Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaks last ja alimendid

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kaks last ja alimendid

Postitas:

Laps on 7 aastane, siiani pole elatist nõudnud isalt, kuna aga suvel sünnib lapse isale veel teine laps (juhusuhtest) siis on kindel, et tema ema hakkab elatist nõudma. Kas võib juhtuda, et kui mina ennem järgmise lapse sündi elatist ei nõua, ei pruugigi ma seda tulevikus saada?

Isal ametliku töökohta pole, niisiis nõuda saab ainult miinimumi. Siiani olen oma uhkusest asja katki jätnud ja ise hakkama proovinud saada, nüüd aga läheb varsti laps kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elatist ei nõua, siis seda tõepoolest ei saa.

St ilma sinu nõudeta pole ju isal vajadust maksta. ki ta seda seni vabatahtlikult teinud pole.

Kui sina esitad samuti elatise nõude, siis otsustab kohus, et elatis välja mõista. Lihtsalt fakt, et isal on veel laps, seda ei muuda.
Küll aga võib isa esitada vastuväite ja vaidlustada sinu poolt nõutud elatise suuruse, viidates sellele, et tal on veel laps ja raha ei jätku st nõuda , et sulle määratav elatis oleks väiksem.

Kuigi üliharva mõistetakse välja alla poole miinimumpalga st 145/laps.

Ja ülimõjuvatel põhjustel: isal veel mitu ülalpeetavat, isa raske invaliidsus jne.

Töötus pole kohtu silmis argument.

Kui ei maksa, koguneb võlg ning pöördudes kohtutäituri poole võib see arestida isa pangakontod ning minna lausa kinnisvara müügini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teine laps ei ole kohtu jaoks argument, et lapsele elatis alla miinimumi välja mõista.

[/tsitaat]
teiste ülalpeetavate olemaolu on vägagi mõjuv põhjus, miks mõistetakse alla miinimumi jääv elatis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaks last ja alimendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.