Esileht Koolilaps Käitumishinne rahuldav

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Käitumishinne rahuldav

Postitas:

Muidu tubli ja korralikku last on ühe aine õpetaja hinnanud rahuldavaga. Kas see on tavapärane, arvestades, et terve trimestri jooksul pole laps saanud ühtki märkust vms. Kuidas mina kui lapsevanem oskan viga parandada, kui ma sellest teadlikki pole. Niipalju ütlen, et kuigi teistes ainetes on eeskujulik, siis ma usun küll, et lapse käitumine võib vahel olla ka kehvem. Lihtsalt mõtisklen, et kas nii ongi tavapärane? EI ole ju nii, et laps pole saanud aines ühtki hinnet ja siis semestri lõpuks ilmub tunnistusele 3. Kuidas käitumishindega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:57; 29.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahuldava puhul peaks õpetaja ikka mingi selgituse lisama. Minu laps sai “hea” ja õpetaja kirjutas isegi siis juurde, mis “eeskujulikust” puudu jäi. Kui õpetaja ei ütle ja laps ise ka ei tea, siis küsi ise õpetajalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga küsi? EKoolis võib õpetaja ülalt alla hinnetelahtrit täites ka eksida.
Ilma ühtegi märkust lisamata…pole nagu loogiline, et rahuldav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käitumine on koos hoolsuse hindega. See võib tähendad hoopis seda, et laps ei õpi võimetekohaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õpetajana on alati see rahuldava asi tekitanud segadust. Sõnana tähendab see, et rahuldav – no enam-vähem okei käitumine. Ilmselt on tihti ülemeelik või segab tundi, aga allub ilusasti korraldusele kui keelata. Lihtsalt läheb meelest ära see keelamine kiiresti. Ei ole pahatahtlik laps ja ei kiusa õpetajat meelega. Panen käitumise rahuldava, sest arvan, et iga asja pärast ei pea kohe vanemaid teavitama ja asjad saab omavahel klaaritud. Teisalt ma tean, et ma ei tohi panna ilma märkusi kirjutamata rahuldavat käitumishinnet. Ja kuna ma eriti märkuste kirjutamist ei harrasta, siis hindangi lapsed enamasti “hea” käitumishindega. Kuigi tegelikult tahaks panna rahuldavat.
Mulle on kohe vastumeelne see iga pisiasja pärast märkuse kirjutamine. No mis see vanem loeb iga päev sealt ekoolist et “teie laps segas tundi”. Ma tean seda last, iga päev segab. On lihtsalt elav laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga rahuldav ei ole ju halb hinne?

Rahuldav ei tähenda, et sul laps mingeid suuri ulakusi teeb. Ongi lihtsalt elav näiteks – jutustab tihti pinginaabriga, allub õpetaja korraldustele kuid mõne minuti pärast on jälle jutt lahti.

Ongi rahuldav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poisil on mõnes aines eeskujulik, teises rahuldav, no ja olgu pealegi siis, mõni mõis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käitumine on koos hoolsuse hindega. See võib tähendad hoopis seda, et laps ei õpi võimetekohaselt.

Meie lapse koolis on õpetajatel täielik segapuder, kuidas keegi käitumist ja hoolsust hindab. Osa aineõpetajaid paneb välja käitumise ja hoolsuse hinded eraldi, mõlemad koos kommentaaridega. Teine osa aga paneb välja vaid käitumishinde ning selgituses kirjutab selle lahti nii käitumist kui hoolsust kirjeldades. Hoolsusehinnet eraldi välja ei panegi. Võimalik, et see teine osa õpetajaid lihtsalt ei orineteeru nii hästi e-koolis? Igal juhul laps on ammu juba neile käitumise ja hoolsuse hinnetele käega löönud, ütleb peaasi, et õpetajad ise aru saavad, mida nad hindavad. 😀 Enamus käitumishindeid on siiski eeskujulikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus käitumishindeid on siiski eeskujulikud.

Meil on juba mitmes aasta hoolsuse ja käitumise hindamine: korras, rahuldav, mitterahuldav. Ilmselt surus keegi läbi arvamuse, et ükski koolilaps ei saa olla nii musterlaps, et oleks eeskujulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida suurem laps, seda vähem iga pisiasja eest kirjalikke märkusi pannakse, õpetaja saab suuliselt tunnis lapsega suheldes asjad aetud, aga kui neid suulisi korralekutsumisi ikka paljuvõitu tuleb, siis oleks hea käitumishinne selles tunnis ehk liiast. Seda, et laps igal pool mujal on eeskujulik, õpetajad ju ei tea, ega nemad teiste pandud käitumishindeid ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käitumishinne on küll kõige väiksem mure, millepärast saag käima tõmmata. vanema poiss õppis küll hästi, aga ikka sattus käitumine rahuldav ka selles aines, kui märkusi ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahuldava puhul peaks õpetaja ikka mingi selgituse lisama. Minu laps sai “hea” ja õpetaja kirjutas isegi siis juurde, mis “eeskujulikust” puudu jäi. Kui õpetaja ei ütle ja laps ise ka ei tea, siis küsi ise õpetajalt.

Ma arvan, et see käitumise hindamine ongi ebamäärane. Mida tähendab näit hinne “rahuldav”. See on ju rahul oldav, kuid kui last peab pidevalt keelama, kui ta satub tihti konfliktidesse, kuid ei tee midagi nii hullu, et vanemaid välja kutsuda, st kokkuvõttes ta ikkagi allub, kuid igapäevaselt sega tundi (õpetajat õpetamast ja teisi õppimast), kas ta käitumine on siis ikka “rahuldav”? Sellise lapse käitumishinne on ju koolis “rahuldav” (kuigi õpetaja ei ole ju tema käitumisega rahul).Lihtsam oleks kirjeldada, milline laps koolis on (sh tunnis, vahetunnis, kuidas suhtleb eakaaslastega, täiskasvanutega, kuidas lahendab konfliktsituatsioone jms). Informatiivsem nii lapsele kui ka vanemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea ju, et üldisele standardile ei vasta, meie laps on saanud märkuse näiteks ühelt aineõpetajalt, kellel puudub huumorimeel. Oma last tundes tean, et laps tegi nalja ja õpetaja ei saanud aru. Koolipoolset soovitan vaadata läbi lillede ja mitte oma lapsele ise liiga teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis kus mina õpetan, saab rahuldava käitumishinde ka mõni väga suurte käitumisprobleemidega laps. Samas, ma ise panin ühele õpilasele käitumishinde 4, aga kokku pandi talle 2. Minu tunnis käitus ta enam-vähem viisakalt, muudes tundides ilmselt siis mitte.
Oma laps sai käitumishinde rahuldav, sest ühes aines käitus mõnes tunnis väga ebaviisakalt (väljendas oma vastumeelsust aine suhtes), muidu pidavat ta hästi käituma.
Nii et käitumishinne rahuldav võib tähendada, et laps käitus halvasti mõnes tunnis või ka seda, et lapsel on tõsiseid raskusi tunni korrast kinnipidamisega. Kui hinne muret teeb, siis tuleks klassijuhatajaga suhelda, ta peaks oskama selgitada miks selline hinne pandi ja kas on tegelikult probleeme või laps on vahel liialt laps olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus käitumishindeid on siiski eeskujulikud.

Meil on juba mitmes aasta hoolsuse ja käitumise hindamine: korras, rahuldav, mitterahuldav. Ilmselt surus keegi läbi arvamuse, et ükski koolilaps ei saa olla nii musterlaps, et oleks eeskujulik.

Mul lapsed juba suured, aga mäletan hästi kui vanema lapse koolis millagi muudeti käitumishinded stiilis vastab nõuetele ja mittevastav (täpset sõnastust ei mäleta). Enne seda oli ka millagi aruelu teemal, et eeskujulik laps peaks olema kõiges teistele eeskujuks, aga tavalised lapsed pole musterlapsed, seega hea käitumishinne ongi hea ja õpetaja naljalt kellelegi eeskujulikku ei pane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud kaasa mõtlemast!
Kuna ma ei tahagi õpetaja juurde joosta aru pärima ja see üks rahuldav ei muudagi ei minu ega lapse jaoks midagi. Lihtsalt tahtsin teada, kas see on tavapärane. Sain targemaks küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:57; 29.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed õpetajad, ma ütlen. Teemaalgataja suguste hulludega päevast päeva kembelda. Ükski palgatõus ega pikk puhkus ei kompenseeri seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 07:28; 09.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu pojal oli käitumishinne 12 aastat rahuldav, mõnel juhul ka mitterahuldav. See ei sega tal praegu arstiteaduskonnas õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu pojal oli käitumishinne 12 aastat rahuldav, mõnel juhul ka mitterahuldav. See ei sega tal praegu arstiteaduskonnas õppida.

Nüüd said need vanad õpetajad küll rabanduse ja mokk jäi kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 07:28; 09.12 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe normaalse poisi käitumishinne ongi rahuldav. Eeskujulik pannakse ilmselt topisele. Ja hea nohikule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed õpetajad, ma ütlen. Teemaalgataja suguste hulludega päevast päeva kembelda. Ükski palgatõus ega pikk puhkus ei kompenseeri seda.

Võta rahusti ja puhka veidi. Käitumishinne võib olla määrav näiteks teise kooli sisseastumisel, eksamikomisjon vaatab käitumishinnet ning eelistab üldjuhul eeskujulikku. Tegelikult on väga oluline saada rahuldava käitumise kohta tagasisidet, et oleks võimalik probleemiga tegeleda. Muide statistiliselt on rahuldava käitumisega lapsi klassis ikka vähe, seda isegi põhikooli lõpuklassis. Tihti käitub laps kodus teisiti kui koolis, seal minnakse kambavaimuga kaasa ja tehakse lollusi. Kodustel pole õrna aimugi, et muidu viisakas laps on koolis kaak. Tagasiside palumine koolist ei tähenda veel, et lapsevanem psühhopaat on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Käitumishinne rahuldav

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.