Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kallid kardinad – kui tihti vahetate?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kallid kardinad – kui tihti vahetate?

Postitas:
Kägu

Ei osanud head pealkirja panna.
Mind on alati \”vaevanud\” küsimus uhkete kallite kardinate kohta – enamasti on need ju lastud õmmelda spetsiaalselt sellele ruumile ja teadagi, et on kallid. Aga kas lasete vaid ühe \”komplekti\” teha või mitu? Kuidas neid pestakse/ hooldatakse?
Mina vaene rott ostan jumalast tavalised tüll- ja külgkardinad, vahetan samasuguste lihtsakeste vastu, pesen ja triigin ise. Aga kinnisvarakuulutustes näeb ikka igasugust ilmaimet ja mõtlengi, et kas neid üldse kunagi vahetatakse? Ma tean tuttavat, kes lasi ligi 10 000 kroonised elutoakardinad õmmelda ja minu meelest olid need tal aastaid akende ees. Olid igavesti uhked mitmekihilised ja mitmest kangast, aga vahetuskardinaid polnudki.

Vbl loll teema, aga no ma vaevlen juba pikemat aega teadmatuses teiste inimeste elude ja kardinate pärast 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kallid kardinad – kui tihti vahetate?

Miks peavad olema vahetuskardinad? No paned korra aastas pessu (või tihemini, kui tunned vajadust), siis kuivatad ära ja paned ette tagasi, see päevake-paar saab kardinata ka hakkama. Õhukesed võib ju üldse märjana ette panna, kuivavadki paremini sirgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eee, vbl väga loll küsimus, aga miks peavad vahetuskardinad olema? Mul kõikides tubades ühed kardinad läbi aastate, osad eritellimusel, osad Jyskist. Kui mustaks saavad, võtan alla, pesen, kohe märjalt triigin ning üles tagasi. Aknad on \”paljalt\” ca 3-4 tundi.
Ma küll ei taha, et mul 7 suure akna varukardinad kusagil kapitäie ruumi võtaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas ühest ja samast tüdimust ei teki?
Mul on küll talvel ja sügusel tumedamad, paksemad kardinad, kevadel ja suvel õhemad, heledamad ja rõõmsavärvilisemad. Vahetan diivanipatjadel katteid ja koos sellega ka kardinaid – toal jälle uuem ja värskem mulje. Ei kujta ette aastast aastasse sama ilmega elamist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole vahetuskardinaid, kui ühed ära väsivad, ostan lihtsalt uued ja kõik. Mitu korda aastas tõesti kardinaid ei vaheta. Suvel elan üldse maakodus ja spetsiaalset suveuuendust linnakorteris ei korralda.
Mul on paneelid. Kõige rohkem maksiski see paneelkardinasüsteem. Hiljem neid paneele vahetada on suhteliselt lihtne ja üldsegi mitte kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on kardinaid vaja ainult aknaraamistuseks, sellepärast olen ostnud IKEAst ja Jyskist kõige odavamaid kardinaid. enamus on valged, aga on ka mõned komplektid kollaseid, punaseid ja musti. valin kõige õhemad ja läbipaistvamad. kuidas tuju on, niimoodi vahetan. ei kujutaks ette, et oleks need mitmekihilised kardinad akende eest tolmu kogumas aastast aastasse. kui nüüd mõtlema hakata, siis polegi ilusaid õmmelda lastud kardinaid näinud, kõik on kuidagi raskepärased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, eks siit tulebki juba välja, et mõnele on toasisustamine kui hobi. Mul on 5 aastat alates sissekolimisest enamus tube täpselt sama näoga, ainult toalilli ja igasugu vidinaid on juurde kogunenud. Teoreetiliselt mõnikord vaatan, et võiks tapeedi vahetada või ühe seina värvida, kuid esiteks nõuab see palju raha (meil suured pinnad) ning teiseks peaks me perega siis kuhugi välja kolima. Ühesõnaga, ei viitsi! Seni kuni asjad terved-puhtad, ei näe mina mõtet raha raisata. Tüdimust toasisustusest küll ei teki.
Samas mul sõbrapere, kelle kodu vahetab pidevalt nägu. Sinna minnes on iga kord midagi muutunud – kord aastas värvitakse, vahetatakse kõik diivanipadjad välja, mööblit vahetatakse jne. On jah ilus ja lahe, aga sellel kodusel naisel on see tõesti kui kutsumus ning raha on neil ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad ja soovid on ka erinevad, samuti ettekujutus sellest, mis on ilus, hea, mugav, tervislik vmt. Meil näiteks on bambusribid akende ees. Mõnes ruumis on lisaks veel üks tumedam palaks, mille õhtul ette tõmbame, kui on täiskuu vmt. Meeldibki selline vahemereline ruum ja pole iialgi mingeid tülle ega muid kardinaid kasutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul läksid ka elutoa kardinad 10 000 eeki maksma. Aastaga ei ole veel tüdimust tekkinud, ilmselt niipea ei teki ka.
Kardin ongi just see, mis teeb kodu ilusaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on laed 250 kõrged ja poest kardinaid ei saagi. Ja kui ühe kardina riie on 12meetrit ja aknaid on mitu siis see pole mitte odav lõbu. Seega vahetan kardinaid ca 2 aasta tagant. Ema mul õmbleja, ei telli kuskilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

😀 ikka vahetan, kuna aknad pole suured, siis nn elutoa peale kulub 40-50¤ ,aga valin kaua ja pikalt. Oluline on välimus ja hind. 😉 Aga kes otsib see leiab.
Ei näe, et peaks meeletu raha sellleks kulutama. Kuid eks neil läheb kardinatele peale tunduvalt rohkem raha, kui terve maja/korteri sein aknaid täis. 😀
Aga minu meelest 2-4paari võiks olla, et värkus tuua! 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elan kortermajas, rikas ka pole, tavaline. Ja kardinatele olen püüdnud alati võimalikult vähe kulutada. Otsest vajadust et keegi sisse vaatab justkui pole ja külgkardinaid ei kasuta aastaid juba. Rulood on ees ja mingid kerged vuaalkardinad olen ise õmmelnud või ostnud, kui on tahtmine tuba pehmendada mingi riidega ehk sisustuselemendina. Momendil on nii, et elutoas on ainult valge ruloo, mis enamuse ajast on üleval. Noormeeste tubades on ka rulood, meie magamistoas on lisaks ruloole üks hõljuv asi ka ees. Ei laseks vist kunagi kardinaid tellimisel valmistada. Kui juhtub elus nii, et muudan elukohta ja saan suurte (3m) akende asemel väiksemad aknad, siis neile on veel mõnusam ise karinaid teha ja väikesed ruloodki on odavamad ja valik suurem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

elan kõrgel korrusel, elutoas seega vaja vaid aknaäärseid kardinaid.
Mingeid krookeid-sitse-satse ei salli, seega olemasolevad kardinad on väga lakoonilised valgest/osaliselt läbipaistvast kangast lihtsad ja sirge lõikega. Sobivad igal ajal.

Need kardinad õmblesin kvaliteetsest kangast juba 12a tagasi eelmises elukohas, aga ajatu kvaliteet kestab väga kaua. Plaanin neid kasutada veel 10-20 a!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on laed 250 kõrged ja poest kardinaid ei saagi. Ja kui ühe kardina riie on 12meetrit ja aknaid on mitu siis see pole mitte odav lõbu. Seega vahetan kardinaid ca 2 aasta tagant. Ema mul õmbleja, ei telli kuskilt.[/tsitaat]
250 lagi on ju täpselt standard ja kõige enam levinud…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina armastan õhukesi valgeid kardinaid, ideaalis võiks üldse ilma kardinateta olla, aga kuna elame esimesel korrusel, siis ei saa. Seega võimalikult tähelepandamatud ja valgust läbi laskvad. Ostan jyskist ja kui tuleb soov uute järgi, siis viskan vanad ära ja ostan uued, viimati läks elutoas 30¤, lastetoas 12¤, magamistoas 20¤. Olen proovinud ka värvilisi, aga meile ei sobi, teeb toa raskeks ja pimedaks, seega toale nö nägu annan teiste elementidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Armastan vaheldust ja seepärast ka rohkem kardinaid. Ka voodikatteid mitmed. Samas pole need ka hirmkallid. Ja vahetan neid paar korda aastas- kevadel ja sügisel.

Please wait...
Postitas:
Lenin77

Ja minul olid paar aastat tagasi elutoas 32.ooo krooni maksvad kardinad Reeda Kardinatest.
Müüsime korteri maha ja ei teagi kuidas uued elanikud neid hooldasid.
Ise aga võtan kardinad maha ja viin keemilisse ja siis panen tagasi.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kallid kardinad – kui tihti vahetate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.