Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käitumine kassajärjekorras

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Käitumine kassajärjekorras

Postitas:
Kägu

Minu ees oli 30-40-aastane proua, kes maksmise ajal liikus oma suure ostukäru ette. Ladus asjad kärust lindile, maksis ära, pakkis asjad kokku ja kadus. Käru jäi ristipõiki kitsasse kassa vahekäiku. Ta nägi küll, et ta käru jäi lohakile ja järgmistele maksjatele jalgu, aga see ei olnud tema mure.

Varem ei ole sellist asja kunagi märganud.

30-40 ei ole proua.

Ilmselt selle kirjutaja ise on just 19 saanud 🙂

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

tegelikult on selles eas juba härra.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kassajärjekorrast lugusid ei ole aga märkan sageli igasuguseid unelejaid. Poes käib sisse-välja tihe liiklus ja tihti jääb keegi täpselt ukse ette toppama ja ei suuda otsustada, kuhu ta peaks edasi liikuma. Kas vaataks enne puu- ja juurviljad üle? Või suunduks hoopis kuivainete riiulivahesse? Kui nad poest väljuvad, on sama mure, kas minna paremale või vasakule? Kus see bussipeatus oligi? Samal ajal olen mina ja viis inimest veel ebamugavas tropis ning laulame “vabandage”, et see üks uneleja ometigi sammukese kõrvale astuks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mind hämmastab, et tänapäeval ei kehti enam põhimõte, et enne lastakse uksest välja ja alles siis ise sisse.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga ebaviisakas käitumine tõesti.

Mulle meenus kord, kui tegin toidupoes sisseoste ja suundusin kassasse. Avatud oli kaks kõrvuti olevat kassat, mõlemas ees paar klienti ja siis üks tädi seisis seal kahe saba vahel. Kui hakkasin paremale poole kassasse astuma, astus ta sammu paremale. Kui siis vasaku kassa poole end keerasin, astus sammu vasakule 😀. Küsisin, et kummas sabas ta siis olla tahab, valigu ära, mille peale tema vastas, et on selles, mis kiiremini liigub 😀. Ma olin ikka üsna sõnatu selle peale ja ootasin siis ära, kumma kassa ta lõpuks valib. Tagasimõeldes naljakas olukord.

See on täiesti normaalne, et kahe kassa peale on üks järjekord. Eestis seda miskipärast eriti pole kombeks tekitada, kuigi võiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin oli kuangi huvitav teemaarendus teemal, et kas pulk käib ette või taha, aga mul oli täna uus nn käitumisprobleem, kus minu arusaam põrkus teise inimese arusaamaga, kuidas oleks kassasabas viisakas käituda. Loomulikult pole siin kirjutatud reeglit olemas, seega käitutaksegi nii, nagu selle inimese arvates on õige.

Oli selline situatsioon, et oli pikk kassasaba, aga avati kõrvalkassa ja siis osa kliente sellest suurest sabast liikus sinna. Minu eest liikus teise sappa üks klient, aga tema asemele suskas ennast kiiresti vahele üks suvaline inimene, kes ei seisnud üldse sabas. Ma ütlesin talle, et vabandust, siin oli saba, aga tema vaatas mulle suurte silmadega otsa, et milles probleem, minu ees olev klient läks ju ära. Tema on alati nii toiminud, et trügib siis asemele. Minu arvates on asi nii, et kui saba läheb teise kassa avanemise arvelt lühemaks, siis on see kogu järjekorra nn kasu, aga seda kohta ei täida mitte mingid kõrvalt sisse supsajad , vaid ikka järgmine klient. Kes tuleb hiljem, see ikka võtab sisse koha saba lõpus, mitte ei trügi vahele, kui keegi sealt lahkub.

See inimene jälle vaatas mulle selliste suurte silmadega otsa, et mida? Tema on alati nii teinud, mis siis nüüd probleemiks on. Sellepärast tahakski ka teiste arvamust teada, kas tõesti olen hoopis ise valesti mõelnud.

Oleks võinud talle lõuksi sõita

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei seisa sabas. Kasutan pulti või äppi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ees oli 30-40-aastane proua, kes maksmise ajal liikus oma suure ostukäru ette. Ladus asjad kärust lindile, maksis ära, pakkis asjad kokku ja kadus. Käru jäi ristipõiki kitsasse kassa vahekäiku. Ta nägi küll, et ta käru jäi lohakile ja järgmistele maksjatele jalgu, aga see ei olnud tema mure.

Varem ei ole sellist asja kunagi märganud.

30-40 ei ole proua.

Olen selles vanusevahemikus, 15+ a abielus ja 4 lapse ema. Kes ma siis olen? Preili või?

Hiljuti olin kassast ca meetri kaugusel, et järjekorda minna ja reaalselt üks tädi nägi seda ja lihtsalt jooksis kaugelt ette, selg minu poole ja vaata, et virutas peaaegu korviga. Ma sellistes olukordades lihtsalt imestan, et kas inimesel endal piinlik või imelik ei ole.

Olen vahel sama mõelnud, aga siis meenub mulle üks tuttav vanaproua, kes nüüdseks juba siit ilmast lahkunud. Ta oli jõukast linnaperest, käis EW ajal suures tütarlastekoolis, peale sõda lõpetas ülikooli ja töötas haiglas juhtival ametikohal. Ühtpidi oli ta väga peen proua, lausa daam. Aga teisel hetkel võis käituda ka umbes nii, nagu siin kirjeldatud. Ja ilma igasuguse piinlikkuseta, vaid hoopis endamisi heameelt tundes, et näe, õnnestus kuskilt ootamatult kasu saada. Seda, et teistele võiks selline käitumine olla ebameeldiv ja suisa koomiliselt ebaviisakas, ta minu arvates sellistes olukordades lihtsalt ei tajunud. Võibolla oli see seotud sõjaaja raskete üleelamistega, mis vanas eas välja lõi? Või siis iseloomu veidrustega?

Aga mul on hea meel, et siiski enamasti, nii vanad kui ka nooremad, käituvad teistega arvestavalt. Ka need noored 20 ringis inimesed, kellest vahel räägitakse kui lumehelbekestest ja kui ma sama vana olin, siis räägiti nende põlvkonnast, et näe, saavad vabakasvatust ja maailm on hukas jne. Enamus neist on täiesti normaalsed viisakad inimesed.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kassapidaja ei pea veel hakkama järjekorras korda looma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kassapidaja ei kandnud maski või on tegu teemaalgataja fantaasiaga? Maski mitte kandmine on küll tänuväärne, kuid need orjad seal kassades on liiga selgrootud selleks.

Osad kassapidajal kasutavad visiiri ja siis on naeratus näha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulen reipal sammul riiulte vahelt, keeran kassade rea ette ja näen – otse ees jumala tühi kassa. Loomulikult liigun sinna, mitte ei hakka uurima, ega see kassa just äsja ei avatud ja ega ülejärgmise kassa järjekorras inimesed lihtsalt pole seda maha maganud. See veel puuduks.
Loomulikult ei trügi ma ette, kui näen, kuidas uus kassa avatakse ja järjekord hakkab sinna lagunema. Aga olen enam kui kindel et mitu korda olen just eelmainitud viisil elus tühja kassasse saabunud.

Ei, ei kavatse hakata liiklusreguleerijat mängima ja käsi plaksutama, et hoi teie seal 8. kassas, siin 5. kassa on tühi, tulge osad siia, siis ma tulen teie järgi. Ma ei vaata kunagi niipalju kõrvalegi, et uurida, ega kuskil ometi järjekord pole. Samas olen eriti suure isikliku ruumiga inimene, kes vabatahtlikult pole terve elu ühelegi võõrale lähemale läinud kui paar meetrit, seega ma kindlasti ei trügi.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Proua staatus ei sõltu ometi vanusest. Mammiks nimetamine oleks vanusega seotud.

Misasja sa öelda üritad? Kas seda, et vanuses 30-40 on proua ja üle selle juba on mammi? Seda üritasid öelda?

ta ütitab ja ütlebki , et proua staatus ei sõltu vanusest, sul endal arusaamisega probleem

Millest see siis sõltub, silmavärvist? Miks siis tõi trügija vanuse välja ja nimetas prouaks noort naist?

justnimelt silmavärvist, tubli…..selline tase

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

30-40 ei ole proua.

Ei, muidugi. Iga rumala otsa 38-aastane tahaks, et teda neiuks nimetataks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulen reipal sammul riiulte vahelt, keeran kassade rea ette ja näen – otse ees jumala tühi kassa. Loomulikult liigun sinna, mitte ei hakka uurima, ega see kassa just äsja ei avatud ja ega ülejärgmise kassa järjekorras inimesed lihtsalt pole seda maha maganud.

Seda muidugi, aga see oleks naljakas, et kui sa näed, et kõrval kassast hakkab keegi tulema ja siis sprindid vahele – eemalt juba sirutad käe nt korviga ette, et keegi teine sust ette ei saaks.

Aga teemasse lisaks siis tihti pole kõrvuti kassas avatud, et saaks ühte järjekorda pidada, samuti tipptundidel on tihti kaks järjekorda mõlemad meetrite pikkused kuskile lettide vahele juba. Kui koroona ajal veel natuke vahet hoida siis kahe kassa peale see üks järjekord oleks ilmselt kohati poe teise otsa.

Aga kiituseks olen näinud küll, et müüjad hõikavad ja annavad teada, et avasime kassa / siin vaba kassa, et tulge siia.

Mis ise olen avastanud siis suuremates poodides, kus näiteks on üks sissepääs siis inimesed alustavad sissepääsust ja lõpetavad poe teises otsas. Sellisel juhul enamasti on seal kassade teisel pool pikemad järjekorrad ja tihti nt Prismas on siis sissepääsu osas ka mõni vaba kassa, mis on lühike või täiesti tühi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siin teemas on enamus nii üksmeelsed.

aga igapäevaselt poes näen küll kogu aeg seda, et kui kõrvalkassa avatakse, siis mina oma viisakuse ja teistega arvestamisega, jään avatud kassas järjekorra lõppu, kuna kõik lähevad minust ette esimesele vabale 30 x 30 ruutsentimeetrile 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulen reipal sammul riiulte vahelt, keeran kassade rea ette ja näen – otse ees jumala tühi kassa. Loomulikult liigun sinna, mitte ei hakka uurima, ega see kassa just äsja ei avatud ja ega ülejärgmise kassa järjekorras inimesed lihtsalt pole seda maha maganud.

Seda muidugi, aga see oleks naljakas, et kui sa näed, et kõrval kassast hakkab keegi tulema ja siis sprindid vahele – eemalt juba sirutad käe nt korviga ette, et keegi teine sust ette ei saaks.

Kirjendasin ju, et seda ma muidugi ei tee, sest ma ei trügi kunagi. Isegi mitte tänu mingile minu erilisele viisakusele, vaid kuna ma ei taha võimalusel võõraid inimesi endale lähemale kui paar meetrit.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käitumine kassajärjekorras