Esileht Koolilaps Kakumäe emadele küsimus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kakumäe emadele küsimus

Postitas:

Postitan siia ka oma küsimuse 🙂
Plaan kolida Kakumäele, kuid uurin enne veel maad, et kuidas seal väikse lapsega elada on? Elukeskkond kindlasti hea eks, roheline ja rahulik?
Aga kuidas transport linnaga, kas ainult autoga mõeldav või saab ka bussiga hakkama?
Ja kus teie laps(ed) seal elades lasteaias käisid?
Ning kus koolis laps(ed) käivad?. Ei kujuta ette, mis see piirkonnakool Kakumäel on… Rocca Al Mare jääb vist minu jaoks kalliks.
Ehk siis lühidalt – kui peaksite otsustama, kas koliksite täna väikelapsega Kakumäele või elaksite pigem linnale lähemal? Kas julgeksite Kakumäed soovitada?

Tänud vastajatele ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Kakumäe alguses juba 7. aastat. Vanem laps läks eelmisel aastal kooli, enne seda käis lasteaias Õismäel, seal päris mitu lasteaeda. Õismäel käib nüüd lasteaias ka noorem laps. Koolis käib laps kesklinnas ja saab sinna hetkel autoga. Lähim munitsipaalkool on Õismäe Gümnaasium, RAM kool oleks läheduse mõttes kõige parem valik aga seal päris korralik õppemaks ning iga aastaga kooli populaarsus suureneb ja laps ei pruugi kooli sisse saada. Kooli sõiduks kulub meil autoga u. 30 minutit, lasteaeda 15-20 minutit, olenevalt liiklusest. Bussid liiguvad ka (21, 21A ja 21B) – hommikuti ja õhtuti umbes iga poole tunni tagant, keskpäeval natuke hõredamalt (info leiad TAK kodulehelt). Kui päris Kakumäe lõppu plaan kolida, siis sinna liigab vaid 21B ja see käib päris harva. Seal elamist küll ilma autota ette ei kujuta. Kui peaks bussiga kooli/lasteaeda liikuma, siis see on võimalik küll, aga pead siis bussi aegadega arvestama (minul näit. trükitud graafik igaks juhuks rahakoti vahel, sest liigun aeg-ajalt ka ilma autota) ja kuna buss liigub u. poole tunni tagant siis pead arvestama, et iga hetk liiklema ei pääse. Muidu on tõesti mõnus ja rahulik piirkond, rand lähedal ja Kakumäe Selver poena täitsa toimiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib Järveotsa koolis 21 (a või b) sõidab väike-õismäele ja väga mugav on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on Kakumäel vähemalt 10 tuttavat peret. Alles praegu hakkasin mõtlema, et kõigi nende lapsed käivad G5 kolides või VHKs. Päris kummaline!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen aastaid imestanud, et kuidas on võimalik, et nii suures asumis ei ole mitte ühtegi munitsipaallasteaeda ega vähemalt -algkooli.
lastega elu ma seal ette ei kujuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma olen aastaid imestanud, et kuidas on võimalik, et nii suures asumis ei ole mitte ühtegi munitsipaallasteaeda ega vähemalt -algkooli.
lastega elu ma seal ette ei kujuta.[/tsitaat]

mis seal imestada, seal elavad ju sellised ülalpeetavad prouad, kelle jaoks ei ole probleem lastega kodus passida või pooled päevad neid kooli/trennidesse sõidutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll ülalpeetav ja ükski naabriproua ka mitte. Lapsed käivad RaM koolis, mõnda viib autoga vanem (meil isal vaja samal ajal samas suunas tööle minna -see on mugav) aga paljud naabrilapsed lähevad ka koolibussiga. Lasteaias käisid küll kas Mustamäel või Nõmmel, Mustamäele viisin ca 15 min autoga. Bussi olen harva kasutanud, vanem laps küll aeg-ajalt tuleb ka liinibussiga koolist koju. Paljudel naabritel käivad vanemad lapsed ka kesklinna koolides ja sinna vist viivad enamjaolt isad-emad, kes ka kesklinnas tööl käivad. Mets ja meri lähedal, lapsed müttavad enam-jaolt omapäi õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe töötava vanemaga pere, laps käib koolis kesklinnas, mitte küll G5 koolis. Kooli saab meiega autoga, tagasiminek võtab u 30-40 min, kooli eest läheb troll ja edasi buss Haabersti ringilt. Buss ei käi väga tihti, aga õnneks kojuminemise ajal on ok. Mis aga on keeruline, on trennis ja huviringides käimine. Peab hoolega sättima ja vaatama aegu, et läheks kohe peale kooli, sest edasi-tagasi kodus käia küll ei jõua kooli ja trenni vahepeal. Selles suhtes oleks laps Õismäe kooli panna ilmselt mõistlikum, saaks vast kiiremini. Lasteaed polnud probleem, sest see oli minu töökoha lähedal, üks tee ja kaks asja;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ka mehega mõlemad tööl. Vanem laps läheb ise kesklinna kooli (hetkel saab ka autoga või läheb trenni ja pärast kooli, aga kui hommikune vahetus oli, siis algas kool 8 ja see teiste jaoks liiga vara :(), nooremat veel viin ja mees viib väiksema aeda. Aga koolid mõlemad mul töö suunal ja aed jääb meil mehega mõlemal tee peale. Kusjuures minna on lapsel bussiga ok, aga tagasi tulemine võtab aega, sest jääme ringi tagumisse otsa. Siis oleme küll vahel ka Haabersti ringilt peale võtnud või tuleb hoopis töö juurde või lasteaeda. Ringid on praegu nii klappinud, et läheb enne või peale kooli ja kui vaja teeb raamatukogus aega parajaks (õpib, loeb) või käib söömas. Ehk siis ringid on kooli lähedal (lisaks logistikale on oluline ka see, et saab klassi/koolikaaslastega koos käia) ja vahepeal koju ei tule. Samas on ka Kakumäel spordiklubisid kus lastele trenne pakutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bussiliiklus pidi 2013 muutuma kahesuunaliseks ja tihedamaks, eks näis, loodame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoidku selle eest, et Kakumäe ringil kaks bussi korraga samal teelõigul on!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Kakumäe emadele küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.