Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kaja Kallas keelab vaktsineerimata inimestel meelelahutuse

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 211 )

Teema: Kaja Kallas keelab vaktsineerimata inimestel meelelahutuse

Postitas:
Kägu

Muidugi, omasugune ju ????

Sinusugune lammas ei küündi isegi sinnani ????

Nii madalal ei ole käinud tõesti ja ega ei küündiks parima tahtmise juures ka

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94893457/vaike-sissevaade-antivakserite-psuhholoogiasse-nende-nahutamine-viib-meid-eesmargist-ainult-kaugemale

Ühest küljest koolitavad lugejat nägema, profiilima ja kohtlema sellist teoreetilist isendit nagu on “antivaxxer” ja teise suupoolega süüdistavad selles kõiges kremli propagandat. Väga eluterve!

Te muide seda teate, kuidas massiline juutide või reeturlike-kamraadide peedistamise alguse sai ja isegi tavalised inimesed selles juhuslikus projektis hea meelega osalesid?

Aga eeeei, see paralleel pole ju üldse võimalik. Üldse mitte. Me siin ei ole mingid natsid või kommunistid nende apologistid. Me oleme ilusad haritud inimesed kes ei teeks kärbselegi liiga.

Saksamaa näitab taas teed
https://objektiiv.ee/saksamaa-liidumaa-lubab-piirata-vaktsineerimata-inimeste-ligipaasu-toidule/

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii madalal ei ole käinud tõesti ja ega ei küündiks parima tahtmise juures ka

Vaata, et laupäeval ikka protestima lähed! Su sõbrad kõik koos seal.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94893457/vaike-sissevaade-antivakserite-psuhholoogiasse-nende-nahutamine-viib-meid-eesmargist-ainult-kaugemale

Ühest küljest koolitavad lugejat nägema, profiilima ja kohtlema sellist teoreetilist isendit nagu on “antivaxxer” ja teise suupoolega süüdistavad selles kõiges kremli propagandat. Väga eluterve!

Te muide seda teate, kuidas massiline juutide või reeturlike-kamraadide peedistamise alguse sai ja isegi tavalised inimesed selles juhuslikus projektis hea meelega osalesid?

Aga eeeei, see paralleel pole ju üldse võimalik. Üldse mitte. Me siin ei ole mingid natsid või kommunistid nende apologistid. Me oleme ilusad haritud inimesed kes ei teeks kärbselegi liiga.

Saksamaa näitab taas teed

https://objektiiv.ee/saksamaa-liidumaa-lubab-piirata-vaktsineerimata-inimeste-ligipaasu-toidule/

Väga huvitav. Meil ka valitsus *lubas* tööandjatel ise otsustada, kas vaktsineerimine on kohustuslik või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas teistes tutvusringkondades, aga mul on suur-lai sõpruskond ja siin hulgas on nii vaktsineerituid kui ka mittevaktsineerituid. Üldine pilt on selline, et mittevaktsineeritud ei liigu ringi. Väljas söömas, teatris, trennis jne. pole neist keegi ammu käinud. Kust ma seda tean, sest osa neist on juhtumisi ka mu sugulased. Samas on suur osa neid vaktsineerituid, kes teevad kõike, sest nad on vaktsineeritud. Paljud neist on olnud hiljaaegu ka koroonas. Ja siis on mu tutvusringkonnas inimesed sellised nagu mina, kes sotsialiseeruvad, aga mõned korrad kuus ehk, kui sedagi. Kui nüüd ringi vaadata, siis kuidas jõuab haigus vaktsineerimata inimesteni, kui nad ringi ei käi? Võtan jälle selle oma sõpruskonna ja siin on vaktsineerimata inimesed saanud haiguse lastelt, kes on selle toonud koolist või siis töökohast. Töökohas on inimesed saanud haiguse vaktsineeritud teistelt töötajatelt.

Kogu selle pika jutu mõte siis see, et ma ei tea, mida valitsus mõtleb. Kas tõesti ta arvab, et katkestab hakkusahelad sellega, et vaktsineerimata inimesed ei saa ka tervisetõendiga enam kuhugile? Olukorras, kus niiehknaa enamus vaktsineerimata inimesi seal ei käinud? Olukorras, kus nakkus levib tegelikult hoopis teist teed pidi? Ja siis me räägime, et haiglad on koormatud? Hiljuti käisin ise operatsioonil haiglas, mina kui vaktsineeritud inimene, testi tegema ei pidanud ja läksin lihtsalt operatsioonile, samas sugulane, kes pole vaktsineeritud, tegi enne haiglasse minekut testi. Ehk siis? Kas see pole ajuvaba? Nakkuse leviku piiramise mõttes? Ma saan aru, et suvel selline lähenemine toimis ja tore, et toimis. Aga hetkel tuleks testida kõiki ja kõikjal ja kehtestada olulised piirangud selleks, et haiglad saaks taastuda. Minu meelest hetkel tekitatakse nende piirangutega lihtsalt inimestevahelist vihkamist, veel rohkem inimestes vaktsineerimisvastasust ja tolku pole mitte mingisugust.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas teistes tutvusringkondades, aga mul on suur-lai sõpruskond ja siin hulgas on nii vaktsineerituid kui ka mittevaktsineerituid. Üldine pilt on selline, et mittevaktsineeritud ei liigu ringi. Väljas söömas, teatris, trennis jne. pole neist keegi ammu käinud. Kust ma seda tean, sest osa neist on juhtumisi ka mu sugulased. Samas on suur osa neid vaktsineerituid, kes teevad kõike, sest nad on vaktsineeritud. Paljud neist on olnud hiljaaegu ka koroonas. Ja siis on mu tutvusringkonnas inimesed sellised nagu mina, kes sotsialiseeruvad, aga mõned korrad kuus ehk, kui sedagi. Kui nüüd ringi vaadata, siis kuidas jõuab haigus vaktsineerimata inimesteni, kui nad ringi ei käi? Võtan jälle selle oma sõpruskonna ja siin on vaktsineerimata inimesed saanud haiguse lastelt, kes on selle toonud koolist või siis töökohast. Töökohas on inimesed saanud haiguse vaktsineeritud teistelt töötajatelt.

Kogu selle pika jutu mõte siis see, et ma ei tea, mida valitsus mõtleb. Kas tõesti ta arvab, et katkestab hakkusahelad sellega, et vaktsineerimata inimesed ei saa ka tervisetõendiga enam kuhugile? Olukorras, kus niiehknaa enamus vaktsineerimata inimesi seal ei käinud? Olukorras, kus nakkus levib tegelikult hoopis teist teed pidi? Ja siis me räägime, et haiglad on koormatud? Hiljuti käisin ise operatsioonil haiglas, mina kui vaktsineeritud inimene, testi tegema ei pidanud ja läksin lihtsalt operatsioonile, samas sugulane, kes pole vaktsineeritud, tegi enne haiglasse minekut testi. Ehk siis? Kas see pole ajuvaba? Nakkuse leviku piiramise mõttes? Ma saan aru, et suvel selline lähenemine toimis ja tore, et toimis. Aga hetkel tuleks testida kõiki ja kõikjal ja kehtestada olulised piirangud selleks, et haiglad saaks taastuda. Minu meelest hetkel tekitatakse nende piirangutega lihtsalt inimestevahelist vihkamist, veel rohkem inimestes vaktsineerimisvastasust ja tolku pole mitte mingisugust.

Tõesti, kuidagi risti vastupidi tahetakse seda asja lahendada…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle piirangud sobivad. Ei pea kauplustes erinevaid pankade jooksupoisse taluma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle piirangud sobivad. Ei pea kauplustes erinevaid pankade jooksupoisse taluma.

Õpi netis shoppama ja sa ei pea enam üldse füüsilises poes käima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas teistes tutvusringkondades, aga mul on suur-lai sõpruskond ja siin hulgas on nii vaktsineerituid kui ka mittevaktsineerituid. Üldine pilt on selline, et mittevaktsineeritud ei liigu ringi. Väljas söömas, teatris, trennis jne. pole neist keegi ammu käinud. Kust ma seda tean, sest osa neist on juhtumisi ka mu sugulased. Samas on suur osa neid vaktsineerituid, kes teevad kõike, sest nad on vaktsineeritud. Paljud neist on olnud hiljaaegu ka koroonas. Ja siis on mu tutvusringkonnas inimesed sellised nagu mina, kes sotsialiseeruvad, aga mõned korrad kuus ehk, kui sedagi. Kui nüüd ringi vaadata, siis kuidas jõuab haigus vaktsineerimata inimesteni, kui nad ringi ei käi? Võtan jälle selle oma sõpruskonna ja siin on vaktsineerimata inimesed saanud haiguse lastelt, kes on selle toonud koolist või siis töökohast. Töökohas on inimesed saanud haiguse vaktsineeritud teistelt töötajatelt.

Kogu selle pika jutu mõte siis see, et ma ei tea, mida valitsus mõtleb. Kas tõesti ta arvab, et katkestab hakkusahelad sellega, et vaktsineerimata inimesed ei saa ka tervisetõendiga enam kuhugile? Olukorras, kus niiehknaa enamus vaktsineerimata inimesi seal ei käinud? Olukorras, kus nakkus levib tegelikult hoopis teist teed pidi? Ja siis me räägime, et haiglad on koormatud? Hiljuti käisin ise operatsioonil haiglas, mina kui vaktsineeritud inimene, testi tegema ei pidanud ja läksin lihtsalt operatsioonile, samas sugulane, kes pole vaktsineeritud, tegi enne haiglasse minekut testi. Ehk siis? Kas see pole ajuvaba? Nakkuse leviku piiramise mõttes? Ma saan aru, et suvel selline lähenemine toimis ja tore, et toimis. Aga hetkel tuleks testida kõiki ja kõikjal ja kehtestada olulised piirangud selleks, et haiglad saaks taastuda. Minu meelest hetkel tekitatakse nende piirangutega lihtsalt inimestevahelist vihkamist, veel rohkem inimestes vaktsineerimisvastasust ja tolku pole mitte mingisugust.

Tolku loodetakse sellest seda, et inimesed nüüd suurest ebamugavusest vaktsineerima läheks (sest lepingud on ju tehtud). Nakkuse leviku piiramisele ja haiglate täitumisele see muidugi kaasa ei aita (ja ei ole ilmselt nii mõeldudki) ning peab olema päris naiivne, et seda ikka veel uskuda. Lapski näeb, et asjad ei kõla väga kokku.

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väga huvitav. Meil ka valitsus *lubas* tööandjatel ise otsustada, kas vaktsineerimine on kohustuslik või mitte.

Valitsuse lubadused pole kivisse raiutud, kui inimesed vaktsineerima ei hakka ja haiglad täis on, siis tuleb ka lubadusi muuta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valitsuse lubadused pole kivisse raiutud, kui inimesed vaktsineerima ei hakka ja haiglad täis on, siis tuleb ka lubadusi muuta.

Just. Vaktsineerimata inimesed lähevad ravijärjekorra lõppu lihtsalt.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga te ikka saate aru sellest, et kui need inimesed, kes hetkel vaktsineerimata,  praegu ennast vaktsineerima lähevad, siis see ei aita lahendada hetkel olevat haiglakriisi? Pfizeriga praegu süstima minnes saavutavad nad immuunsuse alles soovituslikult 7 nädala pärast, see on detsembri lõpuks… Selleks hetkeks on haiglad käpuli niiehknaa.

Ehk siis need praegused piirangud on täiesti ajuvabad. Nakatumist need ei vähenda ja isegi kui selle tõttu inimesed end vaktsineerima lähevad, siis sellest ka kasu ju ei ole. Seda enam, et karta on, et peale praegust lähenemist, lähevad inimesed veel vähem vaktsineerima. Pole ju targad otsused riigi poolt. Vaja oleks 50+ vaktsineerimata inimestele personaalset lähenemist.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Personaalset lähenemist? Et terve ühiskond anub ja siis maksame miljon?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Personaalset lähenemist? Et terve ühiskond anub ja siis maksame miljon?

Ei, et nende perearstid tegeleks nendega ja selgitaks neile, et nende vanuses ja nende tervise juures on haigus neile sedasi-sedasi ohtlik ning vaktsiin aitab selle-ja-sellega neid ohte vähendada.

Laste ja noorte vaktsineerimise kohta oleks mingit head teaduslikku põhjendust vaja. Ja mitte sellist, et err/delfi paneb Jolleri arvamuse üles ja siis on kõik teadustöö tehtud ja otsus langetatud.

Informatsiooni tuleb teistest riikidest ja teistelt teadlastelt päris palju juba. Ei pea pimedas kobama ja ekspertide “arvamuse” põhjal mingeid ulme-meetmeid siin looma.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Personaalset lähenemist? Et terve ühiskond anub ja siis maksame miljon?

Ei, et nende perearstid tegeleks nendega ja selgitaks neile, et nende vanuses ja nende tervise juures on haigus neile sedasi-sedasi ohtlik ning vaktsiin aitab selle-ja-sellega neid ohte vähendada.

Laste ja noorte vaktsineerimise kohta oleks mingit head teaduslikku põhjendust vaja. Ja mitte sellist, et err/delfi paneb Jolleri arvamuse üles ja siis on kõik teadustöö tehtud ja otsus langetatud.

Informatsiooni tuleb teistest riikidest ja teistelt teadlastelt päris palju juba. Ei pea pimedas kobama ja ekspertide “arvamuse” põhjal mingeid ulme-meetmeid siin looma.

Ja ülejäänud patsiendid oodaku aasta, enne kui perearstil jälle aega tekib oma töö tegemiseks?

Milleks küll?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglate kriisi lahendab see, et vaktsineerimata inimesed saadetakse koju ning vastu võetakse vaktsineeritud inimesed. Samuti jätkatakse plaanilist ravi vaktsineeritud inimestele. Milleks minna haiglasse, kui oled vaktsineerimata, kui sa nagunii arste ja meditsiini ei usalda? Kas siis kui raskes seisus covidis oled, siis järsku hakkasid usaldama tavameditsiini?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglate kriisi lahendab see, et vaktsineerimata inimesed saadetakse koju ning vastu võetakse vaktsineeritud inimesed. Samuti jätkatakse plaanilist ravi vaktsineeritud inimestele. Milleks minna haiglasse, kui oled vaktsineerimata, kui sa nagunii arste ja meditsiini ei usalda? Kas siis kui raskes seisus covidis oled, siis järsku hakkasid usaldama tavameditsiini?

Sinu viga on see, et arvad, kui keegi mingisugusest konkreetsest meditsiinilisest sekkumisest loobub, puudub tal usaldus iga meditsiinilise sekkumise suhtes. Ega sina ei PEA ka iga raviplaaniga nõustuma, mida arst sulle välja pakub – aga tavaliselt nad pakuvad täitsa häid valikuid.

mRNA süstid on midagi väga uut. Kujutad sa ette, milline draama oli väga ammu aega tagasi, kui elekter laiemaks tarbeks kättesaadavaks muutus? Ega inimesed pelgavadki uusi asi, alati on raskuseid olnud sellega. Tänapäeval me läheme närvi, kui elekter on ära mingil põhjusel! St kui mRNA süstidega ei ilmne midagi eriti halba (mõningate tehnoloogiliste uuenduste ja meditsiinidega on sellised asjad ajapikku ilmunud, ja seejärel on need tehnoloogiad ka hüljatud), või kui midagi veel efektiivsemat asemele ei tule – on inimesed sama rõõmsad mRNA süsti saama, kui madala elektriarve üle.

Sellised muutused ei ole kunagi juhtunud 1 aasta vältel. Ja ei hakka juhtuma ka.

Ja pealegi… Selle koduraviga poleks paljudel üldse mingit probleemi, kui valitsus lahjendaks koormust ravipakkidega.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa personaalselt läheneda, sest hulgal 50+ vaktsineerimata inimestel on noorem põlvkond, kes meelsasti räägib, millised jubedad mürgisüstid need on ja et see on kõik ravimitööstuse räpane vandenõu jms teksti. Lisaks ei mõju vanade jaoks see usaldusväärselt, et hea küll, kui noored ei taha, siis ei taha, aga vat hakkame neid “vanakesi” survestama.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa personaalselt läheneda, sest hulgal 50+ vaktsineerimata inimestel on noorem põlvkond, kes meelsasti räägib, millised jubedad mürgisüstid need on ja et see on kõik ravimitööstuse räpane vandenõu jms teksti. Lisaks ei mõju vanade jaoks see usaldusväärselt, et hea küll, kui noored ei taha, siis ei taha, aga vat hakkame neid “vanakesi” survestama.

Ilus teooria.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatumist see ei vähenda, aga reaalselt haiglasse sattujaid vähendab küll, see on praegu asja mõte. Vaktsineeritud ei satu nii massiliselt haiglatesse, vaid põevad kodudes rahulikult ära, see on fakt.

Ja mittevaktsineeritud ju ka ei testi end iga päev. Kust sa tead, et homme seda viirust külge ei saa endale? Täna on test negatiivne, aga homme, ülehomme? Ja kuidas saad kindel olla, et põed seda kergelt? Tänased piirangud tehti eelkõige haiglate ülekoormuse kaitseks. Ja päris kindel, et neid piiranguid tuleb varsti veel, nii lihtsalt see siin enam ei lahenda kriisi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

varem oli jutt, et mõned nakkuse saanud inimesed on täiesti ilma sümptomiteta, teised põevad kergelt, kolmandad raskelt, mõned kahjuks surevad. hakati vaktsineerima. jutt kordub, mõned vaktsineeritud ei teagi et  on nakkuse saanud, mõned põevad kergelt, mõned raskemalt, kuid kahjuks esineb ka surmasid. aga siis on inimesel alati kaasuvaid haigusi.

äkki need inimesed kes vaktsineerituna kergelt põevad, oleksid seda sama teinud ilma süsti saamata? jne?

mitmetel on tekkinud tervisehädad peale vaktsiini, kas see ei ole siis haiglate koormamine??? ning kui peaks saabuma surm, siis seda arvestatakse kui loomulikku surma

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne “teaduslik” korraldus valitsuselt 😀 😀 😀

https://www.err.ee/1608376838/kaitsemaski-kandmise-kord-ja-kontroll-laheb-karmimaks

Valitsuse korraldusega muudetakse rangemaks kaitsemaski kandmise kohustus – kaitsemaskina ei lähe enam arvesse sall, torusall, krae või muu ese.
Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt.

Misasi on “nendega võrdsustatud mask”, mis pealegi on veel väga tõhus? Lõika oma torusall või lilleline kitlisaba maskikujuliseks ja ongi väga tõhus kaitse?
Kulla valitsus, kas te olete lollid, mängite lolli või peate inimesi lollideks? Kui me nõuame maski, mis midagigi kaitseks, siis kas on ülikeeruline lihtsalt nõuda meditsiinilise maski kandmist nina ja suu ees? Miks on vaja tillerdada mingite arusaamatute alternatiividega üldse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi on “nendega võrdsustatud mask”, mis pealegi on veel väga tõhus? Lõika oma torusall või lilleline kitlisaba maskikujuliseks ja ongi väga tõhus kaitse?

Millest sa aru ei saa? Riidest kaitsemaskid on ka olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi on “nendega võrdsustatud mask”, mis pealegi on veel väga tõhus? Lõika oma torusall või lilleline kitlisaba maskikujuliseks ja ongi väga tõhus kaitse?

Millest sa aru ei saa? Riidest kaitsemaskid on ka olemas.

Ja mis mõttes erineb suvaline riidest kaitsemask oma kaitseomadustelt suvalisest muust riideräbalast näo ees? Kes neid “võrdsustas”. Neid teste on tehtud kümneid, mis näitavad, et enamus neist riidest maskidest ei kaitse absoluutselt midagi. Milleks selline teater?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis teevad, kui kena rinnahoidjakorvi panen?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis teevad, kui kena rinnahoidjakorvi panen?

Kui Kaja Kallas samasugust kannab, siis on ilmselt ok

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mask ette, tissid paljaks!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaitsemaskiks peetakse tavamõistes nii meditsiinilist kaitsemaski kui ka muid hingamisteede kaitsevahendeid, näiteks isetehtud maski.
Heegeldatud maskid on seega ok?
Ja ärge saage valesti aru, ma ei ole maskivastane. Vastupidi, ma kannan meditsiinilist maski igal pool, kus see on nõutud ning kandsin ilma nõudmiseta ka siis, kui tundsin, et see on vajalik ja mõistlik. Aga ma olen karjuva ajuvabaduse vastane. Eriti, kui see ajuvabadus tuleb valitsuselt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaitsemaskiks peetakse tavamõistes nii meditsiinilist kaitsemaski kui ka muid hingamisteede kaitsevahendeid, näiteks isetehtud maski.

Heegeldatud maskid on seega ok?

Ja ärge saage valesti aru, ma ei ole maskivastane. Vastupidi, ma kannan meditsiinilist maski igal pool, kus see on nõutud ning kandsin ilma nõudmiseta ka siis, kui tundsin, et see on vajalik ja mõistlik. Aga ma olen karjuva ajuvabaduse vastane. Eriti, kui see ajuvabadus tuleb valitsuselt.

Meditsiiniline mask ehk see sinine (mille müügipakendil on ka tegelt kirjutatud, et see ei takista midagi :P) või see filtrijublakaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaitsemaskiks peetakse tavamõistes nii meditsiinilist kaitsemaski kui ka muid hingamisteede kaitsevahendeid, näiteks isetehtud maski.

Heegeldatud maskid on seega ok?

Ja ärge saage valesti aru, ma ei ole maskivastane. Vastupidi, ma kannan meditsiinilist maski igal pool, kus see on nõutud ning kandsin ilma nõudmiseta ka siis, kui tundsin, et see on vajalik ja mõistlik. Aga ma olen karjuva ajuvabaduse vastane. Eriti, kui see ajuvabadus tuleb valitsuselt.

Meditsiiniline mask ehk see sinine (mille müügipakendil on ka tegelt kirjutatud, et see ei takista midagi :P) või see filtrijublakaga?

Ükskõik mis, mis meenutab välimuselt maski on ok, tuleb välja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 211 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kaja Kallas keelab vaktsineerimata inimestel meelelahutuse