Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käik kingapoodi

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Käik kingapoodi

Postitas:

Tere,

Kas keegi oskab vastata sellisele küsimusele : ostsin omale ühest kingapoest kingad.Kui neid kodus uuesti proovima hakkasin sain siiski aru,et kingad on äärmiselt ebamugavad ja sooviksin neid tagastada. Kas on selline seadus mis ütleb,et kui ma tagastan kauba 14 päeva jooksul siis pood peab mulle raha tagasi maksma või on poel õigus raha tagastamata jätta ja kaup lihtsalt millegi muu vastu vahetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea raha maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea vahetama ega tagasi maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellepärast mina netist tellingi, et poest ostes ei anna vahetada, kui on mingi muu põhjus, mitte see, et jalats katki läheb. Kui katkiläheb, siis ka saadavad ekspertiisi ja oota mitu kuud, enne kui asi kuskile liigub, seejuures veel koheldakse sind kui suli ja petist, kes kindlasti ise sihilikult jalatsid lõhkus ja tahab nüüd tünga teha. Vastik. Tellin oma jalatsid veebi kaudu ja olen rahul. Vaid paar korda olen tagastanud, ostnud aga olen kõvasti üle 20 paari mitme aasta vältel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellepärast mina netist tellingi, et poest ostes ei anna vahetada, kui on mingi muu põhjus, mitte see, et jalats katki läheb. Kui katkiläheb, siis ka saadavad ekspertiisi ja oota mitu kuud, enne kui asi kuskile liigub, seejuures veel koheldakse sind kui suli ja petist, kes kindlasti ise sihilikult jalatsid lõhkus ja tahab nüüd tünga teha. Vastik. Tellin oma jalatsid veebi kaudu ja olen rahul. Vaid paar korda olen tagastanud, ostnud aga olen kõvasti üle 20 paari mitme aasta vältel.

Kusjuures kuna ekspertiisi tellib kauplus, mitte tarbija, siis tellitakse ekspertiisid inimeste käest, kes kirjutavad alati, et tarbija on süüdi. Kuni selleni välja, et tarbija on saapa lagunemises süüdi, sest kandis neid lumega ja saapad said niiskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostsid füüsilisest poest, kus on olemas soovi korral võimalus isiklikult vahetult ostetavat toodet oma silmaga vaadata ja näpuga katsuda, siis on õigus ainult siis tagastada, kui oli vigane või selgub, et mõni kirjelduses lubatud funktsioon ei toimi.

Kui ostad asja netipoest või postimüügikataloogist või telefonipakkumisest, siis pole võimalik enne ostu füüsiliselt tootega tutvuda ja sel juhul võib ilma igasuguse põhjuseta 14 päeva jooksul toote tagastada ja toote eest makstud raha tagasi saada. Loomulikult ei saa saatekulu tagasi, sest kuna said toote kätte, siis järelikult pakisaatmise teenus toimis ja pakivedaja pole selles süüdi, et sulle toode ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul murdus ära kingal konts ja ekspertiis ütles, et tootja süü -sain raha tagasi. Kui see juhtub 6 kuu jooksul, siis maksab pood ekspertiisi kinni olenemata tulemustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen käinud ikka mitmeid kordi vahetamas, kui kodus rahulikult proovin ja pole ikkagi sobinud, kas uued kingad või kinkekaardi vastu. Vahetus on jäänud 2 nädala sisse. NS king tahab kindlalt karbiga tagasi. Ei ole mingit probleemi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib mittemeeldinud kauba tagasi viia, aga mingeid õigusi sul midagi nõuda pole. Normaalne pood võtab kandmata ja siltidega toote tagasi või vahetab ringi teise numbri/värvi vastu ilma kobisemata ringi. Sageli ei saa sa aga raha tagasi vaid pead valima uue toote (heal juhul saad kinkekaardi).

Minul oli kunagi juhus, kus ostsin saapad, aga nendel ilmnes viga kohe esimesel kandmiskorral. Ekspertiis võttis üle kuu aja, aga tunnistati tootja praagiks. Kauplus pakkus mulle võimalust valida sortimendist midagi asemele, aga probleem oli selles, et selleks ajaks oli pood peaaegu et tühjaks müüdud – minagi ostsin saapad suure ale ajal, minu numbrit olid üksikud mudelid ja minu soovile ükski neist ei vastanud (soovisin madala kontsaga nahksaabast). Mul oli vaja saapaid (ma olin tudeng ja rahaga oli väga kitsas) ja ma selle ekspertiisi ajal käisingi k/s saabastega talvel, sest mul polnud midagi muud jalga panna. Poest korrutati, et nemad ei saa praaktoote eest raha tagasi anda. Lõpuks sain raha tagasi alles peale tarbijakaitseametisse pöördumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellepärast mina netist tellingi, et poest ostes ei anna vahetada, kui on mingi muu põhjus, mitte see, et jalats katki läheb. Kui katkiläheb, siis ka saadavad ekspertiisi ja oota mitu kuud, enne kui asi kuskile liigub, seejuures veel koheldakse sind kui suli ja petist, kes kindlasti ise sihilikult jalatsid lõhkus ja tahab nüüd tünga teha. Vastik. Tellin oma jalatsid veebi kaudu ja olen rahul. Vaid paar korda olen tagastanud, ostnud aga olen kõvasti üle 20 paari mitme aasta vältel.

Kusjuures kuna ekspertiisi tellib kauplus, mitte tarbija, siis tellitakse ekspertiisid inimeste käest, kes kirjutavad alati, et tarbija on süüdi. Kuni selleni välja, et tarbija on saapa lagunemises süüdi, sest kandis neid lumega ja saapad said niiskust.

Olen viinud küll saapadi tagasi poodi, kui konts ikka nädala jooksul alt tuleb (ei pea silmas kontsaplekki vaid tervet kontsa). Ja kõikdiel juhtudel olen saanud raha tagasi või uued saapad. Mingi aeg umb 15a tagasi olidki moes sellise kontsaga saapad, mis kippusid suht kergelt taha käima. Sellised kitsad kandilised kontsad olid ja kui need olidki kinnitatud otse kanna alla ilma igasuguse lisaliistuta, siis hakkasidki kohe tagasi käima. Ka kõik mu tuttavad on saanud seni raga tagasi. Nii et ei ole see nii hull midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käik kingapoodi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.