Esileht Kodunurk Kala supikogu

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Teema: Kala supikogu

Postitas:
Kägu

Küll energiahind lõpetab ära tunde kestva kontide/luude keetmise ka eliitrestoranides.

Kontide keetmisele ei ole paraku alternatiivi. Mina keedan puljongit tükiks ajaks korraga, külmutan kanget puljongit, sisuliselt kontsentraati, väikestes plastkarpides. Puljongit keeta saab ju siis, kui elekter on odav. Vajadusel saab ka puljongi”konservi” või hoidist teha, et ei peaks seda sügavkülmas hoidma.

Kalapuljongit ei keedeta tunde, sellega pole üldse muret. Ma just tegin lõhesuppi ja puljongit keetsin ehk 45 min? (arvan, et oleks võinud ka 30 minutiga piirduda). Puljongit keetsin loomulikult kala peast ja fileerimisjääkidest (selgroog jms).

Ja noh, mul isiklikult on ka puupliit olemas ning maatüki hooldamisest tuleb iga aasta 1-2 ruumimeetrit küttepuud…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle maitsevad kõik supid! Praegu mõtlen hapukapsa supi peale. Ise teen koorest lõhesuppi just sellest kuumsuitsu lõhe supikogust. Pole seal mingit pead küljes. 4-5 ribi ja suppi saab korralikult. Juurde panen kartulit, porgandit, sibulat ja sisse karbi Merevaiku. Tilli ka peale ja saab super!

Külakostiks muidugi ei viiks😃

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, ausõna, ma olen täiesti vana inimene juba, 45, aga lugesin praegu esimest korda elus, kuidas siis päriselt suppi keedetakse! Kokaraamatuid ei ole suppide koha pealt iialgi tudeerinud ja kui noorem olin, tegin tõesti ainult purgisuppe – vahel harva. Lapsepõlvekodus ei keetnud ei vanaema ega ka ema iialgi mingist kondist midagi, see minu jaoks täiesti võõras teema. Ei tea, vanaema võibolla keetis, aga ema kindlasti mitte, seda teaksin. Ema ka üle 70 juba. Suppe ei mäleta oma lapsepõlvest muud kui kukesupp (no see pakisupp nuudlitega, väga maitses) ja piima-juurviljasupp, mis ka väga maitses. Liha- või kalasuppe meie peres ei tehtud üldse, kala üldse ei söödud tegelikult. Ilmselt seetõttu olen ma totaalselt supikauge inimesena seda teemat lugedes tõepoolest siiralt üllatunud! Nüüd vanemana olen teinud lõhesuppi küll, aga sellest lõhehakklihamassist, mida sügavkülmutatuna müüakse. Frikadellisuppi olen ka teinud. Aga tõesti, ikka puljongikuubikuga. Ja poefrikadellidega. Täitsa süüdimatult tunnistan, et mul ei ole eriti arenenud maitsemeel, ei ole vahet, kas on poe- või kodufrikadellid, omaküpsetatud või poest ostetud leib jne. Toit on toit, maitsenüansid ei ole minu pärusmaa. Selles osas, olen oma pika elu jooksul aru saanud, olen küll pigem vähemuses. Samas ei saa ma oma lapsepõlve selles ka süüdistada, sest olin väga niru sööja ja ainult suure sunniga proovisin midagi peale kastme ja kartuli, seega erinevaid maitseid mulle tutvustada oli ilmselt väga keeruline.

Teemasse: külla läheksin sellise külakostiga inimese juurde, kellest tean, et ta reaalselt oskab midagi sellise asjaga peale hakata. Kui keegi mulle sellise asjaga külla tuleks, ma jääksin lihtsalt jänni. Puudulikud perenaiseoskused nagu selgub!

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi mulle sellise asjaga külla tuleks, ma jääksin lihtsalt jänni. Puudulikud perenaiseoskused nagu selgub!

Ei sa jääks – vaataksid netist retsepte ja katsetaksid ära 🙂
Ma olen nii palju õppinud just niisama saadud toiduainete pärast. Mehel on selline amet, et muudkui antakse seda ja teist. Küll paar värskelt tapetud  küülikut,  küll kitse- või lambakints, küll tükk põtra. Isegi karuliha  on toodud. Rääkimata aedviljadest, millest mul enne aimugi polnud.
Kõigega olen enam-vähem söödavalt hakkama saanud ja on ka täitsa põnev olnud katsetada uusi asju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Supi põlgajatele

https://tervisliktoitumine.ee/supp-soodustab-seedimist-ja-toitainete-imendumist/

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Supi põlgajatele

https://tervisliktoitumine.ee/supp-soodustab-seedimist-ja-toitainete-imendumist/

Ei ole küll tervislikkuses suurt vahet, kas sööd suppi või ühepajatoitu või ahjujuurvilju või muid hautisi. Vedeliku saad päeva jooksul vajalikus koguses nagunii kätte, kellelgi ei teki dehüdratatsiooni  normaalselt toitudes ka siis, kui menüü suppe ei sisalda.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsepõlvekodus ei keetnud ei vanaema ega ka ema iialgi mingist kondist midagi,

Olen veel vanem ja meil keedeti konte koos lihaga küll, aga ainult nii kaua kui liha pehmeks sai, tunde see küll ei kestnud. Kalasuppi ei tehtud kunagi. Kala tavaliselt praeti, harva tehti süldiks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole küll tervislikkuses suurt vahet, kas sööd suppi või ühepajatoitu või ahjujuurvilju või muid hautisi. Vedeliku saad päeva jooksul vajalikus koguses nagunii kätte, kellelgi ei teki dehüdratatsiooni  normaalselt toitudes ka siis, kui menüü suppe ei sisalda.

Kui ei maitse, siis ei maitse, aga iga hinna eest supile anti-reklaami tegemine jääb siiski täitsa arusaamatuks. Milleks veenda teisi inimesi, et supp on mõttetu söök? Mõne siinse arvates lausa “päh!”.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole küll tervislikkuses suurt vahet, kas sööd suppi või ühepajatoitu või ahjujuurvilju või muid hautisi. Vedeliku saad päeva jooksul vajalikus koguses nagunii kätte, kellelgi ei teki dehüdratatsiooni normaalselt toitudes ka siis, kui menüü suppe ei sisalda.

Kui ei maitse, siis ei maitse, aga iga hinna eest supile anti-reklaami tegemine jääb siiski täitsa arusaamatuks. Milleks veenda teisi inimesi, et supp on mõttetu söök? Mõne siinse arvates lausa “päh!”.

Ma ei püüdnud küll kedagi supi ebatervislikkuses veenda. Ja ei saa ka aru, miks mõned miinused sain puhta tõe eest. Tervislikkus ei sõltu ju sellest, kas toit on vedel. Ikka sellest, mis aineid sa manustad.

Kes suppi ei armasta, saab kõik samad toitained ka ühepajatoidust, vormiroast või ahjujuurikatest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kellelgi ei teki dehüdratatsiooni  normaalselt toitudes ka siis, kui menüü suppe ei sisalda.

Minult said miinuse selle lõigu eest, sest tegelikult üle poolte täiskasvanutest ja eriti eakatest EI joo küllalt vett ja neil on juba krooniline vedelikupuudus (kuiv nahk, kõhukinnisus jms hädad). Eestlaste kohta ei leidnud, aga: Hiljutisest uurimusest selgus, et 2/3 brittidest kannatab veepuuduse all ja pooled britid ei teagi, kui palju nad vett jooma peaksid. Ligi 40% brittidest ei joo üldse vett, kuna peab seda maitsetuks.

Seega on ainult hea, kui osa toitudest on ka vedelamad, ca 400ml saab keha oma ainevahetusest ja ülejäänu peaks tulema toidu ja joogiga.

Ei maitse, siis ei maitse, jood sellevõrra rohkem ja kõik, aga mingit üldreeglit “suppi pole vaja” on tegelikult vale tõstatada.

Ja külla viiks ikka selliseid asju, mida lauale panna saab 🙂 aga noh, see saade on opakas üleüldiselt ja enamus ideid on puhta lollakad, olen vilksamisi mõnda näinud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures õige et vanemad inimesed ei joo piisavalt vett, näiteks pidin oma ämmale organiseerima 500 ml veepudelid et iga päev vähemalt üks/kaks ära jooks. Kaebas ka et pea käib ringi ja väsinud, oli vedelikupuudus. Kusjuures et mõtlete et noh joob siis tassitäie vett aga nii vanad inimesed unustavad lihtsalt. Ämm 84a, siis see veepudel tuletas meelde laual. Kusjuures mitte gaseeritud, vanemad inimesed ei talu mullijooke.  No ja äi see on ka omamoodi, ei armasta suppe, vett, teed, mahla, täitsa probleem meil. On ka 87 aastane.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen veel vanem ja meil keedeti konte koos lihaga küll, aga ainult nii kaua kui liha pehmeks sai, tunde see küll ei kestnud. Kalasuppi ei tehtud kunagi. Kala tavaliselt praeti, harva tehti süldiks.

Mida kauem konte keeta tasasel tulel seda maitsvam tuleb puljong. Meil ema keetis küll ise kontidest puljongit, teen seda ise , no viimasel ajal harva. Teen ka kalasuppi, kalast sülti ei ole teinud kunagi ei minu ema ega ka ise

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures õige et vanemad inimesed ei joo piisavalt vett, näiteks pidin oma ämmale organiseerima 500 ml veepudelid et iga päev vähemalt üks/kaks ära jooks. Kaebas ka et pea käib ringi ja väsinud, oli vedelikupuudus. Kusjuures et mõtlete et noh joob siis tassitäie vett aga nii vanad inimesed unustavad lihtsalt. Ämm 84a, siis see veepudel tuletas meelde laual. Kusjuures mitte gaseeritud, vanemad inimesed ei talu mullijooke. No ja äi see on ka omamoodi, ei armasta suppe, vett, teed, mahla, täitsa probleem meil. On ka 87 aastane.

Vee joomine on väga suur probleem ja mitte ainult vanematel inimestel. Inimesed eriti ei mõtle sellele. Mul tuleb just üks tuttav meelde, kes vingus koguaeg, et on uimane ja ka kõht on kinni. Ütles, et joob nii palju kohvi ja kõht ikka kinni ja kuidas saab olla uimane. Ma siis küsisin, et palju ta vett joob. Ei joogi- joob ainult kohvi ja vahel mahla ka. Eeee…ilmselge dehüdratsioon. Lõpuks hakkas vett jooma. Rääkis ka mulle sellest. Jõi kogu kaks liitrit tunniga ära, et noh, kiiremini saada(ma ei kujuta ette kuidas ta seda kaanis üldse). Ma ei suutnud uskuda inimese rumalust selle koha pealt. Keha ei omasta nii kiiresti tulevat vee kogust. 400ml iga 20 minuti tagant oli vist see omastamise aeg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida kauem konte keeta tasasel tulel seda maitsvam tuleb puljong. Meil ema keetis küll ise kontidest puljongit, teen seda ise , no viimasel ajal harva. Teen ka kalasuppi, kalast sülti ei ole teinud kunagi ei minu ema ega ka ise

Nii on jah. Ma olen veisepuljongit keetnud terve öö läbi. Väga maitsev oli.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina näen suppidega kõvasti vaeva, korralik puljong, palju head kraami, juurikad kuumutan võiga läbi jms. No ei maitse mulle, lihtsalt ei ole supisõber. Vaevalt et enam meeldima hakkab, keskeas juba ja ikka võimalusel sööks midagi muud. Pubekast poeg on suur supisõber, mehele ka meeldib. Minu meelest ei ole see tunne mitte kõht jääb supisöömisest tühjaks/ läheb kiiresti tühjaks- lihtsalt tahaks midagi head ja supp ei ole see.

Ehk ongi põhjus selles, et oled nii palju vaeva näinud. Kui pool päeva hoolega süüa teha, siis võib omal isu täiesti kaduda, sest ollakse vaaritamisest väsinud.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Esileht Kodunurk Kala supikogu