Esileht Ilu ja tervis Kahtlane sünnimärk eemaldati…..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kahtlane sünnimärk eemaldati…..

Postitas:
Kägu

Eemaldati kahtlane sünnimärk ja nüüd ootan histoloogilise uuringu vastuseid. Kas kellelgi veel viimasel ajal neid vastuseid oodata on tulnud ja oskab öelda, kui kaua see vastus aega võib võtta. Nahaarst ütles, et viimase aastaga on ühes sünnimärgis toimunud muutused, mis talle ei meelde, ehk siis tekkinud oli sünnimärgi sisse teist värvitooni jne. Ise palja silmaga neid muutusi ei näinud. Nahaarst andis saatekirja sünnimärgi eemaldamiseks ja uuringutele saatmiseks. Sünnimärk eemaldati mõned päevad tagasi erakliinikus ja sealne kirurg ütles, et tegemist ei ole melanoomiga, kuid ikkagi on see vastuste ootamine väga raske ja keskenduda ei suuda millelegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle kohe kirurg ütles, et kaks nädalat läheb aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2-3 nädalat võib minna. Erakliiniku kirurgi ma usuksin rohkem kui arsti, kes neid ise ei lõika. Selle jutu peale on küll üliväike võimalus, et see tõesti midagi halba oli. Ja pealegi, ära lõigatakse paljud märgid ikkagi ennetuseks, mille puhul on näha, et võib aga üldse ei pruugi halvaks minna. Usu, küll kõik on hästi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnimärgi veritsus on ohtlik.Värvi muutus küll ei ole.Aga ehk oled hoopis ärevik kes käib 2 korda aastas nahaarstil oma sünnimärke näitamas? Kui jaa,siis sa põed hoopis mõnda närvihaigust ja vajalik oleks psühhiaatri konsultatsioon+ravi.

0
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sünnimärgi veritsus on ohtlik.Värvi muutus küll ei ole.Aga ehk oled hoopis ärevik kes käib 2 korda aastas nahaarstil oma sünnimärke näitamas? Kui jaa,siis sa põed hoopis mõnda närvihaigust ja vajalik oleks psühhiaatri konsultatsioon+ravi.

Ise veritsev ehk jah, aga mul on sünnimärk rinnahoidja all, mida pidevalt kuidagi rinnahoidja traadiga katki tõmbasin (oli õrnalt kõrgem ja suurem). Siis arst ütles küll, et vahet pole, nahk nagu kõikjal mujal – veritseb ja paraneb ära, ei suurenda riski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnimärgi veritsus on ohtlik.Värvi muutus küll ei ole.Aga ehk oled hoopis ärevik kes käib 2 korda aastas nahaarstil oma sünnimärke näitamas? Kui jaa,siis sa põed hoopis mõnda närvihaigust ja vajalik oleks psühhiaatri konsultatsioon+ravi.

Muidugi on värvi muutus ohtlik! See on üks levinumaid melanoomi tunnuseid ju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läks üle 2a tagasi kuu aega, helistasin kirurgile kokkulepitud päeval.

Sünnimärgi avastas töötervishoiuarst, soovitas minna kontrolli. Nahaarstile sain aja mingi paari kuu pärast, nahaarstilt cito saatekirja kirurgile. Kirurg oli lõigates üsna pessimistlik “midagi ilusat siin küll pole” ja avaldas arvamust, et ilmselt tuleb veel lõigata. See kuu aega oli üsna raske oodata, mõtlesin igasuguseid musti stsenaariume oma peas läbi. Kui kokkulepitud ajal helistasin teatas kirurg (mulle tundus et pettunud häälel, igatahes minuga ta eriti rääkida ei tahtnud, et mis edasi ja kui tihti peaks kontrollima) et vähirakke ei leitud. Uurisin peale sünnimärgi eemaldamist ka äelt, kes haava kinni õmbles, et kui suur tõenäosus mul on, et eemaldatud sünnimärk polnud halvaloomuline. Õde ütles, et tema ka täpselt aru ei saa, et mille järgi kirurgid seda hindavad, aga sain vastusest aru, et enamasti ikka õigesti. Minu vastuse ootust see kergemaks ei teinud, aga teemaalgatajale annaks lootust küll kui tegemist kogenud kirurgiga.

Käisin nii nahaarsti juures kui ka lõikusel PERHis, enam vist nahaarstile sinna numbreid ei saa. Korra olen veel peale seda erakliinikus sünnimärke kontrollimas käinud, siis oli kõik korras, sel aastal jälle peaks minema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

Kas digilukku ilmus vastus ennem, kui Niine kliinikust helistati? Sain aru, et Niine kliinikust helistatakse kohe, kui vastus saabunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

Kas digilukku ilmus vastus ennem, kui Niine kliinikust helistati? Sain aru, et Niine kliinikust helistatakse kohe, kui vastus saabunud.

Niinest helistati 3. jaanuaril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

Kas digilukku ilmus vastus ennem, kui Niine kliinikust helistati? Sain aru, et Niine kliinikust helistatakse kohe, kui vastus saabunud.

Niinest helistati 3. jaanuaril.

Aitäh vastamast. Hakkan siis digilukku ka piiluma, kuigi ei ole kindel, kas seda vastust avada julgen, kui see sinna ilmunud on. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks Niines viimati 3 nädalat ja tavaliselt saadavad sõnumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks Niines viimati 3 nädalat ja tavaliselt saadavad sõnumi.

See arst, kes minul protseduuri läbi viis, ei rääkinud sõnumist midagi. Ütles, et helistavad igal juhul, olgu siis histoloogia tulemus korras või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eemaldati kahtlane sünnimärk ja nüüd ootan histoloogilise uuringu vastuseid. Kas kellelgi veel viimasel ajal neid vastuseid oodata on tulnud ja oskab öelda, kui kaua see vastus aega võib võtta. Nahaarst ütles, et viimase aastaga on ühes sünnimärgis toimunud muutused, mis talle ei meelde, ehk siis tekkinud oli sünnimärgi sisse teist värvitooni jne. Ise palja silmaga neid muutusi ei näinud. Nahaarst andis saatekirja sünnimärgi eemaldamiseks ja uuringutele saatmiseks. Sünnimärk eemaldati mõned päevad tagasi erakliinikus ja sealne kirurg ütles, et tegemist ei ole melanoomiga, kuid ikkagi on see vastuste ootamine väga raske ja keskenduda ei suuda millelegi.

enamusel, kellel leitakse muutusi sünnimärkides ei ole VEEL tegemist melanoomiga, seega tubli et käid kontrollis ja oota rahulikult vastus ära. selleks neid eemaldataksegi, et EI TEKIKS melanoomi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

Kas digilukku ilmus vastus ennem, kui Niine kliinikust helistati? Sain aru, et Niine kliinikust helistatakse kohe, kui vastus saabunud.

Niinest helistati 3. jaanuaril.

Aitäh vastamast. Hakkan siis digilukku ka piiluma, kuigi ei ole kindel, kas seda vastust avada julgen, kui see sinna ilmunud on. ????

Ära muretse. Minul lõigati seal aastaid tagasi sünnimärk ära. Arst ütles ka kohe vaatluse põhjal, et ei ole alust kahtlustada, et oleks pahaloomuline, aga on aktiivne ja juhul kui ära ei eemalda, siis ta võtaks iga kolme kuu tagant jälgimisele. Otsustasin kohe ära lõigata lasta ja hiljem selguski, et mingeid pahaloomulisi rakke seal sees ei olnud. Nüüd on lihtsalt väike arm käel. Niine kliinikus on väga kogenud arstid, kes juba silma järgi oskavad olukorra tõsidust hinnata ja kui opereerinud arst ei näinud hetkel põhjust paanikaks, siis see on hea märk. Histoloogia tehakse alati igaks juhuks, sest muidugi ei saa vaatluse põhjal lõplikku hinnangut anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin 21. detsembril sünnimärgi eemaldada ja digiloos olid vastused 29. Seega mul tuli vastus kiiresti, eriti arvestades et pühad olid ka vahel. Saan TA hirmust aru. Mulle öeldi, et suure tõenäosusega ei ole halvaloomuline, aga isegi siis oli väike ärevus, kui tulemust ootasin.

Millises haiglas sa lasid sünnimärgi eemaldada?

Niine Nahakliinikus

Kas digilukku ilmus vastus ennem, kui Niine kliinikust helistati? Sain aru, et Niine kliinikust helistatakse kohe, kui vastus saabunud.

Niinest helistati 3. jaanuaril.

Aitäh vastamast. Hakkan siis digilukku ka piiluma, kuigi ei ole kindel, kas seda vastust avada julgen, kui see sinna ilmunud on. ????

Ära muretse. Minul lõigati seal aastaid tagasi sünnimärk ära. Arst ütles ka kohe vaatluse põhjal, et ei ole alust kahtlustada, et oleks pahaloomuline, aga on aktiivne ja juhul kui ära ei eemalda, siis ta võtaks iga kolme kuu tagant jälgimisele. Otsustasin kohe ära lõigata lasta ja hiljem selguski, et mingeid pahaloomulisi rakke seal sees ei olnud. Nüüd on lihtsalt väike arm käel. Niine kliinikus on väga kogenud arstid, kes juba silma järgi oskavad olukorra tõsidust hinnata ja kui opereerinud arst ei näinud hetkel põhjust paanikaks, siis see on hea märk. Histoloogia tehakse alati igaks juhuks, sest muidugi ei saa vaatluse põhjal lõplikku hinnangut anda.

Minul ka oli see sünnimärk aktiivne ja öeldi, et tuleb kord aastas vaadata, mis see sünnimärk tegema hakkab. Arst, kelle juures käisin, ei ole pakkunud selle eemaldamist ennem kui nüüd, siis kui märkas, et on aastaga muutunud. See sama arst mind nüüd lõikama saatiski. Kirurg aga ütles, et tema ei ütle, et see melanoom oleks ning ärgu ma muretsegu. Mure aga on suur, ei suuda millelegi keskenduda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on elu jooksul kokku vist oma kümmekond sünnimärki eemaldatud. Kui igaühe puhul oleks niimoodi muretsedes vatust oodanud, siis oleks ammu hullaris vist. võta asja mõistusega ja mõtle ka oma vaimsele tervisele – sellele sa teed niimoodi praegu kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eeldan, et niines endas pole patoloogikumi, nii et histoloogilise uuringu saadavad nad näiteks mõnesse riigihaiglasse uuringule. keskeltläbi histoloogia uuringute vastused tulevad 3-4 nädalat, võib juhtuda ka, et tulevad nädalaga, aga võib minna ka 5-6 nädalat. kõik oleneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eeldan, et niines endas pole patoloogikumi, nii et histoloogilise uuringu saadavad nad näiteks mõnesse riigihaiglasse uuringule. keskeltläbi histoloogia uuringute vastused tulevad 3-4 nädalat, võib juhtuda ka, et tulevad nädalaga, aga võib minna ka 5-6 nädalat. kõik oleneb.

Kui ma nüüd ei eksi, siis nemad vist saadavad lausa Saksamaale või kuskile välismaale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eeldan, et niines endas pole patoloogikumi, nii et histoloogilise uuringu saadavad nad näiteks mõnesse riigihaiglasse uuringule. keskeltläbi histoloogia uuringute vastused tulevad 3-4 nädalat, võib juhtuda ka, et tulevad nädalaga, aga võib minna ka 5-6 nädalat. kõik oleneb.

Kui ma nüüd ei eksi, siis nemad vist saadavad lausa Saksamaale või kuskile välismaale.

Mul digiloos näitas PERHi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eeldan, et niines endas pole patoloogikumi, nii et histoloogilise uuringu saadavad nad näiteks mõnesse riigihaiglasse uuringule. keskeltläbi histoloogia uuringute vastused tulevad 3-4 nädalat, võib juhtuda ka, et tulevad nädalaga, aga võib minna ka 5-6 nädalat. kõik oleneb.

Kui ma nüüd ei eksi, siis nemad vist saadavad lausa Saksamaale või kuskile välismaale.

milleks???? see analüüs ei ole üldse nii keeruline. lihtsalt võtab aega. mitut analüüsi tehakse, histoloogia ja markerid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 10 a Niines käinud ja selle ajaga on umbes 5 tk ära lõigatud, ikka samal põhjusel, et ajaga on tekkinud muutused. Vastused tulevad umbes 2-3 ndl jooksul. Hiljuti käisin ka ja pidin jälle 2 tk ära lõikama , aga Niine arst ise ütles, et võib anda saatekirja riiklikusse. Võtsin ka, sest koguaeg 200+ eur maksta ei taha. Riikliks läks ka vastusega aega 2-3 ndl. Digilukku võid kiigata, aga enne 2 ndl pole mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavalisi sünnimärke küll Saksamaale ei saadeta. Ikka laborisse siinsamas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin nii u 5 aastat tagasi sünnmärke näitamas, oli selline koht, kus spetsiaalse aparaadiga pildistati üles ja saadeti Niine kliinikusse ülevaatamiseks. Sealt tuli pildi põhjal diagnoos – pahaloomuline melanoom. Elasin kuu aega nagu udus… Õnneks sain kiirelt Magdaleenas kirurgile aja, kes rahustas, et pildi põhjal ei saa niisigust diagnoosi panna. Lõikas igaks juhuks nn sügavalt, et juhul kui, siis saab võiamlikult palju välja. Reie peal praegu väike arm ainult. Vastus tuli u 10 päeva, arst ise helistas. Õnneks kõik oli korras, aga see kuu aega diagnoosi ja lõikuse vahel oli üks mu hullemaid aegu elus 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaseks olen histoloogilise uuringu vastust oodanud üle kolme nädala. Ikka veel vaikus, ei ole kliinikust helistatud ning samuti ei ole miskit üleval ka digiloos. Nii raske on see ootamine, sest hirm on suur. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaseks olen histoloogilise uuringu vastust oodanud üle kolme nädala. Ikka veel vaikus, ei ole kliinikust helistatud ning samuti ei ole miskit üleval ka digiloos. Nii raske on see ootamine, sest hirm on suur. ????

Kui kirurg juba arvas, et pole tegu melanoomiga siis ju lükati kuhugi tahapoole uurimises kuna kiiret pole ja nagunii vastus negatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin, ka ootan juba 3 nädalat histoloogia vastust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Ilu ja tervis Kahtlane sünnimärk eemaldati…..