Esileht Kodunurk kallimad-odavamad rätikud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: kallimad-odavamad rätikud

Postitas:
Kägu

Kas olete märganud vahet vastupidavuses ja kasutusmugavuses odavamatel ja kallimatel vannitoarätikutel? Ma käisin ostsin täna kaubamaja osturallilt uusi rätikuid vannituppa. Neid oli seal erinevaid ja ei osanud valida. Võtsin siis kolmed erinevad eri hinnakategoorias. Odavad olid Pai rätikud, kallimad olid Joop! ja Cawo Luxury Home. Neist omakorda oli Joop! tsipa kallim, aga mitte ka märkimisväärselt. Ma nüüd kohe plaanin neid ringiratast kasutada ja vaadata, kui meeles on, kas siis peavad kallimad kauem vastu kui Pai omad? Katsudes ei saa ma küll midagi aru, et Joop oleks käe all ja vastu nägu mõnusam, kui 3x odavam Pai.
Rahakoti paksuse poolest ma võiks neid Joope osta küll, aga ega ma loll ka ole, et raha niisama pilduda. Aga kui kallim oleks ka kvaliteetsem, siis võiks kvaliteedi eest ju ka rohkem maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

soovin rätikut, mis imaks vett, osadega võid nühkida ja need ei ima vett isegi peale paari pesukorda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anna meile ka teada eksperimendi tulemustest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas olete märganud vahet vastupidavuses ja kasutusmugavuses odavamatel ja kallimatel vannitoarätikutel?

Pigem küsiks, et ka sa tõesti pole vahet märganud?
Kallimad on paksemad ning mahutavad rohkem vett. Pärast aastaid kasutamist on ikka pea samasugused.

Silma järgi on juba erinevus näha, siin pildil on mingid kallima otsa omad, karv on paks ja tihe nagu kassil seljas ja neli tk kokku pannes on hunnik sama lai kui kõrge:

Odavamad on need, mis sa osturallilt ostsid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On erinevad rätikud, jaa. Alati ei ole ainult hinnas küsimus. Mõnel juhul maksad ehk suures osas firma nime eest. Endal on kogemus Hemtexi kallimate rätikutega ja need on küll paremad. Vetsu käterätikute puhul pean eriti oluliseks, et need ei muutuks märjaks nartsuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mulle just ei meeldi paksud rätikud. ummistavad kappi ja pesumasinat oma massiga.
aga küsiks, et milles see vastupidavus seisneb?
ma ise eeldaks värvi ja pehmuse püsimist, aga kahtlen, kas siin suurt erinevust üldse olla saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige jubedam variant on, kui ajavad ebemeid. Vot see on vastik. Aga muidu ma arvan, et 3x kallim rätik ei ole millegipoolest 3x parem. Mul on igasuguseid rätikuid, kõik, mis pudi ei aja, on aastaid kasutuses ja lõpuks kuluvad lihtsalt õmbluste juurde augud, aga muud nendega halba ei juhtu. On üks noname froteest saunalina, mille ostsin Portugalis rannast mingist Hiina nänni müüvast putkast. Maksis 6 eurot, aga mina kauplesin 5 peale. See on mul kasutuses olnud 4 aastat ja ainus, mis on, et fuksiaroosa on muutunud veidi luitunud fuksiaroosaks. Muus mõttes tipp-topp, ära visata ei plaani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need käterätikud, mis märjaks nartsuks ei lähe, on paksemad küll, jah. Otseselt pole mul vist väga ükski rätik veel pesus nässiks läinud. Vannilinadest küll need, millel on ühel pool selline sametine pilt ja teisel froteepind, pudistavad seda pildiga poolt. Sellised rätikud mulle seetõttu ka ei meeldi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina avastasin täitsa juhuslikult 100%0bambusest rätikud ja ka saunalinad.
Saunalina kinkis ämm, ostis kusagilt väikepoest 12 eur tk. Ise tellisin FB mingi naise käest juurde, kes tõi need Türgist vist kaubareisilt.
Peale nende kasutusele võtmist, ei taha ma enam miskit oma naha vastu 😁.
Need on pehmed igas seisus- peale pesu, peale kuivamist, kui ongi lausa vettinud olnud jne.
Imavad lausa fantastiliselt.

Hind on minu arvates vägagi taskukohane. Kui aus olla, oleks ma isegi rohkem nõus nende eest maksma.
Praegu googeldasin ja näiteks kangakoi.ee e-pood müüb taolisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurem erinevus tuleb välja siis, kui sul ei ole kuivatit. Mul on JYSKi 100% puuvilla rätikuid (mitte nende kõige odavamad, vaid kallima otsa Jysk) ja Hemtexi omad (20€/tükk) ning saan öelda, et vahe on sees. Pesust tulnud JYSKi rätik on kõva ja seda peab kuivana väänama-hõõruma, et kasutada saaks, Hemtexi rätikut saab ilma võimlemiseta kasutada. On kogemus ka Hulludelt Päevadelt ostetud Casa rätikuga, see on hullem kui JYSKi oma, aga mul oli mõistus jalutama läinud sel ajal, kui selle välja valisin, sest meeltesegaduses otsustasin “lühikarvalise” rätiku kasuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle just meeldivad kõvemad rätikud. Ikeas ka sellised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan ka bambusest rätikuid (e-tekstiilist tellin), aga kummaline on see, et mõni rätik jääbki pehmeks, pese palju tahad, teine läheb aga ruttu kõvaks. Ühtemoodi pesen neid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Vastupidavuse all mõtlen seda, et ei kulu hõredaks. Mul praegu olid mingid u 7-8 aastat tagasi Jyskist ostetud rätikud kasutusel ja need on keskelt täitsa hõredaks kulunud. Tõstad vastu valgust, paistavad läbi, just keskelt. Õmblused on veel tip-top.
Siis oli veel paar rätikut, mis ostsin ei mäleta kust, äkki sealt samast Jyskist? Neil servas (mitte päris servas, u 15 cm päris servast) mingi pael ja see pael on pesus hakanud krookima, st kokku tõmbunud.
Aga need bambusrätikud on ju tegelikult viskoos. Ma eelistan puuvillaseid rätikuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ei ole rätikud hõredaks kulunud. Pole Jyskist ostetud. On Stockmannist, Hemtexist ja Selverist. Kasutusel aastaid, üks on isegi nõukaaegne. Aga need, millel ühel pool pilt, neid ei soovita. Üks sellistest küll on hästi säilinud, aga kaks pudisevad. Mina muidu jälestan seda, kui rätik annab värvi. Lemmikud on aga need Hemtexi hotellidesse mõeldud rätikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõuka-aegsed pidasid tõesti hästi vastu! Ma sain need 1993 kodunt kaasavaraks, kui omaette elama kolisin. Pidasid vastu tubli 15 aastat. Kui nõuka-aegsete elu millalgi 2009-2010 paiku lõppes, siis ma ostsingi Jyskist uued rätikud. Ma arvan, et ega asjad ei pea igavesed ka olema. Kui rätik peab vastu 15 aastat, siis on sellest ju küll ja veel. Need Jyski rätikud on nüüd ka oma 8 aastat olnud. Äkki on see ka piisav ühele rätikule? Mul on neid 8 tükki, kaks on korraga kasutusel, niimoodi nad ringiratast käivad. Aga võib öelda, et nõukaaegsed on u 2x vastupidavamad, kui Jyski omad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pai rätikud ajavad jubedalt riidetolmu, õmblused hargnevad lahti ja ääriskandid tõmbavad pesus kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast mööda, aga kes ei tea, siis pesuloputusvahend rätikuid pestes kasulik ei ole – vähendab imavust (ja kulutab kangast, muidugi mitte ainult rätiku oma).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõuka-aegsed pidasid tõesti hästi vastu! Ma sain need 1993 kodunt kaasavaraks, kui omaette elama kolisin.

Minul sama lugu.
Vahepeal, kui kaasavararätikud hakkasid vanaks jääma, ostsin poest mõne kaasaegsema rätiku ja pettusin kohutavalt. Lirakad, pudisevad ja ebameeldivad nahale. Koledad ka enamasti.

Nüüd ostangi juba aastaid igal võimalikul juhul vene-aegseid saunalinu ja käterätte.
Vanavarapoodidest leiab lausa tuliuusi ja siltidega.

Sama asi on voodilinadega.
Kui aga kuskil näen neid vene-aegseid paksust kangast värvilise servaga linu, kohe ostan ära.
Mitte ükski tänapäevane lina ei ole nii mõnus keha vastus.
Isegi minu täiesti tänapäevased lapsed nõudsid need veneaegsed linad omale ülikooli õppima minnes kaasa.
Padjapüürid on meil nagunii veel wabariigiaegsed, tugevast linasesegusest kangast ja pitsidega.
Neid on mul nii palju vanaemalt ja vanavanaemalt saadud, et ilmselt ei suuda mu lapsed ka neid ära pidada. Aga küll need on head põse vastus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskil pesuloputusvahendi purgil oli lausa juhend, et mitte panna frotee tüüpi käterättidele. Seetõttu on mõneti naljakas, kuidas Silani jms reklaamides kasutatakse just froteerätikute kuhjasid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõuka-aegsed pidasid tõesti hästi vastu! Ma sain need 1993 kodunt kaasavaraks, kui omaette elama kolisin. Pidasid vastu tubli 15 aastat. Kui nõuka-aegsete elu millalgi 2009-2010 paiku lõppes, siis ma ostsingi Jyskist uued rätikud. Ma arvan, et ega asjad ei pea igavesed ka olema. Kui rätik peab vastu 15 aastat, siis on sellest ju küll ja veel. Need Jyski rätikud on nüüd ka oma 8 aastat olnud. Äkki on see ka piisav ühele rätikule? Mul on neid 8 tükki, kaks on korraga kasutusel, niimoodi nad ringiratast käivad. Aga võib öelda, et nõukaaegsed on u 2x vastupidavamad, kui Jyski omad.

Ma ostsin Jyskist 4 imeodavat saunalina sel aastal, mil Jysk Tartus avati. See vist oli 15+ aastat tagasi? Me 4-liikmeline pere kasutas neid pidevalt oma 5 aastat järjest enne, kui mõned juurde ostsime. Ja nad on kasutusel siiani, sest on kõige suuremad, just tänagi tuli üks pesust – no veidi kõva on jah, aga läheb saunaniiskust saades kohe pehmeks. Ja kuivatavad siiani väga hästi. Ma pole vastu valgust vaadanud, ehk mõni koht paistabki läbi 🙂 Niisama küll aru ei saa, et kulunud oleks. Nähtavaid auke pole ja kuskilt ei hargne.
Ämm tõi ka ca 10 aastat tagasi oma liigsed nõukaaegsed vannirätikud meile, ega neilgi midagi viga ole, ainult liiga kitsad. Saunas neid ei kasuta, aga duširuumis iga päev. Siiani kestavad. Keegi ei tea, kui vanad nad on.
Mul on veel paar saunalina, mille võtsin kaasa oma emakodust ja millega mind ennast kuivatati ca 45 aastat tagasi. Nüüd mässin pärast sauna nende sisse oma lapselapse 🙂 Imepehmed siiani, ei mingit kulumist, ainult mõni niidike kuskilt välja tulnud nagu froteerätiga ikka juhtub.
Mis tänapäevastesse rätikutesse puutub, siis aasta tagasi ostsin Paunvere laadalt täiesti tundmatu firma saunalinad (140 x 70, 100 % puuvill) 7 € tükk, pesin kohe 5-kordse loputustsükliga läbi, et mingeid putsusid ei ajaks ja kuivatavad väga hästi. Mul jumala suva, kas nad peavad vastu 5 või 15 aastat.
Ja eelistan just võimalikult õhukesi – võtavad pesumasinas vähe ruumi ja kuivavad kiiresti ka saunanagis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aga kuskil näen neid vene-aegseid paksust kangast värvilise servaga linu, kohe ostan ära.

Kas need tänapäevastes voodites lühikeseks ei jää?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtled kitsaks, või nimelt lühikeseks? Minul on ka neid ja ämma käest pinnisin veel neli tükki juurde mõned aastad tagasi. Meil mehega 160 cm laias voodis on kaasaegsed voodipesud, just seepärast, et veneaegsed jäävad kitsaks. Aga laste voodites on need veneaegsed, Kreenholmi omad. Paksu kiuga, hästi vastupidavad. Ma ei tea, mis värviline serv? Need, mis mina tean, mis meil vanematekodus olid (ja on siiani) ja ämma juures, need on sellised põhitoonilt valged, aga sees on värvilisi triipe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on standardmõõdus voodid ju endiselt 2 meetrit pikad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on standardmõõdus voodid ju endiselt 2 meetrit pikad.

vat ei tea, aga mul ka kogemus, et nõukaaegsed linad ei ulatu hästi pikkuselt. küllap ei olnud tol ajal kombeks nii suurelt madratsi alla keerata, peaasi, kui pikkuselt voodi ära kattis. tänapäeval on inimeste eeldused muutunud, mitte voodite pikkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mehega 160 cm laias voodis on kaasaegsed voodipesud, just seepärast, et veneaegsed jäävad kitsaks. /–/ Ma ei tea, mis värviline serv? Need, mis mina tean, mis meil vanematekodus olid (ja on siiani) ja ämma juures, need on sellised põhitoonilt valged, aga sees on värvilisi triipe.

Mul on aeg-ajalt õnnestunud saada seda vana voodilina kangast, meetritega.
Nii et linna abieluvoodi jaoks olen ise paraja pikkuse lõiganud ja servapidi laiuses kokku ka õmmelnud.

Aga näiteks maakodus on meil vanad taluvoodid, need ongi lühikesed ja isegi abieluvoodi on nii kitsas, et valmis lina on sinna täiesti paras. Kui ma praegu mõtlen, siis see voodi on ka 160 lai. Aga sinna mul küll on neid veneaegseid valmis linu, mis kitsaks ei jää. Lausa üle serva ulatuvad. Võib-olla siis tehti neid kahes laiuses. Ma polegi nii vaadanud.

Aga värvilise serva all ma mõtlesingi seda värvilist triipu, mis rohkem servade pool on. Muidu jah valged põhitoonilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma praegu mõtlen, siis see voodi on ka 160 lai. Aga sinna mul küll on neid veneaegseid valmis linu, mis kitsaks ei jää. Lausa üle serva ulatuvad.

Kas sul on mõni voodilina, mis ei ulatu üle serva? Et paned nagu liniku voodi peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pai rätikud ajavad jubedalt riidetolmu, õmblused hargnevad lahti ja ääriskandid tõmbavad pesus kokku.

Ebemeid ajavad need tõesti palju. Mul oli 2 rätikut. Pärast 2 aastat kasutamist ei hakanud must ka vähem ebemeid ajama, panin Humana kasti. Valget värvi on veel alles, aga panen sellegi sinna kasti, kui meeles püsib. Kõige halvemad rätikud, mis mul olnud on. Teisel kohal on mingi Jyski komplekt, mis ka kaua ebemeid ajas, aga nüüdseks on stabiilseks muutunud, enam ei aja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rätikute koostist ka vaatasid? Mis nende vahe on ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rätikute koostist ka vaatasid? Mis nende vahe on ?

100% puuvill olid kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle just meeldivad õhemad rätikud, sest need kuivavad kiiresti, ei võta pesumasinas palju ruumi ja on mõnusad kasutada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Kodunurk kallimad-odavamad rätikud