Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kakumäe õnnetuse kriminaalmenetlus

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kakumäe õnnetuse kriminaalmenetlus

Postitas:
Kägu

Mis riigis me elame, kus lapsed kaotanud isa tahetakse veel kinni ka pista? Täiesti õõvastav on lugeda mismoodi isal on asjast nii ükskõik, sest tal pole ju niikuinii enam midagi kaotada… Kohutav.

+6
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalses riigis. Või sinu arust on normaalne riik, kus lapse (laste) surmaga lõppenud õnnetusi ei peaks uurima ja süüdlast (süüdlasi) karistama?

Kui see asi kohtusse peaks jõudma, siis arvestab kohus kindlasti ka seda, et laste surm on lapsevanemale suurim karistus.

+33
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis riigis me elame, kus lapsed kaotanud isa tahetakse veel kinni ka pista?

Oma laste gaasiga tapmine on siis sinuarust ok tegevus või?

Selge see, et suure tõenäosusega teda vangi keegi ei pane, aga gaasisüsteeemide eest hoolitsemine on sul pereisana “peab” kui sa ise sellest teemast midagi ei jaga.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu kodukülas ammusel nõukaajal pistis üks tropp oma pere maja põlema, mina ka oma lapsearuga ei suutnud mõista miks ta seda teha ei võinud ja vangi pandi.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis riigis me elame, kus lapsed kaotanud isa tahetakse veel kinni ka pista?

Mis riik see on? Niisugune riik,kus järgitakse seadust. Keegi ei taha ilmselt seda isa reaalselt vangi panna, aga seadus on niisugune, et selliste õnnetuste puhul PEAB uurima, miks nii juhtus ja keegi peab olema selle eest vastutav. Jah, see oli kohutav õnnetus, aga neid asju reguleerib seadus.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult tuleb uurida, sest seaduse ees on kõik võrdsed, aga selge see, et sellele isale ei ole võimalik enam midagi hullemat korraldada. Kõik mis tuleb, on juba tühine. Arusaadav.
Kuivõrd tegu on korraliku inimesega, mitte mõrtsukaga.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Igas surmaga lõppevas õnnetusjuhtumis alustatakse kriminaalasi, et tuvastada surma põhjustamise asjaolusid ja lõpetatakse, kui ei leita kuritahtlikkust.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Minu kodukülas ammusel nõukaajal pistis üks tropp oma pere maja põlema, mina ka oma lapsearuga ei suutnud mõista miks ta seda teha ei võinud ja vangi pandi.

Keeruline teema tõesti. Seaduse järgi pole mehel õigust võtta elu oma seaduslikult abikaasalt. Kui lähtume traditsioonilisest elukorraldusest ning eelkõige piiblist, siis mees on perepea, kes vastutab pere käekäigu eest ja kelle ainuõigus on otsustada pere saatuse üle. Mees ei tohi jätta pärast oma surma peret saatuse hooleks.

+2
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oma laste gaasiga tapmine on siis sinuarust ok tegevus või?

Sellist räiget ütlemist ei ole see isa kindlasti ära teeninud. Karda jumalat, et sulle endale nende julmade sõnade eest karistust kaela ei saadeta. Me keegi pole kaitstud selle eest, et me ise ühel päeval teadmatusest/oskamatusest kellelegi viga ei teeks.

+30
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, ostan endale kodu ja ma pean tegema totaalse ülevaatuse, et miskit jama seal pole. Süüdi pole ehitaja vaid mina kuna ei SUUDA näha ette kõiki õnnetusi mis seal võiks juhtuda.
Ma sain tädilt päranduseks väikse maja maal ning uus omanik kaebas mind kohtusse kuna seina sisse olid hiired pesa teinud. Kohtunik vaatabki mulle tõsiselt otsa ja ütleb mulle, et ise olen süüdi kuna ma ei teavitanud omanikku!?!?
Samas ületavad pea kõik riiklikud projektid rahaliselt algselt planeeritu- ja mitte keegi ei vastuta. Laiutatakse käsi ja ongi kõik. Kõige madalamal pulgal olija aga VASTUTAB kõige eest. Eesti seadused on lihtsalt kohutavad ning mingist õigusriigist pole juttugi.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, ostan endale kodu ja ma pean tegema totaalse ülevaatuse, et miskit jama seal pole. Süüdi pole ehitaja vaid mina kuna ei SUUDA näha ette kõiki õnnetusi mis seal võiks juhtuda.

Kui majas on hooldust vajavad seadmed, siis nendega võib küll õnnetusi juhtuda. Kui sa midagi ei tee, siis suure tõenäosusega see õnnetus ka juhtub. Kui teed, siis on tõenäosus väiksem. Aga päris kindel ei saa kunagi olla, et ka hooldades mingit õnnetust ei juhtu.

Ma sain tädilt päranduseks väikse maja maal ning uus omanik kaebas mind kohtusse kuna seina sisse olid hiired pesa teinud. Kohtunik vaatabki mulle tõsiselt otsa ja ütleb mulle, et ise olen süüdi kuna ma ei teavitanud omanikku!?!?

Tegemist on varjatud puudusega. Kui ostja oleks seda enne teadnud, ei oleks ta ehk seda maja ostnud. Milles tema süüdi on? Sinul omanikuna lasub ikkagi vastutus isegi kui sa sellest midagi ei teadnud. Kui sellest varem aga teadsid, siis oled inimesena ikka täitsa…

+10
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest jutt?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niipalju kui mina asjast aru saan, siis maja oli pere käes juba mõnda aega ja küttesüsteemi parandas või ehitas ümber ikkagi juba pereisa ise. Sellegipoolest tuleb uurida ja kohtus asja üle arutada. Sarnane juhtum kohtus oli emaga, kelle väikelaps uppus tiiki, kuna ema ei taganud talle piisavat järelevalvet. Mäletate seda lugu? Ei olnudki nii ammu, 2018.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis riigis me elame, kus lapsed kaotanud isa tahetakse veel kinni ka pista? Täiesti õõvastav on lugeda mismoodi isal on asjast nii ükskõik, sest tal pole ju niikuinii enam midagi kaotada… Kohutav.

millest sa aru ei saa? Ei olegi midagi kaotada, isegi kui läheks 20 aastaks kinni, südeamevalu, kahetsust, süüdistust ei võta mingi valemiga endalt ära. Usun, et ta tahaks ise surnud olla, see ongi tema karistus, elada süütundega terve ülejäänud elu, karm….

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

millest sa aru ei saa? Ei olegi midagi kaotada, isegi kui läheks 20 aastaks kinni, südeamevalu, kahetsust, süüdistust ei võta mingi valemiga endalt ära. Usun, et ta tahaks ise surnud olla, see ongi tema karistus, elada süütundega terve ülejäänud elu, karm….

Kägu ilmselt tahab, et isa vabandaks! Siis oleks korras.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Karda jumalat, et sulle endale nende julmade sõnade eest karistust kaela ei saadeta.

Ja sina karda oma vingugaasi andurit, mis ühel päeval üles ütleb ja mille patareid või korrasolekut sa ei viitsi kontrollida.
Ja siis ei aita sind su jumal ka.

(oleks Jumal olemas, oleks ta pigem neid Kakumäe lapsi aidanud)

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmsest on tegu surma põhjustamisega ettevaatamatusest. Aga arvan, et see karistus on nohu võrreldes sellega, mida juba kannab.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, isale võib kaasa tunda, aga veel rohkem on kahju nendest lastest, kelle elu rumala õnnetuse tõttu elamata jäi.
Seadused ongi inimeste kaitseks. Kui tekkis idiootne idee gaasiseadmete korrashoiu pealt kokku hoida, siis tulebki vastutada. Nii palju kui sealt artiklist aru võis saada, ei olnud tegu mingi force majeure juhtumiga.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keeruline teema tõesti. Seaduse järgi pole mehel õigust võtta elu oma seaduslikult abikaasalt. Kui lähtume traditsioonilisest elukorraldusest ning eelkõige piiblist, siis mees on perepea, kes vastutab pere käekäigu eest ja kelle ainuõigus on otsustada pere saatuse üle. Mees ei tohi jätta pärast oma surma peret saatuse hooleks.

Kuskohas ma kirjutasin, et keegi elu kaotas? Kuigi põlema pistis varahommikul, siis kõik 5 last+ haigete jalgadega vanaema pääsesid eluga. Proua ei olnud kodus, sellest probleem tekkiski.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen antud teemas kõigepealt naise peale. Kõigepealt kaotada traagiliselt mitu last ja siis saada veel teada, et laste surmas oli süüdi tema mees. Mina ei suudaks selle mehega enam küll sekundit kah ühes ruumis viibida. Olgugi õnnetus aga ikka- laste isa poleks tohtinud siis neid seadmeid puutuda, kui vastav oskus 100% kindel polnud.

+10
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlen antud teemas kõigepealt naise peale. Kõigepealt kaotada traagiliselt mitu last ja siis saada veel teada, et laste surmas oli süüdi tema mees. Mina ei suudaks selle mehega enam küll sekundit kah ühes ruumis viibida. Olgugi õnnetus aga ikka- laste isa poleks tohtinud siis neid seadmeid puutuda, kui vastav oskus 100% kindel polnud.

Tagantjärele tarku palju ja kõik on nii õilsad. Justkui isal oleks õhkõrna aimu olnud, kuidas asi võib lõppeda.
Mina ei viibiks sinuga vist sekunditki ühes ruumis, kui ma teaksin, kes sa oled.
Loodan, et paar jääb kokku, ei lao teineteise õlule enam hullemat koormat, kui seal juba niigi on, ja saavad õnnetusest paremateks inimesteks. Mõne käo puhul pole seda lootustki vist.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tagantjärele tarku palju ja kõik on nii õilsad. Justkui isal oleks õhkõrna aimu olnud, kuidas asi võib lõppeda.

Mina ei viibiks sinuga vist sekunditki ühes ruumis, kui ma teaksin, kes sa oled.

Loodan, et paar jääb kokku, ei lao teineteise õlule enam hullemat koormat, kui seal juba niigi on, ja saavad õnnetusest paremateks inimesteks. Mõne käo puhul pole seda lootustki vist.

Gaasiseadmete käppimine ongi üliohtlik, kellel EI OLE sellest õhkõrna aimu?
See ei olnud ju esimene gaasi tõttu juhtunud õnnetus. Neid oli just hiljuti lausa mitu.
Võib olla mina tunneksin ennast naisena ka ise süüdi, et ma meest ei keelanud, sest tõenäoliselt ta ju rääkis naisele oma toimetamisest. Mina ka ei kujuta ette, kuidas sellises olukorras paarina edasi jätkata, kui teineteise nägemine tuletab õnnetust meelde.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei kujuta ette, kuidas sellises olukorras paarina edasi jätkata, kui teineteise nägemine tuletab õnnetust meelde.

Jajah, lahuta ära, otsi uus muretu mees, kes su lapsi ei tea ega mäleta ega tahagi teada. Küll siis uus õnn lööb õitsele, pole kahtlustki.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib olla mina tunneksin ennast naisena ka ise süüdi, et ma meest ei keelanud, sest tõenäoliselt ta ju rääkis naisele oma toimetamisest. Mina ka ei kujuta ette, kuidas sellises olukorras paarina edasi jätkata, kui teineteise nägemine tuletab õnnetust meelde.

Jah, eks muidu see oleks ju ammu meelest läinud.

+4
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kakumäe õnnetuse kriminaalmenetlus