Esileht Pereelu ja suhted Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 113 )

Teema: Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

Postitas:

Ilmselt siis ei olda lähedasd. Paraku on pulmade korraldamine kallis, eelarve ja ka kohtade arv tihti piiratud (no mõnesse ruumi lihtsalt ei mahu üle teatud arvu inimesi) ja noormaaril tuleb teha kärpeid, raskeid otsuseid, pole parata. Mõistan, et sul on raske lastele seletada, et neid ei ole kutsutud, kuid kui tõesti ka kõik teised on ilma lasteta, siis ehk ei maksa siiski vimma kanda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]siemens kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand kus mulle meeldivad pulmad kusagil kaunis kohas looduses, kus pidu peetakse selleks, et seda nautida ja täiega, kus lapsed saavad kasvõi hommikuni ringi joosta, kus ei ole vahet, kas külalisi on 80 või sada, kus rõõmu tuntakse igast lillest, kus ei pea mõtlema, kas mul on liiga pidulik või liiga mage kostüüm, kus tantsitakse kogu seltskonnaga hommikuni mõnusa süldibändi saatel, kus on külalistel võimalik valida, kas võtavad omale ise läheduses öömaja, ööbivad telgis või lähevad hoopis koju vastu hommikut, kus ei sööda peeneid roogasid, vaid piirdutakse mõnusa lihtsa eesti toiduga, kuhu ma lähen iseendana ja tunnen ennast hästi teades, et ükskõik mida ma teen või kuidas käitun, kõik on õige – see on ju rõõmusündmus, kus oleme kõik kokku tulnud tähistama kahe inimese armastust. Ja pulmad peaks olema ju just sellised, et pruutpaar on õnnelik ja rahul ja ei muretse selle pärast, kas mõni lill teisega kokku sobib, kas äkki mõni laps teeb korra häält kusagil, kas pruutkleit on ikka hommikuni säravvalge…….
Olen käinud ülipeenetes ja väljapeetud pulmades ja olen käinud ka ülalpool toodud kirjeldusega pulmades ja minu vaieldamatult ilusaimad peod on olnud just need mõnusad õuepeod ilma igasuguste reegliteta. Ja mis seal salata, et selliste pidude eelarve on ikka kordades väiksem.
Ja võin omadest kogemustest öelda, et lastele väga-väga meeldib pulmas ja nad naudivad ja möllavad seal samamoodi kui suured. Jah, olen nõus et alla 3 aastased on veel väiksed ja väsivad ära ja tõesti äkki ka mökerdavad, aga suurematega pole ju mingit probleemi.

Tean, et saan kohe ka hulga miinuseid, aga palun väga miinustage – see tohutu peenutsemine ja meeletu raha magamapanek ning pulma ettevalmistamine suhtumisega, et lapsed pole teretulnud, mökerdavad ja neil on seal surmigav, kus pean mõtlema, kuidas astun ja istun, kas võin võtta pitsi kangemat või pean peenutsedes terve õhtu ¨ampust jooma, kas võin tunda ennast vabalt või võin püsti tõusta siis kui õhtuks ettevalmistatud programm seda lubab …… las see jääda sinna ameerikasse ja peaks siin meie kodumaal ikka pulmi nii nagu eestlased neid on harjunud pidama.

Aga vastused teemaalgataja küsimustele ka – jah see on tänapäeval muutumas tavapäraseks, et lapsi ei kutsuta kuna siis on vaja ka neile toit tellida ja see maksab ning ka lillede värv dikteeritakse ette, selleks et saaks samade lilledega peosaali ära kaunistada (see mõte mulle tegelikult meeldib, kuid ma ei saa aru, miks see peopaik ei või olla erivärvides lilledega kaunistatud?)

Ja mina ikka läheks pulma, kui kutsutakse ilma lasteta, siis leiangi lastele hoidja ja kui palutakse mingis kindlas toonis lilli, siis viin kindlasti küsitud toonis lilled. See on päev, mil pruutpaar peab olema õnnelik ja oma soovid surun küll selleks päevaks alla ja annan endast parima, et nad rahule oma peoga jääksid :)[/tsitaat]

Selline üritus sobiks minu arvets kas mingi suguvõsa kokkutulekule või kellegi suureks juubeliks aga mitte pulmapeoks.

Inimesed on ikka nii erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli \”siemensi\” pulm. Enne seda oli suguvõsas olnud pikalt just neid organiseeritud väljapeetud ja ilusaid mõisa- ja lossipulmi.
Tagantjärele kuulduste kohaselt olevat meil üks maru pulm olnud. Juhhei.

Teemasse ka.
1)On jah päris tavaline, et see pidu pole lastele. Kui, siis on kohal vaid pruutpaari enda lapsed ja rinnalapsed. Eriti viisakas rinnapiimal oleva imikuga pere on kohal muide vaid ametlikul paaripanemise osal, peole titega ei jääda.

2) Jah, on tavaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kommentaare ei lugenud, aga tahtsin kirjutada, et kui mina m6tlen sellisele syndmusele nagu PULM, siis mis mul meelde tuleb? 6nnelik ilus pruutpaar, kirik, palju kylalisi ja sealhulgas ka palju lapsi, head söögid, shampus, pulmarong, suvi 🙂 Igal yhel on oma nägemus pulmapeost.

EI tule mul meelde s6nad nagu raha kinkimine, lasetu 6htusöök täiskasvanutega.

igayks peab siiski korraldama sellised pulmad nagu ise soovib, ning kylaliste täita on need n6udmised (soovid) kui pulma tahavad minna. Onju tänapäeval nii?

yldiselt tundub mulle, et vanasti korraldati pulma koos suguv6saga, mitte nii, et pruut (ja peigmees) k6ikide detailide yle otsustavad ainult kahekesi. V6i mulle ainult tundub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:44; 24.05 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
yldiselt tundub mulle, et vanasti korraldati pulma koos suguv6saga, mitte nii, et pruut ja peigmees k6ikide detailide yle otsustavad ainult kahekesi. V6i mulle ainult tundub?[/tsitaat]

vanasti vist plekkisid vanemad rohkem pidu kinni, eks siis oli suguvõsal suurem osalemisõigus. Kelle raha, selle muusika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.05 08:54; 24.05 13:28; 24.05 14:46; 25.05 14:06; 25.05 17:34; 28.05 13:10; 28.05 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vanasti vist plekkisid vanemad rohkem pidu kinni, eks siis oli suguvõsal suurem osalemisõigus. Kelle raha, selle muusika. [/tsitaat]

kindlasti ka see on m6juv tegur. Raha paneb rattad käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:44; 24.05 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lapsena kolmel pulmapeol käinud ja kõik on väga eredalt meelde jäänud. Lapse jaoks on selline pidu paljude külaliste ja ilusa-erilise pruutpaariga niivõrd suur elamus, et mul on väga kahju, et minu lastel pole olnud võimalust pulmapeol olla.

Õnneks on tulemas üks tagantjärgi peetav pulmapidu koos teise rõõmsa sündmusega ja sinna olen kogu perega oodatud. Lapsed rõõmustasid selle üle veel kõige rohkem ja küsivad ülepäeva, kas nad ikka saavad meiega pulma kaasa tulla.

Mul on väga hea meel, et minu sõbrad otsustasid pidada lihtsama peo maakohas taluõuel, kus pole piiranguid, kui palju külalisi mahub. Tean, et nad ei pinguta üle ja see pidu tuleb just nii soe, sõbralik ja südamlik nagu nad ise on.

On inimesi, kelle puhul kõik on loomulik ja kukub kenasti välja, sest nendest ja nende peole tulnud inimestest moodustub kuidagi eriline õhkkond ja energia. Selliseid pidusid meenutatakse kaua tagantjärele. Ei olegi vahet, kas mõisas või aasal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on enamus inimesi unistanud miks üldse pulmitatakse. Vanasti nimelt korraldati pulmapidu selleks, et kaks suguvõsa üksteisega tutavaks saaksid ja enamasti on suguvõsa läbilõige väga erinevatest vanusegruppidest. Tänapäeval aga tundub, et pulmadeks sobiv iga on nii 25-65 aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – räägi läbi oma vennaga ja kui tõesti asi ainult rahalises kokkuhoius, äkki siis toetad venda oma laste arvust lähtuvalt (s.t maksad laste söögid kinni)ja ongi probleem lahendatud ja kõik õnnelikud.
Ma miskipärast ei tahaks uskuda, et su vend su lapsi ei taha pulma, mulle tundub see siiani lihtsalt uskumatu, aga nagu näha siinsetest paljudest postitutest, siis mu mõttemaailm ongi kusagile poole viltu – kas hea või halva poole, see muidugi on vaieldav :))))
Ma tõesti ei suuda ette kujutada olukorda, kus mu oma õde kutsuks mind mõnele tähtsale üritusele ilma lasteta….
Kurb kui oma venna pulmas mõtled sellele, et nii tore kui ikka lapsed ka kaasas oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ilma lasteta pulmapidu, kui kõik lastega sugulased ja sõbrad oleksid need kaasa võtnud, kuhu need kõik pandud oleks. Koolieelikud on lihtsalt tülikad ja me ei kavatsenud ka hakata lapsehoidjat, lastetoole jms hankima. Vanemate laste jaoks oleks tulnud igaühele täishinnaga koht osta, nii lauda kui hotelli ööbima. Talvine aeg oli pealegi, nii et ruumi polnud ka laialt, õues korraldada ju midagi ei saanud.
Lillede koha pealt oli kutsele lihtsalt lisatud märge pruudi lemmiklillede kohta ja enamasti külalised sellega ka arvestasid.
Ainus asi, mis minu jaoks pulma kutsumisel vastuvõetamatu, on see, kui abielus/kooselus inimene üksinda, ilma abikaasata kutsutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 16:09; 25.05 09:43; 25.05 12:09; 25.05 17:20; 30.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit teemast tuleb välja, et igaühel on oma erinev arvamus sellest, milline on tore pulm. Isegi sõpradel-sugulastel on erinev arvamus. Seega pole võimalik korraldada pulma, millega oleks rahul kõik külalised. Miks siis mitte korraldada pulma nii, nagu soovib pruutpaar?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 17:08; 24.05 17:13; 24.05 19:53; 25.05 07:24; 28.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uh. Ütlen siis korra veel. Lapsed on vanuses 11-17. Ja see on nende onu pulm. Varem välja reklaamitud ja lapsed olid vaimustuses. Nad pole varem pulmas käinud. Kutsel oleme meie abikaasaga. Kuidas teile emana tunduks edastada oma lastele teadet, et te pole oma onu pulma oodatud?[/tsitaat]

Kas pubekad ootavad onu oma üritustele? Ei pruugi ju. See on pubeka enda määrata, kuidas ta oma pidu tahab. Nii on ka onu määrata, kuidas ta oma pulma teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 17:08; 24.05 17:13; 24.05 19:53; 25.05 07:24; 28.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, kuidas kõik näikse arvavat, et lapsed rikuvad pulmapeo pühalikkuse ära, on tüütud ja kallid. meie pulmad olid koos kõikide lastega (teisiti poleks minu jaoks olnud absoluutselt mõeldav, lugeda pereliikmeid alates täisikka jõudmisest?!?), mitte üks pisipõnn ega titt rikkunud meie pühalikke hetki ega hiljem pidu. meil oli kaks väikest lilletüdrukut ja üks sõrmusepoiss ja kari lapsi veel peale selle. vastupidi, neil oli omavahel väga lõbus ja kahtlemata said nemad meie pulmadest just selliseid mälestusi nagu siin mõned kirjeldavad oma lapsepõlvest. lastes osatakse probleemiallikat näha, aga näiteks labastes või ülearu vindistes täiskasvanutes mitte?

pulmad on läbi aegade kahe suguvõsa ühinemine läbi abieluliidu, see on omavaheliseks tutvumiseks ja noorpaarile omapoolse õnnistuse andmiseks. kui tahad päeva absoluutselt endale, siis mine oma kalli kaasaga ja tähistagi täiesti kahekesi. kui teed peo, siis on alati kellelgi arvamusi, küsimusi, imestamisi, pahakspanemisi, ignoreerimist. üleüldse – tänapäevased pulmad kipuvad vahel meenutama lihtsalt stiilipidu.

teemaalgataja,
1) jah, see on väga tavaline ja aina harvemad on suguvõsapeod, kuhu lapsi üldse oodatakse;
2) ei ole tavaline, aga sinu kui külalise jaoks väga mugav variant. mina oleksin tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuna siin üks pulmateema (kui palju raha ümbrikusse) juba on üleval, siis mõtlesin küsida kaks küsimust. Külalise vaatenurgast.
– kas (lähisugulaste) laste pulma mittekutsumine on tänapäeval tavaline? ma ei räägi imikutest. vaid koolilastest.
– kas külalistele lillede värvi dikteerimine on tavaline?[/tsitaat]

Mõnikord soovitakse ühte värvi lilli ja selles pole ju midagi imelikku. Imelik on mitte tahta lilli ja lasta lilleraha kontole kanda. See on ebaviisakas.

Laste mittekutsumine on tavaline. Miks peakski kõiki lapsi kutsuma? Imik pigem kutsutakse, eriti kui imik on vähem kui 6-kuune. Ilma imikuta ei saa ju imiku ema ka tulla.

Etikett näeb ette, et külalised ei kritiseeri pruutpaari valikuid. Ikkagi kutsuja otsustab, keda kutsutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 18:37; 24.05 18:44; 24.05 20:21; 26.05 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Poleks arvanud, et kahe küsimuse peale nii \”leili minnakse\”… Paar selgitust siis kah, kuigi olen juba ette hukka mõistetud. Ilmselt olen tõeliselt vanamoodne siis, aga pidasin laste vanuses 11-17 oma onu pulma kutsumist täiesti elementaarseks. Ma ei oska arvata, et nad tüli tekitavad. Pealegi nägin ma nende ootusärevust.
Lilled. Muidugi ei ole raske osta sobivat värvi lilli. Teatud mõttes lihtsamgi. Aga valan õli tulle ja küsin, et kui kaugel on aeg, mil külalistele dikteeritakse riietuse värv.
Tänan teid tähelepanu eest. Ja vaidlema ei plaani hakata.
[/tsitaat]

Laste ootusärevus on mõistetav, kuid pruutpaar ei pea neid sellest hoolimata kutsuma.
Mul on kolm last, just täna sain pulmakutse, kus pole märgitud \”koos lastega\”. Järeldan sellest, et kutse on abikaasale ja mulle. Lastele leian hoidja. Solvuda ei tuleks pähegi. Kutsuja on tädipoeg.

Riietuse kohta on pulmas ka tõesti etikett. Mehed peaksid kandma ülikonda, naised pidulikku kostüümi või kleiti, valge värv on pruudi värv ja naiskülalised ei või tulla üleni valges. Samamoodi on kirjutamata reegel, et naiskülalised ei proovi oma väljanägemisega pruuti üle trumbata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 18:37; 24.05 18:44; 24.05 20:21; 26.05 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav, kuidas kõik näikse arvavat, et lapsed rikuvad pulmapeo pühalikkuse ära, on tüütud ja kallid. meie pulmad olid koos kõikide lastega (teisiti poleks minu jaoks olnud absoluutselt mõeldav, lugeda pereliikmeid alates täisikka jõudmisest?!?), mitte üks pisipõnn ega titt rikkunud meie pühalikke hetki ega hiljem pidu. meil oli kaks väikest lilletüdrukut ja üks sõrmusepoiss ja kari lapsi veel peale selle. vastupidi, neil oli omavahel väga lõbus ja kahtlemata said nemad meie pulmadest just selliseid mälestusi nagu siin mõned kirjeldavad oma lapsepõlvest. lastes osatakse probleemiallikat näha, aga näiteks labastes või ülearu vindistes täiskasvanutes mitte?
[/tsitaat]

Nii meeldib sulle ja lähtuvalt oma eelistustest sa oma pulmad ka korraldasid. Aga miks peab teistel samasugune maitse olema kui sinul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 17:08; 24.05 17:13; 24.05 19:53; 25.05 07:24; 28.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust pole midagi imelikku ka selles, kui lilli üldse ei soovita vaid antakse selle asemel konto nr.
kui pidu toimub kaugel, siis on koju tagasi jõudes uhketest bukettidest saanud sorgus nuustid, puhas raiskamine ju.
naljakas, et need kes pahandavad, et pruutpaar loeb külaliste raha, nende kingi suurust hinnates, teevad ise sama. sest mida muud on arvamus, et kehvemal järjel noored ärgu siis pulmi pidagugi, kui ei jaksa kõiki sugulasi, tuttavaid ja nende lapsi toita ja lõbustada.
kui minu rahalised võimalused lubavad pidada pidu 30 inimesele, siis kutsungi vaid lähimad sugulased ja sõbrad kaaslastega, ning palun lapsed koju jätta. Oma pulmas nii tegimegi, keegi ei solvunud ja pidu oli tore. Aasta hiljem kutsusime pulmarahva oma maakoju, siis oli igal ühel voli võtta kaasa ka lapsed, sest magati telkides ja söödi suurest pajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu arust pole midagi imelikku ka selles, kui lilli üldse ei soovita vaid antakse selle asemel konto nr.
kui pidu toimub kaugel, siis on koju tagasi jõudes uhketest bukettidest saanud sorgus nuustid, puhas raiskamine ju.
[/tsitaat]

Kui lilli üldse ei soovita, siis ei soovita ja siis neid ei toodagi, kui nii on palutud.

Aga miks üritada lähedastelt välja õngitseda raha, mis nad OLEKSID lillede peale kulutanud? Lilli kingitakse üldiselt ikka ilu ja emotsiooni pärast ja nende arvestamine rahasse ning kalkuleeritud summa väljanõudmine on küüniline ja inetu.

Kui inimesed samas vaimus jätkavad, loeme mõne aasta pärast siit, kuidas mõni palub endale pärast pulmi osa raha tagasi kanda, sest magustoitu ta ei söönud või ei pidanud pulma makstud raha vääriliseks.

Pigem oleks mõistlik meil kõigil oma lastele mingeid kombeid ja väärikust õpetada. SIis jääks ära sellised jutud, et lilli ei taha, aga kanna papp kontole. Või et siin on sulle kutse pulma, ümbrik on ka juba vahele susatud, siis ei pea sa end kehvalt tundma, et vähe maksid.

Võibolla jääks vähemaks ka neid jutte, et minu lapsed nii tahavad pulma, kuigi neid ei kutsutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 18:37; 24.05 18:44; 24.05 20:21; 26.05 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldi see lillekonto. Lilli üldse mitte tuua pruudi palvel on ok ja lillede suhtes täpseid nõudmisi esitada on ka ok. Lilleraha küsimine mitte (eriti kui kingiks küsitakse ka raha).
Teemaalgataja case on mu meelest normaalne. Pruutpaaril on peole omad soovid ja külaliste asi on neid täita.
Asi, mida kuskilt mujalt foorumist lugesin, pani küll kulmu kergitama, kus kutsele olevat olnud kirjutatud kingi suurus e täpne rahasumma ja mis kuupäevaks kuhu kanda :). Et konkreetselt külalised asja kinni plekiksid, vat sellise pulma jätaks mina vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ilmselt ongi küsimus maksmumuses. Ja lapsed ei too ka sisse nõnada nagu kolm täiskasvanud nende asemel… Tegu on mu abikaasa vennaga ja suhted nagu tavaliselt oma aastaid noorema vennaga.

Ilmselt olingi liiga naiivne arvates, et on elementaarne, et vennalapsed kutsutakse pulma. Algselt ei reklaamitud lastega pulma, vaid lihtsalt fakti, et pulmad on tulemas. [/tsitaat]

Kuna sa ise ka ei saa aru MIKS su lapsi pulma ei ole kutsutud siis ilmselt te ikka ei ole nii lähedased? Kas te kuulsite ühel perekondlikul koosviibimisel pulmadest ja kõik, rohkem vanemate-venna-teiste pereliikmetega sellest juttu pole olnud? Kui me pulmi korraldasime siis ikka üle poole aasta ette ja õde-vend olid ka kursis korraldusliku poolega, et mis mureks ja mis hästi juba ja mis bändi mängima saime jne. Seetõttu ei olnud ka mingit küsimust kui õde-vend said kutsed, kus oli kirjas, et ilma lasteta. Ei olnud küsimust kuna nemad teadsid, et nende lapsed on oodatud!Sellest oli juba ammu juttu KUNA ME SUHTLEME. Palju su abikaasa(või kogu teie pere) oma vennaga suhtleb? Osad külalised on nö \”kohustuslikud\”, näiteks oma pere ja vast onud-tädid. Isegi kui ei suhelda ja muidu sünnipäevale ei kutsuta siis pulma kutsutakse ikka, enamasti kohustusest.

ja unustasin lisada:
1. absoluutselt tavaline
2. absoluutselt tavaline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli ilma lasteta pulmapidu, kui kõik lastega sugulased ja sõbrad oleksid need kaasa võtnud, kuhu need kõik pandud oleks. Koolieelikud on lihtsalt tülikad ja me ei kavatsenud ka hakata lapsehoidjat, lastetoole jms hankima. Vanemate laste jaoks oleks tulnud igaühele täishinnaga koht osta, nii lauda kui hotelli ööbima. Talvine aeg oli pealegi, nii et ruumi polnud ka laialt, õues korraldada ju midagi ei saanud.
[/tsitaat]
Rahast probleemist saan aru, aga sellest et \”koolieelikud on lihtsalt tülikad ja neile tuleb muretsseda lapsehoidja\” küll mitte. Iga vanem vaatab ise oma laste järgi ja ilma spets toolita saab väiksem laps ühe õhtu küll nüüd hakkama. Või on sul sellised sõbrad, kes külla tulles oma lapsed lihtsalt lahti lasevad ja nende tegemiste vastu huvi ei tunne? Ja kas tõesti ütledki oma õele-vennale, et jätku lapsed koju? Et nad pole piisavalt kõlblikud sinu pulma? Ja kui tegu on väikselapsega, keda seni on ainult lähisugulased hoidnud, aga nemad on ka pulma kutsutud? Eeldad, et laps viiakse mõne tema jaoks võõra inimese juurde hoiule ja tema vanemad saavad rahulikult pidu nautida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 09:51; 24.05 21:54; 25.05 13:32; 26.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapse jaoks on selline pidu paljude külaliste ja ilusa-erilise pruutpaariga niivõrd suur elamus, et mul on väga kahju, et minu lastel pole olnud võimalust pulmapeol olla. [/tsitaat]

Ka pruutpaari jaoks on pulmapidu niivõrd suur elamus, et neil on endil õigus otsustada, keda seal näha tahavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 00:20; 25.05 15:16;
To report this post you need to login first.

pruudi ja peigmehe õdede-vendade lapsed kutsumata jätta on ikka kummaline minu meelest, nad on ju perekond. mul ka endal lapsi pole aga ei tulnud pähegi nad eemale jätta enda pulmast (vanused olid neil 2-22). muidu lapsi ei kutsunud ja paar inimest lausa küsis, et kas võiks 2-3 aastase lapse kaasa võtta ja ütlesin, et parem mitte(kõik leidsid hoidjad). ja palusin seda sellepärast, et selles vanuses lapsed ei oska veel tasa olla kui vaja ja ka muidu käituda(ja ma ei arvagi, et nad peaks). kusjuures meie laulatusel ongi kuulda vahepeal õepoja rääkimine aga ta on ikkagi minu õe laps ja saab selle andeks tänu sellele 🙂

aga muidu kui esitatakse soove siis võtan kuulda, katsun täita ja ei pahanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on palju teemasid vahepeal siia juurde tulnud. Mul suvel pulmad ja räägin kaasa mis ka mulle ei meeldi. Lillekonto, nagu paljudele. No tõesti inetu väljamõeldis. Meil on kutsete peal kirjas mis lille sooviksime ja mis värvi. Vaid ühe oksa. Latega on meil nii, et jah, vaid vendade ja õdede lapsed on oodatud ja muidugi meie endi lapsed. Kuid teiste lapsi sinna ei soovi. Ning kirikus on vend ja õde juba arvestanud, et vajadusel lähevad lastega kohe välja.
Mis veel ei meeldinud…oksjon. Aga seda saab ka lubaduste peale ära mängida. Ei pea rahakotti keegi kergitama.
Kuid meie pulmad, meie reeglid ja kui mõnele ei meeldi, siis eks arvastan et ta ei tulegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 09:00; 24.05 09:30; 24.05 10:23; 25.05 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Thaleia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ka ei meeldi see lillekonto. Lilli üldse mitte tuua pruudi palvel on ok ja lillede suhtes täpseid nõudmisi esitada on ka ok. Lilleraha küsimine mitte (eriti kui kingiks küsitakse ka raha).
Teemaalgataja case on mu meelest normaalne. Pruutpaaril on peole omad soovid ja külaliste asi on neid täita.
Asi, mida kuskilt mujalt foorumist lugesin, pani küll kulmu kergitama, kus kutsele olevat olnud kirjutatud kingi suurus e täpne rahasumma ja mis kuupäevaks kuhu kanda :). Et konkreetselt külalised asja kinni plekiksid, vat sellise pulma jätaks mina vahele.[/tsitaat]

Õige lähenemine! Kui kutustavale ei sobi korraldus, jätab minemata. Mitte pruutpaar ei pea kohaldama oma pulma vastavalt külaliste soovidele, mis pealegi võivad erineda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Thaleia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ka ei meeldi see lillekonto. Lilli üldse mitte tuua pruudi palvel on ok ja lillede suhtes täpseid nõudmisi esitada on ka ok. Lilleraha küsimine mitte (eriti kui kingiks küsitakse ka raha).
Teemaalgataja case on mu meelest normaalne. Pruutpaaril on peole omad soovid ja külaliste asi on neid täita.
Asi, mida kuskilt mujalt foorumist lugesin, pani küll kulmu kergitama, kus kutsele olevat olnud kirjutatud kingi suurus e täpne rahasumma ja mis kuupäevaks kuhu kanda :). Et konkreetselt külalised asja kinni plekiksid, vat sellise pulma jätaks mina vahele.[/tsitaat]

Õige lähenemine! Kui kutsutavale ei sobi korraldus, jätab minemata. Mitte pruutpaar ei pea kohaldama oma pulma vastavalt külaliste soovidele, mis pealegi võivad erineda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 17:08; 24.05 17:13; 24.05 19:53; 25.05 07:24; 28.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kas tõesti ütledki oma õele-vennale, et jätku lapsed koju? Et nad pole piisavalt kõlblikud sinu pulma? Ja kui tegu on väikselapsega, keda seni on ainult lähisugulased hoidnud, aga nemad on ka pulma kutsutud? [/tsitaat]
Minu vennal polegi lapsi. Mehevenna last hoidis tema naise ema, mitte meheema, kes loomulikult pulmas kohal oli. Üldiselt on lastel ikka kahelt poolt lähisugulasi, kes neid hoida võiksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 16:09; 25.05 09:43; 25.05 12:09; 25.05 17:20; 30.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Thaleia kirjutas:[/small]

Õige lähenemine! Kui kutsutavale ei sobi korraldus, jätab minemata. Mitte pruutpaar ei pea kohaldama oma pulma vastavalt külaliste soovidele, mis pealegi võivad erineda. [/tsitaat]

Ma ei tea, ju me olime abikaasaga siis aastaid tagasi täitsa imelikud, aga ma ei tulnud selle pealegi ei asju ainult enda (pruutpaari) mätta otsast vaadata. Külaliste kutsumine tähendab eelkõige neile mõtlemist. Minu arust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]
Ma ei tea, ju me olime abikaasaga siis aastaid tagasi täitsa imelikud, aga ma ei tulnud selle pealegi ei asju ainult enda (pruutpaari) mätta otsast vaadata. Külaliste kutsumine tähendab eelkõige neile mõtlemist. Minu arust. [/tsitaat]
just! täpselt minu mõte! kui asja ainult pruutpaari mätta otsast vaadata, siis võiks kutsumata jätta ka pruutpaarile tundmatu või vastumeelse elukaaslase või abikaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

milleks nii mustvalgelt?
Paljude jaoks siiski on elukaaslase kutsumine elementaarne, samas laste kutsumine mitte nii väga.

Külalistega arvestamine on ka see, kui toidulaual on valikud taimetoitlasele, autojuhtidele põnevad alkovabad kokteilid jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:22; 25.05 10:37; 25.05 12:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 113 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.