Esileht Pereelu ja suhted Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Teema: Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Inimestel on kommetest ja headest tavadest ikka väga erinevad arusaamad.
Sinu jutust jääb mulje, et kellegi teise jutuga ei pea kunagi arvestama, ikka ise tuleb otsustada, mida sündmuse korraldaja tegelikult tahab.

Kui peietele kutsutakse kõik matusetalitusel viibinud isikud, siis palutaksegi kõik peielauda. Kui ei kutsuta kõiki, siis kutsutakse isiklikult ja diskreetselt, või kutsub kirikuõpetaja või matusetalitaja pere ja sugulased või \”lähedased, kellele on eelnevalt info antud\” vms. Seda viimast ilmselt väga suurte matuste puhul, kus noort inimest on ära saatmas võibolla sadu inimesi.

Lause \”palun kõiki peielauda\” ei ole mingil juhul mingisugune sõnakõlks. Kuidas üldse midagi säärast saab mõelda?

Kui kolmandik kohti jääb mingil põhjusel tühjaks, korjatakse liigsed taldrikud märkamatult ja kiiresti ära. Kui kohti on puudu, kaetakse need kiiresti juurde. Matuste korraldaja ikka umbkaudu teab, kui palju inimesi on oodata, ega tee sellist valearvestust, et kolmandik jääb üle või kolmandik puudu.

Samamoodi on küüniline ja inetu minna \”mesimagusa näoga\” küsima, et kas meie lapsed ei olegi kutsutud. Kui nende nimesid polnud kutsel, siis neid tõepoolest ei olegi kutsutud. Ja ma tegelikult imestaksin, kui pruutpaar nad sellise \”mesimagusa jutu\” peale kutsuks. Kui nad on otsustanud oma peo lasteta pidada, siis nad ilmselt ütlevadki viisakalt, et seekordne kutse on mõeldud ainult vanematele. Kui on väga viisakad ja heatahtlikud inimesed, siis seejärel unustavad selle inetu pealepressimise ära. Aga kõik ei unusta, mis on veel üks põhjus jätta sellised asjad tegemata.

Mitte midagi taktitut pole selles, kui ei kutsuta teismelisi pulma. Samamoodi ei kutsu need teismelised onu oma sünnipäevale või koolilõpetamisele. Ei peagi kutsuma.

Mitte midagi taktitut pole ka selles, et lähisugulasi ei kutsuta kõiki lastega pulma. Ise lähen suvel suurde pulma, kus pruudil-peigmehel on juba õdesid-vendi kahe peale kokku omajagu, rääkimata tädi- ja onulastest. Meil (oleme selles viimases kategoorias) on kolm last. Miks peaks kõik need lapsed kutsutama? Kes oleme meie, et dikteerida – kui meie lapsed ei sobi, ärge abiellugegi?

Uskumatu matslikkus laiutab vastu soovitusest minna \”mesise näoga\” küsima, kas pulma saaks, aga peielaua kutset pidada lihtsalt \”viisakaks sõnakõlksuks\”. [/tsitaat]

Loomulikult kutsub teismeline oma onud-tädid koolilõpetamisele. Kust üldse selline idee, et ei kutsu?! Siis peaks suhted ikka üsna jäised olema õdede-vendade perede vahel. Sünnipäevale – no olenevalt sellest, kas peetakse sünnipäeva sugulastega või mitte. Ma arvan jätkuvalt, et on küüniline ja inetu (sinu väljend) jätta pulma omaenda õdede-vendade lapsed kutsumata. Teemaalgatajal on valida kolme variandi vahel: kas läheb pulma ilma lasteta, jätab pulma minemata või küsib noorpaari käest, kas neile sobib, kui nad oma lapsed kaasa võtavad. Mina isiklikult arvan, et kuna on tegu nii lähedase sugulasega, siis peaks küsima. Ja peaks olema tõesti mesimagus (aga mitte võlts!) küsides, sest küsimise eesmärk ei tohiks olla tüli üles kiskuda või süüdistada, kuigi ehk oled solvunud.

Ja see \”Tulge kõik peielauda!\” ilma n-ö individuaalse lähenemiseta on küll enamasti sõnakõlks. Olen ikka palju matustel käinud ja külamutid, tuttavad jmt rahvas, kes ära saatma tulid, aga otse matustele kutset saanud pole, on alati ikka ära läinud, kui neid just isklikult pole peielauda palutud. Kui enamus neist oleks seda tulge-kõik kutset tõsiselt võtnud, oleks ikka valdav osa peielaudu kõvasti ületäitunud olnud. Mis puutub kiiresse ja diskreetsesse taldrikute ärakorjamisse või juurdepanekusse, siis ma ei kujuta seda hästi ette. Kui üle on paar kohta, siis ei sega see kedagi. Kui puudu on paar kohta, siis probleemi pole – saab tõesti kiiresti ja diskreetselt paar kohta juurde tekitada. Kui puudu on 6 või 8 kohta, siis peab tõenäoliselt tirima ühe laua pika laua otsa, tooma lina, toolid, nõud, tõstma toite ümber. Seda saaks diskreetselt teha, kui leinajatel oleks peiemajja tulles juba selge, et kohti tuleb puudu. Tegelikult on neil kalmu äärest tulnuna ikka hoopis teised mõtted peas kui kohaletulnud inimesi, kes veel palitut varna riputavad, üle lugema kukkuda. Olen näinud ka peielauda, kus oli tõesti kuskil veerand või kolmandik kohti tühjad. Sugulased olid tulnud mitte peredega, vaid üks-kaks inimest pere kohta ja polnud mingil põhjusel enne teatanud ka, igaks juhuks oli ka planeeritud lisakohti ja nii need toolid tühjaks jäidki. Ega taldrikute-klaaside ärakorjamine ei muuda väga palju ju, kui nii palju tühje kohti on. Nad muide lasid matusekõnelejal öelda, et tulge palun kõik lauda, aga kuna ei taibanud inimesi mööda käia ja öelda, et tulge, siis mõistagi tuli mõni üksik. Aga kui sa väidad, et inimesed sellise üldise kutse peale ikka tulevad, siis ju on erinevates kohtades ja/või erinevas eas inimeste arusaamades tõesti suuri erinevusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 17:41; 25.05 18:20; 26.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei tea selle pere suhteid. Mulle tundub ka, et kui vend sai alles kutselt teada, mis laadi pidu on tulemas, siis ongi suhted üsna jahedad.

Oma pulmadest said esimesena teada õde-vend, kellelt olen palju nõu küsinud ja abi saanud.
Kui mu mehe vend abielluks ja ei kutsuks meie lapsi, siis ma isegi ei imestaks, sest need vennad omavahel praktiliselt ei suhtle, vaid oma ema juures, iseseisev omavaheline läbikäimine on 0. Ei õnnitle meie lapsi sünnipäevade puhul, mind ka mitte, ma isegi ei tea, kas nad omavahel õnnitlevad. Nagu võõrad inimesed, kes mingi saatuse vingerpussi tahtel on sündinud vendadena. Mõistan, et sellisel juhul vennalapsed ei pruugi olla külaliste nimekirjas esimeses järjekorras.

Kui teemaalgataja mees tunneb siiski, et talle on ülekohut tehtud, siis mina tema asemel räägiks ausalt ära, mis südant vaevab. ilma mingi keerutamise ja mesimagusa näota. Vb oskab peig hästi põhjendada, miks on lapsed nimekirjast välja jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laste pulma kutsumisest. Ma arvan, et siin on oma osa ka vabakasvatusel. Kui mina laps olin, siis tõesti käisin mina umbes kolmes pulmas oma vanematega kaasas. Ma ei kujuta ettegi, et oleksin lubanud endale sellist käitumist, mida praegusaja lapsed. Ennast ja oma eakaaslasi 30 a tagasi julgeksin minagi pulma kutsuda, aga tänapäeva lapsi enam mitte. Lisan, et süüdi pole muidugi mitte lapsed, vaid vanemad, kelle arvates oma võsukesi keeldude-käskudega piirata on ebademokraatlik või ma ei tea mis. Või karistamine, see on ju täitsa ebainimlik käitumine![/tsitaat]
Huvitav lugu, need 30 aastat tagasi hästi käitunud lapsed on ju just praegu ise need lapsevanemad, kelle lapsed käituda ei oska. Mis siis ikka nende hästi käituvate lastega juhtus, et nad ise oma lapsi nüüd kasvatada ei oska?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 09:51; 24.05 21:54; 25.05 13:32; 26.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav lugu, need 30 aastat tagasi hästi käitunud lapsed on ju just praegu ise need lapsevanemad, kelle lapsed käituda ei oska. Mis siis ikka nende hästi käituvate lastega juhtus, et nad ise oma lapsi nüüd kasvatada ei oska?[/tsitaat]Eurotädid lendasid peale ja teatasid, et last karistada ei tohi, muidu lähed vangi. Ära löö last, las laps lööb sind. Tema vangi ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 15:30; 26.05 15:34; 26.05 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lillede seisukohalt: meie pulmakutsel oli näiteks kirjas, et lilleks sobiksid valged roosid. Kõik peale ühe külalise tõid valgeid roose, üks tõi kiuste punased roosid. Tõi siis tõi, aga kui me lilleneiudega koos pilte tegime, siis lihtsalt punased roosid pildile ei tulnud. Valgeid roose oli kokku ca 80, pärast kodus lugesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähisugulaste laste mittekutsumine on ikka väga imelik. eriti nii lähedaste, nagu peigmehe venna lapsed. see on ju lausa perekonnaring, mitte lihtsalt sugulased. ma kaaluks vist minemata jätmist, kui selline olukord oleks.
sõprade-töökaaslaste jm puhul on tõesti ok, et nende lapsi ei kutsuta, kuid sugulaste puhul on see äärmiselt kummastav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 20:40; 28.05 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lähisugulaste laste mittekutsumine on ikka väga imelik. eriti nii lähedaste, nagu peigmehe venna lapsed. see on ju lausa perekonnaring, mitte lihtsalt sugulased. ma kaaluks vist minemata jätmist, kui selline olukord oleks.
sõprade-töökaaslaste jm puhul on tõesti ok, et nende lapsi ei kutsuta, kuid sugulaste puhul on see äärmiselt kummastav.[/tsitaat]

Eks minna tuleb meil ikka. Ma arvan, et on kõige õigem ja ausam, et jätan otsustamise mehele. Nüüd on veel nüanss, et ämm asus asja siluma ja mehele selgitama, et eksjuu te võtate lapsed ikka kaasa …. Eks see ole jälle üks õpetlik kogemus elust enesest. Mõtisklemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äge pidu paistab tulevat: vennad/vennanaised omavahel tülis ja ämm ka veel susib. Ei kadesta noorpaari :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.05 08:54; 24.05 13:28; 24.05 14:46; 25.05 14:06; 25.05 17:34; 28.05 13:10; 28.05 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks minna tuleb meil ikka. Ma arvan, et on kõige õigem ja ausam, et jätan otsustamise mehele. Nüüd on veel nüanss, et ämm asus asja siluma ja mehele selgitama, et eksjuu te võtate lapsed ikka kaasa …. Eks see ole jälle üks õpetlik kogemus elust enesest. Mõtisklemiseks. [/tsitaat]
ja kui sinu vanem laps mõne aasta pärast abiellub (oletagem), siis jätab ka onu kutsumata? Kas see oleks normaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 20:40; 28.05 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui sinu vanem laps mõne aasta pärast abiellub (oletagem), siis jätab ka onu kutsumata? Kas see oleks normaalne?[/tsitaat]

Mina näiteks ei kutsu oma onu oma pulma. Tema ei kutsunud mind ka omasse. Meil on väga leiged suhted. Viha sellepärast ei kanna ja kius see ka ei ole. Nii lihtsalt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Äge pidu paistab tulevat: vennad/vennanaised omavahel tülis ja ämm ka veel susib. Ei kadesta noorpaari :).[/tsitaat]

Pean kurvastama. Tüli ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kui sinu vanem laps mõne aasta pärast abiellub (oletagem), siis jätab ka onu kutsumata? Kas see oleks normaalne?[/tsitaat]

Hea ja mõtlemapanev küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pean kurvastama. Tüli ei ole. [/tsitaat]

eino mis ma kurb olen, kui te ei saa lapsi kaasa võtta, on teil okas hinges, kui veate nad vastu pruutpaari tahtmist pittu, on neil okas hinges, ja ämm ka veel tänitab. Või kuidas muidu sellest teemast aru saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.05 08:54; 24.05 13:28; 24.05 14:46; 25.05 14:06; 25.05 17:34; 28.05 13:10; 28.05 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eino mis ma kurb olen, kui te ei saa lapsi kaasa võtta, on teil okas hinges, kui veate nad vastu pruutpaari tahtmist pittu, on neil okas hinges, ja ämm ka veel tänitab. Või kuidas muidu sellest teemast aru saada?[/tsitaat]

Ehk ma sain valesti aru…Täpustan. Kui ma ütlesin seda, et tüli ei ole, siis ma pidasin silmas, et laste mittekutsumise põhjuseks ei saa tüli olla. Me ei ole tülis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, loodetavasti ei tule ka tüli aga päris pingevaba sa ka ju olla ei saa, kui pead tarvilikuks anonüümses keskkonnas asja arutada. No loodetavasti kõik laabub ja ehk on lõpuks võimalik olukord, kus kõik on rahul. Ilusat pidu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Thaleia kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, loodetavasti ei tule ka tüli aga päris pingevaba sa ka ju olla ei saa, kui pead tarvilikuks anonüümses keskkonnas asja arutada. No loodetavasti kõik laabub ja ehk on lõpuks võimalik olukord, kus kõik on rahul. Ilusat pidu![/tsitaat]

Ütleme nii, et üllatus oli suur. Me pole aastaid pulmas käinud ja polnud kursis uuema aja kommetega (sh. sellega, et laste kaasavõtt ka lähisugulaste pulmas pole enam tavaline). Paari sõbraga sai arutatud ja nemad kergitasid küll üllatunult kulmu. Seetõttu tahtsingi uurida, et kuidas nüüd asjalood on. Aga tänan heade soovide eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 24.05 08:49; 24.05 09:59; 24.05 10:39; 24.05 12:02; 24.05 14:19; 25.05 09:54; 25.05 14:32; 25.05 15:21; 28.05 10:01; 28.05 13:41; 28.05 13:44; 28.05 13:51; 28.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli vastuv6tustiilis pulm vabas 6hus. K6ik lapsed olid nii armsad oma piduriietega, et pisara v6ttis silma. Lapsi oli igas vanuses ja k6ik oskasid käiuda. Paar kilkamist ja natuke sosistamist midagi ära ei rikkunud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Thaleia kirjutas:[/small]

Ütleme nii, et üllatus oli suur. Me pole aastaid pulmas käinud ja polnud kursis uuema aja kommetega (sh. sellega, et laste kaasavõtt ka lähisugulaste pulmas pole enam tavaline). Paari sõbraga sai arutatud ja nemad kergitasid küll üllatunult kulmu. Seetõttu tahtsingi uurida, et kuidas nüüd asjalood on. Aga tänan heade soovide eest![/tsitaat]

Asjalood on sellised, et inimeste eelistused on erinevad, kuidas oma elu üht tähtsaimat päeva korraldada. Mõisas või talus, restoranis või laeval, peredega või sõpradega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 17:08; 24.05 17:13; 24.05 19:53; 25.05 07:24; 28.05 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ilmselt ongi küsimus maksmumuses. Ja lapsed ei too ka sisse nõnada nagu kolm täiskasvanud nende asemel… Tegu on mu abikaasa vennaga ja suhted nagu tavaliselt oma aastaid noorema vennaga.

Ilmselt olingi liiga naiivne arvates, et on elementaarne, et vennalapsed kutsutakse pulma. Algselt ei reklaamitud lastega pulma, vaid lihtsalt fakti, et pulmad on tulemas. [/tsitaat]

Tegelikult on juba vanasti nii ja naapidi pulmi peetud. Kunagi ehk nii 5-aastasena käisin täditütre pulmas, mängisime seal teiste väikeste sugulastega ja väga-väga meeldejääv oli. Mõned aastad hiljem tuli uudis, et selle sama tädi poeg abiellub samuti. Rõõmustasin juba ette, et saan jälle vahvasse pittu 🙂 Ei saand, polnud kutsutud. Alguses olin ka pettunud, kuid mõistan neid. Peo paik, meeleolu, sõpruse või suguluse lähedus, eelarve – kõik mängib rolli. Pole minu asi nende otsuste peale pettuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole enam küll 5 aastat pulmas enam käinud, aga olen kuulnud nii ja naapidist juttu. Oma pulmas olid kõik lähisugulaste lapsed (mitte sõpruskonna), samal ajal nüüd hiljuti ei kutsunud mehe vennatütar teda üldse pulma (kohtade arv oli piiratud ja eelistati sõpru). Lillede osas on see vist küll praegu levinud ja tegelikult ongi endal kergem ja selle sooviga kindlasti arvestan. Ise ei pidanud seda küll vajalikuks, erinevus rikastab..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Poleks arvanud, et kahe küsimuse peale nii \”leili minnakse\”… Paar selgitust siis kah, kuigi olen juba ette hukka mõistetud. Ilmselt olen tõeliselt vanamoodne siis, aga pidasin laste vanuses 11-17 oma onu pulma kutsumist täiesti elementaarseks. Ma ei oska arvata, et nad tüli tekitavad. Pealegi nägin ma nende ootusärevust.
Lilled. Muidugi ei ole raske osta sobivat värvi lilli. Teatud mõttes lihtsamgi. Aga valan õli tulle ja küsin, et kui kaugel on aeg, mil külalistele dikteeritakse riietuse värv.[/tsitaat]

See aeg on juba käes. Olen juba olnud kahes pulmas, kus kutsel riietuse värv kirjas ja praegu kolmas selline kutse käes. Loodetavasti ukselt tagasi ei saadeta, ku mul õiget värvi kleiti pole.

Aga kui teemat puudutada, siis mulle ka ei meeldiks kui 15 aastane neiu ei võiks lihase tädi pulma tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tulevasel abikaasal näiteks on ainuüksi onu- ja tädipoegi-tütreid kokku 18, sh 17-l elukaaslased või abikaasad ja 14-l 1-3 last. Suguvõsa on see-eest väga kokkuhoidev ja loodan, et lasteta pulm ei tekita pingeid. Unistuste pulmakoht lihtsalt mahutab kõige rohkem 85 inimest ja tahaks nagu minu sugulasi ja meie sõpru ka kutsuda… Meie oma õdedel-vendadel veel lapsi pole, kui oleks, siis teeks neile erandi. Ja ka sugulaste laste asja võib pärast RSVP-ringi üle vaadata, ehkki väga suurt panust sellele ei teeks.

Ja ma ei leia, et pulm 85 inimesele oleks hirmus koonerdamine, et \”kui raha pole…\” jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tulevasel abikaasal näiteks on ainuüksi onu- ja tädipoegi-tütreid kokku 18, sh 17-l elukaaslased või abikaasad ja 14-l 1-3 last. [/tsitaat]
Umbes nii oli ka meie pulmas, 11 minu onu-ja tädipoega-tütart abikaasadega, lisaks muidugi vanemad, vend, tädid-onud abikaasadega, siis veel mõni sõbranna ja töökaaslane, ikka abikaasadega. Ja veel mehe sugulased ja sõbrad, loomulikult ka abikaasadega. Tuligi sujuvalt 80 täis ja nii palju peoruum ka mahutas. Ei jäta ju sellepärast mõnd sugulast-sõpra kutsumata, et keegi teine saaks lapsed kaasa võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 16:09; 25.05 09:43; 25.05 12:09; 25.05 17:20; 30.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaks küsimust pulmadest (lapsed ja lilled)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.