestest, kes kahetsevad, et ei lasknud end vaktsineerid, on minu postitus igati asjakohane.

Kui mõni üksik USAst tulnud lugu välja arvata, kus surivoodil vaktsineerimata patsient veel õelt küsib, et kas on võimalik vaktsiini saada, kui palju on üldse lugusid sellest, kes kahetsevad, et vaktsineeritud ei olnud? Surnutelt ei saa küll küsida (ja neid ei saa ka arvesse võtta, kellel vaktsineerimisvalikut veel üldse polnud) – aga muud rasked tüsistused, lood, kus selgus, et vaktsineerimata jätmine oli ka inimese enda meelest tagantjärele kahetsusväärne?

Sinu poolt sisse toodud surmad, mille põhjus on vaktsineerimine, ei puutu seevastu üldse teemasse.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et teemaalgataja küsis lugusid vaktsineerimata inimestest, kes kahetsevad, et ei lasknud end vaktsineerid, on minu postitus igati asjakohane.

Sinu poolt sisse toodud surmad, mille põhjus on vaktsineerimine, ei puutu seevastu üldse teemasse.

Sul on midagi väga segamini. MINA kirjutasin inimestest, kes tõenäoliselt kahetseks, et nad polnud vaktsineeritud, kui nad surnud ei oleks. SINA (või mingi muu Kägu, kes seda teab) tõid sisse 61-aastase õpetaja surma, kes oli vaktsineeritud. See ei puutu mitte ühtegi otsa pidi teemasse.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et teemaalgataja küsis lugusid vaktsineerimata inimestest, kes kahetsevad, et ei lasknud end vaktsineerid, on minu postitus igati asjakohane.

Sinu poolt sisse toodud surmad, mille põhjus on vaktsineerimine, ei puutu seevastu üldse teemasse.

Sul on midagi väga segamini. MINA kirjutasin inimestest, kes tõenäoliselt kahetseks, et nad polnud vaktsineeritud, kui nad surnud ei oleks. SINA (või mingi muu Kägu, kes seda teab) tõid sisse 61-aastase õpetaja surma, kes oli vaktsineeritud. See ei puutu mitte ühtegi otsa pidi teemasse.

Kust sa võtad, et see õpetaja vaktsineeritud oli?
https://www.delfi.ee/artikkel/94834897/suri-koroonaviirusesse-nakatunud-vaktsineerimata-opetaja

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka terviseameti teates https://www.terviseamet.ee/et/uudised/sumptomaatilise-covid-19-tottu-vajab-haiglaravi-217-inimest on üheselt öeldud, et kõik 10.10. surnud ehk ka too 61-aastane naine, olid vaktsineerimata.

Ma ei näe küll, mille eest sa saaksid mind kritiseerida – tolle õpetaja näol on ilmselt tegemist inimesega, kes tõenäoliselt kahetseks, et ei lasknud end vaktsineerida. Täpselt nagu sa soovisid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka terviseameti teates https://www.terviseamet.ee/et/uudised/sumptomaatilise-covid-19-tottu-vajab-haiglaravi-217-inimest on üheselt öeldud, et kõik 10.10. surnud ehk ka too 61-aastane naine, olid vaktsineerimata.

Ma ei näe küll, mille eest sa saaksid mind kritiseerida – tolle õpetaja näol on ilmselt tegemist inimesega, kes tõenäoliselt kahetseks, et ei lasknud end vaktsineerida. Täpselt nagu sa soovisid.

Okei, siis minu viga. Ma mäletasin justkui keegi siinsamas Perekoolis toonuks teda näiteks vaktsineeritud inimese koroonasurmast. Hmm, hakka või üles otsima, kas see keegi siis valetas? Või ma lugesin valesti, võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka terviseameti teates https://www.terviseamet.ee/et/uudised/sumptomaatilise-covid-19-tottu-vajab-haiglaravi-217-inimest on üheselt öeldud, et kõik 10.10. surnud ehk ka too 61-aastane naine, olid vaktsineerimata.

Ma ei näe küll, mille eest sa saaksid mind kritiseerida – tolle õpetaja näol on ilmselt tegemist inimesega, kes tõenäoliselt kahetseks, et ei lasknud end vaktsineerida. Täpselt nagu sa soovisid.

Okei, siis minu viga. Ma mäletasin justkui keegi siinsamas Perekoolis toonuks teda näiteks vaktsineeritud inimese koroonasurmast. Hmm, hakka või üles otsima, kas see keegi siis valetas? Või ma lugesin valesti, võimalik.

Sa lugesid valesti või said valeinfot. Meediast käis kindlasti läbi, et too õpetaja oli vaktsineerimata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on veider, kuidas arstide sõnumid üldjuhul tähelepanuta jäävad, nii varasemad kui ka ilmselt see:

https://tervis.postimees.ee/7361396/professor-talving-viirus-tuleb-labi-lukuaugu#_ga=2.151076921.108192554.1629650755-108192554.1629650755

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jällegi kausaalsus on inimestel segi, aga eks kuni see oma uskumusi kinnitab, siis selle uskumuse juurde jäädakse ka.

Et intensiivravis palju vaktsineerimata inimesi on, ei tähenda veel seda, et iga vaktsineerimata inimene sinna ka satuks. Tuleb arvesse võtta muid tegureid, sest erinevate tegurite panuse tõenäosused liituvad.

Kui te kasutate ainult vaktsineerimisstaatust inimeste riskigruppi määramiseks, pole te “teadusest” ikka mitte mõhkugi aru saanud.

Aga propagandaks käib kah.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jällegi kausaalsus on inimestel segi, aga eks kuni see oma uskumusi kinnitab, siis selle uskumuse juurde jäädakse ka.

Et intensiivravis palju vaktsineerimata inimesi on, ei tähenda veel seda, et iga vaktsineerimata inimene sinna ka satuks. Tuleb arvesse võtta muid tegureid, sest erinevate tegurite panuse tõenäosused liituvad.

Kui te kasutate ainult vaktsineerimisstaatust inimeste riskigruppi määramiseks, pole te “teadusest” ikka mitte mõhkugi aru saanud.

Aga propagandaks käib kah.

Kui juba plaanilist ravi piiratakse, siis võib “tegurdada” palju tahes, reaalsus on see, mis loeb. Ja reaalsus on see, et inimesed jäävad arstiabita.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuttav on vaktsiinivastane. Terve nende pere on, sh tema isa oli. Isa oli mingi 55+ ja sai koroona ning suri sellesse ära. Siiamaani pole perel mingit kahetsust, et nad ennast vaktsineerida ei lasknud ega plaani isegi peale seda ennast vaktsineerida.

Inimesi igasuguseid. Mõne jaoks ongi surm elu loomulik osa ja kui sureb koroonasse ära, siis sureb. Pole midagi kahetseda. Ise nii muidugi mõelda ei suudaks, aga on neid, kes suudavad.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )