Esileht Lapse ootamine Kaksikud

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kaksikud

Postitas:

Hei! Sain möödunud nädalal teada, et ootan kaksikuid (kõigi eelduste kohaselt MCDA ehk erinevad lootekotid aga üks platsenta). Eelneval juba 3 last ja teadsin, et ootan pesamuna. Mõtled esialgu ikka, et peaasi, et laps terve. Siis mõtled, kas poiss v tüdruk. Siis hakkad mõtlema olmelistele teemadele ehk mida kõike uue tegelase jaoks varuma tuleb hakata jne. Kuidagi üldse polnud arvestanud aga kaksikutega ja ega väga palju neist ei tea ka.
Seepärast mõtlesin uurida, mis on teiste mitmikute ootajate kogemused alates algusaja iiveldamisest ja arstivisiitidest lõpetades sünnitus ja muude eluliste-olmeliste teemadega.
Hetkel tähtaeg märtsi lõpp. Iiveldab koledasti. Väsimus korralik ja iga pisema liigutuse peale vōtab lõõtsutama (olen muidu olnud korralik liigutaja).
Tänud juba ette kogemusejagajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin korraks nostalgitsema siia foorumisse. No ja sain päris korraliku nostalgialaksu.
Mul olid sarnased tunded. Ma ei olnud isegi oma kõige metsikumates unenägudes kunagi mõelnud, et võiksin saada kaksikud! Uhh, võttis ikka jala värisema küll. Samamoodi – 1 platsenta, 2 lootekotti – ühemunakaksikud poisid saabusid meie perre.

Kui tavaliselt on rasedusel 3 trimestrit, siis kaksikrasedusel tundus, et 2. trimester (see aeg, kus hommikune iiveldus ja megaväsimus on läbi, aga kõht pole veel väga suur, olemine päris mugav) jäi hoopis vahele. Või väga lühikeseks. Kui hommikune iiveldus (minu puhul oli see hommikul algav iiveldus, mis läks päeva jooksul tasapisi hullemaks ja eriti õudne oli õhtul) u 16n kandis järgi andis, siis läks nii 4-5n ja oli juba kõht suht suur ja hakkas raskevõitu liikuda.

Ma väga detailselt rasedusaegseid detaile enam ei mäleta (arstivisiite jne), sest kaksikud mul enam allameetrimehed pole tänaseks 🙂 Aga tol ajal foorumites lugedes oli neid visiite väga erinevalt. Mul oli neid veidi rohkem kui üksikrasedusega, aga siiski mitte väga palju rohkem. Ultraheli tehti vist kokku 6 korda (tuvastamiseks, kulkavolt, vist üks vahekontroll, looteanatooma ja kaks korda kaalukontrolli lõpupoole). Kontrollis käisin 4n tagant.

Kui 36n oli rasedust täis, siis saadeti mind haiglasse kontrolli. Ja kontrolliti viimase uh-ga ka laste kaalu. See oli sama, mis mõni nädal varem tehtud ultrahelis ja sellest otsus, et kutsutakse sünnitus esile (kuna oli reede, siis jäi see esmaspäevaks, siis oli rasedust 37+1).
Avatus oli juba reedel 4cm, olin kindel, et sünnitan nädalavahetusel, aga ei… Esmaspäeval tehti veed lahti, tunnike hiljem olid tuhud juba regulaarsed ja 3.5 hiljem olid lapsed mul juba kõhul.

Minu jaoks oli beebimajaduse juures kõige keerulisem algul, et kuidas kaksikuid rinnaga toita. Kuna nad polnud mu esimesed lapsed, siis teadsin, et eriti vastsündinud tahavad süüa tihti ja kui näljased, siis KOHE. Seepärast võtsin raseduse lõpupoole ühtust imetamisnõustajaga ning palusin juhiseid, kuidas lapsi korraga toita. Hankisin ka imetamispadja.

Kui lapsed juba käes, siis sain aru, et keeruline pole mitte teha beebidega erinevaid tegevusi täpselt 2x rohkem kui ühega, vaid see, et mida teha teise beebiga, kui tegeled esimesega. Kui kodus on asjad seatud nii, et ühte last saab kuhugi turvalisse kohta tõsta, kuni teisega tegeled, siis on palju lihtsam. Mul tekkis neid kohti päris mitmeid (põrandal mängutekk, mänguaedik, kasutasin ka toa- ja verandakäru lisaks õueskäimise kärule).

Jaksu ja rõõmu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Lapse ootamine Kaksikud