Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käib uskumatult tugev võitlus sünnitusosakonna eest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Käib uskumatult tugev võitlus sünnitusosakonna eest

Postitas:
Kägu

Ja igal pool kirjutatakse.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ahah. tegin kohe delfi lahti, et kas on mingeid uudiseid selle kohta – ei olnud. sotsiaalmeedia kaudu ei ole ka minuni jõudnud, sinu postitus perekoolis oli esimene. ei oskagi nüüd midagi arvata, kas on siis uskumatult tugev võitlus ja kas kihab kuskil. siinkandis ei kiha, põlvas võib muidugi teine lugu olla.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis sa liialdad, muidugi ei taha keegi sooja töökohta ära anda (kuus 1 sünnitaja). Võib-olla see uus juhataja suudab korra majja luua.

+8
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Facebookis selleteemaline avalik grupp (s.t. saad sisu lugeda ka ilma liige olemata)
“Põlva Sünnitusosakonna Kaitseks” https://www.facebook.com/groups/737087203148568

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põlva sünnitusosakonna säilimisele aitaks kõige paremini kaasa, kui põlvakad seal sünnitamas käiksid. Aga nad millegipärast tahavad Tartusse sõita. Et seal pidi nagu turvalisem olema või nii 😛

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kihab siis kihab. Ma mõtlesin, et ammu kinni juba

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võite teha igasse valda sünnitusmaja, ega siis sünnitajate arv sellest ei suurene.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Euroopa liigub laste saamise piiramise suunas. Kas Eesti on selleks valmis? https://lounaeestlane.ee/euroopa-liigub-laste-saamise-piiramise-suunas-kas-eesti-on-selleks-valmis/?fbclid=IwAR09COVAWGlFZj8nf7ReFUIPMBHwn2EMTKJGrphT_VqlWFv9uDR-WlG-a5A

mina olen valmis

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah, lõpetage jama. Põlva haigla sünnitusosakond on esiteks väga tasemel ja innovatiivne (just sealt sai muide alguse vette sünnitamise traditsioon Eesti haiglates), teiseks sünnib seal lapsi nagu küpseid ploome – juulis sündis 29 last. Osakonna säilitamise toetuseks on kogutud ligi 10 000 allkirja, riik andis 200 000 eurot lisaks, aga haigla uus juht pani osakonna ikkagi kinni. Minu arust täiesti absurdne olukord. Ise olen samuti Põlva haiglas sünnitanud, see asub minu kodust 40 km kaugusel ja seegi oli juba tagumine piir, kuhu ennast lõpurasedana kohale lohistada. Ma ei kujuta ette, et peaks sünnitusvaludes veel kaugemale minema.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin enda teise ja kolmanda lapse mõni minut pärast haiglasse jõudmist ja õnneks minu elukoha lähedal väikelinnas ikka veel on sünnitusosakond. Ei kujuta ette, et ma peaksin valudes tunni tee kaugusele sünnitama minema.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin enda teise ja kolmanda lapse mõni minut pärast haiglasse jõudmist ja õnneks minu elukoha lähedal väikelinnas ikka veel on sünnitusosakond. Ei kujuta ette, et ma peaksin valudes tunni tee kaugusele sünnitama minema.

Heldeke, meil on terve rida väikelinnu ja külasid, kus pole sünnitusmaja ega üldse haiglat ja saavad ka sünnitatud. Minu kodulinnas pole oma 50 aastat keegi sündinud. Sünnitamiseks tuleb sõita naaberlinna ja juba mitu põlvkonda naisi on õigeks ajaks kohale jõudnud.

Ja kui kaua sa sõidad naaberlinna?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga enamasti võtavad sõna just need naised, kes ise elavad Põlvas ja kohe sünnitusmaja kõrval ning ohivad, et oi-oi mõelda vaid kui teekond peaks võtma rohkem kui kümme mintsi, siis on ilmatuma katastroof. Nendelt vot tahaks küsida, et hallo kas sa tead, et kõik sünnitajad ei tulegi Põlvast, vaid väga paljud sõidavad kuni tunni, et haiglasse jõuda.

Vahe on ka selles, et Põlvasse kolides eeldasid need inimesed, et kolivad kohta, kus sünnitusabi ja arstiabi on lähedal. Kaugel metsatalus elavad inimesed on ise selle võimalusega arvestanud, et haigla poole tuleb liikuma hakata tükk aega varem ja probleemide korral saad vaimselt hakkama lapse surmaga. Sest olgem ausad, ka minu metsatallu isegi 30 minuti tee kaugusel väikelinnast ei jõua kiirabi piisavalt ruttu, et näiteks hingamispeetusega inimest enam aidata. Sellises kohas elades võtad sa selle riski teadlikult. Kolides aga kohta, kus on arstiabi ja kust see siis mingil põhjusel ära kaob, oled sa oma elu ja töökohavaliku teinud teadmatult valedele eeldustele tuginedes.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik me tahame tipptasemel haiglat KÔIGI võimalustega kohe kodu kõrvale. Lisaks peaks see kodu asuma mereääres kesklinnas metsa sees ja naabritest eemal. Aga ei saa. Ja ei hakka kunagi enam saama.
See 200 000 lisaeurot on rumalus, koera saba tükkidena maharaiumine ja lihtsalt odava populaarsuse ostmine.
Lõpetage ära, 29 lapse sünd juulis on ju tegelikult naeruväärne ja nii väikese hulga kohta osakonna ülalpidamine rumal.
Kui osakonna lahtiolekuks on vajalik külalisvalvearstide olemasolu ning need teevad kohati 72h valveid, ei ole see jätkusuutlik.

+13
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik me tahame tipptasemel haiglat KÔIGI võimalustega kohe kodu kõrvale. Lisaks peaks see kodu asuma mereääres kesklinnas metsa sees ja naabritest eemal. Aga ei saa. Ja ei hakka kunagi enam saama.

See 200 000 lisaeurot on rumalus, koera saba tükkidena maharaiumine ja lihtsalt odava populaarsuse ostmine.

Lõpetage ära, 29 lapse sünd juulis on ju tegelikult naeruväärne ja nii väikese hulga kohta osakonna ülalpidamine rumal.

Kui osakonna lahtiolekuks on vajalik külalisvalvearstide olemasolu ning need teevad kohati 72h valveid, ei ole see jätkusuutlik.

Ja nii jääb maapiirkonna elanikkond järjest ja järjest vähemaks, sest seal on väga ebamugav elada. Ja alles siis kui kõik infrastruktuur ja elanikud on läinud, saadakse aru, te elanikkonna hoidmine maapiirkonnas on siseturvalisuse kohapealt ülioluline. Siseturvalisuse mõttes räägin ma nii Eesti toiduga varustamisest sõja tingimustes, nii puruks pommitatud linnadest ja hädavajalikest raviasutustest kusagil ainsast suurest linnast eemal, kui ka sellest, et keegi üldse piirkonnas elaks ja tähele paneks, et “rohelised mehikesed” üle piiri valgusid. Ja et kasvõi linnast valguvate suvitajate sõiduteed oleks mõtet asfalteerida ja võsast paljana hoida.

Ära tasumist ei saa vaadata vaid ühe asutuse ja lühiajalise perspektiivi seisukohalt. Niimoodi elanikkonna koondamist ühte punkti saab lubada Gröönimaal aga mitte Eestis, kus naaber Venemaa sooviks mugavamat ja suuremat väljapääsu läänemerele.

+14
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul läks väga hästi, aga kui sünnitusel tekivad kõrvalekalded ja on vaja kasvõi operatsiooni ja viimase tasemega tehnikat kas siis ema või lapse päästmiseks. Sünnitusosakond pole ju ainult koht kus sünnitatakse. Seda võid sa kodus ka teha, milleks üldse kuhugi sõita. Aga jamaks läheb siis kui läheb tekivad kõrvalekalded. Vanasti sünnitati ju saunas, võiks ju hoopis selle traditsiooni siis taastada, kui tahetakse algelist abi sünnitusel.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

OK, siseturvalisus. Aga millest te ise selle nimel olete valmis loobuda? Maksumaksjaid riigis on kindel arv, neid juurde ei tule. Kui maapiirkondi doteerima hakata, siis kuskilt peab raha tulema. Mul isiklikult ei ole midagi selle vastu, absoluutselt mitte, aga niisama õhtust ja armastusest maapiirkond õitse ei lähe. Konkreetselt Põlva osakonna sünnitusosakonnast rääkides: ühe vahetuse jaoks on vaja ühte majavalves olevat opereerivat günekoloogi, teist koduvalves olevat, anestesioloogi, anestesisti, operatsiooniõde, abilist ja kahte ämmaemandat. See on siis miinimum ja ainult sünnitusosakonna jaoks. Kes ei saa tegelikult aasta lõikes piisavalt koormust ning kelle kulud ületavad tunduvalt tulusid. Nii aastast aastasse.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja nii jääb maapiirkonna elanikkond järjest ja järjest vähemaks, sest seal on väga ebamugav elada. Ja alles siis kui kõik infrastruktuur ja elanikud on läinud, saadakse aru, te elanikkonna hoidmine maapiirkonnas on siseturvalisuse kohapealt ülioluline. Siseturvalisuse mõttes räägin ma nii Eesti toiduga varustamisest sõja tingimustes, nii puruks pommitatud linnadest ja hädavajalikest raviasutustest kusagil ainsast suurest linnast eemal, kui ka sellest, et keegi üldse piirkonnas elaks ja tähele paneks, et “rohelised mehikesed” üle piiri valgusid. Ja et kasvõi linnast valguvate suvitajate sõiduteed oleks mõtet asfalteerida ja võsast paljana hoida.

Ära tasumist ei saa vaadata vaid ühe asutuse ja lühiajalise perspektiivi seisukohalt. Niimoodi elanikkonna koondamist ühte punkti saab lubada Gröönimaal aga mitte Eestis, kus naaber Venemaa sooviks mugavamat ja suuremat väljapääsu läänemerele.

põhimõtteliselt on sul muidugi õigus, aga paraku on nii, et kui põlvas/võrus/haapsalus/misiganesväikelinnas on haiglas sünnitusosakond, siis kohalikud inimesed eeldavad, ja täiesti õigustatult, et see sünnitusosakond on tasemel, et vastava eriharidusega ja täiendusõpet saanud arst on olemas, et ka teised töötajad on erihariduse ja piisavate kogemustega motiveeritud töötajad. sünnitusosakond kui asi ieseeneses ei ole üksi piisav.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

OK, siseturvalisus. Aga millest te ise selle nimel olete valmis loobuda? Maksumaksjaid riigis on kindel arv, neid juurde ei tule. Kui maapiirkondi doteerima hakata, siis kuskilt peab raha tulema. Mul isiklikult ei ole midagi selle vastu, absoluutselt mitte, aga niisama õhtust ja armastusest maapiirkond õitse ei lähe. Konkreetselt Põlva osakonna sünnitusosakonnast rääkides: ühe vahetuse jaoks on vaja ühte majavalves olevat opereerivat günekoloogi, teist koduvalves olevat, anestesioloogi, anestesisti, operatsiooniõde, abilist ja kahte ämmaemandat. See on siis miinimum ja ainult sünnitusosakonna jaoks. Kes ei saa tegelikult aasta lõikes piisavalt koormust ning kelle kulud ületavad tunduvalt tulusid. Nii aastast aastasse.

See ongi ühiskondlik otsus, kas elu maapiirkonnas ja sseturvalisus on piisavalt tähtis et linnas näiteks mõni hüve linnainimeste enda õlule ja maksta panna või mitte. Tegelikult ei ole nii, et raha kuskil enam ei ole ja peab ainult püksirihma pingutama.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga millest te ise selle nimel olete valmis loobuda? Maksumaksjaid riigis on kindel arv, neid juurde ei tule. Kui maapiirkondi doteerima hakata, siis kuskilt peab raha tulema.

Kuna Eestis on kombeks palju ideid üle võtta Lääne-Euroopast, siis Soome näitel, raha jagatakse ümber, rikkamad piirkonnad toetavad Helsingist kaugemale jäävaid piirkondi ja see toimib. Meil pole pikka aega suutnud poliitikud regionaalpoliitikale tähelepanu pöörata ja raha suunatakse Tallinna arendamisse.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

külalisarstid ja külalissünnitajad.
viimaste olemasolu näitab, et kaugemale sünnitama sõitmine ei ole tegelikult probleem.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

et kaugemale sünnitama sõitmine ei ole tegelikult probleem.

Millega sõidavad sünnitama naised, kui peres pole autot, sest elavad väikelinnas? Bussiga? Taksoga? Paluvad naabrimehelt küüti? Võtavad oodatavaks tähtajaks teise linna hotellitoa?

Mina sõitsin kõik oma 4x taksoga. Esimest kaht sünnitades ei olnud meil autot, teist kaht sünnitades auto oli, aga polnud juhti. 🙂 Sõit kestis küll nii vanemate puhul (suurlinna ühest otsast teise) kui nooremate puhul (väikelinnast suurlinna) alla tunni. Vanemad lapsed sünnitasin väikeses erahaiglas, nooremad suurema haigla väikeses sünnitusosakonnas, aga mõlemas kohas oli sünde päevas ikka keskeltläbi kolm-neli.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtle kui lahe, kui sünnitusosakonna sulgemise vastu antaks allkirju, ja iga allkirjaandja paneks kirja, mitu last ta lubab seal ütleme järgmise kümne aasta jooksul sünnitada. Siis saab lubatud sünnitused kokku lugeda ja otsustada, kas on mõtet alles jätta või ei.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

et kaugemale sünnitama sõitmine ei ole tegelikult probleem.

Millega sõidavad sünnitama naised, kui peres pole autot, sest elavad väikelinnas? Bussiga? Taksoga? Paluvad naabrimehelt küüti?

Mina omal ajal sõitsin 100 km kiirabiautoga. Just minu sünnituse suvel kaotati meil sünnitusosakond. Ja öeldigi nii – kel autot pole, kutsugu kiirabi.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pead seda normaalseks, et haiglasse jõudmine võtab tund aega ja soovitaksid lähisugulasele, tütrele, lapselapsele sama?

Normaalne või mitte normaalne, aga paraku reaalsus paljudele Eestimaal niikuinii juba. Enamuses Eesti väikelinnades ei ole sünnitusosakondi ja sõidetaksegi sünnitama lähimasse sünnitusoskannaga linna, kilomeetreid sinna on paljudel juhtudel üle 50 (Põlvast Tartusse on umbes 50km).

Ma ei arva, et tingimata peab Põlva sünnitusoakonna kinni panema. Aga ma ei näe selles ka katastroofi, kui pannakse. Enamusel ei lähe sünnitus ikka turbokiirusel, seega jõutakse rahulikult Tartusse sünnitama kas siis kiirabiga või isikliku auoga. Samas ei garanteeri ka Tallinnas elamine seda, et sa sünnitusmajja jõuad, kui ikka tuleb kiirsünnitus, siis sünnitadki autos. Tean isiklikult Tallinna naiset, kes sünnitama minnes haiglasse kohale ei jõudnud, sünnitas paari km kaugusel kodust. Kole kogemus muidugi, aga mis teha, vahel on lihtsalt ebaormaalselt kiire. Kui nii kiiresti ei lähe, siis peaks ikka vabalt jõudma rahulikult kohale sõita, tuleb lihtsalt pisut varem liikuma hakata, ei pea ju ootama, kui valud mõneminutiste vahedega on, saab natuke varem liikuma hakata. Normaalse sünnituse korral läheb sellest, kui valud 10-minutise vahega on veel tunde aega enne lapse sündimist.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina omal ajal sõitsin 100 km kiirabiautoga. Just minu sünnituse suvel kaotati meil sünnitusosakond. Ja öeldigi nii – kel autot pole, kutsugu kiirabi.

ja mis siis saab, kui väikelinna ainus kiirabi on juba hõivatud? või kui sünnitaja sõidutamise pärast jääb mõni hädasolija arstiabita?

see, et takso kinni makstaks, oleks normaalsem lahendus. ainus asi, kas taksojuht on huvitatud oma autos sünnitaja sõidutamisest? hakkame taksojuhte ämmakateks koolitama 😀

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja mis siis saab, kui väikelinna ainus kiirabi on juba hõivatud? või kui sünnitaja sõidutamise pärast jääb mõni hädasolija arstiabita?

Nt Tapal, üsna väike linn Eestis, kus lähim sünnitusosakond on 30 km kaugusel, on küll mitu kiirabi autot.

Kas sa võitled sama aktiivselt kõigi nende mitmekümne väikelinna eest, kus sünnituosakonda ei ole? Tead, paljudes on? Eestis on 47 linna (neist enamus väikelinnad), ma arvan, et neist umbes 35-40 peaks olema ilma sünnitusosakonnata, loe ise kokku, palju täpselt. Pigem saab ühe käe sõrmedel lugeda üle lugeda need väikelinnad, kus on sünnitusosakond – Rakvere, Viljandi, Põlva veel hetkel. Kas mõnes veel on?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan argumentidest aru, aga selle poliitika tõttu on mu tuttav järjepanu 2 last sünnitanud kusagil Piibe mnt ääres autos. Viimasel korral oli just uus auto muretsetud, salong sai kohe tuleristsed kätte.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Sisuliselt pumpame raviraha müüridesse ja kasumi saavad rootslased.”

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/ee-eesti-arstid-haiglareform-on-megabluff?id=50873902&fbclid=IwAR3ikT87a4VmVieybV4-i9rFhAO6yljI_aYWA-2wiR2tt3bNopXZd2lH4MM

Värskemat kui 18 aasta tagust artiklit ei ole pakkuda?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan argumentidest aru, aga selle poliitika tõttu on mu tuttav järjepanu 2 last sünnitanud kusagil Piibe mnt ääres autos. Viimasel korral oli just uus auto muretsetud, salong sai kohe tuleristsed kätte.

Ee, mõlemad sünnitused olid turbokiirusel? Kaugel ta siis elab lähimast sünnitusosakonnast? See minu tuttav, kes ühe lapse tee ääres sünnitas, järgmise lapsega kutsus kohe esimeste nähtude ajal kiirabi ja siis jõudis ikka õigkes ajaks haiglasse.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõit kestis küll nii vanemate puhul (suurlinna ühest otsast teise) kui nooremate puhul (väikelinnast suurlinna) alla tunni.

Pead seda normaalseks, et haiglasse jõudmine võtab tund aega ja soovitaksid lähisugulasele, tütrele, lapselapsele sama?

Tead, kui päris aus olla – sünnitusmajja jõudmiseks on tund aega küll ja veel olnud, aga see, et laste traumapunkt on sama kaugel, see on minu meelest küll kurjast.

+3
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käib uskumatult tugev võitlus sünnitusosakonna eest