Esileht Pereelu ja suhted Kahtlased ämmad-äiad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kahtlased ämmad-äiad

Postitas:

Rääkige oma kogemustest kahtlaste äiade-ämmadega. Kas ekside vanemad või praeguse vanemad – ei ole vahet.

Minu eelmise kaasa vanemad olid parajad fruktid. Ema eriti. Näiteks pidevalt rääkis taga mulle oma teist miniat, kes tegelikult juba kauem olnud oli ja kellelt lapselapsed ka oli saanud. Pidevalt stiilis, kuidas nad ikka ei oska lapsi kasvatada ja vaadaku, et ikka meie sellist nalja tegema ei hakka. Kui mingile üritusele lapselaps tuli väikse kriimuga näos, kuna oli kukkunud, siis hakkas pihta ving selle üle, et kuidas ikka vanemad lasid lapsel niimoodi kukkuda ja veel tema sünnipäeval siis sellise katkise lapse sinna tõid. Kui mul kaaslane ennast katki kukkus mingil peol, siis kuulsin iga kord seal olles, kuidas ma ikka nende poja ära rikkusin armiga ja kuidas ma ikka ta järele ei vaadanud.
Kui kingitusi tegi, siis vajas pidevalt tähelepanu ja tänu nende kingituste osas, et “kuidas ikka meeldis ja kui palju ikka meeldis ja mis kõige rohkem meeldis jne”. Isiklikel teemadel käis palju surkimas, et mis probleemid meil ikka tekivad kaaslasega ja mille pärast riidleme ja mida romantilist teeme jne. Üritustel olid pidevalt privaatsed sessioonid oma lapsega, kus mindi teise tuppa ära ja hakkas uurimine teemadel, et kuidas ikka TEGELIKULT teil läheb. Ja kui sealt kuulis midagi, siis võeti teine ette ja hakati teda pommima privaatselt.
Ükskord oli draama sellest, et jõudsime kokkulepitud ajast pool tundi varem nende juurde. Tuppa nad meid ei lubanud ja pärast saime veel tund aega peapesu sellest, kuidas ikka ajast tuleb kinni pidada ja neil olid veel ettevalmistused pooleli jnejne.
Kui helistas ja vastu ei võtnud (enamjaolt ei tahtnudki võtta, kuna hakkas jälle mingite isiklike teemade puurimine pihta), siis järgmine kord sai jälle pikka jauramist kuulata teemal, et kuidas ma ikka ei hooli ja peaksin ikka tagasi talle helistama jne.

Nüüd uue elukaaslase vanematega on elu nagu lill. Kui külla läheme, näen, et oleme väga oodatud ja neil on tore meiega. Tunnetavad ideaalselt ära piiri, millest rääkida jne. Kui kingitusi teevad, siis annavad nagu möödaminnes, ei pea sellest mingit pooletunnist tunnete avaldamise sessiooni tegema. Suhtlevad lühidalt ja konkreetselt, ei lämmata. Võime suhteliselt suvalisel ajal sinna minna ja nt suvel puhkuse aeg olimegi palju seal, kuna oma maja ja aed ja sai lebotada.

Millised teie huvitavad lood ämmade-äiadega on? On mingite puhul hea meel ka, et neist suhetest pääsesite?

+17
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegelikult on elus ämmade-äiadega vedanud, aga eks väiksed kiiksud on meil kõigil.
Eksäial oli väike viinaviga. Kui oli tähtpäev nende juures, siis tihti oli äi juba peo alguseks napsine ja ajas hülgemöla suust välja. Kas rääkis nilbeid anektoote või kärkis ämmaga. Ja no siis see sööma sundimine! Tavaliselt see rohkem nagu naiste rida, aga tema muudkui pakkus, et sööge seda ja toda. Muidu olid toredad lihtsad inimesed, hiljem ka supervanavanemad.
Praegune äi on hoopis teisest puust – karske, kuid natuke tähtsust täis vanakooli härra, kellel nôudepesumasinat pole vaja, sest naine ju peseb. Ämm aga on ilmselgelt liiga hea inimene, kes laseb nii mehel, pojal kui tütrel end kamandada. Olen korduvalt sellel teemal oma mehega pahandanud, sest kodus saab ta küll külmikust ise piima kätte ilma kedagi käsutamata. Kuid jällegi, suures plaanis on nad toredad inimesed, kes on igal hetkel valmis meid aitama.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on kahtlaselt sõgedas vaimustuses iseendast, konkureeriv ja tähelepanujanune.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu endise mehe ema on minu hinnangul väga jube inimene. Pealtnäha muidugi sätitud ja klanitud mutike, kuid sisemist ilu pole talle küll jagatud. Endast väga heal arvamusel, kahtlaselt palju oma poegadest sisse võetud ja kontrolliv ala telefonikõned iga päev, detailideni uurimised kuidas elu on, õpetamised, kuidas elama peaks, mitte millegagi rahul olemine, raha üle tähtsustamine ja lihtsalt alp olemine. Oma poegade suhteid on ta elu jooksul lõhkunud mitmeid, ei teagi, miks tahab olla oma poegade maailmanaba. Mugav ja laisk on ka, meeldib tegeleda jõudeeluga, stiilis sõbrannadega kohvikus keelt peksta või teleka ees lesida ja kohvi rüübata või uusi kleite poodidest otsida. Väga väga ebameeldiv inimene ja õnneks puuduvad nüüd igasugused suhted kuna enam ei ela mehega koos. Väga kummaline inimene. Mehe jätsin maha küll muude asjade pärast ka, kuid ka selle pärast, et ta 40selt ikka veel emme manitsustele allus.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endine ämm armastas pidevalt napsi võtta, ta ei joonud ennast täis vaid svipsi ja ropendas nagu voorimees. Lisaks ta ei saanud aru minu kirest jumestamise vastu ja küsis pidevalt, kas ikka peab end sättima. Praegusel ämmal pole selle vastu midagi ja alati saan komplimente, lisaks on ta karskete eluviisidega ja nooruslik. Tunnen kuidas kuulun täielikult perekonda.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ämmade-äiadega vedanud selles suhtes, et mul pole neid õieti nagu olnudki(gerontofiilia üks plusse:))…Ämmad on kas surnud olnud või kuskil üsna kaugel elanud. Äiadega on isegi rohkem kokkupuuteid olnud, aga need on olnud kõik sümpaatsed vanahärrad.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb küll mulje, et teemaalgataja igtseb seda kiiksuga ämma, kes tal oli. Elu ju kohe hoopis igavam ilma sellise värvika karakterita?!

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on kahtlaselt sõgedas vaimustuses iseendast, konkureeriv ja tähelepanujanune.

Mul samasugune tähelepanu janu on nii suur, et ta ei pane vist kordagi suud kinni 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene ämm oli päris raske kogemus mu jaoks. Viinaveaga, mis võimendas omakorda kõike. Ta oli kontrolliv, manipuleeriv, mehivahetav, pealiskaudne, tagaseljajutte ajav. Lisaks oli ta nooruses paras rongaema, aga see ei takistanud tal juba täiskasvanud laste eludesse täielikult sisse sõitmast. Kui ei saanud soovitud tähelepanu, siis võttis nina täis ja hakkas valimatult kõikidele helistama, ka lastele, loopides igasugu süüdistusi siia-sinna. Keegi ei armastavat teda, temast ei hoolita, lapsed on tänamatud töllmokad, miniad on ussitajad, väimehed mökud, lapselapsed ei anna näole, jne.
Meie pere elas kaugemal, aga paar-kolm korda aastas käisime külas küll, jõuluajal alati ühe ööpäeva olime seal, vahel ka kaks. Võõrustada ta oskas. Alati oli kogu elamine hästi hubane ja jõululik, süüa vaaritas palju ja hästi, kingitusi meeldis talle teha ja need olid tõesti väga läbimõeldud. Nii tore oli sinna minna, alati oli tunne, et meid on väga oodatud. Teda küll meie elu ei huvitanud üldse, tahtis lihtsalt, et meie tema ettevalmistusi ja elu-olu kiidaksime. Eks kiitsime ka, sest tõesti oli kõik hästi ja veel paremini. Seda osa ämmast ma vahel igatsen, seda külluslikku külalislahkust ja pidulikku meeleolu. Kõik oli nii sätitud, puhtusest läikiv, sätendav, kumav, healõhnaline. Ämm säras, loksus kanaemana meie kõigi ümber, tassis ja hoolitses. Sai hoolega ja siiralt kiidetud ja säras jõulupuuga võidu. Hästi mõnus olemine igatepidi. Mis kestis ainult seni, kuniks ämm pudelil korgi maha keeras ja ta tegi seda sagedamini, kui meile meeldinuks. See oli märguandeks ta ühele tütrele, kes korgiragina peale kohe oma pesakonna kokku kogus ja ummisjalu plehku pani. Esimesed aastad oli mingi otsitud vabandus ka välja mõeldud, hiljem läksid nad lihtsalt ära. Hästi kiiresti. Teine tütar ei jäänud kunagi kauaks, lihtsalt hüppas alguses tunnikeseks läbi, tihti ilma pereta. Üks poeg naisega pidas alati veidi kauem vastu, aga minek oli juba riiuragina saatel. Meie, kui kaugelttulijad, saime valida kolme variandi vahel, mis kõik said mitmeid kordi maha mängitud jõuludel ja ämma sünnipäevadel. Me kas suutsime ämma enamvähem maha rahustada ja magama saata (seda juhtus haruharva). Või jäin mina ämmaga ja mehe saatsin laste juurde, ise rahustasin tigedat purjus inimest, kuniks ta rahunes ja lõpuks vastu hommikut magama läks (see oli sagedane, ämm küll mind sallis kõige vähem, aga ometi sain ainult mina temaga hakkama). Kolmas variant oli see, et lapsed kaenlasse ja minekut sealt tormisilmast (paar korda tuli ette). Tekib küsimus, et miks me üldse sinna ööseks jäime? Eks ämm survestas. Ja vahel juhtus ka seda, et pudelilt ei lennanudki kork maha ja siis oli meil kõigil imevahva seal. Nagu päris jõuluvõlumaa. Ja hommikud olid nii armsad, lastel olid päkapikud käinud, köögist tuli kohvilõhna ja ämm oli nii rõõmus ja rahulolev.

Mul on nüüd teine ämm. Normaalne, rahulik, hea inimene. Kui kõikidel oleks selline ämm, siis ämmaanekdoote ja praegust teemaalgatust poleks lihtsalt olemas. Minu jaoks on ämm pereliige ja me suhtleme temaga praktiliselt igapäevaselt. Teisiti ei kujutaks nagu ettegi. Vanaemana on ta ka vahva.
Ainult seda jõuluvõlumaad pole. Ma endise ämma eeskujul proovin seda mingil määral luua, aga seda taset ma vist siiski ei saavuta.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksämm töötas Soomes ja oli arvamusel, et ta on tohutult rikas. Mind pidas ta kullakaevajaks ja arvas, et tema tohutu rikkuse tõttu ma tema naiivsele pojakesele pilgu peale paningi. Õudselt kamandav ja tülinoriv oli ta ka. Kui ta Soomest meile külla saabus, läksid nad pojaga juba sadamast meie poole sõites raginal tülli, tulid kisaga korterisse sisse ja lasid toas edasi. Mina istusin köögis, panin kaks ust vahepealt kinni ja üritasin vastu pidada. Vahel ka läksin linnapeale jalutama, kui ämm tulemas oli. Mis rikkusesse puutub, siis ämm tegi Soomes lihttööd ja teenis ka vastavalt. Mina sain rohkem kui kaks Eesti keskmist, olen kõrgharidusega spetsialist. Arvan, et minu palganumber ei jäänud ämma omale kuigipalju alla. Aga talle nii meeldis kujutleda ennast mingi rikka prouana, kellele Eestis kõik peaksid alt üles vaatama. Samamoodi suhtus ta ka oma õdedesse. Kui me tema pojaga juba lahus olime, kohtusime eksämmaga ükskord juhuslikult tänavalt. Mul oli seljas talvemantel, mis oli olemas juba tema pojaga kooselu ajal. Ta mõõtis mind ja mantlit pika pilguga ning ütles, kui sa mu pojaga oleks kokku jäänud, oleks sul praegu uus kasukas seljas!

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 12:45; 12.12 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma emadel on vähemalt sama hullud kiiksud (nagu meil kõigil), aga nemad on omad, harjunud, mis sa ikka teed jne, eksole?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesi on igasuguseid ja enamus vanemaid inimesi mõtlevad et on omaarust väga targad ja peavad seda tarkust edasi andma miniale kes kindlasti on loll kui lauajalg ja kui minia ei soovi seda ämma tarkust omaks võtta siis ongi tüli majas. Sellises olukorras kõige lihtsam mitte suhelda, eirata algusest lõpuni tema keelde ja käske, kaua ta ikka suudab, tüdineb ära ja rahu majas, aga nii kui kord järeleandmine teha hakkab jälle kiun pihta. Seega kui ei soovi tüli ja pahandust peab olema ühtmoodi järjepidev ja eirama inimest. Minul hoiab ta ise eemale, teab et ega ma ikka õppust talt ei võta ja teen asju omamoodi. Nüüd kurdab et lapsed ei kuula ta sõna, kehitan õlgu ja vaikin. Räägime neutraalsetel teemadel, pole probleeme.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämm on ok. Ehk natuke liiga palju laseb oma lastel endast üle sõita, eriti just ühel tütrel. Pidevalt saab sõimu talt ja ma ikka pean end tagasi hoidma, et mitte meheõele midagi halvasti öelda, et nii ei räägita oma emaga. Ma olen paar korda meheõega läinud tõsiselt tülli, kui ta on tulnud meid õpetama (tegelikult just mu meest õpetama), ka sme tohime lastega pahandada, neid karistada tegude eest jne. Meest kuidagi mingil põhjusel häirib see – ükskord tõusis lõpuks mehega lausa suur tüli, sest muidugi tema õde kukkus talle halama, et mina ütlesin halvasti ja kui mees mulle märkuse tegin, sõimasin lihtsalt mehe täis, et krt, ma seisin sinu eest, ta halvustas sind – meie laste kuuldes, ja sa tuled teda veel kaitsema! Järgmine kord uurigu oma õelt, miks ma ütlen talle halvasti, enne kui lihtsalt noogutab. Eks see meheõde saba oma tütrelt täpselt sama käitumist vastu nagu ta ise oma emaga teeb, paras talle, tema nõuandeid küll kasvatuses ei kuula, kui tahan et mu laps mind tulevikus ei sõimaks.

Küll aga on äi tohutult tüütu inimene. Esiteks on ta totaalselt kibestunud, ei ole rahul nö Eesti eluga. Poliitikast ei taha tema läheduses üldse rääkida, ma ei imesta, kui ta varsti EKRE usku pöörab. Ja lisaks kibestumisele on ta natukene ka totu-lotu, ei saa nagu asjadest aru, naljadest aru, võtab kõike liiga tõsiselt jne Ma ei tea, kas see on mingi vanadusest tingitud, mina teda teistsugusena ei tunne. Aga ma ei taha uskuda, et ta terve elu on selline olnud. Lihtsalt on inimene, kelle seltskonnas ma meelsasti ei viibiks, liiga negatiivne aura.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elu kahest ämm-äi paarist oli mul parem klapp eksi vanematega. Kuigi nüüdse mehe vanemad on üles kasvatanud suurepärase mehe, kes on kordades parem kui eks ja on üldiselt heatahtlikud inimesed, ei ole nende seltskonnas nii hea ja kerge kui esimeste ämma-äiaga. Eksi emaga oli jutt nagu sõbrannaga, mina uurisin tema elu kohta ja tema minu kohta. Külla minnes pani kohe kohvi/tee tulele ja midagi head lauale ja tema juures oli hubane ja tunne, et oleme oodatud. Meile külla tulles ka istusime ja ajasime juttu ja oli tore olla.
Eelmine äi oli ka parem, sest temaga sai suhelda ikka, aitas ka kui vaja. Praegune äi ei räägi peaaegu üldse.

Nüüdse ämmaga pole ma pea 10 aasta jooksul end mugavalt tundma hakanud. Kokkulepitult külla minnes ühmeb, et kui midagi soovime, siis ise teeme. Temal on kiire, palju tööd. Tegemist pensionäriga, kelle tööks on hobid nagu käsitöö ja aed. Ma siiani ei teagi, kas ta solvus kohe algusaastatel sellest, et meil ikka külla minnes kosti ka oli kaasa võetud. Hiljem hakkas ütlema, et ta pole midagi valmistanud, kuna meil on ju endal tavaliselt söök kaasas (mingid koogid või soolased suupisted). Klassika on see, et peale ämma-äia külastust mis kestab mitmeid tunde ja kus me aitame ka tööd teha, suundume väravast välja sõites esimesse söögikohta, mis teepeale jääb. Lastel juba kõhud korisevad. Üle 15 minuti juttu ajades ei saa istuda, ämm tõuseb püsti ja teatab otsustavalt, et nüüd on isegi juba kaua istutud, tema kohe ei saa rohkem niimoodi, peab välja minema ja midagi kasulikku tegema.
Kõige omapärasem on see, et teda ei huvita meie juures mitte miski. Mehe töö kohta mõnikord küsib, aga ei küsi kunagi minu töö, meie laste või minu vanemate heaolu kohta. Kogu aeg räägib teistest ja endast. Detailselt võib rääkida mingi minu jaoks tundmatu naabri elust. Kui hakkan ise rääkima lastest, oma vanematest või tööst, siis segab vahele ja viib jutu mujale. Minu jaoks jääb arusaamatuks see, kas ta vaid meist huvitub nii vähe, sest teistest näib väga palju teadvat. Meist ta midagi teada ei saa, kuna ta ei küsi ja ei lase ka rääkida ilma juttu katkestamata. Viimati ta solvus kui me ei tahtnud minna vaatama 20-minutise jalutuskäigu kaugusele ühe sugulase suvilasse mingit aeda, mida ta seal aitas teha ja tahtis meile näidata. Olid miinuskraadid ja keegi meist ei olnud väljasolemiseks riides, aga kui alguses kohe ütlesime, et sinnaminek täna ei sobi, siis ta hakkas jonnima nagu väike laps. Lauas istudes oli vait, vaatas mind imeliku pilguga ja kohati olid pisarad silmas. Tema öeldud kommentaaridest sai aru, et tema meelest ainult mina ei taha sinna minna, kuigi mu mees ka ei tahtnud. Lõpuks me mehega ei pidanud pingele vastu ja käisime siis ära seal. Siis oli ämm jälle normaalses tujus, nagu laps kellele on kommi keelatud ja siis jälle kommi lubatakse. Autoga me ei saanud sinna minna, kuna äi oli tol hetkel tööl, ämm autoga ei sõida ja meil autos 5 kohta ja kolm last. Ühe ettepanekuna soovitas ämm, et lähme autoga, aga jätame kõik lapsed koju või siis ainult kõige vanema, kes on ka nii noor et pole veel üksi kodus olnud.

Minu emast, mu eksi emast ja praeguse mehe emast saingi kõige paremini läbi eksi emaga.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma emadel on vähemalt sama hullud kiiksud (nagu meil kõigil), aga nemad on omad, harjunud, mis sa ikka teed jne, eksole?

Minu emal on kiiksud küll ja päris häirivad. Aga siin oli teema ämmadest-äiadest. Kui tehakse emade kiiksudest teema, siis äkki võtan seal ka sõna. Aga ei tea ka. Ema suhtes mul on mingisugune lojaalsus, mis ei lase teda väga kritiseerida isegi mitte anonüümses foorumis. Ma olen mitu korda temast perekoolis kirjutanud ja jätnud saatmata.
Oma praeguse ämmaga ma olen rahul. Muidugi on temal ka vigu, ta on ju kõigest inimene. Aga võrreldes eelmise ämmaga on ta väga normaalne inimene! Me ei ole otse sõbrannad, aga pärast eelmist ämma piisab mulle täiesti, kui mu ämm on lihtsalt normaalne. Praegune ämm sobib mulle inimesena isegi rohkem kui mu ema. Loomulikult ma armastan oma ema rohkem, ta on ju mu ema. Aga puhtalt objektiivselt võttes tundub ämm mulle rohkem minu inimene.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 12:45; 12.12 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksämm oli padujoodik aga muidu heasüdamlik. Elasime eksiga üle aasta juba koos, kui ämma esimest korda kohtasin, sest ta tuli meile lihtsalt pohmakaga ukse taha. Olin üksi kodus. Pistis käe pihku, ütles, kes on, marssis tuppa ja küsis, kas kohvi ka saab. Tegin siis kohvi ja jutustasime, kuni mees koju jõudis. Käis vahel kaootiliselt niimoodi ukse taga. Peale selle, et tal lõhnad küljes olid ja ta oma järjekorras kuuenda abikaasa käest vahel sinise silma sai ja teda siis majutada tuli, suurt muret temaga polnud. Meie tegemistesse ta suurt ei sekkunud. Eksäia ei olnudki mul.

Uus ämm on paras uss. Alguses jättis mõistliku ja toreda inimese mulje ja juba mõtlesin, et vaat kui vahva inimene aga siis hakkas tagaselja pihta. Kõige krooniks suutis ühel aastal perekondliku jõuluistumisegi nii korraldada, et kutsutud oli mehe eks koos oma lastega (erinevatest pesakondadest) nii, et eksnaine serveeris meile, et “oi sel aastal laps isa juurde jõuludeks ei saa, sest neil plaanid tehtud”. Meid muidugi ei kutsutud, sest eksnaisel “on ebamugav”. No hea küll, sulle sümpatiseerib eksnaine rohkem, mida iganes aga oot, su oma poeg ei ole kutsutud ja isa ei saa ise lapselapsega oma ema juurde minna, vaid seda teeb eks?

Teine juhus. Mehe vennalapsel oli sünnipäev. Ämm siis teatab, et “me laupäeval peame seal sünnipäeva aga te võite ju mõni päev enne või pärast läbi käia. Meil oli laupäev muudest plaanidest vaba muidu.

Kolmas stiilinäide. Kutsusime ämma külla, et lähme kõik koos teatrisse või kuskile kultuuriüritusele. Saab lapselapsega ka sotsialiseeruda ja värki-särki. Kutse oli juunis, plaanid juuliks. Sellest on nüüd pool aastat möödas aga kes aega kohale tulla pole saanud, on ämm. “Liiga pikk maa on”.

Äi on vaikne ja tagasihoidlik.

Nii me elame 🙂

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämma mul kahjuks pole, mehe ema suri aasta enne seda, kui abikaasaga tuttavaks saime. Kahju on mul selle pärast, et teiste meenutuste järgi tundus ta väga tore, seltsiv ja sõbralik inimene olevat. Lastel oleks sellise vanaema üle kindlasti hea meel olnud. Äi on samuti sõbralik, eriti hästi klapib ta minu isaga (eks see ühine saunatamine-õlletamine liidab), neil on sarnane taust ja sarnased huvid (jaht). Nii et kahtlast polegi midagi, ei ammusurnud ämmas ega ka äias.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paras rongaema, aga see ei takistanud tal juba täiskasvanud laste eludesse täielikult sisse sõitmast. Kui ei saanud soovitud tähelepanu, siis võttis nina täis ja hakkas valimatult kõikidele helistama, ka lastele, loopides igasugu süüdistusi siia-sinna. Keegi ei armastavat teda, temast ei hoolita, lapsed on tänamatud töllmokad, miniad on ussitajad, väimehed mökud, lapselapsed ei anna näole, jne.
… Võõrustada ta oskas. Alati oli kogu elamine hästi hubane ja jõululik, süüa vaaritas palju ja hästi, kingitusi meeldis talle teha ja need olid tõesti väga läbimõeldud. Nii tore oli sinna minna, alati oli tunne, et meid on väga oodatud. Teda küll meie elu ei huvitanud üldse, tahtis lihtsalt, et meie tema ettevalmistusi ja elu-olu kiidaksime.

Lõvi?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võeh..ämm on vastik. Kannatan teda meil kõige rohkem 24h.
On olnud juhuseid,kus on käinud külapeal kirumas,kui must meil elamine on ja kraanikausis nõud vedelevad. Jah vedelesidki,sest tol hetkel käisin 12h vahetustes tööl ja ei jõudnud nõusid pesta. Mustuse kohapealt,endal tal kaks kassi ja terve korter karvu täis,meie kodu kohe kindlasti must ei ole.
Samuti on tal probleem meie söögiga,ei söö midagi,väidab ta ei söö ühte või teist ja kui tema juurde külla lähme on need samad asjad laual.
Õnneks oleme suutnud teda niipalju kui võimalik vältida.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun et ka ämmadel on rääkida lugusid miniate kohta, kuidas miniad siit Perekoolist omale ideid nopivad et reaalelus vanemat põlvkonda peenelt mõnitades “paika panna”. Ainult et vanemal põlvkonnal on rohkem delikaatsust neid lugusid siin mitte avalikustada, mida küll kõike välja ei mõelda, et ämmast lahti saada kui teda enam vaja ei ole…

vaja on ämma enda arvates. Selle pärast ongi vaja ennast toppida täiskasvanud inimeste asjadesse. Pärast on vihane solvumine kui ei avaldata erilist austust maas roomamise näol. Seda ei saada aru, et ei ole teda vaja algusest peale teiste peresse ülemust mängima

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun et ka ämmadel on rääkida lugusid miniate kohta, kuidas miniad siit Perekoolist omale ideid nopivad et reaalelus vanemat põlvkonda peenelt mõnitades “paika panna”. Ainult et vanemal põlvkonnal on rohkem delikaatsust neid lugusid siin mitte avalikustada, mida küll kõike välja ei mõelda, et ämmast lahti saada kui teda enam vaja ei ole…

see ongi ju anonüümne foorum. ämmade algatatud teemasid on siin ju olnud küll, lihtsalt miniate teemad tunduvad rohkem hambusse jäävat. just nii põnev oleks lugeda, mida ämmad oma miniatest arvavad.

minu ja ämma suhet võib kirjeldada kahe sõnaga: pealiskaudne ükskõiksus. neid kordi aastas, kui ämm tunneb huvi enda lapselaste vastu (minu silmis on see kiiks, ma ei saa aru, kuidas oma lapselapsed võivad olla nii tühised ühe vanaema silmis), neid ei saa isegi mitte ühe käe sõrmedel üles lugeda. eriti huvitav oleks lugeda, mida ämm minust arvab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämm tundus alguses tore. Kuid aja möödudes on ta hakanud näitama vähem meeldivaid külgi.

Ta tunnustab ja kiidab ainult oma lapsi. Hindab vaid meessoost järeltulijaid, teeb ka lapselastel vahet. Ausalt öeldes on päris südantlõhestav vaadata, kuidas kallistab ja hoiab väikest pojapoega, kuid pojatütre jaoks aega ei leia ja talle kingitusi ka ei too.

Kui soovib, oskab ämm olla hea võõrustaja. Kahjuks ei taha / ei jaksa ta seda alati olla ja siis teatab ta laua ääres, kui jutuks tulevad laste kasvatamisega seotud mured ja rõõmud, et probleemid on seotud puuduva emaarmastusega. Ja lapse ema istub samas lauas …

Ei soovi kuidagi ‘ämmaklišeed’ toita, kuid oma ämmaga olen hakanud distantsi hoidma, sest tema (üli)teravad avaldused tekitavad pingeid ka poegade ja miniate vahel.

Äiaga on seuhted alati head olnud, suuresti ka seetõttu, et ta on oluliselt vähem meie pereellu sekkunud ja palju heatahtlikumalt suhelnud nii minu kui lastega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on äi tige ja ämm see leebe. Äia meelest peaks ma iga tema korralduse peale kohe kargama ja jooksma, oma poega haugutab samamoodi. Ämm üritab olukordi pehmendada, see näib ta elus põhiülesanne olevat. Väldin võimalikult palju nendega suhtlemist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtlen eksämmaga siiani. Hästi saame läbi ja oli mul sõbranna eest. Väga ok inimene ja juttu meil jätkus alati.
Praegust ämma ei näegi, elab teises riigis. Ei oska eriti arvata, üsna isekas,tige ja hoolimatu on. Ei ole aru saanud sellest inimesest. Tal on pojast ka üsna ükskõik ja lapsel vanaema tema näol puudub. Äiaga saan normaalselt läbi.
Siiski hulle ämmasid pole näinudki. Selle asemel on enda emaga suhted viletsad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole oma ämmaga kunagi häid suhteid olnud aga sellegipoolest pole ta mulle kunagi mingitpidi kahtlane tundunud. 😀

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksmehe ämm on paras valevorst. Nimelt olin tema pojaga koos kes oli vägivaldne minu vastu. Eksämm nägi minu sinikaid-marrastusi jms. (ka nägi paar korda kuidas tema pojakene mind tõukas ja kallale tuli) aga eksämm hakkas valetama minu kohta oma poja uuele pruudile, et küll mina olen paras valetaja ja tema poeg pole kunagi mind puudutanud 😀 ei imesta kah seda ämma viha minu vastu, tutvusin eksmehega kui too oli 27 ja elas oma ema-isaga koos kahetoalises korteris. Mina olin see utsitaja ja tahtsin mehega koos elada omas kodus mitte kolida kokku eksmehe ema-isa juurde. Ehk siis tema mõistes ma varastasin tema poja 😀

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksämm oli vahva naine. Selline ehe ladina-ameerika tüüpi koduperenaine, kelle jaoks famiilia ja korralik kõhutäis on kõige olulisem. Me saime hästi läbi, ainuke probleem oli usu pinnal. Tema ei suutnud katoliiklasena respekteerida minu leiget lähenemist usuküsimustele (no missadel käisin temaga kaasas ikka). Eks ta kergendatult hingas, kui ma ta pojast lahku läksin.

Praegune ämm on teisest puust. Kunstnikuhing, kes maisest maailmast suurt ei hooli. Õnneks näen teda harva ja see sobib meile mõlemile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm-äi ei uskunud mu töökohta. No see pole iseeneset kahtlane, aga nende riigis teeb seda tööd ikka vanemapoolne soliidne härra, mitte noor hipitüdruk. No et mitte mind valetamises oleks süüdistatud, aga siuke imelik olek. Õnneks mu töökoht ja nimi ilusti avslik, et said aru, et ma ei aja käojaani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on äi tige ja ämm see leebe. Äia meelest peaks ma iga tema korralduse peale kohe kargama ja jooksma, oma poega haugutab samamoodi. Ämm üritab olukordi pehmendada, see näib ta elus põhiülesanne olevat. Väldin võimalikult palju nendega suhtlemist.

Meil on sarnased ämm ja äi, aga hakkasin äiale viisakalt vastu ning nüüd austab mind väga. Arvas endast väga palju ning teistest mitte midagi. Aga kord hakkas poja (s.o. minu mehe) kallal võtma, siis võtsin sõna ja panin äia paika. Ämm pärast rääkis, et mees oli öelnud, et kange ja hea naise on poeg saanud. Nüüd on suhted normaalsed, samas vanavanematena on nad super toredad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Kahtlased ämmad-äiad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.