Esileht Väikelaps kaitsmed rattasõidul

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kaitsmed rattasõidul

Postitas:

Kas kasutate mingeid lisakaitsmeid lisaks kiivrile, kui laps alle shakkab ilma abikateta sõitma?

Meil 3-aastane laps seni olnud jooksurattal, ag atasapisi tuleb pedaalidega rattaga sõitmine välja, sõidab juba kenastija harjutame rohkem paigalt liikuma hakkamist. Aga ta on ju nii väike veel ja nii hirmus on vaadata, kui kukub…. ma ei tea, kuidas küll minu ema elas üle kolme väikese vahega lapse väikelapse ea 😀 nii hirmus 😀

Mõtlen, kas võiks võtta kasutusele randme/peopesa kaitsmed või lihtsalt tuleb nö silmad kinni panna hirmsatel hetkedel ja haavahoolsuvahendid käepärast hoida? 😀

jooksuratas on ikka kuidagi hea turvaline selles mõttes, kukkumisi ikka vähem 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul veits alla 3 aastane hakkas nüüd ilma abirattasteta rattaga sõitma.
Ostsin rademarist Kross firma väikelapsele sobivas suuruses rattakindad (täpselt nagu täiskasvanute omad). seega kui kukkub, siis peopesad on kaitstud. Laps ka nii uhke, et temal on rattakindad nagu emmel-issil.

pehmemaid põlvekaitsmeid nii väikesele leidnud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta nende peopesakaitsmetega lenksust kinni hoiab? Rattalt kukkudes võivad igasugused kohad haiget saada, aga ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi pannud peale kiivri, sest need kummipaelaga rulluisukaitsmed on jäigad ja vändata on paha. Pikemad püksid rattasõiduks (ega ma alla 5a lühikesi pükse ei tahagi sellepärast, et niikui kukub nii on põlved lõhki, on mul siin just üks katkiste põlvedega, keda seo ja tohteda nagu Suure Isamaasõja invaliidi, nagu mu vanaema ütelda tavatses, kukkus niisama jooksu pealt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka rattakindaid ja pikki pükse. Rattakindad on peopesas kerge pehmendusega ja annab ka lenksust kinni hoides parema haarduvuse. Meil on rattasõiduks ka mingid paksemast materjalist kahekordse riide ja tepitud põlvedega püksid. Mitte et need kukkumist eriliselt pehmendaks, aga ehk ei pähe nii kiirelt puruks. Rulluisu kaitsmed vast küünarnukil isegi töötaks, aga põlvekaitsmed ei lase ju pedaalida, need kindlasti rohkem segaks.

Minul hakkas kevadel peaaegu kolmene pedaalidega rattaga sõitma. Me abikaid ei pannudki külge (vanemast lapsest on kogemus, et need rohkem segavad kui abistavad), sest tasakaalu oskab ta jooksurattal vabalt hoida. Laps sõidab väga ilusti, maha saamise õppimine võttis nädalakese ja peale ei saa veel ise hästi. Mina üritasin alguses tal kõrval püsida ja kui seisma jäi ja maha hakkas tulema, siis vajadusel toetasin natuke. Minu oma polegi niimoodi kukkunud, et kuskilt sinine või lausa katki oleks olnud. Ühe korra sõitis vanemale lapsele nii otsa, et too oma rattaga uppi käis. Väiksem küll vänderdas peale kokkupõrget, aga püsti jäi. Kõige ohtlikumad hetked ongi rattaga seisma jäämine ja rattaga sõidu alustamine, siis küll potsatab vahel istuli. Aga siis pole hoog suur (kui üldse mingit hoogu on) ja kukkumine ei ole eriliste tagajärgedega. Kui ta jooksurattaga sõita oskab, ega ta siis naljalt sõidu pealt ei kuku. Ideaalis ulatavad lapsel ka varbad sadulas istudes napilt maha, et vajadusel jooksuratta kombel jalgadega pidurdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mõlemad lapsed umbes 4 a vanuselt jooksurattalt 16-tollisele rattale üle läinud. Abikaid alla ei pannud, nii et õppisid kohe sõitma (pärast jooksurattaga sõitmist läks see lihtsalt, algul natuke hoidsin sadulast ja siis juba sõitsidki ise, tasakaal oli olemas).

Alguses kukkusid küll mõnikord, st neil oli raske teinekord sõitu alustada või peatuda, nt kui pidurdasid ja seisma jäid, siis ratas kukkus külili. Nagu eespool kirjutajagi mainis, et kukkumisoht tekkis sõidu alustamisel ja peatumisel.

Kiivrid olid ja tugevdatud peopesaga ratturisõrmikud (neid on lastenumbreid täitsa olemas), ei olnud kõvad ja kanged, vaid sellised tavalise sõrmeotsteta sõrmikute moodi, lihtsalt poepesad veidi paksemast materjalist, nii et käes olid mugavad ja sõitu ei seganud. Umbes sellised, nagu siin lehel: https://spordimaailm.ee/jalgrattad/rattakindad.html Tavaliselt ju laps, kui kukub, siis paneb peopesad maha ja saab marrastusi, aga sõrmikud kaitsesid hästi. Aga ega neid kukkumisi väga palju ei olnud, nii et ilmselt oleks ka ilma sõrmikuteta hakkama saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps õppis abiratasteta sõitma õnneks talveperioodil. Paljaste põlvedega asfaldile või kividele kukkudes saab ikka päris head augud sisse, aga see on tal õnnestunud ainult jooksu pealt seni. Lihtsalt ringijooksvale lapsele ei taipa ju ka põlvekaitsmeid külge sokutada. Muidu kaitsmed on tal olemas küll, trikirattaga sõitmise jaoks (see teda kahjuks küll eriti ei huvita). Aga ta on neid ka koduhoovis jalgrattaga ringikimamiseks kasutanud (põlvedel ja küünarnukkidel). Tänaval sõidab ta väga mõistlikult ja ettevaatlikult.
Ühesõnaga, kui minu laps õpiks suvisel ajal abikateta sõitma, hangiksin küll talle põlve- ja küünarnukikaitsmed. Põlvehaav paraneb mitu nädalat, liikumine kisub ju kogu aeg selle jälle lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps kaitsmed rattasõidul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.