Esileht Lapse ootamine Kaksikrasedus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kaksikrasedus

Postitas:
Kägu

Tere.
Pöördun kõigi nende naiste poole, kel on olnud kaksikrasedus või kes on hetkel ootamas kaksikuid. Ehk oskate nõu anda või kaasa rääkida 🙂

Rasedust on tänasega 32+6 nädalat, tähtaeg on küll pandud detsembri teise poolde (tegemist on erimunarakukaksikutega, kellel kummalgi on oma nn söögilaud ja platsenta (di-di)), kuid näiteks kõht on hakanud alla poole vajuma, esimest korda märkasin seda täpselt nädal tagasi- tohutu surve põiele/vaagnale, tihe urineerimine, hingamine on kergemaks läinud (saan isegi selili magada jälle), emakakokkutõmbed on enamasti küll valutud, kuid õhtul/öösel/varahommikul on valulikud,asendi vahetamisel.

Siit ka küsimus, kas tuleks hakata haiglakotti pakkima ja vslmistuma selleks, et varsti kohe on minek? Vöi millal Teil on kõhud alla vajunud ja kui palju sellest aega möödus, et sünnitus algas?

Suur-suur aitäh kõigile, kes võtavad vaevaks vastata. 🤗

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglakoti võid küll valmis juba panna, sest kaksikud tulevad reeglina varem.
Allavajunud kõht ei näita peatset sünnitust kõigil, mõnel vajub kõht kuu aega enne alla näiteks, samamoodi ka limakorgi eemaldumine võib olla 1 kuu kuni 1 päeva enne sünnitust.
Kõik ülejäänud, mis sa kirjeldasid, vastavad sellele et kõht on allpool ja nii on surve igale poole suurem.
Rahulikku ootusaega ja muretut sünnitust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogemus kahe kaksikrasedusega – kott peab alati valmis olema. Mul peale esimest komplikatsiooni – kuskil 27.nädalal oli kott valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kott võiks kindluse mõttes valmis olla. Minul oli kott poolenisti pakitud ja koti peal nimekiri asjadest, mis lisaks tuli sisse visata (nt sussid, shampoon, tel laadija jne). Nii palju ikka aega jääb, et need juurde panna. Kui kodunt kaugemal käisime, teises linnas näiteks, võtsin haiglakoti koos nende nimekirjas olnud lisadega alati kindluse mõttes kaasa. Mitmikud kipuvad erinevatel põhjustel tihtipeale varem tulema, nii et kindluse mõttes võiks selleks valmistuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sündisid 36+4, haiglakott oli pakitud juba 30 n

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Kaksikrasedus