Esileht Pereelu ja suhted Kaks või kolm last

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kaks või kolm last

Postitas:

Kuidas siis ikkagi on, kas kahe lapsega on olulisemalt kergem kui kolmega või ei ole erilist vahet? Uurin ainult igapäevaelu kohta, arusaadav, et kolme lapsega kulub rohkem raha, vaja soetada suurem auto jms. Südames on meil abikaasaga soov kolmanda järele, aga kõhklema paneb, kas jaksame ikka kolmega hakkama saada. Rahaliselt pole probleemi, ka maja on suur ja vajadusel on olemas tugi meie vanemate näol.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 11:57; 25.07 12:13; 25.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kolmega suuremat autot on vaja?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest taha on vaja mahutada kaks turvatooli ja üks turvahäll, me eelistame isofixiga kinnitavaid. Suurema auto (taga kolme eraldi isofixiga istmega) ostmine ei olegi probleem.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 11:57; 25.07 12:13; 25.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb päris mitmest asjast. Näiteks vanusevahest, laste iseloomust, vanemate iseloomust. Üldiselt ei ole kunagi kolm sama mis kaks, ikka on erinevus, iga inimene on isiksus ja toob kooslusesse oma energia (ma ei mõtle seda kuidagi esoteeriliselt, vaid lihtsalt grupidünaamika mõttes), oma probleemid ja rõõmud.
Kindlasti on õnnelikke ja harmoonilisi peresid, on ka neid, kus vanemad lapsed kipuvad nooremale liiga tegema, vahel tekib olukord, kus pesamuna hellitatakse hirmsasti ja see tekitab mõnes lapses pahameelt. Mõnes mõttes võib kolmandaga samas seda pahameelt vähem olla kui kahe lapsega, kus vanemale lapsele on suurem löök, et nüüd ta polegi enam ainus vanemate silmatera-pesamunake.
Kui lapsed on kahe-kolmeaastase vahega, siis on nendega algul raskem, aga hiljem jälle lihtsam, et ehk mängivad koos. Kuigi võivad tekkida tüüpilised kolmese grupi hädad, et kaks on liidus ja kolmas nagu välja tõugatud või tõrjutud ja siis sellised tülid.
Kui on kaks last juba vanemad, siis võib see noorem jääda mõnes mõttes nagu üksiku lapse olukorda, kes siis emme juurde vinguma ronib, et miks need suured temaga ei mängi ega tegele. Aga võibolla tuleb ilus ning nunnu musterperekond, kus vanemad lapsed ka naudivad noorema nunnutamist ja kõik on rahul ja rõõmsad, mine seda tea.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 12:16; 25.07 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad on need 2 last, kuidas vanusevahe jne?
Pole päris pädev vastama, sest vanemad lapsed on kaksikud, seega suht vanusevahet midagi valida polnud 🙂 aga kolmandaga on neid just paras kamp, kuna vanusevahe kõigil väike. Seltsis neil segasem.
Kõige kallima muutuse on läbi teinud hoopis reisimine, sest 5 in tuppa ei majuta paljud hotellid ( kui väikseim enam ema-isa voodisse ei mahu), auto saab isegi samaks jääda, kui turvahäll nt ees ja ise istud taga kahe turvatooli vahel.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 12:19; 31.07 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna sai kaks last järjest ja siis 3 aasta pärast kolmanda. Suuremad lapsed võtsid kohe väikese suhtes kaitsva hoiaku, nunnutavad ja toimetavad temaga, jooksevad iga kisa peale kohale ja lahendavad oma lapsemoel ära paljud asjad, mille väike puhuks suureks dramaatikaks, kui ema kohale ilmuks. Sõbranna väidab kaljukindlalt, et kolmanda sündimisega on elu läinud oluliselt kergemaks kui teise sündimisega.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaelu üldjoontes ei muutunud – isegi auto jäi samaks (kaks vanemat last on juba nii suured, et neile pole turvatooli vaja). Perepilet on mõnes kohas endiselt 2 täiskasvanut + 2 last. Eks siis vanimale ostamegi täiskasvanupileti (ta saab järgmisel aastal nagunii 18).
Palju oleneb ka laste vanusevahest. Kui on ikka paariaastaste vahedega, siis võib olla keerulisem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps on viiene, teine saab peagi kaheseks. Nendega on väga kerge ja see kergus ilmselt ongi põhjuseks, miks kolmandale mõtleme – lapsed on toredad ja miks mitte ei võiks neid rohkemgi veel olla.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 11:57; 25.07 12:13; 25.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps on viiene, teine saab peagi kaheseks. Nendega on väga kerge ja see kergus ilmselt ongi põhjuseks, miks kolmandale mõtleme – lapsed on toredad ja miks mitte ei võiks neid rohkemgi veel olla.

Äh, muidugi saaks, kui praegu tunned, et jaksad ja lapsed tunduvad väga mõistlikud. See ei tähenda, et kolmas ka tingimata nii kukununnu on, aga sul vähemalt on siis baas, kust jõudu ammutada, mitte sa ei ole praegu juba tühjaks pigistatud sidrun 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last 7-aastaste vahedega. Pole tõesti vahet, kõikidega on olnud võrdselt lihtne.

Teine asi oleks muidugi 3 last 4-5 aasta sees saada. Seda ma ausalt öeldes ette ei kujutaks, mulle meeldib, et kõikidel mu lastel on olnud võimalus piisavalt kaua “kõige väiksem” olla.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas siis ikkagi on, kas kahe lapsega on olulisemalt kergem kui kolmega või ei ole erilist vahet? Uurin ainult igapäevaelu kohta, arusaadav, et kolme lapsega kulub rohkem raha, vaja soetada suurem auto jms. Südames on meil abikaasaga soov kolmanda järele, aga kõhklema paneb, kas jaksame ikka kolmega hakkama saada. Rahaliselt pole probleemi, ka maja on suur ja vajadusel on olemas tugi meie vanemate näol.

Teistele mitte kunagi oma elu ülesehitada ei tohi. Vanemad pole igavesed, ise pole igavene, abikaasa pole igavene. Täna on elus ja loodetavasti surevad kõik 100 aastasena, aga iial ei tea mis elu toob. Sureb inimesi ka noorena. Kas saaksid üksi hakkama? Mis siis kui sünnitus tuleb raske ja sul pole täit jõudu hooldada last, kas isa saab hakkama kolme lapsega? See jaksamise koht on oluline…Ja mis kõige olulisem, kas su keha on taastunud eelmisest sünnitusest. Üks arst kunagi toonitas, et 5 aastat peaks keha taastumise mõttes olema vahet lastel. Muidu kurnab end nii ära, et on oht, et lapsed jäävad emata.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks arst kunagi toonitas, et 5 aastat peaks keha taastumise mõttes olema vahet lastel.

See on küll väheke liialdatud väide või peaks neid orbusid ikka palju olema. Igal sünnitusel on mingi oht komplikatsioonideks.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 12:16; 25.07 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks arst kunagi toonitas, et 5 aastat peaks keha taastumise mõttes olema vahet lastel. Muidu kurnab end nii ära, et on oht, et lapsed jäävad emata.

Hahahahahahahahahahaaaa! Ma arvan, et suure osa kahelapseperedegi laste vahe on 2-4 aastat, ei ole eriti täheldanud, et karjakaupa orbusid oleks. VIIS aastat? Seda võis tõesti ÜKS arst KUNAGI öelda.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ootame kolmandat. Vanusevahed tulevad 6,5 ja 4,5.

Ma pole kunagi mõelnud, et kas hakkama saan. Ja ma pole kindladti rahulik lapsevanem ja mul ei ole rahulikud sõnakuulelikud vaiksed lapsed. Oleme pere täis ekstraverte, kus lapsed üritavad end kehtestafa, põrnitsevad meid altkulmu, vahel lausa kriiskavad meie peale (järgneb muidugi vastav kuri vestlus), kaklevad, lärmavad, mäkerdavad, lollitavad jne. Aga kogu see stress ei ole indu vähemaks võtnud.

Loodan lihtdalt sellele, et kui noorim on juba 2 ja hakkab rohkem suuremaid koerustükke tegema, vaidlema jne, siis suuremad juba koolilapsed ja natuke oma käitumises tagasi tõmmanud ????

PS vanemate tugi väike, kuna mõlemad elavad kaugel ja käivad hoidmas mõned korrad aastas, kui tõest vaja (vaba õhtu või haigused) , mitte aga “kui meil uut autot vaja vaatama minna”.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 2 last 4,5 ja 9. Ja kindlasti rohkem ei taha. Laste iseloomud rasked, palju tüli, armukadetsemist ja kaklemist. Õhtuks oleme ikka täitsa tühjad.. samas sõbrannal on 4 last ja neil saavad kõik lapsed omavahel nii hästi läbi. Kui meil oleks ka nii, siis vbl mõtleks kolmandalegi, aga hetkel kindel ei.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 laps.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps on viiene, teine saab peagi kaheseks. Nendega on väga kerge ja see kergus ilmselt ongi põhjuseks, miks kolmandale mõtleme – lapsed on toredad ja miks mitte ei võiks neid rohkemgi veel olla.

Mis siin siis mõelda, muidugi saage üks veel!
Ise ootan teist ja ausalt öeldes ei ole esimesega kerge. Lubati, et läheb kergemaks, aga rasedus hakkab lõpule jõudma ja siiani pole kergemaks läinud… Oh jah. Muidu kaaluks ka kolmandat, aga pigem mitte. Teie olukorras – tehke ära!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müts maha nende ees, kes hädalamata kolm väikese vanusevahega last üles kasvatavad. Sõbrannal oli 3 last ja jutt oli selline, miks keegi ei rääkinud, et nii raske on.
Minul on 2, vahe 6 aastat, sain just jääda koju, kui suurem läks kooli ja väga mugav oli, samuti möllavad lapsed siiani koos – vanem on 18 ja noorem 12.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 15:46; 04.08 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahjuks ainult kaks last.Nii väga soovisin kolme last aga mees osutus selliseks ,et kolmandat ei julenudki saada. Nüüdseks lahus . Aga kahetsen väga, et kolmandat ette ei võtnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaksikud 14a, siis 3a ja 9k lapsed. Kõik on üldiselt head lapsed, aga kaksikutega oli lihtsam kui kahe väikelapsega, sest pidevalt peab tegevuste vahel hüppama. Mul 3a on väga konkrwetne ja sihikindel ja lärmakas. Ta ajab pidevalt 9k üles, sest tahab temaga mängida, targutab ja otsustab väiksema eest. Ei ole armukade, aga üliagar ja kaitsev. Talle peab muud tegevust otsima. Kõige keerulisem on magamisega. Ajutiselt on 3a ja 9k ühes toas. 3a tahab vahel kaissu või ärkab öösel nutuga. Väiksem aga tahtis öösel 3-4x süüa ja kui abi ei kasutanud, siis magamatusest olin kurnatud. Mehest ei piisanud, sest ma ei jää päeval magama kuigi ta võttis lapsed ka läks jalutama. Siiani tuleb vanaema vahel ööseks ja siis magab koos 3a või pisemaga. Sellest on abi.
Minu ideaalne piir oli 3, aga poeg oli puudu. Samas kui raha oleks rohkem ja maja valmis, siis võiks vist veel 2 saada :). Mul on tõesti head lapsed ja ise ka üsna krapsakas, aga magada tahavad kõik. Rahaliselt pole hetkel erilist vahet, kas 3 või 4. Ja kolmandaga on see riigipoolne toetus, mis katab küll kulud ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt,et mitte ühtegi.
Mul on kaks last kolme aastase vahega ja see on õudus. Vanem on paras bravuuritar,väiksem on ainult minu küljes kinni. Kaklevad,kraaklevad ja ühesõnaga närvid on pooleks päevaks juba täiesti läbi.
Kes väidab,et elu kahe/kolme lapsega on lihtne ilmselgelt valetab!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 on tore kamp, aga tagantjärgi tean, et oleks pidanud rohkem keskmist eraldi märkama. Ta oli veidi alla 3a, kui kolmas laps sündis ja vanim läks just kooli, st nendega oli tegemist palju ja jäi pisut kahe lapse vahele. See andis tunda, kuna keskmine hakkas käitumisega tähelepanu nõudma. Siis alles sain aru, et ta ju nii väike ja vajab vanemaid sama palju, kui teised. Hakkasin temaga eraldi aega viitma, olid mõned ainult meie kahe tegevused, ja saime üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkige veel oma kogemustest! Mul endal on kaks last vanuses 4 ja 6. Vahepeal oli küll raske, pidev traavimine, tants ja tagaajamine. Poiste värk ilmselt. Vaja seda füüsilist mängu, üksteisel seljas elamist ja võimuvõitlust. Mõlemad väga aktiivsed. Ja see oli ja on mu jaoks jube väsitav.
Nüüd just läheb kergemaks tasapisi. Mängivad tihti koos pikalt legodega või taaslavastavad mingeid stseene multikatest vms.
Ja vaikselt hakkab mõte tulema, et mis oleks, kui oleks veel üks laps… Aga hullud kahtlused ja kõhklused. Et no milleks uuesti oma elu keeruliseks teha, kui just hakkab rahulikumaks minema. Väga palju aega enam mõelda ja kaaluda ka pole, vanus pressib peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu suuremad lapsed on pigem “kerged”, siis isegi kui kolmas tuleb aktiivsem, emotsionaalsem ja tundlikum, siis tõenäoliselt saad hakkama. Ma ütlen ausalt, minu lastest on 1 see, kes mind täielikult ära väsitab, iga kell suudab närvi ajada ning ei allu absoluutselt ühelegi asjale, mida lastepsühholoogiast ja nende kasvatamisest tean(olen seda ülikoolis õppinud). Niiet tegelikult oleks mul ülimalt raske ka siis, kui ainult see üks laps oleks. Ära ainult seda usu, et kui see laps juba saadud, siis enam sa ei kahetse. Mulle räägiti ka seda ja jõudsin ikka kahetseda küll. Raskusi tuleb elu jooksul igasuguseid, aga lapse isikutüüp enamasti jääb – kui praegused lapsed on lihtsad, siis vast saate ka nendest raskustest ja olukordades üle.
Ole ka kindel, et paarisuhe vastu peab. Ma olen alati mõelnud, et soovist lapsi saada on olulisem jõud neid ka väga heades tingimustes üles kasvatada. 1:1 aega iga lapsega, head paarisuhet, enda tassi täitmist. Elus ei tea eal ette, aga kui tunned, et need tingimused on täidetud ka 3 lapsega, siis mis seal ikka mõelda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest taha on vaja mahutada kaks turvatooli ja üks turvahäll, me eelistame isofixiga kinnitavaid. Suurema auto (taga kolme eraldi isofixiga istmega) ostmine ei olegi probleem.

Lapsed ju kasvavad kogu aeg, ega nad sul lõputult turvatoolis ole.
Me ostsime ka uue auto, kaks olid toolis, 1 turvahällis. See aeg sai ruttu otsa, suuremad olid juba õigepea istumisalustega (linnasõidul) ja kui pikka maad, panime küljed ka.

Autod, ruumid, toad need on käkitegu;laps vajab eelkõige ema ja isa tähelepanu. Seda peab jaguma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest taha on vaja mahutada kaks turvatooli ja üks turvahäll, me eelistame isofixiga kinnitavaid. Suurema auto (taga kolme eraldi isofixiga istmega) ostmine ei olegi probleem.

Lapsed ju kasvavad kogu aeg, ega nad sul lõputult turvatoolis ole.

Me ostsime ka uue auto, kaks olid toolis, 1 turvahällis. See aeg sai ruttu otsa, suuremad olid juba õigepea istumisalustega (linnasõidul) ja kui pikka maad, panime küljed ka.

Autod, ruumid, toad need on käkitegu;laps vajab eelkõige ema ja isa tähelepanu. Seda peab jaguma.

Pole see midagi käkitegu. Lapsed, kes omavahel palju mängivad (lähedases vanuses), ei vaja seda vanemate tähelepanu nii tohutult. Küll aga kui elamispind ja auto veab välja max 3 last, siis 4-5 lapse peale minek ei ole odav teema. Korteri asemel maja ostmine ja 7-kohaline auto või 9-kohaline väikebuss lõpuks on küll ostetavad, aga pelgalt igakuise lastetoetuse pealt ilma säästudeta neid sammusid ikka ei tee.

Pigem on ema ja isa tähelepanu teema käkitegu. Kui see oli varem, jaguneb see suurema arvu inimeste vahel ja harjuvad ära. Kui seda tähelepanu polnud enne, ei tule seda ka nüüd juurde. Lihtne.

Muide, lahkuminejate puhul on ka nähtav, et prioriteet on isa poolt makstav elatis, mitte isapoolne tähelepanu. Ju siis emalt tuleb tähelepanu niikuinii küll ja veel ja piisavalt. Aga raha on alati vähe.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 on max. Mul on kahe lapse vanusevahe suur ja mõlemad on tegelikult head lapsed, aga ma ise olen suuremat sorti üksinda olemise ja rahuarmastaja inimene. Viimast 4 aastast panen siiski siiani õhtuti magama ja üleüldse on tunne, et mul enda elu ja isiklik ruum täiesti puudub, mis teeb mu närviliseks ja tekitab masendust. See jube rutiin ja kellegi järgi jooksmine on tüütu ja mul on vaja areneda väljaspool kodu, mitte vaid kodukata olla ja koduseid teenindada. Mehe rahakoti peal elu ei sobi mulle kohe üldse, tunnen end nii väärtusetuna ja madalam kui muru. See ei olene mehest, vaid minust endast. Olen üsna närtsinud juba ja tunne, et elu läheb minust mööda. Ei, ma ei ole möllumutt, peod mind ei huvita. Lihtsalt vajan vabadust, tahan õppida ja tööle ja ise oma päeva sättida rohkem enda vajaduste järgi. Õnneks on imikuiga vähemalt möödas ja vat see oli raske ja ei iial enam.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 22:31; 29.07 01:03; 29.07 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last 7-aastaste vahedega. Pole tõesti vahet, kõikidega on olnud võrdselt lihtne.

Teine asi oleks muidugi 3 last 4-5 aasta sees saada. Seda ma ausalt öeldes ette ei kujutaks, mulle meeldib, et kõikidel mu lastel on olnud võimalus piisavalt kaua “kõige väiksem” olla.

7-aastaste vahedega, see on pigem nagu kolm üksikut last, sest koos nad ju mängida ei saa. 14-aastast võib hoidjana kasutada, aga seda ma ka jällegi päris õigeks ei pea.

mul ongi kolm last viie aasta jooksul ja nad on koos kasvanud ja on nüüd koos teismelised. minu meelest leiavad väikse vanusevahega lapsed palju paremini endile tegevust ja nö hoiavad üksteist. 7 a vanusevahe puhul on kõik ikka nagu ühelapselisel, lihtsalt mitu korda järjest. minu jaoks oleks see ka endale väsitavam – kogu aeg on peres väike laps, ma vist ei jõuakski ära oodata seda, mil nad suureks kasvavad :)))

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 00:47; 31.07 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last 7-aastaste vahedega. Pole tõesti vahet, kõikidega on olnud võrdselt lihtne.

Teine asi oleks muidugi 3 last 4-5 aasta sees saada. Seda ma ausalt öeldes ette ei kujutaks, mulle meeldib, et kõikidel mu lastel on olnud võimalus piisavalt kaua “kõige väiksem” olla.

7-aastaste vahedega, see on pigem nagu kolm üksikut last, sest koos nad ju mängida ei saa. 14-aastast võib hoidjana kasutada, aga seda ma ka jällegi päris õigeks ei pea.

mul ongi kolm last viie aasta jooksul ja nad on koos kasvanud ja on nüüd koos teismelised. minu meelest leiavad väikse vanusevahega lapsed palju paremini endile tegevust ja nö hoiavad üksteist. 7 a vanusevahe puhul on kõik ikka nagu ühelapselisel, lihtsalt mitu korda järjest. minu jaoks oleks see ka endale väsitavam – kogu aeg on peres väike laps, ma vist ei jõuakski ära oodata seda, mil nad suureks kasvavad :)))

Mul tuli kohe selline õudus silme ette, et kui on mitu teismelist korraga, et no siis peab küll rahapuu kodus kasvama. Mul üks teismeline on ja tal on koguaeg midagi vaja, eriti uusi riideid ja jalatseid ja ega need ei või suvalised olla, ikka teatud hinnatud firmad. Tütarlaps ehk siis meiki ka. Õnneks on teine alles lasteaialaps ja talle saan ise riideid valida, meigist rääkimata. Üks läheb kooli, on juba kulud suured. Ma ei taha mõeldagi, et kui neid peaks korraga mitu olema. Vähem kulukam on minu meelest siiski just nii. Suuremat väiksemat hoidma ei pane. Tean omal nahal väga hästi, et see pole normaalne, sest ka mul ja mu õel on suur vanusevahe ja minu lapsepõlv jäi kesiseks tema pideva hoidmise ja kantseldamise tõttu. Kõik peavad saama lapsed olla ja ei olegi normaalne neid hakata koormama kohustustega, mis nende kohustus tegelikult ei ole. Oma lapsele nii ei tee. Samas mulle sobib ja on omal lihtsam, et üks on niivõrd suur, et saab enamus oma asjadega ise hakkama. Koos on nad ka toredad, väiksem teeb nalja ja suurem naerab ja jäädvustab neid hetki telefonisse sel ajal kui mina koduseid toimetusi teen. Olen suuremalt kuulnud, et mitmed sõbrannad ja sõbrad on öelnud, et neil võiks ka olla selline lahe ja naljakas väike õde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 22:31; 29.07 01:03; 29.07 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, küll see teema kõnetab!
Mina olen ise 3-lapselisest perest ning soovisin aastaid ka ise 3 last – kuniks sündis mu teine laps. Julm, aga tõsi. Kohati on nii raske, et nutan salaja või marsin lihtsalt kodust välja värsket õhku hingama, et mitte plahvatada. Ja ometi kinnitati ka mulle, et mida rohkem lapsi, seda lihtsamaks läheb. No ei pruugi nii minna, mitte kunagi ei tea ette!

Üks asi, mis elu vähemalt natuke lihtsamaks teeb, on laste 6-aastane vanusevahe. Poeg läheb juba 3. klassi, on rahulik, kannatlik, vaikne ja pigem omaette nokitseja. Ma ei mäleta, et temaga väga raske oleks olnud, ta hakkas varakult potil käima, on alati maganud nagu nott, kuulab sõna ega jonni. Õpib enamjaolt iseseisvalt ning viitsib ka väikese õega tegeleda.

Mu pisitütar on poja täielik vastand – nagu tulesäde. Ei püsi sekunditki paigal, muudkui tormab, kiljub, kargab, kukub, jonnib… Oeh! Ta on meist kõigist nii erineva iseloomuga, et vahel mehega naljatame, et küllap ta läks haiglas vahetusse. Ta on kohutavalt kange ja jonnakas ning oskab oma häälepaelu väga osavalt kasutada. ???? Imikuiga oli väga raske ning hetkel on käsil “kohutava kahese” periood, mis kuidagi lõppeda ei taha.

Mis mu jutu mõte oli – ei teagi! ???? Tahan lihtsalt öelda, et kõik need “õpikulaused” ja ajakirjade roosamannalood à la iga lapsega läheb kergemaks ja lapse kasvatamine on suurim õnnistus – need on alatud ja tekitavad asjatuid süümepiinu. Ainus tõde, mis kehtib, on see, et mida vanemaks laps saab, seda kergemaks läheb. Kaks kõige raskemat aastat on möödas, edasi läheb juba kergemaks – nii lohutan end mina. Ja laste suur vanusevahe on minu arvates just “pääsetee” – ei kujuta ette, kui praeguse 3-aastase “elavhõbeda” kõrvalt peaks tähelepanu jaguma veel teisele pisikesele.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaks või kolm last