Esileht Kodunurk Kaks poissi ühte väiksesse tuppa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kaks poissi ühte väiksesse tuppa

Postitas:

Kas kellelgi elavad ühes väikses toas ühest soost lapsed, kellel päris suur vanusevahe. Hetkel noorem laps on 2-aastane ja suurem 11-aastane. Magamistuba saab olema 11-12m2. Tõenäoliselt tuleb tuppa narivoodi. Vähemalt vanem laps on narist väga vaimustuses. Nari on meil kunagi ammu olnud ka, kui esimesed lapsed väikesed olid. Mäletan küll, et voodiriideid vahetada oli halb. Aga see pigem minu probleem. Mõtlen veel, et kuidas kirjutuslauaga saab olema. Kas kaks last mingil hetkel istuvad ühe kirjutuslaua taga või ma olen liiga optimistlik. Ise mõtlesin, et lasen mehel nurgakirjutuslaua teha, millele saab sahtliboksid juurde osta.
Ma lihtsalt ei kujuta ette, kuidas nad seal toas hakkama saavad. Hetkel on vanem poiss ikka väga kuri, kui 2-aastane tema toa segi pöörab, vihikud ja raamatud täis sodib. Seintest ei hakka rääkimagi. Isegi arvutikuvar on täis soditud.
Eks me üritame nooremat last võimalikult kaua enda magamistoas hoida. Vähemalt nii kaua, kuni ta oma võrevoodisse mahub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.03 00:10; 28.03 08:14; 28.03 15:10; 09.04 15:11; 09.04 17:48; 09.04 18:39; 09.04 19:45; 18.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ikka jama on. Suurem on kohe pubekas ja pole kindlasti rahul, et ta ei saa oma tuppa eralduda, kas üksi või sõpradega.
Kui pisemal kirjutuslauda tõesti vaja läheb, on suurem ca 16 ja üldse mitte enam laps.
Mis variandid sul veel on?
Minu lastel oli natuke väiksem vanusevahe (7,5 aastat), aga vanem ütles tihti, et temal enam kodus kohta ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega variante polegi, sest mees ei ole nõus, et veel majja üks tuba projekteeritakse. Eelprojekt on valmis ja nüüd teeme muudatusi. Ma lihtsalt arhitektile mainisin, et see üks laste tuba võiks suurem olla natuke. Seina annab nihutada. Praegu on lastetoad ühesuurused ja keskmine laps elab üksi oma toas. Ma ei saa nooremat temaga ka kokku panna, sest keskmine on tüdruk ja neil ikkagi suur vanusevahe (8 aastat). Meil on projekteeritav maja niigi suureks läinud. Arvasime, et saame 100m2 hakkama. Nüüd on ehitusalune pind juba 130m2. Lihtsalt mida suuremaks maja läheb, seda kallimaks. Meil jääb ehitus venima ja siis on veel eriti halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.03 00:10; 28.03 08:14; 28.03 15:10; 09.04 15:11; 09.04 17:48; 09.04 18:39; 09.04 19:45; 18.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastel vanusevahe ainul 4a. Kuid lapsed on täiesti erinevad. Mida vanemaks suurem poiss sai, seda keerulisemaks läks. Kogu aeg üks kisklemine ja kraaklemine.

Ruumi mõttes mahtus 11rm peale narivoodi, riidekapp, kummut ja 2 eraldi kirjutuslauda. Põrandapinda oli muidugi ülivähe, kuid sama laua taha poleks lapsi kindlasti mahutanud. Kummalgi ju oma koolitarbed, millel on vaja oma kindlat kohta.

Praeguseks on meie elu korraldatud kolmetoalises elamises nii, et lastel on eraldi toad ja ise elame elutoas. Loodame peagi ärklikorrusele päris oma magamistoa saada.

PS. Samas on paljud lapsed kasvanud üles õe või vennaga tuba jagades. Mingil hetkel on vanem laps nii suur, et lahkub kodust ja siis jääks üks tuba juba tühjaks ning mingil hetkel kütate suurt maja, milles ainult kahekesi elate. Seega pole maja liiga suureks paisutamine ka ju mõistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega variante polegi, sest mees ei ole nõus, et veel majja üks tuba projekteeritakse. Eelprojekt on valmis ja nüüd teeme muudatusi. Ma lihtsalt arhitektile mainisin, et see üks laste tuba võiks suurem olla natuke. Seina annab nihutada. Praegu on lastetoad ühesuurused ja keskmine laps elab üksi oma toas. Ma ei saa nooremat temaga ka kokku panna, sest keskmine on tüdruk ja neil ikkagi suur vanusevahe (8 aastat). Meil on projekteeritav maja niigi suureks läinud. Arvasime, et saame 100m2 hakkama. Nüüd on ehitusalune pind juba 130m2. Lihtsalt mida suuremaks maja läheb, seda kallimaks. Meil jääb ehitus venima ja siis on veel eriti halb.

Aa, ma algul sain aru, et jutt käib pisikesest korterist. Mõned mõtted:
Esiteks hoidke väike oma toas, kuni tal mõistus peas on. Loomulikult teeb see pahameelt, kui asjad täis soditakse või ära rikutakse.
Teiseks – maja on siiski üsna ruumikas, kas väikese mängunurka ei saa mujale (elutuppa, koridori?) teha? See aitaks paljugi. On suuremal päeval oma privaatsus. Kui väiksem jõuab sellesse ikka, kus tahab privaatsust, on suurem juba kodust läinud.
Kolmandaks – äkki saab siis, kui aeg sinnamaani jõuab, väiksema nn koolinurga suurde tuppa või mujale paigutada.
Ühesõnaga mina lähtuks sellest, et teismeline vajab ka natuke oma ruumi ja privaatsust juba. Seega püüaks talle seda tekitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 08:38; 29.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik on veel projekti muuta, siis teeks poistele ikka eraldi toad. Isegi kui need on imepisikesed, siis on see ikkagi parem variant kui et teismeline väikevennaga koos. Minul ja mu vennal on 9 aastat vanusevahet, me jagasime tuba ja see oli ikka täielik piin.

Kui nad tõesti peavad seda tuba jagama, siis teeks sellest magamistoa ja suurema õppimistoa. Väiksema poisi mänguasjad paigutaks kuhugile eluruumi, et ta suuremat õppimise juures segada ei saaks. 2-aastasel pole praegu kindlasti kohe kirjutuslauda vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:15; 29.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja omamise eesmärk ju peakski olema see, et iga pereliige saab endale oma privaattsooni või vähemalt võimaluse leida endale osa elamisest, kus ta ei pea kellegagi jagama midagi näiteks suures toas diivanil kindel koht, tugitool, lastetoas oma kirjutuslaud jms.
Loomulikult kõigile lastele oma tuba ja kui plaanis on veel sigida siis peate neid tube või toa osasid e. vaheseinaga poolitatud tube veel juurde tegema. Samas oleneb ju täitsa iseloomust võivad lapsed ka koos toas olla, kui hästi klapivad. Ilmselgelt sinu kahene ja 11-e ei klapi kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See saaks suuremale lapsele olema päris piin tõesti, vanusevahe on nii suur, et tema peaks siis pisikesele olema lapsehoidja-kantseldaja. Kasvõi 6ised ärkamised, siis jooksete teie tema tuppa ja vanem laps ei saa ka magada, asjade kiskumine, segamine ja sodimine. Õudne, kui mõelda vanema lapse seisukohast.
Ka pisemale ei anna teie magamistoas veel mõneks ajaks mingi oma nurgakese teha, kuni tal rohkem mõistust peas? Kui võrevoodi on tavaline 60×120, siis sinna ta üle kolmanda sünnipäeva küll ei mahu (70X140 magab veel viieaastane kenasti, muidugi ilma võredeta, meil said kaks 2,5aastast oma toa ja kohe 90X200 kushetid, siis on tükk aega hooletu), kas saate magamistuppa tema vähe suurema voodi mahutada? Ja mängunurk elutuppa, ta nagunii esiteks oma toas üksinda ei mängi, venda segab ja ta tahab rahva juures olla. Kirjutuslaud on praegu siiski ainult vanemale lapsele, väiksemale 65cm lastelaud on veel mitu aastat hea variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega variante polegi, sest mees ei ole nõus, et veel majja üks tuba projekteeritakse.

Minu ettepanek on, et planeerige üks lastetuba vähe suurem, sinna kolib mees koos noorema pojaga (kui ikka kohe nii väga pole nõus talle eraldi tuba tekitama), sina võid tütrega suurt magamistuba jagada ja selle kolmanda toa saab siis suurem poeg. Mida kuradit, ausõna.

Ahjaa, ja las ma arvan – sinu ja mehe magamistuba on planeeritud mõlemast lastetoast suuremaks, eksole? Midagi sellist, et 20 ruutu teile kahele magamiseks ja seksimiseks, lisaks isiklik vannituba ja garderoob, aga 9-aastase vanusevahega pojad kügelegu kahekesi 11 ruudu peal?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:24; 28.03 20:17; 29.03 11:27; 09.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis kohe huvi: mis teil sinna 130 ruudu peale planeeritud on? Sest selle pinna peale peaks kõigile väike magamistuba ära mahtuma küll. Lastele piisab hea ventilatsiooni korral vabalt 9st ruudust (voodi, laud, riidekapp, riiul) . Minu nõuanne on-vaadake plaan väga kriitiliselt üle ja muutke olemasoleva raames nii, et ikkagi iga laps oma toa/nurgakese saaks. Nende närvid vajavad ka puhkust. ???? Tulevikus muudate tubade otstarvet vastavalt vajadusele. Ja kui maja jääb tühjaks peale laste välja kolimist ja tunnete, et käib üle jõu või on liiast-siis tuleb ju maja ikkagi kas edasi pärandada või maha müüa ja sobivam eluase otsida. Kolme lapse puhul võib loota aga arvestatavat lastelaste hulka, nii, et ehk ikka ei jää pikaks ajaks tühjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik on alles projekteerimise käigus, siis nendele ruutmeetritele annab ilusti mahutada eraldi kolme lapse toad, pluss teie väike magamistuba. Suured garderoobikapid planeerige kuskile eraldi, ei pea igas toas garderoob olema. Elutuba ei pea ka suur olema, ehk annab selle arvelt ruumi juurde saada. Ilma projektita on siis raske kujundada, aga igal juhul üritage ikka mõlemale poisile oma nurgake tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 9-aastastel eri soost isikutel peab nõuete järgi olema eraldi tuba riietumiseks ja magamiseks. Samasoolistel piirab samas ruumis elajate arvu ainult ruumi pindala, et iga inimene oma pinna normi kätte saaks. Ma seda pinna normi peast ei tea ja otsida ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti ruumide jaotuse üle vaadata. Meie ühekordsel majal on ehitusalust pinda 100m2. Planeeritud on 3 magamistuba, poolavatud köök + elutuba. Lisaks on aknaga panipaik, mida hädapärast annaks neljandaks magamistoaks muuta.
Sõprade kodude peale mõeldes, siis minu meelest on põhiline viga, et elutuba on tohutu koppel. Diivan tuleb keset tuba panna, et telekast subtiitreid näeks. Kui võimalust on, siis miks mitte. Aga kui samas lapsed peavad tuba jagama, siis ei tundu mõistlik. Kas teil ei anna elutoa arvelt veidi näpistada?
Magamistoaks on 9 ruutu täiesti piisav ja see väike nurgake võiks ikka igal lapsel olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 13:11; 29.03 11:02; 09.04 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esimene asi – suurema laspe asjad kõik lukutaha! Sahtliboksid on ju olema ska võtmega lukustatavad, nii et ei pea isegi beebilukke kasutama,mis peagi nagunii lahti häkitakse. Sahtliboks lukku ja võti on siis suurem alapse käes/kapi otsas vmt. Ja suurem laps õpigu omi asju siis sahtlites hoidma,saabki harjutada toa korrashoidmist 🙂

Noorem võiks kuni 3 a vabalt teie toas magada, eeldusel mudiugi et ta oma voodiga sinna tuppa mahub. Mida vanem väiksem laps ühte tuppa kolimise ajal on, seda parem. 3a on juba täitsa asjalik, seda peaksid ju mäletama küll – võibolla ei kuula alati sõna, aga just selliseid lihtsalt seinte sodimisi jmt ei tohiks väga esineda enam (NB – kuni esineb, niikaua ei anta vildikaid ja pastakaid kätte, isegi rasvakriite mitte – need võivad ka palju kahju teha :/ ).

Igasuguste mänguasjade ja muude vidinatega saba ka ju nii korraldada, et on mingid seinariiulid, mis on piisavalt kõrgel, et noorem ei saa veel lähima paari aasta jooksul kätte (nt kui sahtliboksi kõik õpikud ei mahu, siis seinariiulile). Seinariiul just seetõttu, kui nooremal on kombeks mööda riiuleid üles ronida 😀

Ehk siis probleem ei ole niivõrd, et üks tuba, vaid kuidas seal toas asju hoitakse.

Kirjutuslaua osas lähtuks praegu ühets koolilaspest ja 5 aasta pärast saab alati vajadused üle vaadata.
Ma ise olen 4-lapselisest perets ja saime kenasti 2 kirjutuslauaga hakkama, ilma et keegi oleks kuskil köögis või elutoas õppinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 13:23; 28.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle 9-aastastel eri soost isikutel peab nõuete järgi olema eraldi tuba riietumiseks ja magamiseks. Samasoolistel piirab samas ruumis elajate arvu ainult ruumi pindala, et iga inimene oma pinna normi kätte saaks. Ma seda pinna normi peast ei tea ja otsida ei viitsi.

No kus see kirjasa on? ja mis siis saab, kui ei ole nii palju tube? tuleb üks lastest lastekodusse anda? 😀 Ära aja nüüd segi mingite lastekodude nõudeid koduse elukorralduse nõuetega 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 13:23; 28.03 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütar 4 ja poiss 11, tuba 12m2. Nari. Saavad hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on raha maja ehitada siis on raha ka kõikidele lastele oma tuba ehitada. tõesti pigem väiksem tuba, aga ikkagi oma. Üks tahab rahus kirjutada/lugeda teine arvutimängu mängida. Poisid lähevad tülli ja kes siis seda draamat kannatama pead, ikka teie ju.
Lisaks muidugi ka see asjaolu, et enamus eestlasi on introverdid. Mis tähendab, et õppetulemused langevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 14:52; 28.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, kes siin omi kogemusi jagasid. Ei ole meil elutuba koppel. 20m2 on. Köök pisike ja elutoaga koos ja siis veel köögist läheb söögituppa, mis 9m2. Söögituba ja kööki eraldab köögisaar. Meie magamistuba on suur jah. Ise planeerisime 10m2, aga arhitekt pani ikka 16m2.
Eks muidugi saaks sellest n.ö söögitoast kujundada väikse poisi toa, aga samas tahaks kohta, kuhu piisavalt suur söögilaud ära mahub. Hetkel meil selline elamine, et kööki sööma ei mahu ja sööme elutoa diivanilaual. Mul on sellest väga kõrini.
Ma ise mõtlesin nii, et poiss magab võimalikult kaua meie toas. Ma olen sellega juba harjunud. Kunagi magasid ka vanemad lapsed meiega ühes toas ja ikka päris pikalt. Poisil hakkasid juba jalad kasvama võrede vahelt läbi. Tüdruk magas meil üldse reisivoodis. Saime hakkama. Saame ka nüüd. Mul magamistuppa peab veel kirjutuslaud ära mahtuma, sest ma õpin.
Mänguasjad saaks panna söögituppa ja seal oleksi lapsel oma nurk. Poiste tuppa paneks ikkagi nari ja kui väiksem valmis (mõistus peas), siis magab öösiti vennaga koos. Aga tema mängutuba see pole ja ennekõike jääb see ikka vanema venna toaks. Kui neil asi ei klapi, siis võib ju panna lahtitõmmatava tugitooli söögituppa ja saab ka seal magada.
See maja jääb meie viimaseks majaks. Seda kohta on ettevalmistatud üle 10 aasta, sinna on omajagu raha maetud, sadu ja sadu puid istutatud, viljapuuaed rajatud ja see koht on väga armsaks saanud, koos oma kaunite vaadetega loodusele. See pole koht, kust mingil hetkel minema kõnnid. Pigem koht, mida pärandad põlvest põlve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 28.03 00:10; 28.03 08:14; 28.03 15:10; 09.04 15:11; 09.04 17:48; 09.04 18:39; 09.04 19:45; 18.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis vahetage toad ära, lapsed teie magamistuppa ja ise sinna väiksemasse. nagunii ainult magate seal ju.
aga ise olen ka seda meelt, et kui asi alles nii algusjärgus, siis tuleb see üks tuba sinna ikkagi juurde planeerida. ruutmeetreid peaks teil seal ju jaguma (ei saagi aru, mis teil seal siis ülejäänud pinna võtavad)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mingi nipiga tuba pooleks jagada ei õnnestuks? Meil sarnane teema, aga tuba kahe aknaga. Ehitasime seina kahe akna vahele ja tegime ühe ukse juurde – meil mängis paigutuse poolest välja. Nüüd on ühel imepisike, vast 4m2 tuba, kuhu mahub põhimõtteliselt voodi, kirjutuslaud ja ukse taha kitsas kõrge riiul. Katusekolmnurga-alune seinakapp on ka niikuinii. Ja teisel on vast 6m2 tuba, kuhu mahub natuke rohkem. Aga vähemalt on kummalgi päris oma tuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aed võib ju armas olla, aga magada tugitoolis söögitoas? miks ometigi?
Mina arvan ka, kolite ise sinna poiste magamistuppa ja teie magamistoast teete kaks 8m2 magamistuba.

also ma ei saa aru kuidas see maja teil 130 ruutu on. elutuba + köök on ehk siis 35 ruutu, magamistoad (3 tk) samuti 35m2. aga mis ülejäänud 60 m2 on? vannitoad ja esikud või? midagi nagu ei klapi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 14:52; 28.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui maja kunagi valmis saab, siis vb lapsed suured juba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aitäh, kes siin omi kogemusi jagasid. Ei ole meil elutuba koppel. 20m2 on. Köök pisike ja elutoaga koos ja siis veel köögist läheb söögituppa, mis 9m2. Söögituba ja kööki eraldab köögisaar. Meie magamistuba on suur jah. Ise planeerisime 10m2, aga arhitekt pani ikka 16m2.

kuskohast see 130m2 siis koguneb? 20+9+16+(2*11)=67. Esik ja vannituba teist samapalju või?

Tehke oma planeering ikka igaühe vajaduste järgi, mitte nt nii, et issi saab suure hobitoa, ja lapsed ühise magamistoa. Ja vannitube kindlasti vähemalt 2!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on kaks eri soost last (5a ja 12a) ühes poole väiksemas toas (endine sahver), saavad hakkama küll, kus nad pääsevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on kaks eri soost last (5a ja 12a) ühes poole väiksemas toas (endine sahver), saavad hakkama küll, kus nad pääsevad

Kui võimalusi ei ole, siis muidugi saadakse hakkama, aga kui võimalusi on, aga ikkagi meelega lapsed niimoodi kokku pressitakse, siis on see lihtsalt sigadus.

Meil on endil kah kolm magamistuba (ei projekteerinud ise, ostsime 10a tagasi valmis maja), neljas laps kohe sündimas, ka küsiti paar nädalat tagasi, kuidas magamistoad jagunema hakkavad, vastasin nii nagu on – üks teismeline ühes, teine teises, me ülejäänud neljakesi kolmandas. Kolmas laps saab kuueseks, kui vanim keskkooli lõpetab, siis vaatame edasi (sõltub ju ka suure lapse plaanidest – kui näiteks otsustab ameerikasse ülikooli minna ja sealt kaks korda aastas koju käima tulla, siis pole talle minu arvates küll kodus eraldi tuba vaja hoida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:24; 28.03 20:17; 29.03 11:27; 09.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui võimalusi on, aga ikkagi meelega lapsed niimoodi kokku pressida, siis on see lihtsalt sigadus.

Sama suur sigadus, kui laste meelega üksteisest ja perest eraldamine. Paneme veel uksed ka vahepealt kõvasti kinni, et keegi kellegagi arvestama ega suhtlema ei peaks. Ei mingit peret, ainult egoistid.
(Keerasin meelega vindi üle, et oleks samasugune suhtumine nagu kommenteeritavas ja mõnes eelpool olevas tekstis.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega variante polegi, sest mees ei ole nõus, et veel majja üks tuba projekteeritakse…

Aga tittesid projekteerides mees oma rahalisi võimalusi ei teadnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata näiteks selle maja planeeringut: http://www.astrolux.ee/elementmajad-moodulmajad-maja-majad-hange-ehitus-ehitaja-katus-kodu-astrolux-as-1-135-bergen/

135 m2 ja 4 magamistuba. Elutuba on ka ja köök-söögituba mahutab lauda 6-le inimesele.
Ja hind on selline, et äkki tuleb odavam kui teie praegune plaan? Ühe taolise elementmaja paigaldamist olen näinud, käis väga kiiresti, tõesti vaid mõne päevaga.

Meie elame majas, kus on 100 m2 köetavat pinda ja 2 magamistuba, 1 läbikäidav väiksem tuba ja köök-söögituba. See läbikäidav tuba pole ka õieti elutuba, on teine selline 15 m2 ja sopiline, rohkem koridor kui elutuba. Lapsed on samast soost ja pea üheealised, jagavad ilusti 30m2 tuba. Varsti tuleb 3. laps ja tema elab vähemalt 5-6 aastat meie magamistoas, mis on 25 m2. Elasime enne kõik kahetoalises ja üks koolieelik ei sega mitte vanemate öiseid toimetusi, või noh, õnneks on meil elamises alati olnud rohkem kui 1 ruum:)
Praegu elame juba 8. aastat ilma elutoata ja pole midagi juhtunud ega tunne sest ruumist puudust ka. Köök-söögituba on piisavalt suur, et sinna 20-25 in sünnipäevalauda mahutada (aga siis käimisruumi eriti pole) ja iga tavaline külalisteseltskond mahub väga hästi sinna ära. Kujundus on selline, et oleks meeldiv nii istuda, süüa teha kui süüa. Boonusena ei pea kokkaja olema ülejäänud seltskonnast eraldatud. Ja kui tahab mingi osa seltskonnast privaatsemasse ruumi eralduda, siis on ka võimalus olemas, sest meie magamistuba on külaliste tulekuks korras, nagu ka laste tuba ja läbikäidav tuba.
Tulevikus on plaanis vähemalt 1 tuba juurde saada, hetkel on ruum isegi olemas, aga vajab kapitaalremonti, et elatavaks saaks. Ja kui peakski enne meil magamistoas kitsaks minema, siis läheb pesamuna läbikäidavasse tuppa. Alguses pole talle nagunii suurt privaatsust vaja, küll aga teismelistele (vanemad lapsed ongi kohe teismelised).
2-aastast ja 11-aastast ei paneks ühte tuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et sõltub asjaoludest. Kui see maja asub kohas, kust suurem laps mõne aasta pärast hästi igapäevaselt gümnaasiumisse või kutsekooli ei pääse ja peaks varsti nädala sees nagunii kuskil ühikas või üüripinnal elama, siis planeeriks vähem magamistube. Kui on lootust, et suurem laps saab vähemalt keskkooli lõpuni kodus elada (ja maja valmib aasta jooksul, mitte ehitus ja sissekolimine ei jää aastateks venima), siis planeeriks ikka nii, et igal lapsel oma tuba.

Variant üks: mina ei teeks eraldi söögituba, miks ei võiks olla söögituba ja elutuba koos, ühes servas on söögilaud ja ülejäänud osas on elutuba oma tavapärase teleka-diivani-diivanilauaga. Minul on köök lükanduksega elutuppa avatav (teine uks on ka, mis viib esikusse), kohe peale lükandust on söögilaud 6-le (saab kahest otsast pikendada kuni 10-le, aga siis tuleb laud teistpidi keerata) ja lauast edasi on liikumisruum (või siis laua keeramise ruum) ja veel edasi diivan-telekas-raamaturiiul. Väga mugav, kui näiteks uusaastaööl on kogu pere koos ja tahaks pidulaua tagant ka mõnda telesaadet piiluda.

Variant kaks: Jätaks praeguse planeeringu ning paneks esialgu hoopis kaks nooremat last sõltumata nende soost ühte tuppa. Vanuse ja huvide poolest klapivad paremini kui vennad omavahel. Keskmine laps isegi kooli minnes alguses tahab pigem koos sinuga õppida, mitte üksi oma toas. Samuti hakkab ta pigem noorema kui vanema vennaga koos mängima. Kui keskmine pubekaikka jõuab, on noorim juba täitsa mõistlik sell ja klapib vajadusel ka suuremaga ühte tuppa (kui suurem siis veel üldse kodus elab).

Mis teie magamistoa suurusesse puutub, siis mina nii suurt ei teeks. Esiteks võiksid arvestada, et kui kohe pisema mõne suurema lapsega ühte tuppa või täitsa oma tuppa saadad, siis ei pea teie magamistuba nii suur olema, sest lapse voodi ei pea mahtuma (kui te just perelisa ei plaani). Mina ei planeeriks magamistuppa ka ruumi kirjutuslauale. Kui kaua sa õppida plaanid? 2 aastat? 5 aastat? 10 aastat? Äkki piisaks kirjutuslauast elutoas või kannataks ka sellesse eraldi söögituppa lahtikäiva tugitooli asemel hoopis ajutine kirjutuslaud/sekretär panna? Kui õpingud pikaajalised, siis teeks pigem juba kabineti, mille saaks peale sinu õpingute lõppu mõne lapse magamistoaks muuta. Esialgu paneks siis kaks nooremat ühte tuppa või siis poisid ühte tuppa, aga suurema õppimisnurk ka kabinetti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et sõltub asjaoludest. Kui see maja asub kohas, kust suurem laps mõne aasta pärast hästi igapäevaselt gümnaasiumisse või kutsekooli ei pääse ja peaks varsti nädala sees nagunii kuskil ühikas või üüripinnal elama, siis planeeriks vähem magamistube. Kui on lootust, et suurem laps saab vähemalt keskkooli lõpuni kodus elada (ja maja valmib aasta jooksul, mitte ehitus ja sissekolimine ei jää aastateks venima), siis planeeriks ikka nii, et igal lapsel oma tuba.

Et variant oleks saata nii kuskil 13-aastane laps üksi üüripinnale või ühikasse?!?

Mingi tõetera on siin muidugi olemas, raudselt lahkub see teismeline, kellel kodus oma kohta pole, kodust nii ruttu kui võimalik. Oma lapsepõlve tagasi vaadates, siis kõige raskemad olidki need korralikud teismeliseaastad, kus hinges suur südamevalu ja piin. Oleks tahtnud mingitki võimalust ise ja üksi olla, oma järel uks kinni tõmmata. Aga ma ei saanud seda teha kuna väikevand elas pidevalt seljas. Ma oleksin kõik ära andnud imepisikese oma toa eest kuhu oleks ära mahtunud ainult voodi. Ja nii ma kodust suht vara minema kolisingi. Eks lapsed on muidugi erinevad aga ma siiski arvan, et iga inimene vajab oma privaatruumi. Kui selleks mingit võimalust pole, siis pole midagi teha. Kui see lapse privaatruumi puudumine tuleb teiste, suuremate ruumide arvelt, siis on sellest tõesti kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:15; 29.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Kaks poissi ühte väiksesse tuppa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.