Esileht Pereelu ja suhted Kaitseväelaste naised

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Kaitseväelaste naised

Postitas:
Kägu

Praeguseks hetkeks olen ma asja mõelnud ja analüüsinud, ning ma ei karda temaga lapsi saada. Tegelikult on meil see ka aktuaalne teema.

Kas vara ei ole veel selliseid otsuseid teha, te olete ju nii vähe koos olnud alles, mõned kuud?

Ei ole mõtet last hakkama panna juba enne seda esimest missiooni.

No me oleme pea aasta koos olnud ja plaan ei olegi enne missi teha, vaid peale. Aga muidugi me räägime sellest, lihtsalt ühine suund, kuhu poole liikuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Praeguseks hetkeks olen ma asja mõelnud ja analüüsinud, ning ma ei karda temaga lapsi saada. Tegelikult on meil see ka aktuaalne teema.

Kas vara ei ole veel selliseid otsuseid teha, te olete ju nii vähe koos olnud alles, mõned kuud?

No me oleme pea aasta koos olnud ja plaan ei olegi enne missi teha, vaid peale. Aga muidugi me räägime sellest, lihtsalt ühine suund, kuhu poole liikuda.

Sa ise kirjutasid enne, et te alla aasta koos olnud

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ise kirjutasid enne, et te alla aasta koos olnud

Olemegi pisut alla aasta. Mingi pooleteist kuu pärast ongi aasta.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldistavalt kaitseväelaste elust ei saa rääkida, nagu ei saa ka rääkida üldistavalt meditsiinitöötajate elust. A la et nii pingelised pikad öövahetused, kogu aeg koolitused ja konverentsid välismaal. See, et mõnel on nii, ei tähenda, et kõigil on. Erinevaid rolle on nii palju. Muidugi oleneb ka täpsest erialast, staažist (mida kogenum ja väärtuslikum oled, seda raskem on midagi vastu tahtmist sulle peale suruda), ülemusest ja enda julgusest kasutada töölepinguseaduses ette nähtud õigusi. Minu kaitseväelasest abikaasal on üldjuhul kellast kellani kontoritöö, ta võttis lapsepuhkust ja vajadusel hoolduslehti. Lapsi lasteaeda sõidutab pidevalt ja teeb koduseid töid. Ta on ka hoolitsev ja perekeskne inimene. Jah, mõned korrad aastas on väliõppused, mis kestavad nädal või kauem ja millest pikim on kevadtorm. Need on väsitavad, aga on arusaam, et seda kompenseerib asjaolu, et muul ajal on töörežiim vägagi peresõbralik ja paindlik. Pikematel äraolekutel tasub ette mõelda, kes saab lastega vajadusel abiks olla, näiteks vanaema. Kui plaanite perekonda, soovitan läbi rääkida, millisel positsioonil tema karjäär teie peres hakkaks olema ja kas ja milliseid ohvreid on vaja teistelt perekonnaliikmetelt (nt kas on ootus, et kogu pere, sh koolilapsed, kolivad vajadusel viieks aastaks teise linna?). Olgem ausad, Eesti kaitseväe palgad ei ole nii kõrged, et mehed võiks kõik koduperenaist pidada, nii et sinu töö ja sissetulek on samuti olulised. Ja kui tahate koos olla, siis abielluge, sest ainult nii laienevad tööõnnetusjuhtumi korral ka sinule kindlustused. Ma arvan, et iga tööga võib langeda ületöötamise lõksu, tubliduse ja missioonitunde tõttu jätta pere unarusse, või hoopis minna tööle peitu kui kodus on suhted kehvad või ei viitsita kodus panustada. Kaitseväelase töö pole ses osas etem õigustus kui mis tahes muu töö.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saaks hakkama. Kui meil lapsi veel polnud, oli mees 3 kuud välismaal tööl ja siis sai selgeks, et ei iial enam. See elu ei ole minu jaoks. Nüüd on meil ka lapsed ja nüüd veel eriti, mina tahan, et mees lastekasvatamises osa võtab, ma ei taha üksi kõike enda õlule võtta. Ja asi ei ole selles, et ma ei saa hakkama ja jne. Saaks küll hakkama, hästi saaks. Aga siis ma tahan olla vaba ja vallaline. Minu jaoks ei ole see suhe, kui üksteist pool aastat ei nähta.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas väljend ‘kaitseväe kindel’ st mitte miski pole kindel- ei kuupäevad, kohad ega kellaajad. Õnneks tutvustati mulle seda juba enne kui koos hakkasime elama, et oskasin arvestada ja siiamaani arvestan.

Aga kellel on raske ja tahaks muret jagada, aga mees ei mõista ja sõbranna ka ei mõista, siis tugikeskuses töötavad minuarust nii toredad tädid, kes on alati julgustanud enda poole pöörduma.

Siinsete kommentaaride puhul mulle tundub, et oma kv seltskonda või tugivõrgustikku polegi tekkinud neil, kes pole seda soovinud või kelle mehed ei osale väga tiimi töös (jao, või kompanii või vali milline tahes).

Kunagi eksisteeris tugikeskuse poolt hallatud kinnine foorumi ja blogipostituste leht. Oligi missioonisõduri lähedastele mõeldud. Kas seda enam pole? Mul ei õnnestunud leida.

Kas enne ja missi lõppedes kogunemisi tehakse veel? Ka olid tugikeskuse poolt korraldatud asjad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kaitseväelase naine

Aga miks mitte teha meile fb grupp? Suhtleme!

Raske pole ju mitte ainult missioonide ajal, vaid ka igapäevaselt nagu ka siit teemast selgub.

Mina sain tänu sellele teemale aru, et pole ma nii eriline midagi, vaid meid on veel!

Kes on rohkem sina-peal facebookiga? Saaks grupi ära teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raske pole ju mitte ainult missioonide ajal, vaid ka igapäevaselt nagu ka siit teemast selgub.

Mina sain tänu sellele teemale aru, et pole ma nii eriline midagi, vaid meid on veel!

Minu arust on see väga tore mõte! 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka mina oleks grupi huviline 😁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga palun 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt uurin, kuidas teistel naistel oli, kui nende kaasa oli missil.

Mitte mina, aga vennatütar. Oleme lähedased. Mis seal siis ikka. Alguses on kõhe ja imelik, siis harjub ära. Ütleb aga saladuskatte all, et poole aastaga harjuvad oma rutiinid sisse. Nädal pärast seda, kui mees tagasi on, avastavad, et asjad on vale koha peal jne. Mees hakkab kergelt närvidele käima. Kuni jälle ära harjuvad, et mees kodus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas väljend ‘kaitseväe kindel’ st mitte miski pole kindel- ei kuupäevad, kohad ega kellaajad. Õnneks tutvustati mulle seda juba enne kui koos hakkasime elama, et oskasin arvestada ja siiamaani arvestan.

Väga huvitav. Sama väljend sobib väga hästi ka kaitseliitlaste kohta. Mitte et kaitseliit poleks kindel, vaid kaitseliitlased ise. Kui ikka onn õppus, siis sõidavad oma perekonnast üle, et minna saaks. Ja lähevad enamasti igal juhul.
Ma ei sooviks oma tütrele kunagi abielu ei kaitsevelase ega -liitlasega. Ei iial.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga huvitav. Sama väljend sobib väga hästi ka kaitseliitlaste kohta. Mitte et kaitseliit poleks kindel, vaid kaitseliitlased ise. Kui ikka onn õppus, siis sõidavad oma perekonnast üle, et minna saaks. Ja lähevad enamasti igal juhul.

Ma ei sooviks oma tütrele kunagi abielu ei kaitsevelase ega -liitlasega. Ei iial.

Aga ta ei peagi ju, see pole kohustus.
Aga mulle tundub, et kaitseliitlastel on see rohkem nagu hobi, nad teevad seda põhitöö kõrvalt. Kaitseväevaled teevad seda tööna, seega kõik vabaaja nad kasutavad pere jaoks.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Esileht Pereelu ja suhted Kaitseväelaste naised