Esileht Väikelaps Kallid lapsevanemad öelge rohkem oma lastele, et armastate neid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kallid lapsevanemad öelge rohkem oma lastele, et armastate neid

Postitas:

Palun öelge oma väikelastele, et te armastate neid, isegi siis kui nad on kurvad, kurjad, teevad pahandusi, jonnivad ning ei kuula sõna.

Ühel päeval, kui minu 3,5-aastane tuli koju väsinuna, frustreeritud, jonnis ning ma pidin tollel õhtul kodunt ära minema ja ta väljendas oma trotsiga seda, kuidas talle ei meeldinud, et ma ära lähen. Ta oleks tegelikult tahtnud öelda, et emme ma tahaksin täna sinuga koos olla, ma väga igatsesin sinu järele. Selle asemel aga laps hakkas süüa maha loopima, karjuma, et ma olen kuri sinu peale ning et emme ei peaks ära minema.

Võtsin õrnalt tema õlgadest seljatagant kinni, kallistasin teda ning ütlesin, et kullake ma armastan sind ikka, vaatamata sellele, et sa minu peale kuri oled ning karjud. Ma käin ära ja tulen tagasi ning siis võime kallistada ja rääkida.

Laps mõtles hetke ning tema tujumuutus oli 180 kraadi, ta kallistas mind ning ütles, et tema armastab mind ka, aga jääb mind igatsema nii kauaks, kuni ma koju tagasi olen. Vastasin, et igatsemine näitabki, et sa armastad ja minust väga hoolid, et see on hea ning nii see peabki olema inimesega, keda armastad.

Laps oli rõõmus ning lasi mul rahulikult minna.

Jah, lapsed võivad vahel olla võimatud, jonnipurikad, kanged oma mina läbi suruma ning vahel tunduvad isegi pahatahtlikult julmad. Tegelikult on neile vaja palju armastust, kallistusi ja regulaarselt (näiteks pool tundi päevas) 1:1 tähelepanu iga vanemaga.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb mulje, et sa ütlesid esimest kord aoma lapsele, et <armastad teda ja nüüd avastasid, et laps on rõõmus selle üle. Normaalse lapsevanema jaoks ei ole see midagi erilist, öelda lapsele, et armastab teda ja ei tee sellest teemat 😀 Tee ka sina sellest igapäevane asi, selmet seda kuidagi eriliseks saavutuseks pidada

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa selle targutamisega nüüd ütelda tahtsid muidu?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära loe nende eelnevate õelate muttide vastuseid siin. Su kirjutis oli imeline 🙂
Ütlen ka lapsele iga päev, et armastan teda ja kallistame palju palju.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:09; 25.10 14:16; 27.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel on väga erinev arusaam normaalsusest. Töötan lasteaias ja mind üllatab, et kirjeldades omavahel laste päeva, siis kunagi mainisin, et üks laps rääkis, kui väga tema issi emmet armastab, et teeb talle musi ja võtab sülle. Üllatusin kolleegi kommentaarist, et ju oli esimest korda, seetõttu mainis, muidu ju oleks nii tavaline, et ei räägiks nii elementaarsest asjast.

Nojah…

Mina arvan samuti, et väga palju peab lastele andma tunnet, et neid päriselt armastatakse. Kui endalgi on kurb olla, siis kõige rohkem vajame ju mõistmist, tuge, kallistust, mitte eemale tõukamist ja ähvardamist. Samas peab see tulema loomulikult ja südamest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen seda koguaeg.
Eile oli mu 5sel mingi imelik jonnituju ja isegi peale seda, kui ma olin pool päeva temaga kurjustanud ütles ta mulle õhtul voodis, et ma olen maailma kallim. Tema mulle ka.
Ta tahab siiamaani iga õhtu unejuttu, musi-kalli, 5 min et tema voodis olen ja tihtipeale ka “Rongi laulu” koos paiga. Ja pakun seda talle rõõmuga. Ükspäev just mehega arutasime, kui kahju on, et varsti hakkab see aeg pihta, kus emme-issi musi on väkk ja kaissu tulla ei taha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:45; 25.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen seda koguaeg.

Eile oli mu 5sel mingi imelik jonnituju ja isegi peale seda, kui ma olin pool päeva temaga kurjustanud ütles ta mulle õhtul voodis, et ma olen maailma kallim. Tema mulle ka.

Ta tahab siiamaani iga õhtu unejuttu, musi-kalli, 5 min et tema voodis olen ja tihtipeale ka “Rongi laulu” koos paiga. Ja pakun seda talle rõõmuga. Ükspäev just mehega arutasime, kui kahju on, et varsti hakkab see aeg pihta, kus emme-issi musi on väkk ja kaissu tulla ei taha.

tead, väikesed lapsed vajavad ka vägivaldse vanema armastust, kahjuks see on nii, ei võta lapselt armastust miski.
Mõtle sellele, aga kas see on väikese hinge suhtes aus.. tema suhtes halvasti käituda, isegi kui laps oli jonnakas. Laps on laps, seda ei tohi unustada.

Nägin ühte videot, kus naine lõi last jalaga selga, kuid laps ikkagi pöördus lõpuks ema poole..
See on õudne, kui kuri võib olla vanem inimene pisikese suhtes ja lapsel pole kelleltki tuge loota kui ikka sellelt samalt vanemalt, ta ikkagi loodab, et äkki emme ikkagi armastab teda veel

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:09; 25.10 14:16; 27.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen seda koguaeg.

Eile oli mu 5sel mingi imelik jonnituju ja isegi peale seda, kui ma olin pool päeva temaga kurjustanud ütles ta mulle õhtul voodis, et ma olen maailma kallim. Tema mulle ka.

Ta tahab siiamaani iga õhtu unejuttu, musi-kalli, 5 min et tema voodis olen ja tihtipeale ka “Rongi laulu” koos paiga. Ja pakun seda talle rõõmuga. Ükspäev just mehega arutasime, kui kahju on, et varsti hakkab see aeg pihta, kus emme-issi musi on väkk ja kaissu tulla ei taha.

tead, väikesed lapsed vajavad ka vägivaldse vanema armastust, kahjuks see on nii, ei võta lapselt armastust miski.

Mõtle sellele, aga kas see on väikese hinge suhtes aus.. tema suhtes halvasti käituda, isegi kui laps oli jonnakas. Laps on laps, seda ei tohi unustada.

Nägin ühte videot, kus naine lõi last jalaga selga, kuid laps ikkagi pöördus lõpuks ema poole..

See on õudne, kui kuri võib olla vanem inimene pisikese suhtes ja lapsel pole kelleltki tuge loota kui ikka sellelt samalt vanemalt, ta ikkagi loodab, et äkki emme ikkagi armastab teda veel

No püha jumal. Sa võrdled minu kurjustamist jalaga selga löömisega!? Ilma asjaolusid teadmata?

Tüüpiline perekool. Et kui last korrale kutsuda=vägivald?

Siin saab küll ja veel lugeda teemaalgatusi sellest, kus vanemad lausa kardavad lapse jonni ja ei julgeta isegi keelata. Tal on periood, kus ta ei viitsi, taha ja ei oska järsku enam mitte midagi. Kas ma siis pean ta teenija olema? Kallistama teda iga jonni aeg?
Andma signaali, et igale jonnile järgneb positiivne tagasiside?

Mu poiss jauras hommikust saati(enne lasteaeda), et tal ON eluliselt vaja ühte mänguasja. Seda nägi ta hommikul multikate vajelisel reklaamis. No ja loomulikult see jätkus peale lasteaeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:45; 25.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen om lastele mitu korda päevas, et ma armastan neid. Lapsed ütlevad ka mulle vastu kui väga nad mind armastavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võite end näost siniseks rääkida oma ilusate sõnadega, aga kui seal taga midagi ei ole, on see mõttetu. Õigemini, ma ise tunnen oma ema suhtes, et no ei armasta mind, siis ei armasta, aga ära vähemalt mulle näkku valeta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen seda koguaeg.

Eile oli mu 5sel mingi imelik jonnituju ja isegi peale seda, kui ma olin pool päeva temaga kurjustanud ütles ta mulle õhtul voodis, et ma olen maailma kallim. Tema mulle ka.

Ta tahab siiamaani iga õhtu unejuttu, musi-kalli, 5 min et tema voodis olen ja tihtipeale ka “Rongi laulu” koos paiga. Ja pakun seda talle rõõmuga. Ükspäev just mehega arutasime, kui kahju on, et varsti hakkab see aeg pihta, kus emme-issi musi on väkk ja kaissu tulla ei taha.

tead, väikesed lapsed vajavad ka vägivaldse vanema armastust, kahjuks see on nii, ei võta lapselt armastust miski.

Mõtle sellele, aga kas see on väikese hinge suhtes aus.. tema suhtes halvasti käituda, isegi kui laps oli jonnakas. Laps on laps, seda ei tohi unustada.

Nägin ühte videot, kus naine lõi last jalaga selga, kuid laps ikkagi pöördus lõpuks ema poole..

See on õudne, kui kuri võib olla vanem inimene pisikese suhtes ja lapsel pole kelleltki tuge loota kui ikka sellelt samalt vanemalt, ta ikkagi loodab, et äkki emme ikkagi armastab teda veel

No püha jumal. Sa võrdled minu kurjustamist jalaga selga löömisega!? Ilma asjaolusid teadmata?

Tüüpiline perekool. Et kui last korrale kutsuda=vägivald?

Siin saab küll ja veel lugeda teemaalgatusi sellest, kus vanemad lausa kardavad lapse jonni ja ei julgeta isegi keelata. Tal on periood, kus ta ei viitsi, taha ja ei oska järsku enam mitte midagi. Kas ma siis pean ta teenija olema? Kallistama teda iga jonni aeg?

Andma signaali, et igale jonnile järgneb positiivne tagasiside?

Mu poiss jauras hommikust saati(enne lasteaeda), et tal ON eluliselt vaja ühte mänguasja. Seda nägi ta hommikul multikate vajelisel reklaamis. No ja loomulikult see jätkus peale lasteaeda.

ja mõni vanem oskab rahumeelselt ära seletada miks seda täna/homme ei saa, rahu majas, teine jälle ei oska.
Kasvõi saanuks öelda, et kui oled tubli poiss/tüdruk, võib-olla päkapikk või jõuluvana toob, või sünnipäevaks. Mida iganes sellist, et mitte tappa lapse lootust ja vähemalt endal lihtne, tead mida laps soovib.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 20:09; 25.10 14:16; 27.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Kallid lapsevanemad öelge rohkem oma lastele, et armastate neid