Esileht Kodunurk Kaks kodu, võõrandamine ja maksustamine?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kaks kodu, võõrandamine ja maksustamine?

Postitas:

Kas keegi on reaalselt kokku puutunud, kuidas maksuhaldur teemat käsitleb?

Paljudel on ju linnakodu ja maakodu. Oletame, et elukohana on registreeritud linnakodu, maakodu aga kasutatakse 50% ajast – näiteks elatakse seal maist septembrini ja veedetakse nädalalõpud ja puhkused.
Kui nüüd maakodu on mingil hetkel vaja maha müüa, kas maksuhaldur on kedagi sundinud seda deklareerima (kui ei müüda kahe aasta jooksul rohkem kui 1 kodu)?

Ma ise läheks küll kasvõi läbi seina ja ei nõustuks kasumi maksustamisega. Sest maakodu on kasutuses olnud 20+ aastat ja sinna on tapetud tohututes kogustes nii tööd kui raha. Mis kasum ostu- ja müügihinna vahelt!? Ma olen vahetanud terve ringi aknaid, katuse, fassaadi jne.

https://maaleht.delfi.ee/tasubteada/kas-maakodu-saab-muua-tulumaksuvabalt?id=66720969

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 15:36; 09.02 16:46; 09.02 19:46; 09.02 23:02; 09.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan sinu pandud lingilt aru nii, et suvekodu müües sa ei pea tulumaksu maksma. Kui aga kahe aasta jooksul müüd ka oma linnakorterit müüd, siis maksad tulumaksu korteri pealt. Kui müüd korteri rohkem kui kaks aastat hiljem, siis ei maksa kummagi vara müügist.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:43; 09.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selleteemalisi artikleid ja EMTA lehe juhendeid lugenud ja saan aru, et ikkagi läbi lillede soovitatakse ennast sinna sisse kirjutada ja siis müüa.
Minu jaoks tähendab see seda, et kui linnakodust ennast välja kirjutan, kaotan õiguse näiteks parkimissoodustusele oma kodutänavas.
Minu arvates on see tarbetu veiderdamine ja seadus võiks olla kirjutatud üheselt, piisaks sellest ajalisest piirangust. Selles, et inimesel on rohkem kui üks kodu, ei ole meie keskkonnas ju mingi ime või haruldus. Miks peab hakkama midagi tõestama – naabrite tunnistusi jms korjama. Mul pole 2km raadiuses ühtegi naabrit, maja on paksus metsas. Ma olen kindel, et kui lähimalt naabrilt minu kohta küsima minna, ei tea ta mitte midagi ja pole elus mind näinudki.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 15:36; 09.02 16:46; 09.02 19:46; 09.02 23:02; 09.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid müüa tulumaksuvabalt.

Aga pead olema valmis tõestama (kui Maksuamet küsib), et müüsid oma eluaseme.
Jah, inimesel võib olla korraga mitu eluaset, selle vastu Maksuamet ei vaidle. Lihtsalt kõik on tõestamise küsimus.

Teed sa seda siis lepinguid ja arveid (elekter, prügivedu, maamaks jne) ette näidates
või tunnistajaid kasutades või näidaes ette kohaliku raamatukogu lugejastaazi vms kohalike teenuste pideva kasutamise
vms viisil, see on sinu otsustada.

Registris olek (nn sissekirjutus) ei ole nõutav aga, jah, on kõige lihtsam tõendamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kummaski elukohas ausaltütelda tõendada spetsiifiliste kohalike teenuste tarbimist.
Hambaarstil v juuksuris käin Tallinnas, aga see pole küll mingi näitaja.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 15:36; 09.02 16:46; 09.02 19:46; 09.02 23:02; 09.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kummaski elukohas ausaltütelda tõendada spetsiifiliste kohalike teenuste tarbimist.

Hambaarstil v juuksuris käin Tallinnas, aga see pole küll mingi näitaja.

Olulisemad on ikka need “Elekter, prügivedu, maamaks”
Pingutad siin halaga üle. On ju sinu teine elukoht see, pole isegi sahkerdada vaja. Ainult korterit ei saa 2 aasta jooksul tulumaksu vabalt müüa, nagu öeldud

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:55; 09.02 21:03; 09.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kummaski elukohas ausaltütelda tõendada spetsiifiliste kohalike teenuste tarbimist.

Hambaarstil v juuksuris käin Tallinnas, aga see pole küll mingi näitaja.

Olulisemad on ikka need “Elekter, prügivedu, maamaks”

Pingutad siin halaga üle. On ju sinu teine elukoht see, pole isegi sahkerdada vaja. Ainult korterit ei saa 2 aasta jooksul tulumaksu vabalt müüa, nagu öeldud

Ei saa aru, kuidas see maamaks midagi tõendab? Mul on päris mitu kinnisvara ja mõne eest maksan maamaksu. Aga reaalselt ma seal ei ela.

Elekter ja prügivedu. Lepingud võivad olla ju sõlmitud ja tarbimine ka taga. Aga kuidas see tõestab, et just mina seal elan ja tarbin? Ehk on mul hoopis üürilised seal?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 15:43; 09.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elekter ja prügivedu. Lepingud võivad olla ju sõlmitud ja tarbimine ka taga. Aga kuidas see tõestab, et just mina seal elan ja tarbin? Ehk on mul hoopis üürilised seal?

Ei saa aru, mida norid. Küsimus on ometi siin selles, et ausalt ongi inimese teine elukoht see olnud.
Üürimine oleks maksuametil teada. Selles selle TM soodustuse eesmärk ju ongi, et üürimiseks soetatud kinnisvara ei müüdaks maksuvabalt koduna.
Praegu müüb päriselt kodu. S.t. ei pea tõestama, et oli kodu, vaid maksuamet peaks tõestama, et ei olnud, kui tahaks vaidlustada

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:55; 09.02 21:03; 09.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürimine oleks maksuametil teada.

mismoodi?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei näita samuti see elekter ja maamaks mitte midagi. Mul võib olla 10 kinnisvara. Isegi kui need pole mu kodud ja isegi kui need pole välja renditud – mingi põrandaküte ikka töötab ja maamaks jookseb ka niiehknaa. Ometigi ei tõenda need seda, et need on mu kodud.

Ja kuna mul on vähe võimalusi tõendada, et see ON mu teine päriskodu, siis samahästi võib maksuhaldur väita, et tema arvates on tõendeid vähe ja tema arvates see pole mu elukoht – sest sissekirjutus on linnas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 15:36; 09.02 16:46; 09.02 19:46; 09.02 23:02; 09.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuna mul on vähe võimalusi tõendada, et see ON mu teine päriskodu, siis samahästi võib maksuhaldur väita, et tema arvates on tõendeid vähe ja tema arvates see pole mu elukoht – sest sissekirjutus on linnas.

Paistab, et oled veendunud, kuidas maksuhaldur töötab. Pane siis oma tulu ometi kirja, mis siin enam heietada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 19:55; 09.02 21:03; 09.02 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kummaski elukohas ausaltütelda tõendada spetsiifiliste kohalike teenuste tarbimist.
Hambaarstil v juuksuris käin Tallinnas, aga see pole küll mingi näitaja.

Poeostud seal kandis?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 23:43; 10.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuna mul on vähe võimalusi tõendada, et see ON mu teine päriskodu, siis samahästi võib maksuhaldur väita, et tema arvates on tõendeid vähe ja tema arvates see pole mu elukoht – sest sissekirjutus on linnas.

Paistab, et oled veendunud, kuidas maksuhaldur töötab. Pane siis oma tulu ometi kirja, mis siin enam heietada.

vt teemaalgatuse esimene lause.
aitäh.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 15:36; 09.02 16:46; 09.02 19:46; 09.02 23:02; 09.02 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üürimine oleks maksuametil teada.

Huvitav, kuidas küll?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks 100 000.- korter, mis on nii ammu soetatud, et peaksin 20 000.- tulumaksu maksma. Lahendan asja nii, et annan selle lapsele, ta elab mõni kuu sees ning müüb maha nagu oma elukoha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 23:43; 10.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Kaks kodu, võõrandamine ja maksustamine?