Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kallase järgse Reformierakonna rahapoliitika

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kallase järgse Reformierakonna rahapoliitika

Postitas:

Kuna Kallas plaanib juba järgmisel suvel Eesti poliitikast lahkuda, siis tekkis küsimus, et kuidas Reformierakond edasi võiks toimetada.
Mis on teie hinnang? Kes saab uueks peaministriks? Kas koalitsioon püsib? Kas jätkatakse seni väljakäidud ja alustatud muudatustega maksupoliitikas ning rahanduses?
Kas õpetajatel jt on lootus palka juurde saada? Kas maksuküüru kaotamine tuleb?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes saab uueks peaministriks? Kas koalitsioon püsib?

Ega see Kaja lahkumine veel kindel pole, aga kui peaks nii minema, siis arvan, et koalitsioon püsib ja uueks peaministriks saab Pevkur. Ma praegu rohkem kirjutada ei viitsi ja teistele küsimustele ei vasta. Kui vaim peale tuleb, siis vaatame edasi….

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina küll ei tea, et Kallas plaanib poliitikast lahkuda. Loodan, et nad saavad eelarve vastu võetud. Maksumuudatused on vajalikud. Toetused peavad olema vajaduspõhised.

Küll nende õpetajte palk ka tõuseb ajaga nagu kõigil teistelgi.

+6
-3
Please wait...
Postitas:

Mina küll ei tea, et Kallas plaanib poliitikast lahkuda.

Rõhk sõnal Eesti poliitikast lahkuda. Spekuleeritakse talle mingeid ametikohti Euroopas. Kas see ka nii läheb, seda näitab kevad 2024.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina loodaan maksuküüru kaotamisele. Muu eriti ei huvita

+4
-3
Please wait...
Postitas:

Ma ei saa aru miks arvatakse, et Kaja Kallas on nagu mingi lõrisev koer kusagil kullakoti kõrval, kes ei luba kotile läheneda. Et kui sellest koerast lahti saaks, siis algaks pidu ja pillerkaar. Inimestel on üllatavalt suured ootused, et kui Kallas kuhugi ära kaob, oi küll siis hakkavad piimajõed jooksma. Ei hakka, rahakott on meil täpselt sama väike ja raha tuleb ikka endiselt maksudest, mitte kullakotist.

+8
-5
Please wait...
Postitas:

Kes saab uueks peaministriks? Kas koalitsioon püsib?

Ega see Kaja lahkumine veel kindel pole, aga kui peaks nii minema, siis arvan, et koalitsioon püsib ja uueks peaministriks saab Pevkur. Ma praegu rohkem kirjutada ei viitsi ja teistele küsimustele ei vasta. Kui vaim peale tuleb, siis vaatame edasi….

Loodan, et ei saa Pevkur, sest ta on liiga sümpaatne inimene, et panna teda ametikohale, kus saab sust peksukott.

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Mina küll ei tea, et Kallas plaanib poliitikast lahkuda. Loodan, et nad saavad eelarve vastu võetud. Maksumuudatused on vajalikud. Toetused peavad olema vajaduspõhised.

Küll tõuseb? Neil ongi ju plaanitud, et järgmisel aastal tõuseb palk.

0
0
Please wait...
Postitas:

Maksuküüru kaotamise ja tulumaksuvaba miinimumi(aga seda praegu ei plaanitagi) tõstmise poolt olen ka mina, kuid käibemaksu tõstmise poolt aga mitte.

Ja raha võiks selleks tulla tulumaksu tõstmise pealt näit 26%-ni. Või teha mitu astet. Tulumaksuvaba kuni 1000eur/kuu, tulumaks 20% 1000-2000eur vahemik ja 2000+eur 30%.

Nii maksaks näit 3000eur teeniv inimene 500eur tulumaksu, 2000eur teeniv 200eur ja 1000eur teeniv 0eur tulumaksu.

+4
-5
Please wait...
Postitas:

Maksuküüru kaotamise ja tulumaksuvaba miinimumi(aga seda praegu ei plaanitagi) tõstmise poolt olen ka mina, kuid käibemaksu tõstmise poolt aga mitte.

Ja raha võiks selleks tulla tulumaksu tõstmise pealt näit 26%-ni. Või teha mitu astet. Tulumaksuvaba kuni 1000eur/kuu, tulumaks 20% 1000-2000eur vahemik ja 2000+eur 30%.

Nii maksaks näit 3000eur teeniv inimene 500eur tulumaksu, 2000eur teeniv 200eur ja 1000eur teeniv 0eur tulumaksu.

Palju sa neid küüre juurde veel teeks? Jutt ju jaotamisest. Rohkem teeniv inimene ju maksab rohkem, kuigi % sama. Saad sa sellest aru.

+6
-4
Please wait...
Postitas:

Palju sa neid küüre juurde veel teeks? Jutt ju jaotamisest. Rohkem teeniv inimene ju maksab rohkem, kuigi % sama. Saad sa sellest aru.

Minupakutu pole mitte küürud vaid astmed. Ka 3000 eurist palka saaval isikul oleks ju nii 1000euri pealt maksuvabastus kui ka 1000-2000euri pealt 20% tulumaks. Erinevalt praegusest, kus tulumaks on küll üks, aga see maksuvaba miinimum sissetuleku kasvades kaob. Aga see madal tulumaks on just refikate püha graal, mida mingil juhul puutuda ei tohi. Teeme ikka vaeseid vaesemaks, kuni 1200eurist palka saavatel inimestel ju ei muutu maksuküüru kaotamisest midagi paremaks, aga käibemaksu ja automaksu tõttu nende maksukoormus tõuseb. Selle asemel, et suurendada vaesemate reaalset sissetulekut, suurendatakse hoopis rikkamate oma ja seda vaesemate arvelt.

+1
-8
Please wait...
Postitas:

Sa vastandad rikkad ja vaesed, rikkad rikkamaks ja vaesed vaesemaks. Astu natuke kastist välja ja môtle natuke laiemalt. Kes üldse on vaene ja kas ta tahab nii elada? Vaevalt. Üks osa väiksepalgalisi trambivad jalgu, nôuavad pidevalt midagi, et kôik teised on nende hädades süüdi ja justkui ka vôlgu, seega peavad neile midagi pidevalt andma. Sinna hulka kuulud vist ka sina ise. Ikka vôtame neilt pahadelt rikastelt midagi ära. Teine osa väiksepalgalisi vaatab kuidas oma sissetulekut suurendada, vôtab lisatööd ja 2 väikest palka kokku enam ei ole ju nii väga väike. Siis tuled sina ja karistad seda inimest, et ta polegi juskui enam nii vaene ja peab sullegi midagi andma jälle. Miks? Püüa samuti natuke enam.  Ühiskond ei muutu ju rikkamaks kui vôtame ühelt ära jôuga ja anname tugitoolis istuvale ja jalgu kôlgutavale inimesele. Rohkem teeniv inimene maksab ju igaljuhul rohkem vaatamata et tulumaksu % ja tulumaksuvaba miinimum on kôigile üks ja sama.

+4
-5
Please wait...
Postitas:

Kas maksuküüru kaotamine tuleb?

Ma arvan et tuleb. Reform tahab seda, et oleks üks ja seesama tulumaksuprotsent kõigile. Vaesemaid aitab see, millise summa pealt jookseb maksuvabastuse piir.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Õpetajad saaksid maksuküüru kaotamisest juba piisava summa oma praeguse palga juures ja polekski vaja eraldi tõusu neile.

+3
-2
Please wait...
Postitas:

Õpetajad saaksid maksuküüru kaotamisest juba piisava summa oma praeguse palga juures ja polekski vaja eraldi tõusu neile.

Piisava? Alla 100 euro tõuseks neil palk, see on jube palju või?

+2
-2
Please wait...
Postitas:

Targa inimese kirjutatud analüüs, lugege

https://majandus.postimees.ee/7904839/nadala-persoon-heido-vitsur-ega-me-enne-peatu-kui-paris-kuristiku-serval

+3
0
Please wait...
Postitas:

Sa vastandad rikkad ja vaesed, rikkad rikkamaks ja vaesed vaesemaks. Astu natuke kastist välja ja môtle natuke laiemalt. Kes üldse on vaene ja kas ta tahab nii elada? Vaevalt. Üks osa väiksepalgalisi trambivad jalgu, nôuavad pidevalt midagi, et kôik teised on nende hädades süüdi ja justkui ka vôlgu, seega peavad neile midagi pidevalt andma. Sinna hulka kuulud vist ka sina ise. Ikka vôtame neilt pahadelt rikastelt midagi ära. Teine osa väiksepalgalisi vaatab kuidas oma sissetulekut suurendada, vôtab lisatööd ja 2 väikest palka kokku enam ei ole ju nii väga väike. Siis tuled sina ja karistad seda inimest, et ta polegi juskui enam nii vaene ja peab sullegi midagi andma jälle. Miks? Püüa samuti natuke enam.  Ühiskond ei muutu ju rikkamaks kui vôtame ühelt ära jôuga ja anname tugitoolis istuvale ja jalgu kôlgutavale inimesele. Rohkem teeniv inimene maksab ju igaljuhul rohkem vaatamata et tulumaksu % ja tulumaksuvaba miinimum on kôigile üks ja sama.

Matemaatiliselt on see RE mantra õige, majanduslikult on see pigem demagoogia. Põhjus on selles, et kulusid ei ole võimalik lõputult vähendada. Öelda, et otsigu see väikesepalgaline siis lisatööd on künism- ka tema teeb 8 tundi päevas tööd ja tahaks ehk aega perega veeta. Väide, et suurepalgalised on selle nimel pingutanud, peab paraku paika ainult osaliselt. Kõige lihtsam näide selle kohta oleks nii mõnegi RK liikme palk vs õpetaja palk. Riigi idee peakski olema see, et kõigil oleks siin hea elada, mitte ainult neil kes suudavad teenida kaugelt üle keskmise. RE idee teha vaesemad vaesemaks, rikkamad rikkamaks ja öelda seepeale, et keskmiselt said kõik rikkamaks, ongi selle erakonna ülbuse ja tavaelust võõrdumise otsene tagajärg. Astmeline tulumaks on kõigis arenenud maades ja vaatamata sellele elavad nad meist paremini. Mis puudutab aga seda, et kuidas majandust kasvatada, ei ole RE  poolt ühtegi ideed kuulnud.

+7
-2
Please wait...
Postitas:

Kallas on ju välja käinud soovi Nato peasektetäriks saada ja vihjeid on olnud, et sobiks ka mõni EL tähtsam ametikoht. Europarlamendi valimised on juba tuleval kevadsuvel. Kui te arvate, et ta ei lahku Eesti poliitikast, siis tähendab, ta ei saa ühtki soovitud kohtadest? ELi parlamendi koht on ju peaaegu garanteeritud – Reformierakond saab kindlasti vähemalt ühe inimese sinna saata ja kui Kallas soovib, on see tema.
Kallasel on huvitav positsioon hetkel ka oma erakonna sees. Seepärast tekivadki mõtted, et kas uue juhiga toimuks muutus ja kuhu suunas. Mis oleks Kallase-järgse Reformierakonna plaan?

Õpetajate palk tõuseb natuke tõesti. Aga selle tempoga 120% keskmisest küll mõne aasta pärast käegakatsutav pole ja pole näha, et majanduses või riigi rahakotil lähiaastatel paremaks läheks. Kõigi meelest muidugi polegi õpetajatele palka juurde vaja, aga see on iseteema. Reformierakond ise rääkis sellest 120%, Kallas ise mainis seda alles hiljuti, et plaan on ikkagi jõus.

0
-2
Please wait...
Postitas:

Kallas on ju välja käinud soovi Nato peasektetäriks saada ja vihjeid on olnud,

Seda kohta ta 95% tõenäosusega ei saa.

+1
0
Please wait...
Postitas:

ELi parlamendi koht on ju peaaegu garanteeritud

Seal on ta juba olnud. Kas ta viitsib seda korrata?

0
0
Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kallase järgse Reformierakonna rahapoliitika