Esileht Väikelaps käitumusliku erivajadusega laps kiusab

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: käitumusliku erivajadusega laps kiusab

Postitas:

palun nõu!

minu lapse (6a) lasteaiarühmas on üks laps, kellel on selgelt mingi käitumuslik arenguhäire, milline polegi oluline – aga väljendub see tohutus püsimatuses ja kummalises käitumises nt karjub, aeleb maas jne. ilmselt ei sobi talle muu hulgas ka suur kollektiiv. samas puude pabereid pole vist aetud ja rehaplaani tehtud, sest ametlikku tugiisikut lapsel pole. lasteaed on ise ühe vaba v varuõpetaja määranud lapsele tugiisikuks, aga kui mujal rühmas mõni õpetaja puudu on, siis teda pole.

minu mure on aga selles, et kõnealune laps on valinud minu lapse (ja paar last veel rühmast) endale peksupoisiks. läheb mööda, virutab, torgib, kaugemalt teeb koledaid nägusid, esimesel aastal lausa kägistas jne. õpetajad valvavad elu eest, aga ikka leidub hetk, kus ta oma teod tehtud saab. see on nüüd kolmas aasta juba ja veidike on paremaks läinud (esimene aasta oli eriti hull).

siiani ma olen oma lapsele võimaldanud suht vaba käega koduseid päevi, et kokkupuude selle poisiga väiksem oleks. aga nüüd on viimane lasteaia-aasta käsil ja mu laps tõesti vajab kooliks ettevalmistust + sotsiaalset suhtlust oma vanustega, karjas käitumise harjutamist.

mul ei ole ühtegi head mõtet. kaalusin ka lasteaia vahetamist, aga mulle väga meeldivad meie õpetajad. see on esimene laps, kellega nad 15-aasta jooksul, mis ma neid tean, hakkama ei saa. ma nagu ei saa aru hästi, mis ma peaks ette võtma. palun aidake mu mõtteid selitada.

EDIT: õpetajatega on räägitud, õpetajad on minuga rääkinud, õpetajad on rääkinud lapse vanematega (minu teada suunanud neid ka rajaleidjasse), direktoriga (selle tulemusena lasteia poolne tugiisik), lasteaia tugipersonaliga. jah, lapse vanematega mina sellel teemal rääkinud ei ole, lapsega ilmselgelt ka mitte. minu lapse jaoks on olukord nii palju muutunud, et intsidendid ei ole enam igapäevased, aga nad on siiski iganädalased. minu küsimus ongi see, et minda saaksin mina teha, et oma last paremini kaitsta.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ikka – ei ühtki sõna õpetajatega, direktoriga rääkimisest. Alustada tuleb lasteaias oleva probleemi lahendamist alati sellest, et esmalt pöördud õpetajate poole – nemad on ju kohapeal ja näevad olukorda, peaksid reageerima.

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on ka rünnatava lapse vanemal õigus kaevata Rajaleidjasse või lastekaitsesse. Kasutaksin seda võimalust, ühtlasi vist fikseeriksin emos vigastused ja pöörduksin kirjalikult selle lapse vanemate poole et kuidas nad ise probleemi tunnistavad, hindavad olukorda. Lasteaias on ju ka hoolekogu, tuleks ehk ka see kaasata. Üldse ei saa aru, kuidas kui lapsele on ette nähtud tugiisik, teda ei ole. Kindlasti on ka sel lapsel raske seal rühmas.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:41; 10.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitada ei oska, lihtsalt üks kogemus. Probleemse lapse vanema suhtumisest sõltub väga palju. Tasub uurida (mitte kohe süüdistavalt).
Mu ühe lapse rühma käitumishälviku osas survestasime teiste lapsevanematega, et kutsutaks Rajaleidja vm vaatleja (saab kutsuda LA direktor, mitte suvalise rühmakaaslase vanem, ei pea olema probleemse lapse vanema nõusolekut), sest koostööd ei olnud, vanem oli veendunud, et õpetaja kiusab tema last.
Lasteaed tahtis pikalt ise hakkama saada, aga probleemse lapse vanemale mõjus alles väline vaatleja kainestavalt, võtab nüüd paremini abi vastu, laps käib teraapias.
Kuigi pisut paranenud, on käitumishäire siiski alles ja kaalun enne kooli ikkagi oma lapsel lasteaiavahetust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja, minu rühmas käib sarnaselt käituv laps. Pere on nüüd, viimasel aastal enne kooli, hakanud omaks võtma mõtet, et lapse käitumine on eristuv ja laps tõesti vajab süvendatud tuge, nii et on pöördutud erispetsialistide poole ja loodan väga, et saame nii seda last kui tema paljukannatanud rühmakaaslasi lõpuks ometi natukene paremini aidata ja toetada, sest ainult ühe osapoole pingutustest nii keerulises olukorras tõesti ei piisa kahjuks. Seni oleme oma töögraafikud ümber sättinud nii, et päeva raskematel hetkedel (meil õppetegevused ja hommikune mänguaeg) on 3 inimest rühmas (2 õpetajat ja abi), kellest üks on peamiselt selle murelapse päralt. Jah, see tuleb teiste laste arvelt, aga ilma individuaalse toeta sellele lapsele kannataks ülejäänud rühm veelgi enam.

Rajaleidjast vaatlejat kutsuda kahjuks sellisel puhul ei saa, kui vaadeldava lapse vanemad selleks nõusolekut ei anna. N-ö leti alt nõu küsida ja ääri-veeri uurida saab – aga väga üldiselt ja vähesel määral, sest Rajaleidja toimetab kõike üksnes läbi lapsevanema ja neil on väga raske anda toimivaid nõuandeid, kui nad konkreetset last igapäevastes probleemsituatsioonides näinud ei ole. Igasugune abi aga algab ka koostööst vanemaga, nii et üsna peaga vastu seina jooksmise tunne võib tekkida, kuni vanemad veel probleemi ei näe/eitavad.

Lisan, et ma ei taha üldse halvustada sellises olukorras vanemaid, vaid mõistan ka neid, sest oma lapse kohta võibki olla väga raske tunnistada, et midagi on tavapärasest erinev. Ometigi on see tunnistamine ainus viis, kuidas sedasama last aidata, teistest lastest rääkimata!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, KUTSUDA ma Rajaleidjat ei saa. Aga nõu küsida saan iga kell.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:41; 10.09 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel vanematel on raske aru saada, sest hälbiv käitumine tuleb esile kollektiivis – ja nemad ju lasteaias passimas ei käi. (Mul võttis pool aastat, enne kui olukorra tõsidus kohale jõudis- kodus oli ju tavaline väike poiss.)
Ka minu pojake “kammis sassi”, puhtast erutusest, sellest et nii paljude lastega koos. Tahtis olla hea poiss aga ei suutnud impulsse kontrollida. Täna avaldub see kasvõi selles, et telekas toimuvale kaasa elades hakkab vehkima ja imelikke hääli tegema. Meil on ath ehk tugevasti häiritud enesekontrollimehhanism ning kehvad sotsiaalsed oskused. Sotsiaalsetest signaalidest arusaamine on suur ümmargune null. Kuueaastasena on ta pisike prints kui võrrelda metslasega, kes ta oli kolmeselt. Diagnoos aga on jätkuvalt üleval, valetada ei oska, teiste valesid läbi ei näe ning on kahju vaadata, kuidas ta pidevalt sõprust otsib kuid kõrvale lükatakse. Hetkel on ta unistuseks leida sõber, kellega maadelda ja mürada, vaatan judo ning maadlustrenne.

Soovitus: oma lapse huvides PEAVAD vanemad lapsele erirühma välja võitlema, sest see pidev erutusseisund kahjustab ennekõike nende enda lapse närvikava. See laps on kohutavalt ülestimuleeritud!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas nii ei saaks, et koostöös õpetajatega kutsuks Rajaleidja spetsialisti rühma neid nö kannatavaid lapsi jälgima ning kuna Rajaleidja teeb märkmeid nende lastega seotud laste/intsidentide kohta, siis õpetajad saaksid pärast kohtumist kokku kutsuda ümarlaua kannatajate ja käitumisprobleemiga lapse vanematega, kus Rajaleidja inimene tutvustab vaatluse tulemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lapse vanem koostööd nõus pole tegema, siis 1 lahendus ju on olemas: avaldus politseisse, kuna TA lapse turvalisus on ohus. las siis lasteaed ja tolle kasvatamatu jõnglase vanem kirjutavad seletuskirju noorsoopolitseile ja lastekaitsele. seadus ütleb, et kui haige lapse (selle arenguhäiretega lapse) vanemad ei taga oma lapsele ravi, siis see laps võetakse lihtsalt vanematelt ära ja kogu lugu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taolise teema juures ei väsi kordamast, et kannatajad on nii tavalapsed kui ka see nn kasvatamatu jõnglane. Väga küüniline on haiget last selliselt nimetada. Kas me nt suhkruhaiget last nimetaksime nt tüütuks tõbiseks jõnglaseks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps käitumusliku erivajadusega laps kiusab