Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käitumine kassajärjekorras

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Käitumine kassajärjekorras

Postitas:
Kägu

Siin oli kuangi huvitav teemaarendus teemal, et kas pulk käib ette või taha, aga mul oli täna uus nn käitumisprobleem, kus minu arusaam põrkus teise inimese arusaamaga, kuidas oleks kassasabas viisakas käituda. Loomulikult pole siin kirjutatud reeglit olemas, seega käitutaksegi nii, nagu selle inimese arvates on õige.

Oli selline situatsioon, et oli pikk kassasaba, aga avati kõrvalkassa ja siis osa kliente sellest suurest sabast liikus sinna. Minu eest liikus teise sappa üks klient, aga tema asemele suskas ennast kiiresti vahele üks suvaline inimene, kes ei seisnud üldse sabas. Ma ütlesin talle, et vabandust, siin oli saba, aga tema vaatas mulle suurte silmadega otsa, et milles probleem, minu ees olev klient läks ju ära. Tema on alati nii toiminud, et trügib siis asemele. Minu arvates on asi nii, et kui saba läheb teise kassa avanemise arvelt lühemaks, siis on see kogu järjekorra nn kasu, aga seda kohta ei täida mitte mingid kõrvalt sisse supsajad , vaid ikka järgmine klient. Kes tuleb hiljem, see ikka võtab sisse koha saba lõpus, mitte ei trügi vahele, kui keegi sealt lahkub.

See inimene jälle vaatas mulle selliste suurte silmadega otsa, et mida? Tema on alati nii teinud, mis siis nüüd probleemiks on. Sellepärast tahakski ka teiste arvamust teada, kas tõesti olen hoopis ise valesti mõelnud.

 

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta trügis vahele ja see oli ebaviisakas.

+38
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist olukorda tuleb ette ju üsna harva, kuidas saab kujuneda välja lausa muster, et alati kohe teeb nii? Aga ei ole kohanud ühtki sellist trügijat, ise olen teise kassasse küll läinud, kui see avatakse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist olukorda tuleb ette ju üsna harva, kuidas saab kujuneda välja lausa muster, et alati kohe teeb nii? Aga ei ole kohanud ühtki sellist trügijat, ise olen teise kassasse küll läinud, kui see avatakse.

Minu arust ikka päris tihti tuleb sellist olukorda ette, et ühes  kassas on hull saba, aga siis tuleb mingi teine töötaja, kes avab veel ühe kassa.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga ebaviisakas käitumine tõesti.

Mulle meenus kord, kui tegin toidupoes sisseoste ja suundusin kassasse. Avatud oli kaks kõrvuti olevat kassat, mõlemas ees paar klienti ja siis üks tädi seisis seal kahe saba vahel. Kui hakkasin paremale poole kassasse astuma, astus ta sammu paremale. Kui siis vasaku kassa poole end keerasin, astus sammu vasakule ????. Küsisin, et kummas sabas ta siis olla tahab, valigu ära, mille peale tema vastas, et on selles, mis kiiremini liigub ????. Ma olin ikka üsna sõnatu selle peale ja ootasin siis ära, kumma kassa ta lõpuks valib. Tagasimõeldes naljakas olukord.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka õigesti aru saanud, aga ma enam ei ärritu ega üllatu millegi üle.

Hiljuti olin kassast ca meetri kaugusel, et järjekorda minna ja reaalselt üks tädi nägi seda ja lihtsalt jooksis kaugelt ette, selg minu poole ja vaata, et virutas peaaegu korviga. Ma sellistes olukordades lihtsalt imestan, et kas inimesel endal piinlik või imelik ei ole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes peaks pood ise välja õpetama oma töötajaid, et uue kassa avamisel kutsud ise järjekorrast inimesed sinna. Ja igasugused järjekorrad peaksidki olema ühised mis siis kassade vabanedes hargnevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuli meelde ka see, et hetkel koroonaajal peaks hoidma ka järjekorras ca meeter-kaks vahet. Noh, viisaka inimese ja rasedana siis hoidsingi, st selgelt on näha, et olen järjekorras asjad käes, mitte ei ole riiuli vahel või ei vaata seal olevaid asju. Oleksin olnud järgmine, kes asju lindile saaks laduda. Ja lihtsalt üks tädike tuli vahele ja hakkaski enda asju laduma, sisuliselt teisele inimese selga.

See vahe ei huvita vist enam kedagi. Üleeile oli käru pooltäis, et kassale asju laduda kui järgmine Prismas mul sisuliselt juba seljas elas, asjad käes ja üritas igal võimalikul juhul juba enda asju lindile toppida.

Enne meid maksis ees üks paar, mees oli käruga, naine maksis. Mees lihtsalt läks asju pakkima, lükkas käru kassavahekäigust lihtsalt koridori peale (sealjuures kärude rivi oli sealt kaks meetrit eemal). Panid asjad kokku, naisele ja mehele jäi endale ka käru mitu korda ette, et asju kotti panna ja kassast lahkuda, siis mees lihtsalt lükkas veel käru mingi 20cm rohkem keset koridori ja kõndisid minema.

Minu jaoks on üllatav, et vanem põlvkond sellised matsid on 🙂

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutage e-poode.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ees oli 30-40-aastane proua, kes maksmise ajal liikus oma suure ostukäru ette. Ladus asjad kärust lindile, maksis ära, pakkis asjad kokku ja kadus. Käru jäi ristipõiki kitsasse kassa vahekäiku. Ta nägi küll, et ta käru jäi lohakile ja järgmistele maksjatele jalgu, aga see ei olnud tema mure.

Varem ei ole sellist asja kunagi märganud.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ees oli 30-40-aastane proua, kes maksmise ajal liikus oma suure ostukäru ette. Ladus asjad kärust lindile, maksis ära, pakkis asjad kokku ja kadus. Käru jäi ristipõiki kitsasse kassa vahekäiku. Ta nägi küll, et ta käru jäi lohakile ja järgmistele maksjatele jalgu, aga see ei olnud tema mure.

Varem ei ole sellist asja kunagi märganud.

30-40 ei ole proua.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi  vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahel on teemaalgataja kirjeldatud olukorda ette tulnud, aga siis on olnud tegu inimesega, kes tahabki otse kassast ainult ühte suitsu/nätsupakki, tulemasinat vms pisiasja. Enamasti küll on vabandatud ka ja palutud luba see üks asi kiirelt ära osta enne kui minu suurt kärutäit hakatakse kassast läbi lööma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei häiri inimeste erinev käitumine. Ega see poes ka üle 5 minuti minu aega võta. On nagu on. Poes käin üldse väga harva, vast kord kuus, seega pole hullu midagi, kui seal ka keegi mu arust kummaliselt käitub. Las aga käitub.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes peaks pood ise välja õpetama oma töötajaid, et uue kassa avamisel kutsud ise järjekorrast inimesed sinna. Ja igasugused järjekorrad peaksidki olema ühised mis siis kassade vabanedes hargnevad.

Mujal maailmas paljudes kohtades ongi nii. Nt. Aldi poodides on üks järjekord ja siis kahel pool kassad reas, nii vähemalt 10 tükki (ja kõik kusjuures ka töötavad!) ja niipea, kui mõni klient teenindatud saab, sütib selle kassa kohal roheline tuli. Järjekord liikus väga kiiresti. Meil siin tundub, et paljudes poodides on vähemalt pooled kassad üldse n.ö. dekoratiivkassad, seadmed on butafooria, mis ei saakski töötada. Ja on nad seal lihtsalt selleks, et poest suurem ja uhkem mulje jääks. Küllap olete isegi kõik tähele pannud, et kui kuskil poes on reas nt. 10 kassat, siis on vähemalt 3-4 tükki, mida sa pole aastate jooksul mitte kunagi töötamas näinud, isegi mitte enne jõule ega jaanipäeva. Arusaadav kah – kassaaparatuur on siiski üsna kallis, seest tühjad kassseadmete mulaažid aga ei maksa sellega võrreldes midagi. Kes ise juhtumisi poes töötab, peaks seda veelgi paremini märkama. Kel julgust, võiks juhatajalt uurida, miks kassasid nr. x, y, w ja z mitte kunagi ei kasutata.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist olukorda tuleb ette ju üsna harva, kuidas saab kujuneda välja lausa muster, et alati kohe teeb nii? Aga ei ole kohanud ühtki sellist trügijat, ise olen teise kassasse küll läinud, kui see avatakse.

Minu arust ikka päris tihti tuleb sellist olukorda ette, et ühes kassas on hull saba, aga siis tuleb mingi teine töötaja, kes avab veel ühe kassa.

Sa vist ei saanud üldse teemaalgataja postitusest aru.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

Kuule, sa ei saa üleüldse asjadest aru. Masendav.

+7
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja sellepärast kasutangi iseteeninduskassat. Aga on inimesi, kelle elu eesmärk  on  vahele trügida. Kunagi hkkasiame lennukist maha tulema ja nagu alati inimesed tõusid vahekäiku püsti, üks mees hakkas sealt inimeste vahelt läbi pressima (tšarterreis st. ei olnud kiiret näiteks teisele lennukile minekuga) ja küll ta sisises ja kraapis jalgadega maad mu selja taga, kuna põhimõtteliselt teda mööda ei lasknud. Lõpuks kukkus viguma  – et ei julge trügida, vää. Vaatasin temale otsa ja muigasin. Maha saime, siis trügis kõikidest ette lennujaama, aga kuna ta vaeneke ingilise keelt ei osanud, jäi hätta dokumentide täitmisega, nii et  lõppude lõpuks oli viimane, kes lennujaamast välja sai.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pistaks sellise peale täiesti ebaviisakalt lõugama ja trügiks oma kohale tagasi. Muuseas, olen seda ka ühe korra teinud. Vaheletrügija trügis siis minu seljataha vahele, sealt teda enam keegi ära ei ajanud.

niisuguste ebaviisakatega ei saa ise ka viisakaks jääda. Õnneks mul on väga kõva hääl ja oskan ka vene keeles räusata kui vaja 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

ta ütitab ja ütlebki , et proua staatus ei sõltu vanusest, sul endal arusaamisega probleem

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin oli kuangi huvitav teemaarendus teemal, et kas pulk käib ette või taha, aga mul oli täna uus nn käitumisprobleem, kus minu arusaam põrkus teise inimese arusaamaga, kuidas oleks kassasabas viisakas käituda. Loomulikult pole siin kirjutatud reeglit olemas, seega käitutaksegi nii, nagu selle inimese arvates on õige.

Oli selline situatsioon, et oli pikk kassasaba, aga avati kõrvalkassa ja siis osa kliente sellest suurest sabast liikus sinna. Minu eest liikus teise sappa üks klient, aga tema asemele suskas ennast kiiresti vahele üks suvaline inimene, kes ei seisnud üldse sabas. Ma ütlesin talle, et vabandust, siin oli saba, aga tema vaatas mulle suurte silmadega otsa, et milles probleem, minu ees olev klient läks ju ära. Tema on alati nii toiminud, et trügib siis asemele. Minu arvates on asi nii, et kui saba läheb teise kassa avanemise arvelt lühemaks, siis on see kogu järjekorra nn kasu, aga seda kohta ei täida mitte mingid kõrvalt sisse supsajad , vaid ikka järgmine klient. Kes tuleb hiljem, see ikka võtab sisse koha saba lõpus, mitte ei trügi vahele, kui keegi sealt lahkub.

See inimene jälle vaatas mulle selliste suurte silmadega otsa, et mida? Tema on alati nii teinud, mis siis nüüd probleemiks on. Sellepärast tahakski ka teiste arvamust teada, kas tõesti olen hoopis ise valesti mõelnud.

nuvot, mõnikord võib lihtsalt vastata samaga, suured silmad, et mida, mina olen alati nii teinud ja kui minu eest keegi lahkub, siis astun mina kui järgmine sabas seisnu tema koha peale, pole vaja siin probleemi tekitada

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on asi nii, et kui saba läheb teise kassa avanemise arvelt lühemaks, siis on see kogu järjekorra nn kasu, aga seda kohta ei täida mitte mingid kõrvalt sisse supsajad , vaid ikka järgmine klient. Kes tuleb hiljem, see ikka võtab sisse koha saba lõpus, mitte ei trügi vahele, kui keegi sealt lahkub.

Jah, nii käituvad viisakad inimesed. Enamus eestlasi käituvad aga nagu loomad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

ta ütitab ja ütlebki , et proua staatus ei sõltu vanusest, sul endal arusaamisega probleem

Millest see siis sõltub, silmavärvist? Miks siis tõi trügija vanuse välja ja nimetas prouaks noort naist?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proua on staatuse sümbol (abielus naine). 30-40-aastat pole noor ja tõepoolest ütlen seda mitte tiineka, kellele 20 on vana, vaid 50-aastaselt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proua on staatuse sümbol (abielus naine). 30-40-aastat pole noor ja tõepoolest ütlen seda mitte tiineka, kellele 20 on vana, vaid 50-aastaselt.

30-40 on noor naine ja 50 on keskealine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30-40 on noor naine ja 50 on keskealine.

Teismeeas tundus 40 muld. Ise 40 saades tundsin ennast noorena. Keskiga on 36-64; 50 on kindlasti keskiga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kahekümneselt võib proua olla, siin pole vanusega mingit pistmist. Mu naabrinaine oli 80-selt preili ja rõhutas seda alati, kui keegi teda ekslikult prouaks kutsus. Polnud kunagi abielus olnud ja väga uhke selle üle 🙂

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana saan aru, et minu arusaam viisakast käitumisest on paljude arust õige. Aga kas teie arvates peaks kassapidaja ütlema, kuidas on õige või keegi teine? Minu juhtumi puhul kassapidaja naeratas lollakalt ja teenindas seda vaheletrügijat eelisjärjekorras. Mina võtsin sõna, aga vaheletrügija teatas, et ta on alati nii teinud ja nii see asi jäigi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana saan aru, et minu arusaam viisakast käitumisest on paljude arust õige. Aga kas teie arvates peaks kassapidaja ütlema, kuidas on õige või keegi teine? Minu juhtumi puhul kassapidaja naeratas lollakalt ja teenindas seda vaheletrügijat eelisjärjekorras. Mina võtsin sõna, aga vaheletrügija teatas, et ta on alati nii teinud ja nii see asi jäigi.

Kassapidaja ei või jätta niisugust klienti teenindamata ja ei või kamandada vaheletrügijat järjekorra lõppu. Kassapidaja pidigi naeratama ja edasi teenindama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käitumine kassajärjekorras